Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TAK için hangi marka sonda kullanıyorsunuz? Memnun musunuz?

Arkadaşlar bende homecath anibakteriyel sonda kullanıyorum gayet memnunum bu zamana kadar bı sorun ıle karşılaşmadım.Fakat yazıları okurken bu sondanın CE ve bakanlıktan onayı olmadıgına dair yazılar yazıldıgını gorunce tedırgın oldum.Bunun üzerine bir arkadaşımızın sitede vermiş oldugu numarayı arayarak firma yetkilileri ile görüştüm yetkililer bana sonda hakkında gerekli bilgileri aktardıktan sonra sormuş oldugum belgerı tarafıma fakslayabıleceklerını soyledıler ve faksladılarda.
Gerçekten içim rahatladı.Bu arada firma yetkililerine ilgileri ve boyle bir ürünü bıze sundukları için teşekkür ediyorum.Herkesede tavsiye ederim gönül rahatlığı ile kulanabilirsiniz.
Herkese iyi akşamlar.

Teşekkürler Bülent bey, demekki hala yaşlanmamışız.....

hi-slip plus mı?.. homecath plus mı?... yada baska bır marka mı?..

hangısı daha sağlıklı ve kullanımı kolay?
özellikle bayanlar için bir önerisi olan var mı?
tesekkurler!

Hi-slip Plus'ın erkek boyunu kullanmanızı öneriririm.
Erkek boyu daha uzun olduğu için kadınlar için de ben bunu öneriyorum. Çünkü tutma alanının geniş olması daha pratik olabilir diye düşünüyorum. Bunu da kişisel olarak deneyimleyip karar vermek en iyisi...

Hi-slip Plus kateter kullanıyorum.
Su kitli olduğu için memnunum.
İstanbul'da Platin Medikal'den alıyorum:

sevgili Bülent, hi-slip kit in kullanımını bayanlar için önerir misiniz?..

Kit dediğiniz ucunda torbası olan model. Kullanım açısından diğerleri ile bir farkı yok. Ama bu modeli SGK karşılamaz.

Hi-slip Plus kateter kullanıyorum.
Su kitli olduğu için memnunum.
İstanbul'da Platin Medikal'den alıyorum.

pennine ve hi-slip plus kataterı denedım..
pennine kullanım acısından kolay ve pratık (tutma,kavrama acısından, çift posetlı olduğu için..)fakat jelli olduğu için çok kaygan değil!..
hi-slip plus su ile kayganlaştıığı için sanırım daha kaygan, kaygan olduğu içinde giriş ve çıkıslarda canımı yakmıyor!..

birde antıbakterıyal homecath tı denemek istiyorum.. bakalım ?
farklı önerisi olan varsa yazsın..

deniz hanım antibacterialli sondayı ocak ayından beri kullanıyorum ama sorun yasamadım bugune kadar ama formda genelde bu markayı önermiyorlar insan şüheye düşüyor acaba bendemi bi anormallik var diye.
siz de denedikten sonra izlenimlerinizi yazarsanız sevinirim.

Merhaba Serden
10 yıldır omurilik felçlisiyim. TAK yapıyorum.
Sulu sondalar jellilerden daha kaygan. Sondanın en önemli özelliği kaygan olması ve çekerken yapışmamasıdır.
Antibakteryel sondalar ise gereksiz bir özellik. TAK yaparken ellerini iyice temizlemen yeterli.

Ben hi-slip kullanıyorum. İzmir Akua Medikalden alıyorum. (0232 464 1734)

Sondanın kalitesi kadar seçeceğin firma da çok önemli. Büyük firmalarla çalışmanı tavsiye ederm. Sonuçta vekaletname veriyorsun. Firmanın yapacağı bir hatadan devlete karşı ilk sen sorumlusun.

1.homecath antibakteriyel hidrofilk katater(sonda)
2.evet kayganlı olsun sertli olsun hersey maksumum değerdi en buyuk özelliği benim için antibakterelli olması
3.başaran sağlık kadıköy-merkez 0216 346 39 47 cerrahpasa-şube 0212 587 07 88

Hi-plus kendinden jelli sonda kullanıyorum...ankara fab. Gezdim..mükemmel bir ortam..
Eromed medikal erol bey cep.. 0533 607 60 33
iş yeri........... 0312 434 42 80
ankara

Arkadaslar bende Coloplast ın easy cath ini kullanıyorum. Kendinden jelli olandan. SIK SIK enfeksiyon problemi ile karsılasıyorum. Noramalde Avustralyada yaşıyorum su anda turkiyedeyim. Orada bu sondanın tanesi 4.85 dolar. Bu nun parasını devlet odemıyor ben de orada para ıle satın alıyorum. Turkıyede ıse tanesini 2 liradan buldum. ve bol miktarda aldım. Sorması ayıp olmazsa siz bir sondayıo kac defa kullanıyorsunuz. Ben 10-15 sefer kullandıgım için enfeksiyor riskini artırıyor. burada daha ucuza bulabilecegim ve enfeksiyon riskini azaltan birsey tavsiye edebilirmisiniz. Teşekkürler

Mahmut bey, aman diyorum, bu ürünleri sakın birden fazla defa kullanmayın. Yoksa hem üretranız zarar görür hem de enfeksiyon belasından kurtulamazsınız...

