Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024-EKPSS Kılavuzu Yayımlandı. Başvurular başladı!

@BnymnYldz,
g4as10y.png
@BnymnYldz,
hkzq4k4.png

@BnymnYldz, hocam ben engelli raporunun aslı gibidir onaylı örneği ekledim buna rağmen yanlış yapmışlar burda benim sorumluluğum yok sorumlu olan Ankara'daki memurundur onlar bu şekilde işlem yapmış ben dilekçede de herşeyi açıkça yazdım iş bilmeyen adamı oraya oturtmuşlar yani öyle olacak ki benim şahsen Ankara Engelli Adaylar Daire Başkanlığına kadar gitmem lazım her şeyi elden teslim etmem lazım ve bu konuda onlara uyarı çekmem lazım ki doğru yapsınlar şuan sistemde engelli bilgisi görünüyor olmasına rağmen yine de ekpss başvurusu yapamıyorum engel bilgisi bulunmamaktadır diyor

Son düzenleme:

@mahmut-2323

Bakın buda benim görünen bilgilerim hiçbir oran yazmıyor daha önceki sınava da bu şekilde girmiştim. Sonuçta sistemde engelli olarak görünmeniz önemli. Engelin hangi oranda olduğu ÖSYM tarafından önemli değildir.

kio67xv.png
@BnymnYldz,

@BnymnYldz, zaten orda Engel Bilgileriniz Geçerlidir. Artık sorumluluk bende değil onlarda koskoca ösym Engelli Adaylar Daire Başkanlığı bu işlemi yapmış bir kaldı Ekpss mecbur onu da başvuru merkezine gidip ordan başvuru yapacam seviyorlar beni buraya gelsin diyorlar 😀

@Cnurgül, Süreç şöyle işliyor.

Daha önce başvurmayan kişiler önce Aile ve sosyal hizmetler bakanlığın temsilciliklerine gitmek zorunda
yanlarında alttaki bu belgeleri götürecekler ve form dolduracaklar

%40 ve üzeri engelli sağlık kurulu raporu,
Öğrenim düzeyini gösterir belge,
Nüfus Cüzdanı, T.C. Kimlik Kartı veya geçerli Pasaport aslı.

Daha sonrada ordan verilen ÖN BAŞVURU VE TAAHHÜT BELGESİ ile beraber ösym başvuru merkezlerine gidelecek Ekpss aday başvuru formunu doldurup başvurulacak sonrada bankaya 75 tl yatırılacak

Bir daha sınava girilirse veya daha önce bu işlemler yapıldıysa bunlara gerek yok direk ösym int sitesinden başvurup ücreti yatırılıp başvurulubiliyor.

@kara duman,
Ben ekpss kuraya başvuru yapmıştım 2022 yılında taahhüt belgesi de verdiler ama buna rağmen ekpss başvurusu yapamıyorum mecbur başvuru merkezine gidecem

@mahmut-2323, Bazen ne yazık ki böyle aksaklıklar olabiliyor o zaman ösym merkezine gitmek gerekiyor

Hatta bazen sadece Ankara ösym genel merkezinin çözebileceği sorunlar oluyor o en zoru.

Allah herkese sorunsuz başvuru ve sınav süreci nasip etsin Amin.

@kara duman, Âmin inşaAllah ya ben olsam bu sorunu kökten ortadan kaldırırım raporu sürekli olan adayların ekpss dahil tek tip engel bilgisini sisteme eklerim adaylar tüm sınavlarda başvuru merkezine gitmeden bütün işlemlerini ais yapabilir durumda olsun ama yok adamlar engellilerin hayatlarını kolaylaşırmak yerine zorlaştırıyor

Kronik rahatsızlık olmasına rağmen bende de sınıflanmayan olarak geçiyor.
Bu bir problem mi ?
9zjvnk5.jpg

@kara duman,

İlk defa ekpss gireceğim dün başvurumu yaptım ve onaylandı. Ais osym sisteminde ise herhangi bir engel bilgim görüntülenmiyor, sınavdan sonra mı görüntülenmeye başlayacak acaba ?

