Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

4-c li olup 1800 günde emekli olanlar ne kadar maaş alırlar?

@BÜTÜNÜYLE FARKINDAYIM!
Göz ile ilgili.Tsk personeliydim bizde rapor derecesi farklı,biliyorsanız Tsk saÄ£lık yönetmeliÄ£inden 3 adet D dilimi mevcut raporumda,buna göre emekli edildim.

ahuse
Evet mayıs itibariyle ilişik kestim.Haziran itibariyle beklendiği gibi yanlış hesaplanmış şekilde ilk aylığımı aldım.Şuan Kdk'na başvurdum düzeltilmesi için sonuç bekliyorum.

Barbaros83 bende şu an 2008 sonrası memur olarak 1400tl civarında malulen emekli maaşı alıyorum.İtiraz ve yeniden hesaplanmasında izlemem gereken yol konusunda banada yardımcı olursan çok memnun olurum.

Birde şu an senin almış olduğun aylık tam olarak nedir?Arada az aldığın maaşlara ait farklar tarafına ödendimi bilgi verebilirmisin.

Hugo88

Öncelikle idari yola başvuracaksınız yani Sgk'ya itiraz dilekçesi vereceksiniz.Hatalı bağlandığü yeniden hesaplanmasını istediğinizi bildiren dilekçe yollayın.Büyük ihtimal yanlışlık yok diyecekler herkese dedikleri gibi.Idari yollar tükendikten sonra Kamu Denetleyiciliği Kurumu'na Sgk hakkinda şikayet basvurusu yapın.Bende şuan o safhadayım sonuç bekliyorum.Sonrası için ise Kdk hesaplamanın yanlış olduÄ£una kanaat getirirse Sgk'ya tavsiyede bulunacak düzeltilmesi içjn.Sgk tavsiyeye uymaz ise dr mahkemeye verilecek ama Kdk'dan olumlu çıkacak bir karar mahkeme yolunu kolaylaştırıyor zaten emsalleri var.Eksik yatanları da faiziyle beraber alıcaksınız karar lehinize olursa.

Yardımcı olabileceÄ£im başka birşey olursa da numaram 05539074235.Ücret falanda istemiyorum.Bedeve 😀

Moderatör tarafında düzenlendi:
Senin durumun banada örnek olacak KDK dan gelecek cevap ve mahkeme sürecin netleşince , bende hemen işlemlere başlayayım

Umarım olumlu haberlerini alırız.

Bizi bilgilendirmeye devam et.

4c 22 yıl 3 ay ve 7500 gün çalışmam var. ,%68 engelli raporu aldım akciğer kanseri tanısı ile. Malulen emekli olmak istiyorum. Fakat ne maaş alicam bilmiyorum. Bilgisi olan dönüş yapabilir mi

Üst Alt