Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TAK için hangi marka sonda kullanıyorsunuz? Memnun musunuz?

Daha önce Hi slip sonda kullanıyordum. (vezikostomi) ameliyatı oldum, yeni yol dan tak yapacağım için arkadaşım [FONT=arial]Coloplast[/FONT][FONT=arial] tavsiye etti. [/FONT][FONT=arial]Coloplast[/FONT][FONT=arial] kullananlar, bu ürün hakkında bilgilerini paylaşırsa sevinirim.[/FONT]

Penisten TAK yapma ile yeni yoldan TAK yapma arasında ne fark var ki katater markasının değişmesini önerdi arkadaşın? Bağlantısı neymiş?

Ben eskiden de şimdi de hi-slip kullanıyorum...

hi-slip kullanıyorum çok memnunum gerçekten çok kaliteli sonda hemen yumuşamıyor tak yaparken

Coloplast daha kaygan ve sorun olmadığını söylediği için fikir edinmek istedim. Bir karar vermem gerekli. Sonda eğitimine başlamadan temin edeyim ki elimde biraz fazla bulunsun. İlk zamanlar daha sık sonda kullanacağım. Bitince mağdur olmayım.

Yok yok, daha kaygan şu bu olmalı değil Erdal. Aksine, üretradan TAK yaparken kayganlık çok daha önemlidir.

Sonda eğitimi de atla deve değil. Ha penise itmişsin katateri ha mucize deliğe :)

Not: Ne olursa olsun iki TAK arasında 4 saati aşan bir süre bırakma

Bülent, eğitim atla deve değil fakat benim normal idrar yolum kapatılmadı. Eğer kaçak olmaz ise olduğu gibi kalacak.
Şu an daimi sonda takılı olduğundan çıkartınca belli bir süre kasma yapması zor olacak ve çok kısa zamanda kaçak olacak.
Daha sık tak yapacağım. Belli bir süre sonra kaçak devam ederse normal yolu daraltma operasyonu yapılacak. Sondayı bu yüzden hemen temin edeyim ki zamanından önce elimdeki sonda biterse yedekte biraz bulunsun istiyorum.

arkadaşlar bende çok uzun süredir tak kullanıyorum hem ürün olarak hemde firma olarak çok kaliteli bi ürün kullanıyorum piyasadaki ürünlerden farklı bi ürün parmağınız kesinlikle sondaya değmeyecek ve de enfeksiyon kapma riski olmayan bi ürün firmamdan çok memnunum hepinize tavsiye ederim. Ürünlerim kapıma kadar eksiksiz bi şekilde geliyor. Bu ürüne geçtiğimden beri enfeksiyon yaşamaz oldum. irtibat için Melike Hnm. telefonu da 0542 554 73 87 dir.

Aldığım "Hi-slip plus" sondaları kullanmak istediğimde baktım ki sondanın içinde tutmaya yarayan mavi kısımlar sondaya yapışmış durumda. Suyu açıp ıslanınca sondadan ite kaka ayrılıyor. Bu yetmiyormuş gibi sondaların bazı kısımları ambalajına yapışmış durumda. Suyu patlatıp ıslatmama rağmen boşlamıyor çekerek zor ayırıyorum. Sizlerde de aynı sorun var mı? Yoksa bana mı denk geldi. Ona göre medikalle görüşeceğim. Böyle sondaların deforme olma ihtimali yüksek olduğu için pütürlü zeminli sondaların zarar vereceğinden endişe ediyorum.

Bazen benimkilerde de oluyor. Su torbasını patlatıp katateri biraz hareket ettirince o yapışmışlık gidiyor. İncelersen, bu çok çok nadiren kataterde kalıcı deformasyona neden oluyyor. TAK gitsin :):)

Bülent, TAK, gitsin demesen de TAK'mak zorundayım :)) Böyle yapışık pek duymadım o yüzden 10 tanede 7-8 tane denk gelince huylandım. Yine de her kutuda böyle olursa o zaman işler değişir. :)

Bu bir deformasyon değil Erdal. Bunu ilk fark ettiğimde sormuştum. Ki zaten dediğim gibi, suyu patlatıp azcık dürttüğünde katateri hiç bir defortmasyn olmadan katater kullanılabilir oluyor

İstanbul'da Platin Medikal'den alıyorum: (0212) 635 07 72 & 635 94 51 yaklasık 9 yıldır burdan alıyorum kargo istegim zaman gönderiyolar süper

o sorun bende de oluyor torbayı patlatıp bir süre bekledikten sonra kendiliğinden halloluyor sorun. inzibat

Ankara da mtm (modern teknik medikal) den aliyordum 2 yildir taa ki bu haftaya kadar. Cumartesi günü yazdirdigim recete icin pazartesi aksam zor bela getirdiler malzemeyi. Hatta sali gunu getirelim diye mesaj attilar. Telefonlarimi bile acmadilar. Firmayi acilen degistirmek istiyorum. My catch in suanki durumu nedir? Ankarada onerebileceginiz firma var mi ?

Jelli sonda kullanıyorum, sulu sonda ile kıyaslandığında dezavantajları nelerdir? Yardımcı olur musunuz? Ayrıca medikalcim her ödeme döneminde (2 aylık) 60 sonda eksik veriyor. İthalattaki fiyat artışından dolayı olduğunu söylüyor. Sizce normal midir? Teşekkür ediyorum.

bakinanli

Kendinden jelli sonda tavsiye ederim ,hi slip plus ve hi slip kit toplamlada iki aylık 360 tane alma hakkı var bilginize

bakinanli

Merhaba.
Bana da aynısını yaptı medikalcim, farklı bir medikalden almaya başladım. Kesinti yapmıyor; ıslak mendil, eldiven, 10 adet de idrar torbası gönderiyor. siz hangi medikalden alıyorsunuz ?

Home cath çok güzel çok değişik ve kolay ama üretilmiyormus artık

Hi-Slip Plus marka 12-14 numara kullanıyorum.
Memnunum.

Doktorum, sadece çalışanlar için günde 1 tanesi özel olan (toplamda 6 sonda) reçete edilebildiğini söyledi ama o özel sondanın ne olduğunu söyleyemedi. Bilgisi olan var mı? Nasıl bir sondadan bahsetmiş olabilir?
Hi-plus kit şeklinde olanını mı demek istedi acaba?

Üst Alt