Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2016 Ekpss artık sadece teferruat olmuştur!

green16

Yasaklı Üye
Konular
24
Reaksiyonlar
0
Başbakan sırf seçim yatırımı olarak 2014 te ekpss ye girenlere 3.kez bu şansı verdi açıklama geldi.

Bir tarafa seçim yatırımı olarak müthiş bir kıyak yapılırken diğer yanda 2016 ekpss için 1 senedir çalışan engellilere siz yerinizde durun bizim için seçim ve oy potansiyeli daha önemlidir denmiştir,kısaca boşuna çalışıyoruz artık bu saatten sonra.

Geçmiş deneyimlerimiz gösteriyor ki 2016 da sınavdan ne kadar iyi not alsa da engellilerin sadece çok ama çok küçük bir bölümü atanabilecektir.Hayallerimizi ve gelecek umutlarımızı oy kaygısına satan sisteme lanet olsun.

Her ne kadar da bir önemi olmasa da düşüncelerinizi ve tepkilerinizi buralara yazın:

BİMER

Akim Başvuru Formu

2014 EKPSS sınavından önce de aynısı oldu. 2012 ömss sınavına girenlere 2014 sınavından önce şubat ayında atama verildi. ( Gerçi o zaman da seçim vardı o yüzden vermişlerdir diye düşünmüyor değilim.)

2012 ömss sınavına girenleri fazla fazla atayıp 2014 ekpss sınavına girenleri az atadıkların da neredeydin? Bencillik yapma ben 2014 puanımla 2012 ye gör istediğim yerde memur olarak çalışacakken atanamadım 2016 ekpss sınavına da okul bitirerek girecem bence sağa sola çatmaktansa eğitim seviyeni yüksek tut daha kolay atan

Ön lisans mezunlarını bile hizmetli olarak alıyorlar lisans mezunu bile olsan 3-4 yıla kadar atandın atandın, Atanamazsan zaten lisans mezunu da olsan açıkta kalırsın.

Ali_Gs

Sen de o zaman başlık açsaydın, o da yanlış bu da yanlış çünkü tamamen siyasi nedenlerden dolayı gerçekleşen olaylar seni çok sevdikleri için değil,ayrıca eğitim seviyeni yüksek tut nedir Allah aşkına.

Konuyu açan arkadaş şansımızı artırmak için hakkımızı aramamız gerektiğini söylüyor bunda garipsenecek bir durum yok.3-4 yıl sonra ekpss falanda tarih olacak kimse iş bulamayacak zaten.Bi ara öğretmen atamalarında patlama oluyordu gelen geçen öğretmenlik okulu okudu şimdi açıkta binlerce öğretmen var.O zamanlar millet bir durup düşünüp bu kadar atama yapmayın deseydi durum böyle olmazdı.Bu kızan arkadaşlarda heralde atamayı bekleyen kişiler.İnsanoğlunun doğasında bu var, köprüyü geçene kadar herşey.2016 da sınava gireceklerin iyiliği için bu atamanın yapılması olumsuz bir durum.

Bizim millete şunu yapacaksın; 2014 de sınavı yap 1 tane de atama yap, sonra ne haliniz varsa görün de. Müstehak.. Atama yapar seçim için yapıyor, atama yapmaz niye atama olmuyor, sınav yapar teferruat, sınav yapmaz sınav her sene olsun. Senin puanın ile seçimin alakasını da çözemedim, seçimi kazanınca kontenjan mı artıyor yoksa puanını mı yükseltiyorlar? Bu mantıkla sınavda 70 puan üstü aldığınızı sanmıyorum..

green16

Eğitim seviyeni yüksek tut demek atanman daha kolay olsun demek ama inatla anlamak istememişsin bende ayrı başlık açayım öylemi o zaman her koyun kendi bacağından asılır sen 2016 da gireceksin diye 2016 herkes atansın diğerlerinin ne hali varsa görsün önemli değil yeter ki sen atan ama bencillik yapman önemli değil öyle oturup armut piş ağzıma düş demekle sağa sola çatmakla bu işler olmuyor ya daha çok çalışıp başaracaksın ya da sağa sola bahaneler uydurup oturup kalacaksın çalışmak çalışmak çalışmak kazanmak istiyorsan tek yol bu

Arkadaşlar Atamalar Temmuz başına alınmalı 2016 Ekpss den sonra

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum herkes kendince kesinlikle haklı.BİRLİKTELİK ülkemizin tek çıkar yolu bunu burada karşılıklı anlama ile başlatmamız lazım.Atama yapılacaksa yapılsın başvuracak olanda bizden atanacak olanda...Eğer 2014 EKPSS'ye girmiş olsaydık bu atama bizi mutlu ederdi.Girmemiş olsak bile o arkadaşlar için memnun olmalıyız.SEN,BEN,O YOK...BİZ VARIZ...Bu sınav formalite olmaz kalkmaz merak etmeyin kadro her zaman ihtiyaçtır...