Türkiye'de Hi-slip Plus sonda alabilirsiniz. Maalesef Avusturalya'da satış yapmıyorlar: Oasis Dünya catheters, urinary catheterization, hydrophilic urinary catheters, kateter, hidrofilik üriner kateter
Bu durumda Türkiye'den alıp, kargo ile yaşadığınız yere gönderttirebilirsiniz... Fiyat konusunda da Oasis Medikal yardımcı olacaktır. Lütfen arayıp konu hakkında ne yapışabileceğini onlardan öğrenin... Hatta, ticari olarak bile düşünün derim :) Madem Avustralya'da bu kateterler pahalı, Hiüslip'i oraya götürüp siz satın, oradaki bayii olun :)

Mahmut bey eğer enfeksiyon riskini yaşamak istemiyorsanız homecath anti bakteriyel kullanın bence memnun kalacaksınız ama sunu tavsıye etmıyorum bır sondayı 10-15 kere kullanmayın kesınlıkle en fazla en fazla 2 dıyorum maxımum oda zor durumda kalır ısenız kendınıze yazık.saygılar

Sgd kullanıyorum gerçekten çok kaliteli hi slip kullanmıştım poşetle tuttugum için jeli kalkıyor ve üretaya zarar veriyor. jeli kaliteli ve kayganlığı çok güzül. denemekte fayda var arkadaşlar nedikalcinizden talep edin isterseniz...

Ben de hi slip kullanıyorum Antalya da medant sağlık hizmetlerinden alıyorum önce easy cath kullanıyordum hiç farkı yok çok memnunum

acil bana yardımcı olurmusunuz?özelikle oturanboğa :ben yeni sonda için rapor yazdım...bulunduğum yerde fazla medilcı yok hiç tanımadığım biriyle anlaştım oda konuşmaya gelemiyor agresif biraz ona ihtiyacım olduğunu biliyor bana bugün sonda gönderdi hiç adını duymadığım sonda kendiliğinden jeli içinde suyu var çıkartıp paketin içindeki suyu tekrar döküyorsun kaygan olıyor markasıda(goldcath)nasıldır iyimi sondanın üstünde bayzlıklar var sanki küflenmiş lütfen cevap yazınız tşk.....

Hiç kasmayın, alışveriş yaptığınız birinden bir kapris çekmeye değecek bişey değil. Goldcath markasını hiç bilmiyorumç Hakkında olumlu olumsuz bir duyumum da yok. Sondayı ıslattıktan sonra bir tanesini eline al ve kayganlığını kontrol et. O beyaz pütür dediğin şeyler eline takılıyorsa, aman, sakın kullanma! Medikalci ürünü rutubetli bir yerde depoluyorsa, oradaki rutubet sonda üzerindeki tuzun kristalize olmasına neden olmuş olabilir. Islandığında o pütürler tümden yok olmuyorsa, eline takılıyorsa, sakın ama sakın kullanma. Ürünleri geri iade et.

Hi-slip Plus sondayı satan medikalcinin iletişim bilgilerini aşağıya yazıyorum. Onu arayıp bundan sonra sondalarını ondan almak istediğini ve numarasını Oasis Fatih beyden aldığını söyle, sana yardımcı olmasını iste. Cebinden tek bir kuruş çıkmadan düzenli olarak ürününü temin edecektir...

Bülent bey: 0532 438 39 12

ben daha medikalcımla problemliyim vekalet istiyor bende hem tanımıyorum hemde güvenmiyorum konuşması falan ters biraz bana diyor vekalet vermesen kaç ayda bir hastaneye gidip reçete yazman lazım doğrumu zaten azrakta 2 senelik diyor zaten verdiği sonda yüzünden enfeksiyon kaptım...

Merhabalar ben yakin tarihte turkiyeye kesin donus yapacagim burada kullandigim katater markasi Lofric Primo bende cok memmunum turkiyede yasadigim sehir antalya bu tibbi malzemeleri nasil ve nereden temin ediyoruz idrar torbalarida dahilmi,bu tibbi malzemeleri sigortalarmi karsiliyor nasil oluyor? antalyadA yasayan arkadaslardan yazmalarini rica ediyorum.
Saygilar..

