Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Osteomyelit kemik enfeksiyonu ve tedavisi..?

ergül;

Arkadaşım, ben biraz araştırdım;kronik osteomyelit tedavisi görenlerin ancak %20 si tam olarak iyileşebiliyor(muş)diğer kişilerde hastalık tekrar ortaya çıkabiliyor(muş)..Bakteri;vücuda yerleştiği zaman ameliyatta olsan,eğer bakteri olan kemik iyi temizlenmezse,yani toplu iğne başı kadar bile bir parçası kalırsa zamanla yeniden çoğalıyor..Yani kısaca;Verilen antibiyotik sadece yumuşak dokuya(etli bölgeye) etki ettiği için bakteri kemikte tekrar çoğalıyor,(yani kullandığın antibiyotiğin kemiğe pek bir faydası olmuyor)...Anlayacağınız;meşakkatli bir iş!Tedavi süresince sigara veya alkol kullanmanı önermiyor hiç bir doktor,yeme-içmene dikkat edeceksin...Size şu veya bu doktor demek yanlış olur, önemli olan ilaçlarını saatinde almak ve sigara-alkolden uzak durmak..

gönül yarası;

Bak öyle yaparsanız sizde iyileşmezsiniz...Kronik rahatsızlıklarda en önemli tedavi inanmaktır...:)

Merhabalar herkese geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin.Benimde sol ayağımın altında 7 yıldır yara var gazi üniversitesinde flep ve cerrahi debridman ameliyatları oldum 7 yıldır antibiyotik kullanıyorum tavsiye edebileceğiniz plastik cerrahi ve ortopedi tedavisi görebileceğim hastane var mı.Şimdiden teşekkür eder acil şifalar dilerim

UMUT arkadaşım yardımların için teşekkrler...dediğin gibi inanacak sabırlı olacağız.ALLAH büyüktür...ben kardeşim için uğraşıyorum.3 yıldır bu illetle uğraşıyor ne yapacağımızı bilmiyoruz doğru dürüst doktor yok,,, ve 3 yıldır çalışımıyor rapor alamıyoruz hiçbir yardım yok bakalım nereye kadar gideceğiz ne yapacagız.....

ben daha önce yazmıştım. Ben de stresli bir dönem yaşadım.Açlık şekerim stresten oldu 150.Şu an bugun 9. ay doldu ameliyat sonrası. 9.aydır Allaha şükür ne verisel (Crp,ESR), ne de akıntı v.s. bir sorun yok çok şükür. (Heralde bitmiştir di mi?) Ben de bu işde kemiği kazıdılar,temizlediler.Dirsekte idi.Dr.ameliyat öncesi demişti ki, ölü kemiği kazıyacağım,eğerki olekranon denilen eklem komple ölmüşse de yie kazırım ve dirseğini dondurmak zorunda kalabiliriz demişti. Bazı doktorlar ise, yap flebi bitir işi derken.Galiba sanırım anlıyorum ki, bu işte mesele "kemikten kan gelene kadar (ölü kemikten kan gelmez) kemiği temizlemek arkadaşın dediği gibi önem taşıyor. Eğer ki mikroplu kemik tam temizlenmesse, (kemikten kan gelene kadar kazınmassa, mu illet habire yeniliyor demek ki.) .Allah yardımcı olsun herkese. Evet bu hastalıkta bağışıklık çok önemli.Şu pislik sigarayı (ben 25 sene içtim bir haltı yok bu sigaranın.Hep bir halt var sanıyonuz) bırakmanız temel şart. Östemliyetit olan adam, bir yana, güçlü olak isteyen herkes sigara içmemeli.Bağışıklığı yüksek tutmak için. Ayrıca varsa böyle bir şey, geciktirmek en kötüsü.Çünkü tüm kemiği sarabilir de belki, eğer ki vucut sınırlayıp engellemesse (tabi burda da bağışıklık çalışıyor.Güçlü ,bağışık vucut mikrobu hapsediyor.). Yani eni sonu hep bağışıklığı güçlü tutmak.Herkese geçmiş olsun.+++++++++

24.11.2010 tarihinde ameliyat oldum,
kemiği kazıdılar ve traşladılar,ayağımda birazcık kemikden dolayı şekil bozukluğuda vardı pansuman yapılırken gördüm şimdi çok daha güzel olmuş.
inş tekrarlamaz iyileşir diye ümit ediyorum,yalnız ayağımda his olmadığı için ağrım sızım oluyormu onu bilmiyorum ama illaki vardır,ameliyatda genel anestezi yapmadılar belden uyuşturdular fakat şuanda belim çok kötü ağrıyor vede acıyor.15 gün sonra dikişler alınacak üzerinede ozamana kadarda basma dediler.20 gün rapor verildi.
gelişme olursa paylaşırım tekrar,
cümleten herkese geçmiş olsun rabbim şifalar versin şifalarını bizden esirgemesin.

gönülyarası;

Belden aşağı uyuşturmalarda bel ağrısı olur ve bir süre sonra kendiliğinden geçer...Geçmiş olsun..