Seçim yatırımı olduğu bariz belli zaten ancak 2016 sınava girenleri etkilemez diye düşünüyorum bu sınavın 2 yıl geçerliliği var aslında bu iki yıl içinde bence 4 atama yapılmalı ama maalesef bizde ne zaman isterlerse canları kaç kişi isterse ancak o zaman yapılıyor...

Ali_Gs

Sen kendini düşünüyorsun sadece, problem burda.Ben demokratik hakkımızı kullanalım diyorum.Bunda ne gibi bir sorun gördünüz ? Siz de kendi hakkınızı savunun...

Bir de sen kendin o eğitim seviyeni yüksek tutsaydın düzgün bir puan alır ve ilk 2 atamada atanırdın, kendi eksikliklerini millete yansıtma.Ben ilk defa giricem sınava ayrıca.

Ali_Gs amacım polemik yaratmak değil ilk olarak onu belirteyim. Eğitimim de Allaha bin şükür iyi ama kontenjan sorun. Rakamlar ile konuşalım ülkedeki işsizlik oranı kaç? Şuan %10,1 gösteriyor. genç işsizlik ne kadar? Hemen hemen bunun 2 katı kadar. İşte çalışanlar da her ne kadar yanlış bir söylemde bulunmuş olsan da senin lisanın ile konuşuyorum, eğitim seviyesi daha düşük olanlar. Yani eğitim seviyesini artırmak çare değilmiş değil mi? Tuik verileri ortada. Diğer bir konu ise biz halk olarak "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" modundayız. 2012 ömss de seçim nedeniyle 3 atama oldu, 2014 ekpss de 3 atama olacak. Peki bundan 2 veya 3 sene sonraki sınavlarda ne olacak? Sakın emekli olan olacak diye langır lungur konuşmayın.

Ali_Gs

Sen kendini düşünüyorsun sadece, problem burda.Ben demokratik hakkımızı kullanalım diyorum.Bunda ne gibi bir sorun gördünüz ? Siz de kendi hakkınızı savunun...

Bir de sen kendin o eğitim seviyeni yüksek tutsaydın düzgün bir puan alır ve ilk 2 atamada atanırdın, kendi eksikliklerini millete yansıtma.Ben ilk defa giricem sınava ayrıca.

siz bencillik yaptığınız için belirtiyorum benim düşüncelerim öyle değil kesinlikle engelliler atansın gerekirse ben atanmayım geriye kalan bütün engelliler atansın ama siz diyorsunuz ki 2014 sınavı ile atama olmasın onun yerine 2016 da olsun niye? 2012 de 3 atama oldu 2014 de de 3 atama olacak 2016 da da 3 ata olur büyük ihtimal ama elinizden gelse 2016 da 4 atama olsun istiyorsunuz çünkü sadece siz önemlisiniz

benim eğitim seviyeme gelince ben ağlamıyorum atanamadım diye eğitimi mi yükseltmek için çalışıyorum okul okuyorum eğer atanmam için bu lazımsa bunu yaparım oturup ağlayamam ve evet sizinde dediğiniz gibi eğitim seviyemi yükseltmeye çalışıyorum 2016 ekpss sınavına kalırsa atamam üniversite mezunu biri olarak ilk atamada atanmak için elimden geleni yapacam gerekirse 10 saat ders çalışacam ama ağlamıyacam atanamadım diye çünkü önce benim vicdanım rahat etmeli ben bu memurluğu hak ettimmi diye ama 2014 ekpss sınavıyla da 3. atamada olsun ne kadar engelli atanıyor benim için o kadar iyi

Ali_Gs amacım polemik yaratmak değil ilk olarak onu belirteyim. Eğitimim de Allaha bin şükür iyi ama kontenjan sorun. Rakamlar ile konuşalım ülkedeki işsizlik oranı kaç? Şuan %10,1 gösteriyor. genç işsizlik ne kadar? Hemen hemen bunun 2 katı kadar. İşte çalışanlar da her ne kadar yanlış bir söylemde bulunmuş olsan da senin lisanın ile konuşuyorum, eğitim seviyesi daha düşük olanlar. Yani eğitim seviyesini artırmak çare değilmiş değil mi? Tuik verileri ortada. Diğer bir konu ise biz halk olarak "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" modundayız. 2012 ömss de seçim nedeniyle 3 atama oldu, 2014 ekpss de 3 atama olacak. Peki bundan 2 veya 3 sene sonraki sınavlarda ne olacak? Sakın emekli olan olacak diye langır lungur konuşmayın.

eğer 2012 sınavıyla 3 atama olduysa 2014 sınavıyla 3 atama olduysa 2016 sınavıyla da 3 atama olur 2018 sınavıylada 3 atama olur aksini iddia eden varsa bir bildiği bir bilgi sızıntısı vardır demektir onuda çıkıp söylesin o zaman ya da geleceği görüyorsa benim başka sorularım olacak o kişiye benimde kesinlikle polemik yaratmak değil amacım ancak bizim ülkemiz bu böyle kabul etmek zorundayız işsizlik yüksek kabul ama nasıl bir iş sahibi oluruz diye düşünmek en mantıklısı oturup ağlamak sağa sola çatmak yerine yok 2016 da ne olacak yok 2014 dekiler atanmasın yerine 2016 dakiler atansın demekle olmuyor eğer ben iş sahibi olmak için 10 saat ders çalışmam gerekiyorsa çalışırım çünkü bizim Ülkemiz bu ve bunu Böyle kabul etmek zorundayız

Olaya birde şu yönden bakalım sen 2016 da atama olsun istiyorsun yani sen mezun olduktan hemen sonra peki sevgili arkadaşım senin bilgilerin taze daha yeni eğitim-öğretimden çıkmışsın peki ya bilgileri eski olanlar ne yapsın ha sakın bana deme ki oturup ders çalışsınlar herkes 18-25 yaş aralığında değil malesef herkesin sorumluluğu var eşi var çocuğu var hem ayrıca dedikleri gibi 2014'de 3. Atama olursa 2016 sınavına kimse kalmaz demek ne demek allah aşkına bu sınav 2 sene geçerli peki başta hangimiz sorguladı kadro sayılarını az veriyorlar dedik (bende dahil) peki adamlar kadroları çok çok verse yada 2016 sınavda herkesi atasa ne olacak diğer sınava girenler hayal peşindemi olacak bende olsam sende olsan her kim olursa olsun ama gerçekten özürlü ise atansın kardeşim.bunun içinde atamalara kimse birşey demesin atama olsa niye var atama olmasa niye yok sizin amacınız nedir onu anlayamadım ki ben....

BU ARADA PUANLARI PAYLAŞSAK HERKES KENDİ FİKRİNİ BEYAN ETSE BİRBİRİMİZE MORAL VERSE OLMAZMI ?

BENİM PUANIM ORTAÖĞRETİM : 77,56

VE KENDİ İLİMDE 35 KADRO OLAN HİZMETLİ KARDROSUNA ATANAMADIM EĞER ADALETDEN BAHSEDİYORSAN SEN ÖNCE BENİM ATANAMAMA SEBEBİMİ SÖYLE O ZAMAN 3. ATAMA HEPİMİZİN HAKKI...

wertdof

Benim Puanım Ortaöğretim:85,55 hizmetli kadro yazmadım atanamadım herkes 18-25 yaş aralığı değil demişsiniz herkesin eşi dostu var demişsiniz o zaman hiç sınav olmasın evli olan büyük olan atansın emek verenlerde sırf daha geç doğduğu için atanamasın öylemi? Yani emek veren değil evli olan büyük olan atansın doğrumu?

2015 atamaları ile 2016 sınavının ne gibi bir bağlantısı var anlamadım.

Ancak şöyle bir fark olabilir 2016 sınavından sonra 5000 kişi alacakken önceki sınavlara göre yapılacak bu atama neticesinde 2016 sınavı ile atanacak kadro sayısı düşebilir 3000 bin olur 4000 bin olur.

Seçim yatırımı yada değil öyle yada böyle bunun ne gibi çözümü olacak ki? Mümkün mertebe az sınav çok atama olması geçmişte çalışmış ve düşük puan almış kişilerin atanmasına yarar sağlar. Yenilerde sadece kendini sınava bağlamasın artık. Ülkemizde insanlar devlet herkesi memur alacak şartı ile yarışıyor. Adam sabahtan akşama kadar evde oturup başka hiçbir iş aramıyor. Bekliyor ki atanacak.

