Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Youtube'ta takip edilmesi gereken kanallar

SERAFİM

Yasaklı Üye
Konular
142
Reaksiyonlar
1
Ve de izlemenizi tavsiye edebileceğim videolar .

Aklıma geldikçe paylaşacağım ,siz de paylaşın . Herkes faydalansın .

hepsini beqendim....👍
ne quzel insan beynine faydali olan seylerle ilqileniyosun Serafim...👍boş şeylerle ilqilenmiyosun asla ...👍

Son düzenleme:
MeTePe , bu videoyu izle S.S.C.B 'de hayatın nasıl olduğunu görmüş olursun . Adaa tv alacak 24 ay vadeli , ve faiz ödemeden alabiliyor .

Hangi görüşten olursa olsun propaganda videolarını sevmem.

Örnekteki sovyet videosu ile American Dream videolarının gözümde hiç farkı yok.

Tarihte yaşanmış gerçeklerden yola çıkmayı tercih ederim.

Mesela SSCB tamamen siyasi nedenlerle Trofim Lisenko gibi bir şarlatanın ülkenin tarım ekonomisini bitirmesine, rezil etmesine yol açmış bir rejimdir. Sibirya gibi gidenlerin çoğunun öldüğü bir sürgün uygulaması yapan ülkedir. Buna benzer imza attığı insanlık dışı uygulamalar pek çok kapitalist ülkeden hiç de azımsanacak sayıda değildir. Eski Rusya'dan kopup bağımsızlığını ilan eden ülkelerin pek çoğu açlık, sefalet içinde yeni rejimlerine kavuşmuştur. Doğal kaynakları olmayanlar hala geri kalmış ülkelerdir. Halbuki prensip olarak Kırgızistandaki bir yoldaş ile moskovadaki yoldaşın eşit şartlarda olması beklenir.

Bunları SSCB'yi kötülemek için söylemiyorum. Bana göre dünyadaki tüm rejimler özünde kötüdür. İngiltere sırf radyasyonun etkilerini öğrenebilmek için kendi vatandaşının üstüne uçaktan radyoaktif madde serpmiş bir ülkedir. ABD "redneck" kerin, yani toplumun cahil kesiminin nüfusunu azaltmak için sağlık taraması adı altında 13-14 yaşındaki kızları kısırlaştırmış bir ülkedir. Almanya'yı zaten anlatmaya gerek yok.

Kısacası, ister SSCB olsun, ister ABD, ister başka ülke olsun yönetenler HER ZAMAN yönetilenleri sömürür ve suistimal eder. Komunizm bir istisna değildir. Yönetenler ve yönetilenler olduğu müddetçe de bu devran böyle dönecektir.

Yapma "yoldaş" biz öyle değiliz "yoldaş"

Proleter sisteme hayır "yoldaş"

Yoksa biz aynı yolda yoldaş değil miyiz "yoldaş"

Hangi görüşten olursa olsun propaganda videolarını sevmem.

Dedikten sonra Sovyetler aleyhine bir dünya propoganda yapmışsın .

Sibirya gibi gidenlerin çoğunun öldüğü bir sürgün uygulaması yapan ülkedir. Buna benzer imza attığı insanlık dışı uygulamalar pek çok kapitalist ülkeden hiç de azımsanacak sayıda değildir.

Sibirya'ya gidenler kapitalist zihniyetli ajanlar ,toprak ağaları ,rejimin halkın dümanı olan kişilerdi .

Komünistler aptal değil ,ihanet edenlerin cezasını tabii ki de verecekler .

Bunları SSCB'yi kötülemek için söylemiyorum.

Gayet ,canhıraş bir şekilde kötülemişsin .

Bir tane övgün yok .

Bir insan sadece kötülüyorsa kötü niyetlidir . :)

Kısacası, ister SSCB olsun, ister ABD, ister başka ülke olsun yönetenler HER ZAMAN yönetilenleri sömürür ve suistimal eder. Komunizm bir istisna değildir. Yönetenler ve yönetilenler olduğu müddetçe de bu devran böyle dönecektir.

S.S.C.B ile A.B.D 'yi aynı kefede değerlendirmen ,

Komünizmle ,kapitalizmi birbirine yakın çizgide tutman yanlış .

Komünist sistemde yönetim proletaryanın elinde oluyor , bu nedenle halkın hakkını halk savunur .

