Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2016 Ekpss artık sadece teferruat olmuştur!

Şöyle bir ihtimalde ortaya çıktı.Seçim sonucunda yine böyle veya buna yakın bir dağılım olursa tekrar seçime gidilebilir:DTekrar seçim olacağı içinde 2016 yılında girenlere de 3 defa atama olur.O anki psikolojiye göre bize daha fazla kontenjan bile ayrılabilir:)Bide sınavalarda soru olarak çıkıyor karşımıza genel seçimler kaç yılda bir yapılır diye.Bundan sonra şıklara ayları günleri felanda koysunlar.

green16

kardeşim ortada siyasetle ilgili bir şey yok 2012 de 3 sefer alım yapıldı şimdi 2014 de yapılan sınav kuranın son alımı yapılıyor 2016 da ise sınav var

madem 2012 ve 2014 de 3 er atama yapıldı o zaman 2016 da da yapılacaktır yoksa haksızlık olur

aynen çünkü devlette devamlılık esastır eğer bir şey yapılıyorsa normal olarak devam etmesi gerekir

Sayin gokhan_
4857 nolu is kanununda ki 122 maddeyede baktim bir eylemin 3 kez gerceklesmesi halinde adet olacagiyla ilgili bir madde goremedim. (Varsa hangi maddedir?)

Diger yazdiklariniza ise bir yorum yapmak istemiyorum.Olaya siyasi yaklastiginizi dusunmekteyim. Siyasetinde burda karsilikli olarak tartisilmasina karsi olan biriyim.
Sayg

2016 EKPSS nin sadece tefaruat olduğuna inanlar sınava girmeme gibi bir düşünceniz de var mı bu sebepten ötürü ? :)

bende bu konuda görüşlerimi paylaşmak isitiyorum.ALLAH ya bu hükümeti başımızdan eksik etmesin yada daha iyisini bize nasip etsin.peygamber efendimizin dediği gibi nasılsanız öyle idare olunursunuz.daha önceki hükümetleride gördük bu hükümetin icraatlarına da gördük diğer hükümetler bu hükümetin binde birini yapmadılar.2012 ömss sınavında ortada seçim yokkken yaklaşık 13 bin engelli alındı sorun varsa bizdedir hükümette değil.malesef engelli stk larımız iktidara yararlanmak için engellilerin istihdam edilmesi için çalışmıyorlar.biz bireysel olarak tvitiırdan akim veya bimerden talepte bulunuyoruz.bundan dolayıdırki bize az ilgi gösterip kamuda engelli açığını kapatamıyorlar.demek istediğim hükümeti karalayanlar eski ve yeni türkiye baksınlar lütfen.kendi idoojik fikirleri gerçekleşmiyor diye engelliler üzerinden hükümetimiz aleyhine kara propaganda yapmasınlar

green16

engellilerin hepsi atandı iş sahibi oldu sen geride kaldın nedir bu cekememezlik arkadaşya

İş kanununa hakim değilim sadece okuduğum kitapta (Prof Dr. Haluk Hadi Sümer-İş Hukuku) ikramiye, tatil gibi uygulamalar için 3 kez tekrarlandığı zaman adet olarak sürekli uygulanması gerektiği yazıyor. Olaya da siyasi yaklaşmıyorum, mantık ve doğruluk çerçevesinde yaklaşıyorum.

Arkadaslar hepimiz atanalim bu nasil bir zihneyettir.hepimiz ayni amac icin hazirlaniyoruz bu sinava hepimizin ekmek kavgasi var ayri gayri olmaz biz muslumaniz bu zihniyeti aklinizdan dahi gecirmeyin.

green16

acaba sen 2014 ekpss ye girseydin yine 3. atama olmasın dermiydin çok merak ediyorum lanet ediyosun bide ayıp ayıp

2014 ekpssye girenlerden hemen özür dile

Kardeş herkes ben atanayım derdinde elbette haklıdır ben de mesela ilk atamanın haziran sonunda yada temmuz başında yapılmasını istiyorum okul bitecek şuan işsizim özel sektör iş vermiyor toplu görüşmelerden sıkıldım işkur ceza kesmiyor eee ne olacak böyle

sınav kolaysa herkes için kolay zorsa herkes için zordur.
çalışanı çalışmayanı birbirinden zor sınav ayırır.
birkeç soru örnekleriyle açıklayayım:
soru1-türkiyenin başkenti neresidir?
soru2- türkiye cumhuriyetinin başkenti neresidir?
soru3-futbolda her takımda sahada kaç kaleci olur?
soru4-genel seçimler kaç yılda bir yapılır?
soru5- tbmm kaç milletvekilinden oluşur?
....................................................
bu tür sorularda herkes 100 alır.çalışanla çalışmayan ayırt edilemez.
atanabilmek için taban puan uygulamsı yoktur yüzdelik dilim önemli.
tüm arkadaşlara başarılar ama yüzdesel dilime girmek önemli olduğu için başaranlar disiplinli çalışıp işi ciddiye alanlar olacaktır.

Hadi bakalım akp iktidarda oldun şimdi verdiği sözü tutacakmı aralık 16 da kaç kişi atama yapacak görecez.seçim öncesi Faruk Çelik 16 aralıkta engellilere iyi atama yapacaz dedi bakalım sözünün erimi?

arkadaşlar 2014 ekpss sınavında 2. atamada atanan bir arkadaşım var istifa etmiş 3. atama da tekrar tercih yapabilirmiyim diye soruyor 1 ocak 2016 da istifa edeli 6 ay olacakmış bilgisi olan varmı?

