Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024-EKPSS Kılavuzu Yayımlandı. Başvurular başladı!

@hasaner, ösym diyor ki kişi en üst mezun olduğu öğrenim düzeyinde sınava girmek zorundadır. Birçok kişi bu konuyu maalesef bilmiyor bu hem ekpss için hem de normal kpss için geçerli bir durumdur. Adam var görüyorum Lisans mezunu olmuş defalarca kendisini uyarmışım gidiyor üstüne bir de ön lisans okuyor ondan da mezun oluyor sonra bir kpss zamanı oluyor misal ön lisans kpss var adam diyor ki ben ön lisanstan girecem bende diyorum ki böyle bir şey söz konusu değildir. Çünkü ösym diyor ki senin en üst düzeyde mezun olduğun öğrenim türü Lisanstır sen kesinlikle ön lisans kpss başvurusu yapamazsın sistem engelliyor onun için okul okurken bile bu tür konulara dikkat etmek gerekir

yani sizin hedefiniz ön lisans kpss ise lisans türü bir bölümü okumayın hedefiniz Lisans ise Lisans türü bölümü okuyun yalnız sınava lisans kpss girmeyi de baştan kabul etmiş olursunuz. Ama diyelim ki adam var ön lisans okudu mezun oldu sonra bir de lisans okuyor ise son mezun olduğu okul öğrenim türü ön lisans olduğu için rahatlıkla ön lisans kpss girebilir lisanstan ise tavsiye etmiyorum son sınıf öğrencisi değilse çünkü sınavın geçerlilik süresi içinde mezun olabilecek kuralı vardır olmadan sınava girilir ise tercihler açıldığı zaman bu durumda olan kişiler mezun olmamış ise mağdur olurlar çünkü bu durumda olan kişilerin tercih hakları yoktur sistem izin vermez bu hem normal kpss hem de engelli kpss tercihleri için geçerli bir durumdur onun için bir şey yaparken hesabı kitabı buna göre yapın

"Birden fazla öğrenim düzeyinden mezun olan adayların, mezunoldukları en üst düzeyden EKPSS’ye başvurmaları zorunlu olduğundan," ibaresi
Sadece Ekpss için değil engelli olmayanlar içinde aynı şeyler geçerli hocam. Lisans okuyan bir daha önlisanstan atanamiyor. Bunun için dava açanlar bile olmuş zamaninda ama sonuçsuz kalmış. Şimdi baktığımda hiç mezun olmayıp tıbbi sekreterlik okur atanirdim. Ama ne yazikki lisans mezunuyuz.

@testertr, AİS sayfasında engel kısmında herhangi bir şey yazmıyor sadece sonuç belgesinde engel grubu kısmında Bedensel (Ortopedik) yazıyor ama raporumda dediğim gibi Kronik ve İşitme grupları işaretli. ÖSYM sadece şu aşamadan sonra yapılabilecek bir şey yok dedi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne veya atandığım kuruma danışmamı söylediler. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sorun olmaz dedi ancak atandığım kurum net bir şey söylemedi. Yazı geldikten sonra bakanlığa sormamız lazım dediler durumu.

Son yaptığımız tercihler ne zaman açıklanacak arkadaşlar

ekpss kuraya nerden baş vuracagim en son 2017 de başvurdum başvurumu nasil yenileyebilirim

@serka335, tek bir konu açıp bütün soruları ordan yazsaydınız daha iyi olurdu yardımcı olayım bu konuda mevcut durumunuz yani öğrenim düzeyiniz nedir İlkokul veya Ortaokul hangisi bunu da yazın kura başvurusu Mayıs ayında başlayacak

@serka335, engelli raporunda değişen bir durum yok sürekli rapor ise elindeki raporun aslı gibidir onaylı örneği yeni tc kimlik kartı arkalı önlü fotokopisi öğrenim durumunu belirten varsa diploma yoksa Ortaokulu tamamladığına dair öğrenim belgesi onaylı örneği E-Devlet barkodlu belge de olur bu belgeler ile birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğüne müracaat edeceksin orası zaten seni yönlendirme yapacak ordan sana 3 tane Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi düzenlenecek bunlardan biri Aile ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğünde kalacak imzalı biri sende kalacak diğeri de ösym başvuru merkezinde kalacak Aile ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğünde işin bittikten sonra ösym başvuru merkezine gideceksin orası da kaydını yapacak sonra sistemden bir çıktı alıp sana verecek ayrıca başvuru merkezine de belirli bir ücret ödeyeceksin hâlâ başvurun tamamlanmamış unutma ordan çıktıktan sonra İş Bankası kartsız işlemlerde atm ile ösym istenen ücreti ödersin unutma ücret ödedikten sonra makbuzu al evde sakla ondan sonra işin bitmiş olur artık oturup tercih zamanını bekleyeceksin tercih zamanı gelince tercih verirsin bu kadar..