Herkes yorum yapıyor bende yorum yapayım bari mızmızlanmak yerine çalışıp çabalayıp yüksen puan alıp atanmaktır sorunun çözümü engellilerin suratına bakılmazken şimdi aktif olarak çalışan memur arkadaşlar var yani diyeceğim o ki siyaset yapmayın çamur atmayın.

araf1625 arkadaşım herkes senin benim gibi düşünmüyor bu konuda hemfikiriz.

Ali_Gs arkadaşım ben öyle birşey söyelemedim iyi okursan hak adalet istersen bu faktörlerinde hesaba katılması gerekir dedim kaldıki girmediğin sınavın ataması hakkında yorumda yapamazsın (sınava girmeden konuşan arkadaşlara söylüyorum) neden üzerine alındığını anlamadım.

çok canı gönülden istiyorsan bimere yazı atalım atamaları iptal etsinler o zaman daha mı huzurlu olacaksın dar görüşlü olmayın allah aşkına daha doğrusu bencil olmayın ben neden atanmıyorum deyin onlar neden atandı demeyin ya. haticeyi boşverin neticeye bakın seçim yatırımı o yatırımı bu yatırımı ne farkeder menfaatimize olan birşey için neden karalar bağladınız ki hemen. hem 2012 'de de 3. atama oldu oda bize haksızlıktı o zaman ama o atamadaki atanan arkadaşlar hakmı yedi yan sence bunumu söylemek istiyorsun.

arkadaşlar sizi üzmek istemem ama koalisyon hükümeti olacağı aşikar. ve bu durumda kimse sorumluluk almak istemeyeceğinden herkes topu birbirine atacaktır. yani aslında 3 atama olmayabilir. bu ihtimalde var.

olabilir ama Devlet Personel Daire Başkanlığının resmi sitesindeki duyuru var geri adım atacaklarını pek sanmam ama tabi made in turkey:)

Devlet ihtiyacı olanı atar yani insanların ihtiyacı fazla diye atama yapamaz ki sonra işe yaramayan kenarda bilde oyun oynayan memurlar doluşur ayrıca ben de elektrik elektronik müh. ama ziraat müh. daha fazla alım yapıyor çünkü ona ihtiyacı var diyemem ki bizi de atasın ayrıca daha öncesinde de belirttim bunu herkes devlet bu sınavda daha fazla alsın diye isyan etti kendi sınavları için peki daha sonra sınava girecek arkadaşlar ne olacak hani ülkedeki engelli popülasyonu belli bir seneye kadar değil ki yeni engelli kardeşlerimiz gelecek ve onlar da iş beklentisi içinde olacak bizim gibi böyle belli seviyelerde alınarak daha sonraki engelli kardeşlerimizin de istihdamı sağlamakla mükellef devlet; biz kendimizi düşünüyoruz malesef devlet herkesi ve devletin ihtiyaçlarını karşılamak zorunda ...

kabul etmek ile hak aramak arasındaki ince farkı, pasif direnişi bir araştırın. koyun gibi kabullenmemek gerek.

wertdof

yok kardesim ben hiç bir yorumu üstüme alınmıyorum yanlış anlama benim derdim engellilerle ilgili burada hepimiz engelli insanlarız biz birbirimizi düşünüp yardım etmezsek diğer insanların bize fazlalık gibi davranması normal olmazmı? benim sinirlendiğim nokta insanlar sadece kendini düşünüyoru 2014 de atama olmasın yerine ben 2016 da sınava girecem o zaman atasınlar diyorlar varmı böyle bir şey ya? kaldı ki ben 2014 ekpss sınavında 85.55 puanla ortaöğretimden atanamadım 2012 ömss sınavında 77 puan alanlar düz memur olurken ben hizmetli olmamak için tercih dahi yapmadım ama asla şikayet etmedim benim 2012 deki engellim atanmış ne mutlu bana bende o yüzden üniversite okuyup öyle atanmaya karar verdim yani emek harcıyorum ağlamıyorum sağa sola çatmıyorum benim diğer engellilerdende isteğim bu emek olmadan yemek olmaz beni atasınlar da ne olursa olsun demekle olmaz

Bir de simdi yeni mezunlarin beklenmeden sinavin hemen ardindan bir atama olayi var bu olay duzeltilmeli ve 2016 yeni mezun olacaklar atama donemine bekletilmeli ve atamalar haziran sonu yada temmuz basi olmali

