Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tek böbrekli olan kim var?

ben henuz nakıl olmadım suan test asamasında butun testler olumlu sadece kadın dogum kontrolu kaldı annem ıcın oda yapılınca olumluysa amelıyat ıcın gun verecekler.ya o deilde simdi bu hastalıgada yakalanınca ölüme ne kadar yakın oldugumu anladım evlenmeyi düşünüyorum askerden sonra dusunuyordum ama suan askerlık gıbı bı engel de kalmadı.kız arkdsm tas dusuruyorum dıye bılıyor suanda benı.bu hastalıgı ogrenelı 20 gun oldu.soylersem onu kaybederım dıye korkuyorum,beni sevdiğini biliyorum ama bu durum ayrılma sebebı olabılır dıye korkuyorum.ne yapmlym?

efegenç, senin endişelerine cevap olarak başka bir konuda yazdım, onları okursan sevinirim
http://www.engelliler.biz/forum/yas...i-yasamak-mumkun-ama-nasil-2.html#post1065810
kız arkadaşınla ilgili de... sen önce naklini ol, benim kanaatim durumunu elbette ki söylemenden yana... onu kaybedersem diye düşünüyorsun tamam duygularla hareket ediyorsun, ama ileride hayat arkadaşım diyeceğin insanın da hakkı, senin durumunu öğrenmek... yalanlar üzerine ne kadar mutlu olunur bir de onu düşün...
hakkında herşeyin hayırlısı olsun inşallah
geçmiş olsun

evet efe bncede söyle arkadaşına seviyorsa zaten yanında yer alacaktır..sevgi fedakarlıktır...eger ki inşallah olmaz ayrılma aşamasına geldiniz....iyi gun dostununda yanında zaten yeri olmaz bunu sakın unutma

böbrek rahatsızlıgı olan kim var yazın lütfen

tek böbrekli yada böbrek rahatsızlıgı olanlar ,dikkatle okuyunnuz lütfen ....size verecegim süper sonik bir bitki var ,ismi anadoluda çaltı yada çaldere olarak geçer ,çogunlukla daglarda bulunur ,silindir şeklindedir ,aktarlardan bulabilirsiniz ...kullanımı 3 su bardagı kaynamış suyun içine 6 ,7 tane çaldere yada çaltı atılıp 5 dakika demlendirilir ...gün içinde birer bardak içilir , 1 gün ara vererek tekrar içilir ,böbrek ağrılarını ,kanamayı ,ve idrar yollarıda oluşan ödemi tedavi eder ...bunu kullanırken abartmayınız lütfen fazlası iyi gelmez ....azı karar çogu zarar ....osmanlıdan bu günümüze gelen bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim ...deneyen yada denemeyen herkezden yrumlarınızı bekliyorum ...:)

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun bende tek börekliyim çoçuk yaşta kaza sonucu kaybettim böbreğimi sağ böbreğim sağlam çok şükür.ben şunu merak ettim tek böbrekli biri rapor alabilirmi devletten ne gibi imkanlardan yararlanabilir.yol gösterirmisiniz.şuan için çalışıyorum 3600 iş günüm var ama yorulduğum zaman vücudum çok halsiz kalıyor.birkaç kez diğer böbreğimde sorun çıkardı taş,idrara çıkamama v.s

Sanırım yüzde 30 -40 alırsınız tansiyon şeker felanda varmı rapor içim baş vurun onlar yönlendiriyor

Bende tek böbrekliyim ama askerlik yaptım şuanda 30yaşımdayım sağ yok soldada protein kaçağı var korkuyorum kırkın altında verirler diye raporada başvurmadım

Üst Alt