sagol tşkler

son başvura ne zaman acaba

Son düzenleme:
@serka335,
EKPSS İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ : 12-29 ŞUBAT 2024 (Ücret ödeme için son gün 1 Mart 2024)
KURAYA KATILACAKLAR
İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ : 6-21 MAYIS 2024 (Ücret ödeme için son gün 22 Mayıs 2024)
EKPSS SINAV TARİHİ : 28 NİSAN 2024
SINAV SAATİ : 10.15
EKPSS SINAV ÜCRETİ : 370,00 TL (SINAV ÜCRETİ SINAVA GİRECEK HER BİR ADAY İÇİN
370,00 TL’DİR. 75,00 TL ADAY TARAFINDAN 12 ŞUBAT-1 MART 2024 TARİHLERİ ARASINDA YATIRILACAKTIR
295,00 TL İSE AİLE VE SOSYAL HIZMETLER BAKANLIĞI TARAFINDAN SINAVA GİRECEK HER BİR ADAY İÇİN
ÖSYM HESABINA YATIRILACAKTIR.)
KURAYA KATILACAK
ADAYLAR İÇİN BAŞVURU ÜCRETİ : 75,00 TL (BU ÜCRET, ADAY TARAFINDAN 6-22 MAYIS 2024
TARİHLERİ ARASINDA YATIRILACAKTIR.)
EKPSS İÇİN GEÇ BAŞVURU GÜNLERİ : 7-8 MART 2024 (Sınav ücreti Geç Başvuru Günlerinde ödenir.)
KURAYA KATILACAK ADAYLAR
İÇİN GEÇ BAŞVURU GÜNLERİ : 4-5 HAZİRAN 2024 (Başvuru ücreti Geç Başvuru Günlerinde ödenir.)

@mahmut-2323 Merhaba.benim engelli raporum değişti.ösym de eski engelli raporum gözüküyor.Yeni engelli raporumu ösym ye göndereceğim.dilekçe ye ne yazmam lazım

bir ay önce engelli raporum çıktı, engelli emekliye başvurdum. daha öncesinde memurdum. olursam 4c'den engelli emekli olmayı istiyorum. diyelim ki engelli emekli olamadım, yaş 42, bu sınava başvurabiliyor muyum?

@fbamasya, öncelikle bu yeni raporun eğer E-Devlet varsa ordan çıktı alıp bulunduğun ilde Aile ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğüne müracaat edeceksin oraya ibraz edeceksin daha sonra bir tane de onaylı örneği ösym gönderirsin genel amaçlı dilekçe ile Engel Sağlık bilgi formu doldurarak ve başvurmuş olduğun sınava ilişkin aday başvuru kayıt bilgileri sınav ücreti ödenmiş şekilde çıktısını ekleyip Ösym Engelli Adaylar Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine aps ile iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla gönderin orası buna göre işlem yaparlar.

@fbamasya, genel amaçlı dilekçeye

"Ekte sunmuş olduğum Engelli Sağlık Kurulu Raporu Onaylı Örneği ve Engel Sağlık Bilgi formunda işaretli olan engel durumum bulunmaktadır. Ösym kayıtlarında eski engelli raporu yer almaktadır. Ösym kayıtlarında başkanlığınıza sunmuş olduğum yeni engelli raporumda belirtilen engel grubuna ilişkin bilgilerin ösym aday işlemlerinde Engel Sağlık Bilgisi bölümüne yansıtılmasını talep etmekteyim saygılarımla arz ederim.

Dilekçeye Esas Ekler:

Ek-1 1 adet Engelli Sağlık Kurulu Raporu Onaylı Örneği Ek-2 1 adet Engel Sağlık Bilgi Formu, Ek-3 1 adet Aday Başvuru Kayıt Bilgileri Formu.

