Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vizyondaki Filmleri Bu Başlıkta Önerebilirsiniz..

Pamuk Prenses Ve Avcı

Kötü kalpli kraliçe (Charlize Theron) sonsuz güç için yeryüzünde kendisinden daha güzel olan tek kişiyi, Pamuk Prensesi (Kristen Stewart) ortadan kaldırmak için yetenekli avcıyı (Chris Hemsworth) zorla görevlendirir. Fakat Pamuk Prensesin insanlığı karanlıktan kurtaracak güce ve seçilmişliğe haiz olduğunun farkında değildir. Kendisini öldürmeyen Avcı'dan savaş sanatı eğitimi alan prenses şimdi halkını karanlıktan kurtarmak için mücadele eder.
Alice Harikalar Diyarında filminin yapımcısı Joe Roth'un da yapımcıları arasında yer aldığı film Pamuk Prenses masalını fantastik bir boyuta taşıyor. Ödüllü reklam filmi yönetmeni Rupert Sanders'ın ilk sinema filmi olan yapımın senaryosunda ise Hossein Amini ve Evan Daugherty'nin imzası var.
pamuk-prenses-ve-avci.jpg

Burayı biraz hareketlendirmek lazım, uzun zamandır kimse yazmamış.
Vizyondaki filmlerin listesine şuradan bakabilirsiniz: http://www.beyazperde.com/filmler/vizyondakiler/sinema-sayisi/
B
unlardan izlediklerim:
Cehennem Melekleri 2: Arnold'dan tutun Bruce Willis'e hatta Chuck Norris'e kadar pek çok yaşlı delikanlı filmde oynamış. Bir kısmı için jubile niteliğinde bir film. Jason Statham da filmde oynuyor. Aksiyonu bol, abartısı da bol bir film. Ama eğlenceli, güzel bir film.

Ice Age 4: Her zamanki gibi nefis :) Özellikle Kaptan Gutt'ın söylediği denizci şarkısı çok güzel: http://www.youtube.com/watch?v=xhXGjWRMz5M

C
osmopolis: Bir limuzinin içinde geçiyor film. Çok sıkıcı :/

Karanlık Gölgeler: Korku öğesi hemen hemen hiç yok, Tim Burton + Johnny Depp ikilisinin kötü filmi yoktur, bu film de gayet eğlenceli.

Haftasonu izlemiştim , tavsiye olunur.

Çanakkale : Yolun Sonu

Oyuncular: Gürkan Uygun, Berrak Tüzünataç, Umut Kurt, Yetkin Dizkinciler
Konusu: 25 Nisan 1915… Osmanlı İmparatorluğu’nun direniş kapısı olan Çanakkale, gemi yoluyla geçilememiş ve işgalciler, çaresiz bir manevrayla Gelibolu kıyılarına çıkartma yapmaya başlamışlardır. İşgal kuvvetlerinin belki de en büyük direnişi gördükleri koy, o andan sonra mağlup bir ordunun adıyla anılacaktır; Anzak Koyu.

"Bugün gitmezsem yarın olmayacak"diyen kahramanların yazdığı destan...Ve aşkı gözleriyle yaşayan yürekli insanların hikayesi...

Doğru yalan bilemem ama bir sitede çılgın hırsızları gormustum onu paylaşıyım.

IMDB Puanı:7.8/10 gibi bir derece almış olan , Çılgın Hırsız 2 başka bir ismi ile Despicable Me 2 adlı yapım , Animasyon , Aile , Komedi komedi kategorilerin de karşımıza çıkmaktadır.Yapımda seslendirmeyi , Al Pacino , Steve Carell , Miranda Cosgrove , Russell Brand , Moises Arias gibi oyuncular yapmaktadır.Filmin özetine gelecek olursak , ilk bölümü büyük bir beğeni toplayan filmin ikinci serisin de bol kahkahalı bir şekilde geriye dönmüştür.Gur'nun en iyi hırsız olmak için çalması gereken bir alet vardır eğer bu aleti çalarsa zedelenmiş itibarı da bu sayede kurtulmuş olacaktır.Gur bu işi o kadar ciddiye almıştır ki çoktan 3 çocuk evlat edinip çalışmalara başlamıştır bile. Çılgın Hırsız 2 Full izle

Thor 2: Karanlık Dünya

2'ciside çok guzel bir film;geçen hafta sinemada izledim.

Yönetmen
Alan Taylor

Senaryo
Jack KirbyStan Lee

Yapım Yılı
2013

Filmin Türü
AksiyonAnimasyonMacera

Oyuncular
Anthony HopkinsChris HemsworthJaimie AlexanderNatalie Portman Zachary Levi

u8t4s.jpg
[/URL][/IMG]

Thor 2 ye gidemedim henüz..ama eleştiriler genelde iyi olduğu yönünde..bu hafta sonu bir aksilik çıkmaz ise gideceğim :)

Behzat Ç: Ankara yanıyor; Behzat Ç. fanları eminim çoktaan gitmiştir bile..çok özlemişim yaa..her sene film olarak onları izlemek keyifli..hem sinemada sansür de yok:D...

Su ve Ateş

21049052_20131013195508726.jpg

[FONT=Tahoma]Dil eğitimi için Londra'ya giden ve eğitimi bittikten sonra da orada yaşamaya devam eden Yağmur, Kemal'le tesadüf eseri bir uçakta karşılaşır ve tesadüfler peşlerini bırakmaz. Yağmur, çok az tanıdığı ve gizemli bir yönü olduğuna inandığ Kemal'e aşık olmuştur ve aralarında bir ilişki başlar. Hayatına giren diğer adamlardan farklı olan Kemal'in ise Yağmur'dan sakladığı çok büyük sırlar vardır. Londra'da rüya gibi günler geçiren çiftin, bugünleri kısa sürede geride kalacaktır. Asıl adı Haşmet olan Kemal, büyük bir aşiret hesaplaşması ve kan davasının içerisindedir. İki aşiretin, kanı karşılıklı olarak durdurması da tamemen Haşmet'e bağlıdır. Yağmur'u da içine sürükleyecek karanlık olaylar ise kapıdadır...[/FONT]
[FONT=Tahoma]Yapımı Avşar Film ve DNZ Film ortaklığında gerçekleştirilen projenin başrollerini [/FONT][FONT=Tahoma]Yasemin Allen ve Özcan Deniz paylaşırken, yönetmen koltuğunda yine Özcan Deniz oturuyor.

Özcan Deniz arada uçmuş olsa da güzel filmdi ..:)[/FONT]

Thor: karanlık dünya; ilkine 10 basar..ilki nekadar sığ ve çocuksysa bu onun tam tersiydi. Korkarak gittim açıkçası ama beni mahcup etti. karanlık elfler, 9 evren ve tabi ki Asgard :)...Fantastik bilimkurgu türünü sevenler kaçırmasın. Thor çekicini salladı mı önünde kimse duramaz. Loki nin ilüzyonları ise şahane :)..iyi seyirler...

Nellas;

Maalesef Thor için geç kaldık ve bu kadar iyi olduğunu bilmek ve sinemada izleyemecek olmak yeterince canımı sıktı:( Bende açlık oyunlarının iknici filmini birinciye göre çok daha severek yapılmış ve çok daha başarılı kotarılmış bir film olduğunu düşünüyorum.Jennifer Lawrence'ın kostümler,makyaj harika sahneler çok daha profesyonel, tatmin edici birincide yaşadığımız açlık oyunları fiyaskosundan su üstüne çıkmamızı sağlayan bir film olmuş.Kesinlikle seriyi sevenlere tavsiye olunur;)

Açlık oyunları: Ateşi yakalamak; Katnis bir türlü huzura kavuşamıyor :( Birinci olmak yetmiyor huzurlu bir ömür geçirmesi için...Bilakis başkentin başkanı O'nu ortadan kaldırmak için, halkın ayaklanmasını engelleyip yine korku imparatorluğunda koltuğunda huzurla oturmak için kuralları değiştirip tüm zamanların oyunlarını kazananlarından yeni bir oyun başlattırıyor...bu sefer ki daha acımasız ve katnis i öldürmek amaçlı...müttefik edinmek lazım...ben çok beğendim 8/10 puan veriyorum...

Machete Kills (Ustura Dönüyor)

[FONT=Arial]Tür:Aksiyon , Gerilim , Suç[/FONT]
[FONT=Arial]Yönetmen:Robert Rodriguez[/FONT]
[FONT=Arial]Oyuncular:Danny Trejo , Mel Gibson , Jessica Alba , Alexa Vega , Charlie Sheen, , Antonio Banderas, Lady Gaga[/FONT]
[FONT=Arial]Senaryo:Alvaro Rodriguez , Kyle Ward[/FONT]
[FONT=Arial]Yapımcı:Robert Rodriguez , Douglas Aarniokoski

Eski ajan Machete Cortez, Amerika Birleşik Devletleri’nin onur listesindedir ve yeni görevi için Meksika’ya gönderilir. Burada onu ölümcül ve zorlu bir görev beklemektedir. Tüm gezegeni yok edebilecek güçteki bir silahı ve ona sahip olan silah tüccarı Mendez The Madman’i (Demian Bichir) etkisiz hale getirmek, hiç de kolay olmayacaktır.

Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:
[/FONT]

[FONT=Arial]

Serinin ikinci filmi :) Türkçe altyazılı.
Sahneler biraz abartılı ama ben beğendim aksiyon ve komedi bi arada . eğlenceli bi filmdi. serinin devamını merakla bekliyorum açıkçası :)
[/FONT]

bu filmi internette izleyebileceğim bi adres var mı Memoşşş? bunu arıyorum yaa bayadır:D

Hobbit: Smaug'un çorak topraklarında

Serinin ikinci devam filmi.Macera kaldığı yerden devam ediyor.Hobbit seyircisini tatmin edeceğini düşündüğüm güzel bir filmdi.Eski dostlardan legolas ı görmek hobbitin orjinalinde olmayan bayan elf(tauriel) ile serpiştirilen mini romantizm, smaugun dağında cüceler,bilbo ve smaug arasındaki mücadele,fıçılarla kaçış sahneleri özellikle filmdeki çarpıcı sahnelerden.Orta dünya severlerin vizyondan kalkmadan izlemesi dileğimle...

Şiddetle tavsiye olunurlar :)

Herkül: Efsane Başlıyor (The Legend of Hercules)

herkul-efsane-basliyor-3d-1388480842.jpg

Oyuncular : Kellan Lutz , Gaia Weiss , Scott Adkins , Liam Mcıntyre , Roxanne Mckee

Film Özeti
M.Ö. 1200’de Antik Yunan’da bir kraliçe, Kral’ın gaddar yönetiminin devrilmesi ve yoksulluk içindeki halkın barışa kavuşması vaadiyle Tanrı Zeus’un şehvetine yenik düşer ve sonrasında hamile kalır. Bu birliktelikle dünyaya gelen Herkül, kendi kaderinden ve gerçek kimliğinden bihaberdir.Onun hayatını adayacağı tek tutkusu, sevgilisi Girit Prensesi Hebe’dir. Fakat Hebe, Herkül’ün kardeşi ile evlendirilecektir. Yarı Tanrı Herkül, gerçek kimliğini ve asıl amacını öğrenince bir seçim yapmak zorunda kalır: Ya gerçek aşkını da alıp kaçacaktır ya da kaderinin gereğini yaşayıp, gerçek bir kahraman olacaktır.

Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı (I, Frankenstein)

frankenstein-olumsuzlerin-savasi-1389616695.jpg

Oyuncular : Yvonne Strahovski , Aaron Eckhart , Miranda Otto , Bill Nighy , Jai Courtney

Film Özeti
G.I. Joe: Rise of the Cobra'nın senaristi Stuart Beattie tarafından yazılan ve yönetilen bu Lionsgate yapımı filmde, Aaron Eckhart parçaları birleştirilmiş özel bir detektif olan Adam Frankenstein'ı canlandırıyor.
Doğaüstü yaratıklar Dünya'yı ele geçirmek isteyince, eşi benzeri görülmemiş bir kahraman insanoğlunun yardımına koşar.....

Hobbit: Smaug'un çorak topraklarında; beklediğimden daha iyiydi. Bir ortadünya fanı olarak beğendim diyebilirim. eksiklik müziklerdeydi bence. vurucu müzik yoktu nedense. Ejderha Smoug süperdi bayıldım:)

ben sinemada izledim ve çok komikti..

Bu haftaki filmim :) Savaş sahneleri nefes kesiyor mükemmel...
Dip not: fazlasıyla kan ve vahşet içeriyor. artı 18 sahneler mevcut. o yüzden çocuk çocuğunuzla gitmemeniz tavsiye olunur:)

300: Bir İmparatorluğun yükselişi

300-bir-imparatorlugun-yukselisi-1392647763.jpg

[FONT=Arial]Yönetmen: Noam Murro[/FONT]
[FONT=Arial]Oyuncular: Sullivan Stapleton , Eva Green , Lena Headey , Rodrigo Santoro , Hans Matheson

[/FONT]
Film Özeti

[FONT=Arial]Frank Miller’ın kitabından uyarlanan ve 300’den sonra yaşananları konu alacak olan filmde, Persler ile Atinalılar’ın karşı karşıya geldikleri büyük Artemis Savaşı’nı konu alacak. Filmin baş kahramanları ise Pers Kralı Xerxes ve Atinalı ünlü general Themistocles olacak.