@BnymnYldz Evet hocam bende de aynı durum var. Engel oranı girmediler. Genel Engelli ve ruhsal ve duygusal seçili. Tekrar aradım koordinatörlüğü 10dk izah etti memur. Bir yanlışlık yok dedi.

Arkadaşlar aile bakanlığının hazırladığı diploma fotokopisi, rapor fotokopisi ve kimlik fotokopisini bile almadılar benden. Engel oranı değişebilen birşey dedi memur, sisteme girilmesi birşey ifade etmez diyor. Yalnızca Aile bakanlığının vermiş olduğu tahahütnameyi aldılar benden.

Son düzenleme:
@stemivera, Başvurularım bölümünde 2024 ekpss başvurun gözükmüyormu orda gözüküyorsa sorun yok ücreti yatırmayıda unutma.
Engel bilgilerim kısımını diyorsan orada gözükmüyor orası ayrı bir bölüm.

Ben kayıt yapıp parayı yatırdım belgeyi de çıkarttım, şimdi sadece sınav gününü beklicez dimi, herşey doğru dimi, bu arada geçen ay yaptığımız tercihler ne zaman açıklanacak

@gizemlii1,
Bende süreğen hastalık kronik yazıyor ve oranı yazıyor. Ben de merak ettim siz söyleyince bakayım dedim

@Losdy, Belgede ödeme yapıldı yazıyorsa işlem tamam .
Sınava yakın zamanda sınav yerleri belli olur onu takip edersin.

İstanbul daki ösym bürolarının adreslerini nereden bulabilirim? Engelli raporumu teslim etmek için. bilen varsa cevap yazabilir mi ?

@m.okanoyun, Ödüyor ama az diğer sınavlarda çok daha yüksek ücretler ödeniyor

@fbamasya, Burdan istanbulu seçerek görebilirsin.

merhabalar ben şuan memurum meb,
Kara kuvvetlerine vhki olarak girmek istiyorum eksisi artısı nedir bilen var mı ,

@gastauskas87, Benim şahsi kanaatim meb daha rahat olabilir sivilde olsanız tsk daha disiplinli bir çalışma ortamı sunabilir.

@kara duman teşekkür ederim cevabınız için. Bir de arkadaşlar ösym de sağlık durumu engel bilgilerinde hiç kimsenin mi engel bilgisi bulunmuyor. engel bilgisi yazan söyleyebilir mi

@aliihsan32, emekli olan biri tekrar memur olamaz

@fbamasya, ekpss dışında olan sınavlar için raporu Ankara'ya Engel Bilgi formu genel amaçlı dilekçe ile Engelli Sağlık Kurulu Raporu Onaylı Örneği ile birlikte Engelli Adaylar Daire Başkanlığına gönderir isen ösym sistemine işlenir ve orda görünüyor ben gönderdim aps ile yks için şuan görünüyor ama ekpss için ais başvuru yapmak istedim Engel Sağlık Bilgisi bulunmamaktadır diye uyarı verdi mecbur başvuru merkezine gidecem şimdi orda işlenir ise diyor ekpss kura başvuruları için sağlık engel bilgisi başvuru ekranına yansıtılıyor öyle yazmaktadır. Ama onun dışında olan sınavlarda görünüyor tabi dediğim belgeleri Ankara'ya gönderir isen..

@kara duman, meb rahat sıkıntı yok o yonden ben tsk da da engel oncesı subaydım tsk nın şartları herzaman ıyı emeklılıkte olsun sonrası olsun vs . iş benı korkutmaz ben iş konusunda bulundugum yerde herzaman en ıyısı olmaya calısıyorum .

@stemivera, bende onu araştırıyorum maaş bnm için önemli ve emeklilik şartları önemli şuan MEB den emekli olan biri 17 bn TL bile alamıyor

Üst Alt