Bu şekilde yaz.

Son düzenleme:
@veveyla, bir kamu kurumunda çalışanlar da en az %40 oranında engelli raporu varsa başvuru yapabilir. EKPSS'ye başvuru yapamama durumu 65 yaş ve üzeri ise bir kamu kurumundan memur veya işçi veya özel sektörden emekli ise başvuru yapamaz

Teşekkürler

Son düzenleme:
Evet arkadaşlar ekpss sınavı için başvuru yapmak için son 3 gün 29 Şubatta sona erecektir.

EKPSS İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ : 12-29 ŞUBAT 2024 (Ücret ödeme için son gün 1 Mart 2024)
KURAYA KATILACAKLAR
İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ : 6-21 MAYIS 2024 (Ücret ödeme için son gün 22 Mayıs 2024)
EKPSS SINAV TARİHİ : 28 NİSAN 2024
SINAV SAATİ : 10.15
EKPSS SINAV ÜCRETİ : 370,00 TL (SINAV ÜCRETİ SINAVA GİRECEK HER BİR ADAY İÇİN
370,00 TL’DİR. 75,00 TL ADAY TARAFINDAN 12 ŞUBAT-1 MART 2024 TARİHLERİ ARASINDA YATIRILACAKTIR
295,00 TL İSE AİLE VE SOSYAL HIZMETLER BAKANLIĞI TARAFINDAN SINAVA GİRECEK HER BİR ADAY İÇİN
ÖSYM HESABINA YATIRILACAKTIR.)
KURAYA KATILACAK
ADAYLAR İÇİN BAŞVURU ÜCRETİ : 75,00 TL (BU ÜCRET, ADAY TARAFINDAN 6-22 MAYIS 2024
TARİHLERİ ARASINDA YATIRILACAKTIR.)
EKPSS İÇİN GEÇ BAŞVURU GÜNLERİ : 7-8 MART 2024 (Sınav ücreti Geç Başvuru Günlerinde ödenir.)
KURAYA KATILACAK ADAYLAR
İÇİN GEÇ BAŞVURU GÜNLERİ : 4-5 HAZİRAN 2024 (Başvuru ücreti Geç Başvuru Günlerinde ödenir.)

@Mahmut-21,

Ben bişey anlamadım 295tl daha mı yatıracaz, ücretsizdi 75tl dendi okey dedik bu nereden çıktı, nereye ne zaman yatıracaz, benim başvuru kağıdım da ücret ödendi yazıyor, tmm değilmi yani

@Losdy,
370 TL nin 295 TL sini bakanlık karşılamış oluyor. Biz sadece geriye kalan 75 TL yi ödüyoruz.

@Losdy, 370 diyor ama biz sadece 75 TL ödüyoruz 295 TL ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı karşılıyor

Tmm arkadaşlar siz söyleyince dikkatli okudum tmm :) teşekkür ederim başarılar herkese

@selim1994, sorun olmaz ekpss için engel bilgileri sistemde görünmez mühim olan başvuruda görünmesidir. Ekpss dışında sistemde görünmesini istiyorum diyorsan yukarıda yazdım dilekçe göndereceksin tabi senin dilekçe biraz farklı olacak Engel Sağlık Bilgi Formu dolduracaksın, Sağlık Kurulu Raporu Onaylı Örneği ile birlikte Genel Amaçlı Dilekçede şunu yazman lazım

"Engel Sağlık bilgi formunda işaretli olan engel durumum bulunmaktadır. Ösym aday işlemlerinde Engel Sağlık Bilgisi bölümüne engel durumumun yansıtılmasını talep etmekteyim dilekçeye esas belgeler ekte sunulmuştur saygılarımla arz ederim.

Ek-1 1 adet Engelli Sağlık Kurulu Raporu Onaylı Örneği, Ek-2 1 adet Engel Sağlık Bilgi Formu Ek-3, 1 adet EKPSS Aday Başvuru Kayıt Bilgileri Formu gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim."

Dilekçe yazarken ösym sisteminden öncesinde evrak referans numarası alman lazım onu genel amaçlı dilekçeye yazacaksın. Daha sonra

Şu adrese iadeli taahhütlü aps posta ile

Engelli Adaylar Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine gönder.

Üst Alt