Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı sonrası felç olma riski..?

ayse53 skolyoz kemik gelişimine göre devam eden bir rahatsızlıktır ergenlik döneminde durabilir 12 yaşındaysa yeni başladıysa derecesi artar büyük ihtimalle belli aralıklarla doktora götürün muhakkak. Kontrol altında olursa uygun zamanda ameliyat olursa sağlığına kavuşur

Ben 13 yaşındayım. Ameliyat olalı 1ay oldu .Ve skolyoz derecem 50 idi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Murat Yılmaz ameliyatımı gerçekleştirdi.6 saat sonunda başarılı geçen bir operasyonum oldu.18 vida ve 2 destekleyici takıldı.1 gece yoğun bakımda kaldım.Ve odaya geldikten bir gün sonra ayağa kaldırıldım.Ve doktorum korse önerdi.Ayağa kalkarken yani yürürken korsemi takıyorum.Ameliyatın zorluğu sadece ilk 3 gün kendinizi çok sıkmayın.Ameliyattan 4 gün sonrada hastaneden taburcu oldum.
Benim ameliyatan sonra hiç ağrım olmadı desem yeridir.Tabi ağrılarım yine oldu ama çok şiddetli değildi. Ameliyattan sonra ağır taşımanız fazla önerilmiyor ve fazla eğilmeniz onlara dikkat etmelisiniz.
Dikişlere gelirsek benim dikişlerim estetikti ve dikişlerimi aldırmama gerek yoktu.Ben bu ameliyattan çok korkuyordum ama inanınki korkulcak hiç birşey yokmuş.Okula gidenler için hastaneden taburcu olduktan 3 hafta sonra okula başlıyorsunuz.Ben ameliyat olacaklar için kesinlikle Murat Yılmaz'ı öneririm.Ameliyattan sonra hastanede ve sonrasında hastalarıyla birebir kendisi ilgileniyor.Burdan kendisine çok teşekkür ederim.Ben doktorumdan çok memnun kaldım.Sizlerede öneririm.

Son düzenleme:
Üst Alt