Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SFT sonucuma göre yüzde kaç oran alabilirim?

Arkadaşlar Göğüs hastalıklarında KOAH veya astımdan cetvelde 3 şıktan birini vermesi gerekir diye bir kural yok örneğin bana %70 verdiler.
KOAH hastalığı 4 evredir, hafif, orta, ağır ve çok ağır Doktrorlar tanı ve teşis koyarken hastalığa bakar orta evreden fazla olup ağır evreye yakınsa %40 ile %80 arasında bir orana kanaaat getirebiliyor tıpkı bende olduğu gibi, bana nasıl'ki %70 verdiyse bir başkasına'da %50 veya ^60 verebilir çünkü 20-40-80 sabit oranlardır

algaNihat

Merak ettiğim buydu. Bizzat canlı şahidi olarak net cevabı vermişsiniz. Teşekkür ederim.

nihat bey sanırım beni yalnış anladınız sft sonucum iyi olabilir ayrıca bu beni sevindirir ben ilaçları boş yere kullandığımı düşünerek yazmıştım ama anladığım kadarıyla bu sft sonuçları değişken bir durum kişinin o anlık durumu çünki bu sft ilaçlarımı kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra çekildi ilaçlarımı yazarken sft yapılmadı bana sadece sırtımdan dinleyerek astım olduğum söylendi ve symbicort,ipravent,ventilatör,teokap,asist yazıldı ilginize teşekkür ederim sağollun

Buraya üye olduğumu bildiği için benden sonuçlarını yazmamı rica eden bir arkadaşımın sft değerleri aşağıdaki şekilde. Değerlendirmede bulunursanız sevinirim.

14t4t5g.jpg

nihat kardesim 20 alma şansım varmı ki ? hafifetkilenmede benim ?

Slm arkadaş,
ben astım hastasıyım fev1 oranım %34 olduğu için engelim var.
Senin oran %80 i bulmuş akciğer iyi.
Solunum nasıl

Akciğer koah astım rahatsızlıkları ve alınan oranlar paylaşalım sft degerlendirme

Akciğer Hastalıklarında Özür Oranları
Akciğer hastalıkları, göğüs kafesi ve plevra hastalıkları veya akciğeri ilgilendiren diğer hastalıklar solunum ve dolaşım sistemine müdahale ediyor ise özür oranları belirlenirken Solunum Fonksiyon Testi sonuçları göz önünde bulundurulur. Solunum ya da astım hastalıklarının özür oranı belirlenebilmesi için hastalıkta akut dönem denilen zamanda olunmaması gereklidir. Bu zamanda hastalık sürekli olduğundan daha şiddetli belirtiler gösterdiğinden değerlendirme yapmak hataya düşürebilir. Sadece hastalıktan muzdarip olmak yeterli değildir özürlülük oranının hesaplanabilmesi için. Aynı zamanda astım tedavisine başlanmış ve klinik gözlem altındayken Solunum Fonksiyon Testi yapılmalıdır. Yapılan solunum fonksiyon testi sonucunda; hastalığın önceden belirlenmiş olan 3 kategoriden hangisine gireceğine karar verilir. Solunum Fonksiyon Testinin içeriğinde FVC, FEV1, FEV1/FVC değerleri yüzdelik oranlarla yazılıdır.

Göğüs hastalıkları uzmanı bu değerleri yorumlayarak aşağıdaki tabloda yer alan kategorilerden hangisine gireceğine karar verir.

hafif derece etkilenme%20
Orta derece etkilenme%40
Ağır derece etkilenme%80
Verilir sft testine göre oran belirlenir.

CANAN ZAFEROĞLU Kardeşim beni çok güldürdünüz cevap tarzını azarlar gibi :))

selo_selo07 Kardeş evet değerleriniz yüksek ama denemekte fayda var.
O gün heyetin eşref anına rastlarsın kim bilir? garantisi olmamakla beraber %20 yetiyorsa denemekle bir şey kaybetmezsin. kolay gelsin

Benimki orta derece 20 verdi doktor. Astımın şiddetine göre 10-20-40 veriyoruz dedi iyi hatırlıyorum.

sft testi değerlerim fev1/54 fvc/56
orta etkilenmeden %40 oran aldım.

Son düzenleme:
Bana 10 versin yeter benim diger hastaliklarimda var birlestirmek istiyorum.ayakta 22 oranimvar boyubda fitik t2 sinyal kaybi 8 oran deri hastaliigim 10.Burnumda kikirdak egriligi kronik sinisut komplukasyin birakan maksillerde kalinmasma lenf bezlerinde buyume..astim baslangici ..goguste 22 derece skolyoz..pisiyatriden depresif agirdepresif nobet..ben sadece 40 aliyim yeter baskada bisey istemiyorum.engelli kadrosunda calisiyorum ama yuzde 40 raporu bi turlu tamamlayamadim 18 yil oldu emekli olmaktan baska amacim yok ..saygılar arkadaslar almam icin dua edin

Astimda tanimlanmamis ta oran olmuyor galiba

Canan kardezim bana soruyo isen solunumda zorlaniyorum bazen tam nefes alamiyorum merdiven filan ciktigimda zorlaniyorum

BPQ4RzLL.jpg
[/URL][/IMG]. Abi yeni sft sonucum bi degerlendirme yaparmisin alerjik testimde cikti filme ve kantahlilim yarin belli olacak doktor yarin bakacak

resim.php

resim.php

URL]

p4fcx4Tx.jpg
[/URL][/IMG]

Fvcex 90
Fev1. 41
Fev1/fvc 47
Benim sonuçlar
Ayrıca hiper tansiyon teşhisi konuldu
Özür oranım ne olur
Arkadaşlar

Aykutyalçın sft testleriniz sürekli bu değerde çıkıyor ise %40 orta etkilenmeden alırsınız tansiyona da %10 veriliyor.
ALDIRMAZ eğer sürekli kullandığınız ilaçlar var ise ve değerleriniz bu şekilde ise sürekli az etkilenmeden %20 verilen bilir

Arkadaşlar Benim solunum testine de bakarmısınız. Doktorum bu test çıktıktan sonra tomoğrafi istedi. arkadaşların test sonuçlarına bakacak olursak birkaç değer bayağı düşük bende. Reçeteye de Bronşit+ ibaresi yazdı.
qBg5RQ.jpg

Sürekli derken ne demek istediniz umut 2135
Heyete girdim bu sonuçlarla

mrb umut abi ben 4 tane ayrı ayrı gögüs hastalıklarına gittim nefes darlığı sikayetim var. 4 hoca hep film kan testi ve sft istedi fil ve alarji testi yaptı bir 10 sonra bi alarji testi daha isteyecekbunu neden isteyecek bilmiyorum ..benim sft ler normal cıkıyor film de bronşlarla ilgili bişey cıkıyor ve hep antiyotik ve içine cekilen nefes acıcı ilaç veriyorlar ..aceba merak ediyorum benim burdan oran alma sansım varmı ki

selo_selo07 değerleriniz normal yada sınırda gibi çıkıyor sft testleriniz de siz vergi indirimi için baş vuru yorsunuz rapor için maliyede sft testine göre bakıp değerlendirmeye alıyor fev1 80 altında olursa %20 veriyor isterseniz doktorunuza danışın yada şansınızı deneyin bir
Aykutyalçın eğer bu değerlerle girdiyseniz eğer doktorun %40 vermesi gerekiyor tabi muayene olurken doktor size şu oranı verdim demedimi size

Yok
Oran yazmadı
Sft değerleri ni yazdı heyet kağıdına
%20 etkilenme dedi

Oran yazmadıklarını
Teşhis değerlerini yazıp
Yorumladıklarını biliyorum
Oranı
Ankara verecek dediler

Aykutyalçın

Vergi indirimi için başvurduysanız eğer normalde oran yazıyorlar zaten 20 etkilenme yazmış diyorsunuz doktor buda %20 tekabul eder sft değerleriniz düşük bu nedenle ankara orta etkilenmeden %40 ta verilir inşallah

Sft sonucuma göre ropor oranımm

Fev1..39 fvc.42 pef..49 mef75..29 bu sonuçlara göre nasıl bi rapor alırımmm

umut2135 Umut bir önceki sayfada test sonuçlarım var. Bir bakarmısınız. Biliyorum kesin sonuçları doktor verir ama bir tahmininiz varmı ne çıkar bu testten. Reçetelerimde Bronşit+ Koah? ibareleri yazılı.

Fvc pred45 . Fev1 pred22 . Fev1'fvc pred51 . Fev1'vc pred51 . Pef pred11 . Mef75 pred11 . Mef50 pred13 . Mef25 pred21 bu sonuçlara göre yüzde kaç oranla rapor alırım?bilgilendirirseniz sevinirim ayrıca NEFES DARLIĞI OLANLARI AMELİYAT EDERLER MI?

Üst Alt