Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz ameliyatı sonrası felç olma riski..?

*semra*;

tşkr ederim de ben ahmet alany diye birindersenen bahsetmedim :D face de eklersen beni daha detaylı konuşa biliriz isterseniz tabi

aklım karıştı benim iş çok yoğun ondan olsa gerek :D
Ahmet Alanaydan bahseden zeynep012 imiş ; dikkatimi verememişim tam. neyse konu aynı sonuçta :) faceye eklemiyorum kimseyi ama burdan yardımcı olabileceğim bişey olursa memnuniyetle ..

semra özelden facebook adresimi versem ekler misin? Ya da ben seni eklerim . Skolyoz hakkında bilgili birine benziyorsun. Sormam gereken şeyler var. Üzülmekten harap bitap oldum.. :(

hasanyangel;

bekir soyel'e söylediğim şey herkes için geçerli,tek tek söylemeye gerek yok sanırım.facaye eklemiyorum kimseyi.... siteden sorularınıza cvp veririm elimden geldiğince..

*semra*;

% 25 skolyozum var boyum azcık uzadı ağrım yoktu ağrı başladı azcık arttı gibime geliyor :( 18 yaşındayım napcam bilmiyorum hiç çok kararsızım. Bunu azaltmanın bir yolu yok mu? Ameliyat olmadan tedavi edilemez miyiz? Başka türlü geçmiyor mu ?

ben ameliyat oldum ama bir iki haftadır nefes darlığım var ameliyat olalı 2 ayı geçti. nefres darlığım beni rahatsız etmeye başladı.bahar dan olabileceğini de düşünyoruz ama bu konuda bilgi sahibi olanların bana cevap yazmasını rica ediyorum.eskiden de vardı ama amliyat tan sonra bu aralar daha fazla rahattsız olmaya başladım skoyozumun arttığını düşünüyoruz ve bu beni çok üzüyo gerçekten ameliyat olmak kolay değil...

iilayda;
Yaşın kaç bilmiyorum ama bi göğüs hastalıkları bölümüne başvur. Boğaz akıntın varsa alerjik rinitten kaynaklanıyor olabilir..

hasan yangel

cevap yazdığın için teşekkür edrim.13 yasıma girecem.yakında geçmezse bizde doktora başvurmayı dşünüyoruz

herkese geçmiş olsun...:rolleyes:

iilayda;
İşin büyük kısmını atlamışsın ilayda cesaretinden dolayı tebrik ederim seni. Facebook adresin varsa görüşebiliriz özelden bana adresini verebilirsin. Bende lise 4üm inşALLAH erkek hemşire olcam. ALLAH yar ve yardımcımız olsun hepimizin, herkesin. Daha küçüksün yaşayacak çok şeyin var. Nefes darlığı o kadar abartılacak bir şey değil senin yaşındakiler için astım ya da alerjik rinit olabilir öyle düşünüyorum. Bir uzmana görünmen yeterli olacaktır..

teşekkürler *semra* senle konuşmak isterim .. ahmet alanayı duymuştum . onun ögrencisiydi dediniz ilk işim onuda aramak tşkler

bu arada [FONT=Arial]Florence Nightingale hastanesi özel hastanemi ? bilgi verirsniz sevinirm [/FONT]

zeynep012;

evet özel hastane.fakat sgk anlaşmalı olduğu şubesi var.tamamını karşılamıyor malesef :( sgk anlaşmalı olanın tlfnunu yazıyorum ön bilgi alabilirsin.(0212 2128812) çok uzaktasın,bilgi almadan gelme.bu konuyu takip etmiyorum artk özelden yazabilirsin bana zeynepcim ..

Bu konu da,Prof:Ünsal DOMANİÇ'ten başkasını tanımam.İ.Ü.Öğretim üyesi şuan...

skolyoz hastasıyım ameliyat olmaktan çok korkuyorum umarım ameliyatsız geçer :(

benimki 45-50 dereceymiş doktor ameliyat olman gerek dedi

ERVA73

benim ameliyatım bitti nefes darlığım vardı ama azaldı hastalıktan dolayı olduğu kadar var ama katlanacaz artık.ameliyattan kaçmana gerek yok eninde sonunda olması gerekiyo korse falan da çok etkili değil sadece ameliyatı erteliyor okadar felç riski var ama riski göze alman lazım.ameliyattan 1 hafta sonra kadar taburcu olunuyo ama iyi bir hastnede ameliyat olmak lazım gerçekten riskli bir ameliyat çünkü.yaş kaç bu arada

HERKESE GEÇMİŞ OLSUN...

kaç derece oldugunu nasıl ögrenecem kontrollerimde bu derece filan diye söylenmedi

ayrıca spap cihazı kullanıpta amaliyattan sonra gerek duymayan varmı .

zeynep012;

Doktorun boy filmine bakıp sana derecesini söyleyebilir

Merhaba.
Öncelıkle gecmıs olsun Allah acil sifalar versin.
Bende skolyoz hastasıyım 2009da Bursa Uludag unıv. tip fakultesınde Prof.dr. Ufuk Aydınlı amelıyatımı gerceklestırdı suan 6. senem nısan 26da dolacak. felc olma riski amelıyat masasında var. amelıyattan sonra gelıp kontrol edıyorlar zaten felclımısın degılmısın dıye. felcli degilsen ki insda herhangi bir sorun olmaz kontrol ediilip başarılı onayını aldıkdan sorna herhangı bır felc riski olmuyor. dedıgım gıbı 6 senelık skolyoz amelıyatllısıyım herhangı bır problemım yok kosuyorum zıplıyorum spor yapabılıyorum halı saha macı bıle yapabılıyorum ama tek dıkkat edecegımız nokta agır kaldırmamak agır ıslerde calısmamak bunlara ck dıkkat etmelısınız bol bol spor ve egzersız yapmalısınız.

