Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

4.682 kişilik kadronun dağılımı nasıldır?

Yazıklar olsun bu saçma sistemi kuranlara

bundan iki ay önce yazmıştım. alımlarda hep ilkokul ortaokul lise mezunlarını alacaklar yine diye. bir çok insan bana küfür bile etmişti eski yazılarıma bakarsanız görürsünüz. iktisat mezunuyum ve tercih yapamıyorum. 4 yıllık üniversite mezunu, iibf mezunları hizmetli bile olamıyor siz düşünün. bu hükümet okumamış cahil adamı alıyor, kafası çalışmayan kontrolü kolay eğitimsiz insanlara yatırım yapıyor. yazıklar olsun bu adaletsiz düzene. sorsan biz olmasak hiç iş şansınız yoktu derler.
bir ortaoöretim bölümününden mezun olmak diyor. biz neden tercih yapamıyoruz? şırnak'ta hizmetli kadrosuna bile razıyım ama bu 7 bin boş kontenjanı komple okumamış eğitimini tamamlamamış kişilerden yana kullanıyorlar. bu hükümetin tabii işine geliyor. 1 gram vicdanınız varsa bu akp illetine oy vermeyin.

kranki

Neden okumamış insanları aldığını iletinizin son satırında belirtmişsiniz zaten. Sizi alsa da almasa da akp'e oy vermeyeceğinizi biliyor ama cahil insanları alırsa onlardan oy toplamak daha kolay olduğunu bildiği için onlara yöneliyorlar. Ayrıca üniversite mezunu olarak bile sınava girdiyseniz lise tercihlerine sizde tercihte bulunabiliyorsunuz. Sonuç olarak sizde liseden mezun oldunuz istediğiniz şehirde istediğiniz hizmetli kadrosunu tercih edebilirsiniz.

Son mezun olduğunuz yerden tercih yapmanız gerekiyor. Kanun bu şekilde. Lisans mezunu biri önlisans veya lise den tercih yaparsa ataması olsa bile gittiği kurum kabul etmez. Çünkü işe başlarken sınav sonucu isteniyor. Ee sınav sonucunda da lisans mezunu olduğunuz gözüküyor. AKP hükümetini de boş yere kötü eleştiride bulunmuşsunuz. Lisana mezunu sınava giren kaç kişi _? Lise mezunu sınava giren kaç kişi ? Yüzde kaç alım yapılıyor Lisans ve Lise mezunlarından ? Göreceksiniz ki en çok yüzde dilim ile kadro Lisans mezunlarına verilmiş. Lisans dan sınava girenlerin yarısı yerleşiyor. Ya lise mezunlarından ? % 5-10 luk bir dilim kadroya yerleşiyor. Tabi ki de öyle olucak. Lise mezunları da lisans okusun. Okumak iyidir. Lisans mezunlarına daha çok kadro verilmesi kadar doğal bir şey yok.

birkan01

ne yazık ki kardeşim... keşke dediğin gibi olsa, zaten mantıklısı da o ama lisans mezunu adam gelip sadece lisans kadroları yazabiliyor. dediğim gibi iktisat işletme mezunlarının 85-90 puanla bu atamalarda şansı sıfır. hakkari şırnak bile yazamıyoruz düşün ama ilkokul mezunu birisi çok düşük puanlarla bile atanabiliyor. yüzlerce kadro var, yazıklar olsun.

lisansın kaç puana düşeceğini tahmin ediyorsunuz ?

bu sınavda on lısanssın hakkı yenmış bu çoknet.
ızmıre 4 agrıya 5kadro nufusa gore 1/10 falan olmalıydı.

Hizmetli işleri yapabilecek engelim var. sol elim yok sadece bilekten. Özel sektörde canımızı alıyorlar. Buna razıyım bu yuzden...

Yahu siz daha çömezsiniz.:)) Ben 2012 yılından beri teknisyen yardımcısı olarak kredi ve yurtlar kurumunda çalışıyorum.Yani yurtta çalışıyorum.Rahatım ve işimden memnunum.

Üst Alt