Sermaye sınıfı ya da burjuvazi denen asalak sınıf Sibirya'da cezasını çekerken halk mutluluk içerisinde yaşamını devam ettirir .

link paylaşamayacağım şuan ama hayata dair olaylara farklı açılardan bakmak isteyenler için şiddetle Tuna Tüner i tavsiye ediyorum

Dedikten sonra Sovyetler aleyhine bir dünya propoganda yapmışsın .

Ben herhangi bir şeyin propagandasını yapmıyorum, eleştiri yapıyorum.

Sibirya'ya gidenler kapitalist zihniyetli ajanlar ,toprak ağaları ,rejimin halkın dümanı olan kişilerdi

İdama da karşıyım... arada fark yok.

Bir insan sadece kötülüyorsa kötü niyetlidir

Sadece birini değil, hepsini kötülüyorum. :)

Komünizmle ,kapitalizmi birbirine yakın çizgide tutman yanlış .

Komünist sistemde yönetim proletaryanın elinde oluyor , bu nedenle halkın hakkını halk savunur .

İkisinde de yönetenler ve yönetilenler var. O açıdan bir farkları yok.

Yönetimin proleteryanın elinde olması kısmı hikayedir. Yönetenler hep aynıdır. Geri kalan "marabadır".

Diğer taraftan, yönetim ideolojisini bir kenara koyarsak, 2. dünya savaşını aynı sefalet içinde tamamlayan batılı ülkeler zamanla bu kadar kalkınmış, vatandaşının refah düzeyini arttırmışken SSCB'nin onca doğal kaynak üstünde otururken böyle sersefil kalması da rejimin başarısızlığından başka türlü açıklanamaz.

Bir gün kalkıp Almanya gibi kapitalist(!) bir ülkeye git ve sosyal devletin nasıl bir şey olduğunu gör. :)

Ben herhangi bir şeyin propagandasını yapmıyorum, eleştiri yapıyorum.

Ne tesadüf , Bende şu an da Bıldırcın yemi yiyorum ...

Sadece birini değil, hepsini kötülüyorum. :)

Bu konuda yeteneklisin .

Bir gün kalkıp Almanya gibi kapitalist(!) bir ülkeye git ve sosyal devletin nasıl bir şey olduğunu gör. :)

Almanlar ucuz benzin alabilmek için Çekoslovakya'ya gidip geliyor . ''Bunu atv ana haber bülteninde izlemiştim .

Hatta birara elinde bidonla Çekoslovakya'ya geçerken mka yı hayal etmiştim . Shukufe'de margarin kuyruğundaydı .
yelpaze ise Bodrum'dan Almanya'ya makarna ihraç ediyordu .

Tabii ki bunlar hayal ama sen hayallerden ,fantazilerden hoşlanıyorsun sevgili metepe .

Dünya üzerinde işçi sınıfının haklarını ilk S.S.C.B tanımıştır .

Milyonlarca insanın ölümüne neden olan ,Afrika'da ki altın madenlerini yağmalayan almanlara

melek kanadı takıp birlikte uçmaya devam et . :)

Ne tesadüf , Bende şu an da Bıldırcın yemi yiyorum ...

Zaten başka bir şey yemiyorsun. :)

Almanlar ucuz benzin alabilmek için Çekoslovakya'ya gidip geliyor . ''Bunu atv ana haber bülteninde izlemiştim .

Aman fazla izleme... Alzehimer yapıyor diyorlar. :) Gidebilsem ucuz benzin almaya ben de Çekoslavakya'ya giderim. :)
İyi de benzinin ucuz olması bir şeyi kanıtlamıyor. Birleşik Arap Emirliklerinde neredeyse bedava... onların rejimi daha iyi diyebilir miyiz?

Milyonlarca insanın ölümüne neden olan ,Afrika'da ki altın madenlerini yağmalayan almanlara

Afganistan'a dalan da Rusya'ydı. :)

Çok zorlama dostum. Bütün büyük ülkeler (hatta Osmanlı da dahil) ikballerini başka ülkeleri sömürmek üstüne kurmuştur. Almanlar onu yapmış, Ruslar bunu yapmış, al birini vur ötekine.

İşçi haklarına gelince, bu sanayi devrimiyle başlayan bir süreçtir. İngiltere'de fabrika işçilerinin isyanlarından ABD'de demiryolu çalışanlarının ayaklanmalarına kadar, yani 1800 lere kadar giden bir tarihtir. SSCB 1920 de kuruldu. O güne kadar işçi hakları konusunda zaten yol katedilmişti. 1 mayıs bile SSCB'den 40 yıl eskidir.

SSCB idealler üzerine kurulmuş bir ülke olabilir. Ama uygulamada pek de bir şey değiştirmedi. Bugün ülkeyi yöneten Putin bile SSCB'nin çocuğu. Durum ortada...

Bir de takip edilmemesi gereken kanalları yazın da görelim.

Serafim için yoldaşlık yoksa alayı fos anladık.

SSCB 1920 de kuruldu.

S.S.C.B , 30 Aralık 1922 'de kuruldu .

Çok zorlama dostum. Bütün büyük ülkeler (hatta Osmanlı da dahil) ikballerini başka ülkeleri sömürmek üstüne kurmuştur. Almanlar onu yapmış, Ruslar bunu yapmış, al birini vur ötekine.

Alman ideolojisiyle ya da Osmanlı'nın savaşçı yapısıyla Soviet anlayışını bir tutarak yanıltıcı yorumlar yapıyorsun .

Bir kere Ruslar diyip durman bile doğru değil .

Emekçi Soviet halkını Rus'lar diyerek tek bir kategoriye çekmeye çalışıyorsun .

İşçi haklarına gelince, bu sanayi devrimiyle başlayan bir süreçtir. İngiltere'de fabrika işçilerinin isyanlarından ABD'de demiryolu çalışanlarının ayaklanmalarına kadar, yani 1800 lere kadar giden bir tarihtir. SSCB 1920 de kuruldu. O güne kadar işçi hakları konusunda zaten yol katedilmişti.

O zamanların kapitalist devletlerinde işçi ayaklanmaları silahla bastırılırdı .

1 Mayıs işçi bayramı diye ilan edilmedi , haklarını arayan işçiler fabrikada diri diri yakıldığı için yas günü olarak ilan edildi . Olay A.B.D 'de gerçekleşmiştir .

İşçilere sigortalı olma ve emeklilik hakları gibi imtiyazları ilk tanıyan yapı Sovyetler birliğidir . Metepe ,bence sen daha çok falanca böcek kaç bacaklı ,kaç kanatlıdır gibi konuları tartışmalısın .

Üzgünüm ama siyasi bilgin çok zayıf .

Biri sana bir iyilik yapıp bu gerçeği söylemeliydi , o da ben oldum . :)

S.S.C.B , 30 Aralık 1922 'de kuruldu .

Ağaçlara bakarken ormanı gözden kaçırıyorsun. :)

Alman ideolojisiyle ya da Osmanlı'nın savaşçı yapısıyla Soviet anlayışını bir tutarak yanıltıcı yorumlar yapıyorsun .

Zaten sovyetler(!) tarihte hiç savaşmamıştır. :) Dostum devrim yapıp komünizme geçince o millet değişmedi. Hala aynı milletti. Senin SSCB, dolayısıyla soviet dediğin esasen Ruslardan ibarettir. Rus olmayanlar zaten ilk fırsatta bağımsızlıklarını ilan etti. Hallerinden o kadar memnun olsalar devam ederlerdi, öyle değil mi?

Sevgi pıtısığı Rusya neden hala Belarus, Ukrayna, Çeçenistan, Kırım vs. gibi yerlerle uğraşmaya devam ediyor diye sorarlar adama...

Üzgünüm ama siyasi bilgin çok zayıf .

Doğrudur, siyaseti sevmem diye çok kereler söyledim zaten. Bildiğim kadarı bile tiksinmeme yetiyor.

Cavit Pancar isimli araştırmacının oluşturduğu youtube kanalını tavsiye ederim . Tarih konulu videoları ve anlatımları oldukça güzel . Hazırladığı videolarından bir örnek paylaşıyorum .

Konu dışına çıkarak yeniden yayın hayatına başlayan Flash TV'yi önereceğim. Halay türkü zurna davul içeriğinden çıkarak politik yayınlara yönelmiş.

Mesela yarın gece saat 21 de gazeteciler ve Gelecek partisinin başkanı tartışma programına çıkacakmış.

Bu gece tv100 de yayınlanan ilginç konulu tartışma programının youtube yayının linkini paylaşacağım . Eski ahit sandığının yüksek voltajlı korumalı olduğunu , fosil parçalarında adidas ayakkabı izinin bulunduğu ve benimde görüşümü destekleyen zaman gezginlerini tartışıyorlar .

-DORLION-;2547583 Eski ahit sandığının yüksek voltajlı korumalı olduğunu ' Alıntı:
Dostum.

Eger Arkeoloji ile ilgileniyorsan bunlar yanlış adres.

Son düzenleme:
Eğlence 25. saniyede başlıyor...

Üst Alt