Atanıp istifa edenler yeniden tercih yapabiliyorlar mı ?

bende bilmiyorum işte 2014 sınavında atanıp istifa eden bir arkadaşım var onun için sordum 3. atamada tekrar tercih yapabilirmiyim diye soruyor

yaw 2012 ye kadar bole bı alımmı vardı bırazcıkdaha genıs bakın hangı ulkede war boyle bı toplu engellı personel alımı akp bızı adam yerıne koydu daha memnnunıyetsızlık yapoyosunuz ne deyımm

özellikle genıs bakın dıe yazdım yıne bakmadan yazmıssınız at gozluguye bakmayın genıs bakıp yorum yapın ıswec dedıgın ulkenın nufusu 10 mılyon bızım ıstanbul kadar bızım ulkemızın nufusu 80 mılyon adamların nufusu kadar bızım engellı sayımız var artı hukumet propagandası hıc aklıma gelmedı ama senın ıcın yapayım iswecde teror orgutu varmı birader veya yanındakı komsu ulkelerden bırınde sawas varmı sınırlarına dayanmıs yada sen vatansız kalsan ısvec senı sıgınmacı olarak alırmı almaz bak guzel ulkemde terorr var surıyeden sıgınmacılar var pkk var ve bunların arasında adam toplu bı sekılde engellı personel alıyo bızlerı adam yerıne koyyo sen dıonkı hukumet probagansaı yapıyosunuz dıosun varmıydı daha once adam yerıne koyan warsa ewet de yksa hayır de cevap olarak konu uzamasın

Sevgili ali 711;
Gokhan_ arkadasimiz mevcut iktidara karsi olumsuz anlamda hassaiyeti olan bir arkadasimiz.
Ona saygi duyuyoruz.
Fakat bunca engelli arkadasimiz bu iktidara yaptiklarindan dolayi minnet duyarken gokhan arkadasimizin bu sekilde davranmasi beni sasirtmiyorda degil.

anladım abı ısvecı ornek gosterıyo bende ona sasırıyorum bak onceden buralar dolar tasrdı sımdı eskısı gıbı degıl benım cewremde kuradan atanan 15 kısı var sınawa gırıp atanan 70 80 kısı var kırıkkalede herkes allah razı olsun dıo elimizdeki hukumetı boklamak yerıne bımere ısteklerımızı yazalım daha ıyı

Tümevarım yapamıyorsanız yardımcı olayım:
"[FONT=sans-serif]akp bızı adam yerıne koydu" cümlesi hedef olarak doğrudan bir parti gösterilen siyasi parti propagandasıdır.
"[/FONT]
[FONT=sans-serif]Avrupa ülkelerine bakın" sözüm ile asıl " Etrafınızdaki uygulamalara bakın, kaba ve sizin tabirinizle (galiba ikisi de aynı anlam) At gözlüklerini çıkarın diyen benim ki böyle bir cümleyi ima bile etmem, saygımdan kimseye kusur etmem.
"Nüfus", nüfustan gidecekseniz açın o halde ABD ye bakın, Almanya'ya bakın. Ben bakın desem de siz ne de olsa bildiğinizi okuyacaksınız. Şanlı tarihi ile övünen bir millet daha dün kurulan bir devletin (ABD), Birinci Dünya Savaşı'nda beraber kaybettiği bir devletin (Almanya) nasıl gerisinde kalır anlamıyorum diyeceğim de anlıyorum aslında. Sorun "halkta".
"Doğru" yapmak ile "Gerekeni" yapmak arasında fark vardır;
Size gelince @stormaxi benim hassasiyetim mevcut hükümetten daha çok mevcut hükümeti alternatifsiz bırakan muhalefete karşı. Sistemin baki olması için en mantıklı ve olması gereken seçim sonucu oldu, bu konuda bir şey demiyorum. Ben Allah size ve bana ömür verirse 2016 EKpss ardından daha net cevaplarımı vereceğim.
Bu arada biz Türk halkı olarak bazı kelimelere kutuplanırız. Bu nednele şunu belirtmek isterim ki Allah'tan başka hiçbir şeye ve kimseye minent duymam ben. Elimden geldiği kadar çalışırım, hakkımı Allah'tan isterim, kula minnet etmem. Hakkımı yiyen kula hiç etmem.
Bu arada minnet kelimesinin kelime anlamı; kaynak vikipedia.
[/FONT]
[FONT=sans-serif]Minnet veya şükran bir insanın aldığı yardımdan dolayı duyduğu hoşnutluk duygusudur. Genellikle teşekkür etme yoluyla ifade edilen bir duygudur.[/FONT]
[FONT=sans-serif]Minnet duyguları bir başka insana yönelik olabileceği gibi bir tanrıya yönelik de olabilir. Şükran duyguları beslemek İslam ve Hıristiyanlık dinlerinin önemli bir parçasıdır.[/FONT]
[FONT=sans-serif]Psikologlara göre kişinin duyduğu minnet duygusunun miktarı aşağıdaki unsurlara bağlıdır[/FONT]

yine anlamamıssın abımm be yah bana soledıgın ulkelere bı bakarmısın sawasla bı alkaları varmı abım be yah nıye yunanıstanı konusmuyosun surıyeyı ıragı konusmuyosunn bu ulke kualısyonu gordu anapı gordu dyp yı gordu kımse bızı adam yerıne koymadı ewet bu hukumet koydu ewet akp bızı adam yerıne koydu

Üst Alt