Geçmiş olsun. Bence yanlış düşünüyorsunuz. İyi bir ekip tarafından yapılırsa ameliyatınız yaşadığınız birçok sorundan kurtulacağınızı bilmenizi isterim. Kızım bu ameliyatı geçirdi. Çok ağır ve çok hızlı ilerleyen aşamadan bir mucize çıktı ortaya. Ameliyata girerken eğimin % 45 in altına düşürülmesi mümkün değil derken ameliyattan % 15 e düşürülmüş olarak çıktı. Ameliyata girerken % 78 idi. ve 5 ay gibi bir süre içinde % 78 eğime gelmişti. Hiç bir sorun yaşamadan atlattık ameliyat süreçlerini. Hatta omurilik sinirlerinin geçşetilme ameliyatı yapılmak zorunda kalındı esas ameliyattan önce. 2008 de yaşadık bunları. Şimdi yıl 2015 ve o zamandan bu zamana hayatı normale döndü. Biz ameliyatı Denizli'de Pamukkale Üniversitesinde yaptırdık. Bu hastane skolyoz konusunda çok iyi. Ekipleri uzman.

Bence bu riski konuşmanın pek mantığı yok. Doç. Dr. Çağatay Öztürk ün bir röportajında aynen bu cümle geçiyor. 10000 de 1 risk oldugunu belirtmiş kendisi.

meraba size bişey sormak istiyorum bende 17 yasındayım ve 3 yıldır skolyozum var ilk önce önemsiz dediler skolyozum 23 derece kifozda 45 denildi ve bidaha gitmedim fakat ağrılarım artınca bu yıl tekrar gittim 3 yıl onceki filmim tekrar ölçüldü ve derecelerin aslında skolyozun 33 kifozun 48 olduğu ortaya çıktı yarın tekrar film çekilicem ağrılarım çok fazla ve fiziğim bozulma yolunda ilerliyor sizce ameliyat olur muyum dereceler düşük mü ?

mavininikitonu

kardeşim oncelıkle gecmıs olsun

ben derece olarak tam bılmıyorm sekıl bozuklugu varsa korse ıle cozmeye calısırlar eger cozum olmazsa ıllakı amelıyat olacaksın olmazsan daha kotu olur ama ınsallah sag salım ayaga kalkarsın tekrardan gecmıs olsun

ozontabakasi
teşekkür ederim korselik aşamayı geçtiğini söylemişlerdi ama bugün filmlerimi çekildim çarşamba günü Allah nasip ederse sonuçları göstericem inşallah hayırlısı neyse o olsun fiziki olarak bozulma var aşırı bende rahatsız oluyorum normal olarak bakalım ne olucak

arkadaşlar en basit komplikasyonsuz operasyonlarda bile omurilikten geçen onlarca sinir operasyon sonrası az çok yaralanıp felce sebebiyet verebiliyor,,,çok hayati tehlike taşımadıkça omurilikle ilgili hiç bir ameliyata sıcak bakılmamalıdır....tıp bilgisi az çok olan biriyim....açsınlar düzeltsinler kapatsınlar,,,,bir süre sonra sonra nasıl olsa düzelirim demek çok yanlış....felçle mücadele etmek çok yıldırıcı ve zaman isteyen bir süreç,,,doktorlar ne kadar iyi niyetli ve dikkatli dahi olsalar omurilikteki çoğu sinire operasyon esnasında istemeden zarar verebiliyorlar...evet yüzdeler çok düşük ama hasarlanan sinir sayısı çok,,,,sinir hasarlandı mı felç ortaya çıkıyor.....hemen acil ameliyat tek çare ameliyat diyen doktorlara temkinli yaklaşılması taraftarıyım...herkese geçmiş olsun

Merhaba bende skolyoz hastasıyım ameliyattan sonra 3 ay hiç kalkmadan yatılıyormuş bu doğru mu ? Çok merak ediyorum

Yaren Eyüpoğlu değil 2. gün yürütülür hasta 4. taburcu olur ve evde sürekli kalkma isteği olur kalkar gezer 1 ay sonrasın da okula başlayabilir

"Duygu bize 5 yaşında geldiği zaman ilerlemiş bir skolyoz’u vardı. Ve bu skolyoz korse tedavisiyle durdurulamadığı için artık elimizdeki tek alternatif tedavi yöntemi olan cerrahi tedaviye geçmemiz gerekiyordu. Skolyozun en sık görüldüğü yaş 10 ile 16 yaş yani bizim ergenlik dönemi diye düşündüğümüz dönem… Bu zaten büyümenin sonuna gelindiği zaman cerrahinin standart tedavisi olan omurların adeta birbirine yapıştırılması olan sabitlenmesi ve büyümenin durdurulması kolaylıkla uygulanabiliyor. Ama 5 yaşındaki çocukta böyle bir cerrahi uygularsak o zaman çocuğun büyümesini biz engellemiş oluyoruz." Prof. Dr. Ahmet Alanay, Skolyoz hastalığında dünyada ilk kez uygulanan cerrahi tedavi yöntemini tüm detaylarıyla yarın gece 22.15'te #HayatYeniden ile NTV'de anlatıyor.

ilayda kızım benım de kızım 12 yaşında skolyoz hastası bızde yenı ogrendık doktora gıttık amelıyat gıbı gırdı konuya 32 derece bı doktorda 34 derece dedı . sız amalıyat olmuşsunuz bılırsınız .bu hastalık ılerlemesı kaç yasında duruyo

Üst Alt