[/FONT]
[FONT=Arial]
[/FONT]

Nuh: Büyük Tufan (NOAH)

074452.jpg

Yönetmen: Darren Aronofsky
Oyuncular: Russell Crowe, Jennifer Connelly, Anthony Hopkins, Emma Watson, Douglas Booth ,Logan Lerman

Film Özeti: Kabil'in soyundan gelen insanoğlu, kuşaklardır Yaradan'ın çizdiği iyilik yolundan sapmış, dünyanın tüm güzelliklerini ve nimetlerini sonuna kadar emip tüketerek yeryüzünü yaşanmaz hale getirmiştir. Dahası bir parça et için her türlü ahlaksızlık, hırsızlık, cinayet ve kaos normal hale gelmiştir. İnsanlığın bu sefil hali karşısında Nuh rüyasında, Yaradan'ın kendisini yaşanacak büyük bir tufana karşı uyardığını görür. Yaradan ondan büyük bir gemi inşa etmesini ve yeryüzünde yaşayan tüm hayvan cinslerinden bir çift almasını emreder. Bu gemi aynı zamanda ailesinin de tek kurtuluşu olacaktır. Tufanın yaklaşmakta olduğunu öğrenen sapkın insanoğlu ise geminin içine girmek için Nuh'a karşı saldırıya geçecektir....
Nuh Peygamber rolünde Akademi Ödüllü Russell Crowe'u izlediğimiz filmde Crowe'a Jennifer Connelly, Emma Watson ve Anthony Hopkins gibi isimler eşlik ediyor. Epik öğlerin yanısıra fantastik unsurları da bir araya getiren filmin yönetmeni ise en son Siyah Kuğu (Black Swan) filmiyle izleyici karşısına çıkan ünlü yönetmen Darren Aronofsky.

[FONT=Tahoma]Kaptan Amerika : Kış askeri (Captain America: The Winter Soldier)

[/FONT]
MV5BMzA2NDkwODAwM15BMl5BanBnXkFtZTgwODk5MTgzMTE@._V1_SY317_CR1,0,214,317_.jpg

[FONT=Tahoma]
[/FONT]
[FONT=Arial]Yönetmen:Anthony Russo, Joe Russo[/FONT]
[FONT=Arial]Oyuncular:Scarlett Johansson , Samuel L. Jackson , Chris Evans , Cobie Smulders , Stan Lee

[/FONT]
Fillm Özeti
[FONT=Arial]Kaptan Amerika’yı, Yenilmezler ile birlikte New York’ta yaşanan dehşet verici olayların ardından Washington D.C.’de huzur içinde yaşarken ve modern dünyaya uyum sağlamaya çalışırken buluyoruz.

S.H.I.E.L.D. üyesi bir arkadaşı saldırıya uğrayınca Steve, dünyayı tehlikeye atan bir entrika ağının içine çekilir. Kara Dul (Black Widow) ile güçlerini birleştiren Kaptan Amerika, kendisini susturmak için gönderilen profesyonel katillerle savaşırken bir yandan da giderek genişleyen bir komployu ortaya çıkarmak için çabalamaktadır. Bu kötü niyetli oyunun foyası meydana çıkınca Kaptan Amerika ve Kara Dul yeni arkadaşları Falcon’dan yardım isterler. Fakat kısa süre sonra kendilerini hiç beklenmedik ve zorlu bir düşmanla; Kış Askeri ile karşı karşıya bulurlar.
[/FONT]

Mandra Filozofu

Yönetmen: Müfit Can Saçıntı
Oyuncular: Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin
Tür: Komedi
Yapım Yılı: 2014
Vizyon Tarihi: 4 Nisan 2014 Cuma

Sanki hiç ölmeyecekmiş gibi koşturmaca içinde sürdürdüğümüz hayatımızı biraz yavaşla,hayatı yaşa mesajını veren komik ancak düşündürücü bir film..

Yunus Emre'nin sözleri; "Mal da yalan mülk de yalan
gel biraz da sen oyalan " çok da güzel özetliyor yaşadığımız hayatı...

Kış Uykusu

Yönetmen:Nuri Bilge Ceylan
Oyuncular:Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbağ

Eski bir tiyatro oyuncusu olan Aydın'ın çevresinde gelişen olayları anlatan insanı düşünmeye yönlendiren güzel bir film.Tek kötü olan şey,yaban atını eziyetli bir biçimde yakalayp evcilleştirmeye çalışırken sinirlendim:(

Ben engelli konulu filimleri seviyorum tavsiyeleriniz değerlidir

Ben engelli konulu filimleri seviyorum tavsiyeleriniz değerlidir

izleyip izleyebilcegin en güzel engelli türk flim olarak.

tamammıyız.

bu filmde kolu bacakları olmayan bir engellinin hayatını anlatıyo müthiş güzel bir film duygulu düşünceli...

abim filmi ise

otistik engelli birini anlatıyo oda çok güzel..

Hepsini izledim ergün kardeş başka neler var

Üst Alt