Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

'Otomatik vitesli araç kullanır' ibaresi varsa, tüm otomatik araçlar kullanılabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adem bey, sol alt ekstremiteden sakatlığınız varsa, evet...

2-8’nci sayfalar arasında yer alan mesajları okumaya maalesef vaktim olmadığından yazdıklarımın bir kısmı tekrar teşkil ediyorsa kusura bakılmaması ricasıyla.

Öncelikle şunu belirteyim ki nisan 2010 genelgesi benim durumumda olanlar için çıkması dört gözle beklenen bir talimat idi. Ben yaklaşık 20 yıl önce aldığım H sınıfı ehliyetimle otomatik vitesli aracımı sorunsuz kullandım, kontrollerde hiç bir sıkıntım olmadı ama anlayıştan uzak bir memur ile karşı karşıya gelme ihtimali sebebiyle “otomatik vitesli araç sürücüsü olur” ibaresini taşıyan raporumun bir fotokopisini her zaman yanımda bulundurdum. Şimdi de yayımlandığı günden beri nisan 2010 tarihli mevzuatın bir fotokopisini yanımda taşıyorum. Her ihtimale karşı Oturanboğa gibi ben de sizlere bunun bir suretini yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederim.

Şu an itibariyle özel plaka (sakat işareti) uygulanmayacak olan bu tür araçların biz sakatlara ayrılan otopark alanlarından yararlanmalarında sorun çıkabilecek gibi gözükse de aslında ortada bu konuda bir sıkıntının olmadığı kanaatindeyim. Zira: T.Sakatlar Derneği, üyelerine cüzi bir ücret (geçen sene 20TL idi) karşılığında iki yıl geçerlilik süresi bulunan bir otopark kartı vermektedir. Keza İstanbul’da bazı ilçe belediyelerinin de (Küçükçekmece-Başakşehir) sakatlara mahsus otopark kartı verdiklerini duydum. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Edirnekapı’da bulunan Ulaşım Daire Başkanlığı da iki yıl geçerli sakatlara mahsus otopark kartı vermektedir. Bende hem İBB hem de Sakatlar Derneğinden aldığım otopark kartları var ve hem İstanbul’da hem de başka şehirlerde hem sakatlara tahsis edilmiş park alanlarına arabamı rahatlıkla koymaktayım ve hem de yine bu kartlar sayesinde aracımı, yaya geçidi-yangın musluğu önü gibi park yasağı olan yerler dışında, ana caddede rahatlıkla kısa süre için bırakabiliyorum, tabii ki park kartlarımı aracın ön, arka ve sürücü yanı camlarına koymak kaydı ile.
Kazasız günler dileği ile..

bu konun kapatılması gerekmıyor mu ? sımdı sol bacakta problemı olanlar otv otelemesı ve mtv muafıyetı var.....

Plakada damga yok ozaman aracın mtv ödenmeyecekmi ? Benim ehliyetimde otamatik vites kullana bilir ibaresi yok bunu yazdırmak için sürücü kursuylamı görüşmem gerek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt