Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SFT sonucuma göre yüzde kaç oran alabilirim?

reyhan21 özelden belirtim sft testiniz sürekli bu şekilde ise %40 almanız gerek minumun %20 verilir geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim allah razi olsun aydinlattiginiz icin

Alga nihat kardesim yuzde 10 da raziyim ben diger engellerle birlestirmek istiyorum

agbi heyete girecem yarin bioran cikarmi sft den

SFT Sonucuna göre % kaç oran alırım?

Arkadaşlar merhaba. Yeni üyeyim ve yardımınıza ihtiyacım var. Solunum testine girdim ve çıkan sonuçlar aşağıdaki gibi.

Unit pred act. %pred
FVCex 1 4.76 2.95 62
FEV1 1 3.92 2.90 74
FEV1/FVC % 80 98 123
PEF 1/s 9.24 5.76 63
MEF25 1/s 2.21 2.46 111
MEF50 1/s 5.08 3.58 71
MEF75 1/s 7.98 5.45 68
MEF25-75 1/s 4.49 3.64 83
PIF 1/s 4.23 4.88 115
tex s 1.3

Ayrıca Uyku Apnesi var ve bununla ilgili raporun sonuç bölümünde de şu şekilde yazılı;
Polisomnografi klinik ile beraber değerlendirildiğinde ORTA dereceli obstrüktif uyku apne sendromu ile uyumlu olarak değerlendirilmiştir.
Solunumsal olayların tümü sırtüstü pozisyonda görülmüştür. Posizyonda OSAS ile uyumludur.

Bu iki rahatsızlığım için iyi ayrı oran mı yazılır, yoksa SOLUNUM başlığı altında ikisinin oranı birleştirilerek tek oran mı yazılır.?

Bunların yanında en iyi ihtimalde 2 ayda bir kez gelen migren ataklarım var ve bu ataklar genelde 1 gün sürmekte.

Bu rahatsızlıklarımı göz önüne alınca engelli raporu alabilmem mümkün mü.?
Yardım ve yorumlarınızı rica ediyorum.
Şimdiden çok teşekkürler...

Son düzenleme:
merhaba benim solunum testim aşağıda doktor %20 dedi bilginize
FEVCEX 1 3,42 3,13 92
FEV1 1 2,97 2,46 83
FEV1/FVC % 83 78 94
PEF 1/s 6,79 4,34 64
MEF75 1/s 6,00 4,30 72
MEF50 1/s 4.33 2,87 66
MEF25 1/s 2,04 0,91 45
MEF25-75 1/s 3,90 2,2257

Aex 1*1/s 7,82

Çok teşekkür ederim. Çok anlamadığım için yorum yapamıyorum. İki sonucu karşılaştırınca bazı değerlerin yüksek bazı değerlerin düşük olduğunu görüyorum. Acaba baz almamız gereken hangi değerler.? Ayrıca uyku apnesi ve migren ile ilgili bilginiz var mı acaba.?

admZPz.jpg
[/url][/IMG]. Abi aciklamaya bole bisey yazdi gogus doktoru

@selo_selo07 oran vermemiş sanırım çünkü sft çok iyi cikmiş

diğer bölümlerden yüzse kaç aldın

Suana kadar 34 aldim iki poliklinik kaldi pisikiyatriden mpl testine girdim onun sonucu aldim dokdora gostermedim daha sanirim ordan da oran gelecek .birde noroloji hareket kisitliligi demis kenarin sanki 5 var belkide imza .boyun fitigi vardi fizik ilgilenmedi bile bende beyin sinire emar vardi boyun emari onu gosterdim.beyinci boyun agri sikayeti demis baska nisey yok.fizik 24 ortapedi 24 cildiye 10 suana kadar bunlar var elimde.dedigim gibi noroloji ve beyin kurulda oran verirmi.pisikiyatriden oran alacak gibiyim cunku pisikiyatri testinde olumsuz yazmis mpl testi

Fizik neyden dolayı 24, ortopedi neyden dolayı 24 yazdı??

Benim sft testim yorumlarınızı bekliyorum

Fvc-61
Fev-65
Fev1/Fvc-107
Pef-45

normalde 30 verırler veya 40 ama doktorlkar artık sft nın yanında durumuna gozlem yapıyor numaramı yapıyor hastamı raporun varsa 20 garantı alırsın raporun yoksa hıc bısey vermez

Arkadaşlar yüzde 65 raporum var vergi dairesine gönderdim heyet sft istemiş raporda astım bronşit 20 vermişti şimdi onu göndersem kabul olurmu yorumlarınızı bekliyorum

Fvc-61
Fev-65
Fev1/Fvc-107
Pef-45

Selamın aleyküm Umut bey Eyüp SSK dan geçen ay heyete girdim ve solunumda %40 sinir sistemi %35 verdi(ağır uyku apnesi) bugün için tekrar heyete çağırmış lardi heyet başkanı aynı bölümden iki defa puan alamazsınız deyip tekrar göğüs hastalıklarına yolladı tekrar %40 aldım ancak uyku apnesinden puan vermiyeceklermis ne onerirsiniz yardımcı olurmusunuz perşembe tekrar heyete çağırdılar teşekkürler

Rumelili aleyküm selam alacağınız oran size yetiyor sa itiraz etmeyin uğraşmaya değmez

Verilen oran %40 Ankara'da bu puanın düşme ihtimali varmı bilginiz varmi normalde 40 yetiyor

Rumelili sft fev1 fvc değerleriniz nedir eğer uygunsa size verilen %40 düşürülmez birde sizin sinirsistemindende ayrı yeten 35 almış sınız bu raporu vergi indirimi için alıyorsunuz degilmi

Evet ancak heyet başkanı sindirim sistemi (uyku apnesinden)puan veremeyiz dedi aynı bölüm olduğunu söylüyor kafam karıştı uyku apnesi zaten direk 35 ve sürekli olarak veriyor daha önce hasekiden aldığım raporda yüzde otuz beş vermişti ancak vergi indiriminden faydalanamamistim

Heyet başkanı ile göğüs hastalıkları doktoru telefonda görüştü doktor bu hastalığa 40 altında rapor veremem dedi ve tekrar 40 verdi.

Selamın aleyküm Nihat bey sft den bana heyet 40 puan verdi bunun yanında ağır uyku apnesi rahatsızlığın var aynı bölüm hastalık olduğunu söyleyip puan vermediler ancak tüm ekipriz raporlarını isteyip bunlarla beraber vergi dairesine yolliyacaklarini söylediler siz sadece sft raporuyla indirim alinamiyacagini yazmissiniz uyku apnesi rshatsizligimin puan yükseltmek veya aynı puanda dönmesini sağlamak icin herhangi bir katkisi olurmu teşekkürler

40 puan vermelerinin sebebi ağır Koah telhisi uyku apnesi nedenlerinin koah a bağlı olarak yaşadığınızı düşünmüş olabilir doktor ama dahiliye yada kardiyolojiden yüksek tasnyon var deyip puan alabilirdiniz yada nörolojidrn nöropatik bulgu sonucunda 5 puan alabilirdiniz ağır koah puanın40 ama ankaraya evrağı 40 ile yolladıysanız 32-33 gibi bir puanlama ile gelecektir evrağınız heyet raporu sonucu elinizde tam olarak 40 ise vergi daresine başvurabilirsiniz eğer sevk li gittiyseniz başvurmanıza gerek gerekli yazışmaları vergi dairesi sitesinden takip edebilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Heyet raporu tam 40 ancak bu raporlarla vergi dairesine gitmem bir işe yaramaz Ankara'dan cevap gelmedikce dediğiniz gibi 32 puanla dönerse zaten indirimden faydalanamiyorum cevabınız için teşekkürler

Anlamadığım konu şu özür dilerim elinizdeki heyet raporu % 40 mı eğer %40 sa ankara zaten düşürmez o düşüp de gelmiş demektir zaten

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alicanbey Eyüp devlet hastanesindeki heyetin verdigi rapor %40 bu heyet raporu Ankara'ya gitmiyormu Ankara bu heyetin verdiği raporu düşürmez mı onu öğrenmek istiyorum teşekkürler

Üst Alt