Ben de yeni mezun olacam atamalar mayista olursa bu is olmaz haziran sonu temmuz basi olmali

gökhan_

Sayin gokhan;
Hukumetin 2012 ve 2014 3. Atamalarinin secim sebebiyle oldugunu soylemissiniz.Elestiri yapmadan once konu hakkinda resme buyuk cerceveden bakmak lazim. Bu buyuk cerceveyi , sizide biraz elestirerek nacizane bir iki madde halinde ozetleyecegim.
1- engelli memur sayisi 2002 de 6 binken 2014 de 34 bin olmus (Tuik verileri) engelli memur sayisindaki artis ortada. Yasalara gore %4 engelli memur calistirma zorunlulugu var bilirsiniz. Bu sayiya ulasilmasinada daha cok var yani engelli memur istihtami bu hizla devam eder supheniz olmasin.(atamalari secime baglamak yanlis dusunce)
2. Bu baslikta 2014 3. Atamasi elestiriliyor. Sizde bu elestiriden yanasiniz. Hatta ustune sessiz kalanlari,susanlari elestiriyorsunuz. Haklarini aramiyorlar v.s diye. (Ben ilk kez 2016 da sivava girecem)
Simdi ben Neyin hakkini savunayim? 2014 de sinava giren atama bekleyen puani sinirda kalmis kardeslerimin atanmamasinimi isteyim.boylemi hakkimi arayim????
3-sahsen bu dediginiz hak soyle aranir diye dusunuyorum. 2016 ya girerim 2 tane atama olur 3. Su olmayacak gibi bir izlenim olur. Iste o zaman beni kimse tutamaz. HAKKIMI sonuna kadar ararim.

Sayg

hak aramakla ilgili bir sıkıntım yok ama o zaman yüzdenin artırılmasını isteyebiliriz o yüzdenin tamamının bir senede dolmasını istemek hak aramak değil de sadece kendimiz girelim demektir bizden sonra gelecek engelli insanları da düşünmekle de mükellef devlet yani sadece siz biz yok engelliler olarak ama biz istiyoruz ki önce bizim işimize yarasın sonra giren girsin giremeyen de banane bu bencil tavır bizi ilerletmez ayrıca koyunluk sadece hak aramamak değil özgün olmayan bilinçsiz bir eleştiride koyunluktur ..

Konuyu açan green16 adlı üyenin ne demek istediğini gerçekten anlamadım...neden insanları umutsuzluğa düşürüp boşuna çalışmayın deniyor ki? Bunun, "2016 yılında atama sayısının az olacağını düşünüyorum" şeklinde de dile getirilebileceğini düşünüyorum..

1) Tuik verilerine göre karşılaştırma yapmak yerine dünya verilerine göre karşılaştırma yapmak daha gerçekçi değil mi? Bir İsveç ile karşılaştıralım mesela. Yanlış baki bir yanlış, son 12 senede de düzeltilmedi, azaltıldı sadece. Düzeltildi diye bahsedebilmek için %4 kadronun tamı tamına doldurulması gerek. Olay ne? Ölümle korkutayım, kazaya şükretsinler mi? Peki ben size şunu sorayım özelde %3 engelli çalıştırma zorunluluğu varya, neden her kadroda alım yapılmıyor da hizmetli alımı yapılıyor? (büyük çoğunluk)
2) Türk İş Kanunu'na göre bir eylemin 3 kez tekrarlanması o eylemi adet halinde kabul eder. Bakalım bundan sonraki her sınavda 3 atama olacak mı?
3) Önemli olan atama sayısı mı? Kadro sayısı mı? Bunu neden anlamak istemiyorsunuz. Basit iş ve işçi eylemi. 3 kişinin 2 günde yaptığı işi 2 kişi 3 günde yapar. Sabit bir kontenjana 2 atamada 6x kişi atanması demek 3 atamada 2x kişi atanması demek. Sırf seçim nedeniyle bu atamada fazla bir kadro alınırsa bir sonrakinde daha az alınarak telafi edilir.
4) Seçim propagandası ne üzerinden yapılır? Şehit, emekli maaşı, asgari ücret, engelli, gazi. Bu atama keyfiye mi yapılıyor sanıyorsunuz?
5) Hakkı haklıyı savunun. Sizin sınırda kalan kardeşinizin atanması bir sonraki atamada başka kardeşinizin atanmasına engel olacaksa buna ne diyeceksiniz?
6) O zaman bunu buraya yazalım, 2016 atamalarında görüşelim. Görün bakalım kaç kişi size destek olacak kaç kişi köşesine çekilecek. stormaxi

Üst Alt