Merhaba Ayhan arkadaş.
Türkiye'de bu ihtiyaçlarımız için bir çok medikalci var. Sigortan varsa bir çoğu işlemlerini hallediyorlar sana gönderiyorlar. Ben burdan alıyorum; AS Medikal Sağlık Ürünleri (asmedikal. net) İdrar torbasıda alıyorum. Hatta ek olarak eldiven de gönderiyorlar. Senin yurt dışından mı sigortan veya başka bir şeymi? Bu durumda farklı prosedürleri varmıdır bilemiyorum. Medikalciler bilir. Link i verdiğim sitede Ayşe hanım var O na sor bir istersen. O en güncel prosedürlerden haberdar. sitede tlf numarası var veya iletişim kısmından mail de gönderebilirsin.
Kullandığın ürünü belki temin edebilir veya denemen için ücretsiz başka markada numunede gönderiyorlar. Ben home-cath kullanıyorum ve memnunum.
Bu arada kargo ücreti, vekalet verirken noter ücreti gibi ücretleri medikalcim karşılıyor bilgine.

ygunbt Öncelikle cevabin icin cok tesekur ederim evet almanyadan sigortam var bu turkiyede ne derece gecerli bilgim yok yuzde yuz emekliligimde var turkiyede yeni sigorta yaptirmak gerekirmi yada turkiyeden de ikinci emeklilik yaptirdigim taktirde emeklilik bu malzemeleri karsiliyormu acaba? verdigin bilgiler icin cok sagoL.

Bu konuda hiç bilgim yok kardeş. Dediğim gibi Ayşe hanıma bir sor derim. O yardımcı olur. Yada soramıyorsan yarın arayım ben sorayım, burdanda yazarım cevap.

cok sagol verdigin bilgiler icin tesekurler kardes.

denizsu;

hi slip in kayganlığı ve sertliği yönünden tercih ediyorum. diğerleri sondayı çıkartırken kuruduğu için zorluyor ve zarar verebiliyor.

Samsun ilinde hi-slip' in yetkili temsilcisi UM UĞUR medikaldir. konu ile ilgili vedat bey size yardımcı olacaktır. Tel : 0543 401 50 78 herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde benimle iletişime geçebilirsiniz.
Fatih Aktaş
Tel : 0533 630 34 85

Ben de en başından beri Hi-Slip sonda kullanıyorum ve memnundum.. taa ki bu sabah içinden çıkan kağıtta FTALAT maddesi içierdiğinde gebe, emziren anne ve çocuklarıda kullanılmasının sakıncalı olabileceğini okuduğumdan beri.
Hamileyim, ve maalesef kimse beni bu konuda uyarmamıştı.

FTALAT maddesi kanserojen madde ve insan sağlığına zaralı olduğu ispatlanmış!

FTALAT Nerelerde Kullanılır?

• Deterjanlar
• Kozmetikler
• Plastik her ürün
• Vücut bakım ürünleri (Şampuan, kremler, losyonlar)
Zararları Nelerdir?

1. Sentetik östrojen ihtiva eder, özellikle erkeklik hormonlarının bozulmasına yol açar.
2. Vücut hormonlarını taklit ettiği için endokrin sisteme zarar verir.
3. Zararları bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış Ftalat maddesi doğumsal gelişim kusurlarına, hiperaktivite, kısırlık, erken buluğa erme, astım, obezite ve kanserlere sebep olur
4. Ftalatlar üreme organlarında bozulmalara yol açar.
5. Yumurta ve spermlerde DNA bozulmasına yol açar.
6. Son yıllarda yapılan araştırmalarda dünyaya gelen her 10 bebekten 7’sinin idrar tahlillerinde, neredeyse tüm yetişkinlerin idrar tahlillerinde ftalatlara rastlanmıştır.
7. Ftalatların penis, testisler ve karaciğer üzerinde deformatif etkiye sahip olduğu tespit edilmiştir.
8. Ftalat Sendromuna yol açar. Ftalat sendromu, çocuklarda ftalatlara maruz kalmaya bağlı olarak gelişen penis küçüklüğü, cinsel gelişim bozuklukları ve eşcinsellikler olarak tanımlanır.
9. Ftalatlar anne karnındaki ceninin cinsel, zihinsel ve fizyolojik gelişimini bozar.
10. Hormon dengesini bozduğu için erken andropoza sebep olur.

Goldcath marka sondanın internet sitesinde FTALAT içermediği yazıyor. Goldcath kullanmış olanlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

HI SLIP yetkililerinden biri bu mesajımı okursa lütfen bir açıklama yapsın - bu kadar zararları olan bir maddeyi kullandığımız sondalar neden ihtiva ediyor ???

Üst Alt