Bugün itibari ile çok şükür iyiyim belimdeki ağrı acıda yok,ilerleyen saatlerde pansuman yapılacak bakalım yara ne alemde ,
tşk ederim herkese geçmiş olsun

GÖNÜLYARASI;
geçmiş olsun UMARIM DAHA İYİ OLURSUN....
ACABA SEN NERDE OLDUN AMELİYATI hangi doktor tavsiye edebileceğin kimse varmı bize....
ben kardeşimi ankaraya getireyim diyorum burada DR HAKAN KINIK varmış.ibni sina yada numunede şimdi hatırlamıyorum....bide ona göstereyim en son kartalda ramatoloji doktoru demet ataman var ona götürmüştüm o bi ilaç verdi baya ağır bi ilaç şimdi onu kullanıyor ağzında yaralar çıktı ilacı kestik bi hafta sonra tekrar başladı şimdi kullanıyor ocakta bitecek ona bi daha götreceğim sonra bi gelişme olmazsa ankarada dr hakan kınık a getireceğim özel yerine bakalım ne olacak...AÇIKCASI BENDE NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM DOKTOR YOK ÇARESİZLİK VE BİLĞİSİZLİK ÇOK KÖTÜ ŞEY...YİNE DE ALLAH BÜYÜKTÜR...ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN

BİRDE ARKADAŞLAR BANA FİKİR VEREBİLECEK VAR MI :
benim kardeşim 3 yıldır kronik osteomyelit evde devamlı yatıyor..Çalışamıyorda kendi başına gidip iş aramış beni aradı çalışayım mı diye... evdeyim sıkılıyorum dedi...a
acaba ben kredi çekip ona küçük bi bakkal dukkanı acsam 10 yıl bağkurdan sigorta yatırsam emekli olma şansı var mı dır.....ne yapabilirim....

teşekkür ederim ergül,
şuanda çok şükür iyiyim gerçi bunu zaman gösterecek şuanda daha dikişler bile alınmadı ve üzerine bile basmıyorum,
ama yaraya bakarak söylüyorum çok güzel vede güzel başarılı yapmışlar diyebilirim.benim ayak bileğimin donuk olmasından dolayı ayağımda hafifde olsa eğrilik vardı ve kemik çıkıntısı vardı zaten sürekli oraya basıyordum yarada orada oluşmuştu,o bölgedeki kemiği alıp orasınıda traşladılarbelden altını uyuşturdukları için yaptıklarını hissediyorsun duyuyorsun,ameliyat bitdiğinde inşaat bitdimi diye sormuştum :)
ben Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi 1.ortopedi bölümünde oldum doktorum hastane başhekimi kendisi girmedi ama onun hastası olman yetiyor zaten şuda varki her hastaya eşit davranıyorlar tamam farklı davranılıyor ama fifti fifti oluyor oda.
nekadar çok araştırırsan okadar çok b... çıkıyor o işin,sana şu doktora git diye tavsiyede bulunamam çünkü başarılı geçmediği zaman vicdan azabı çekmek istemem ikincisi ben kendimde güvenmiyorumki artık doktorlara sana sizlere nasıl önerebileyim,ben kendimde doktorların içinde olduğum halde güvenemiyorum onlara önce Allah'a sonrada kendime güvendim girdim inş da başarılı geçmiştir.
hakan kınık'a gelince bugün cuma yoksa iyi kayardım buradan kendisine ama böyle bir yerdende sövmek zaten yakışmaz insan olan birisine,bana bu osteomyelit denen pisliği Ankara İbn-i Sina Hastanesi bulaştırdı doktorumda o şerefsiz anasını eşşekler kovalayısaca hakan kınıkdı hiç helal sütü emmemiş o çocuğu yine mubarek gün yazdırdınya bana inş patron uyarmaz :)
doktorluğuna diyeceğim yok ama insan değil bol bol paranı alır seni tanımaz bile.benim canım yandı o adi herifden kimsenin yanmasını istemem ha gidecem gözükecem diyorsan siz bilirsiniz,inş ilgilenir yardımcı olur,
kardeşinin ağzındaki aft yarasına gelincede bende 8 aydır kullanıyorum ilaç bendede var bol bol karbonatla gargara yapsın fırçalasın dişlerini faydasını görecektir,
geçmiş olsun

Gönül yarası sana ameliyat sonrası antibiyotik verdiler mi, 3 ay v.s. ya da her ne kadar süre ise.Ve kültürde ne çıkmış mikrop? Ben 9 ayı doldurdup, bekliyom inşallah 12 ay problem çıkmassa inşallah yırtarım diye 3 ay daha. 2-3 ayda bir de crp-sedimantasyon ve WBC (Hemogram yaptırıyom) enfeksiyon için bunlara bakıyorlar zaten. Şu 3 ay geçse de, dalya desem inşallah.not:O arada soru soran arkadaşlara; bu kemik enfeksiyonu olayında kültür alınıp ona göre mikrop hangi ilaca dayanıklı ya da dayanıksız labaratuarda saptanmadan o anntibiyotik bu antibiyotik verelim yaklaşımı (hani derler ya markette, abi don kalmamış,gömlek versek olmaz mı diye;işte aynen böyle saçma bir şeydir bu.).MEsela Cerrahpaşada kesin biliyorum, k
hastadan kültür alınır
, enfeksiyon hastalıkları labaratuarına gönderilir.Orada mikrop adı ne belli olur, altta da test yapılmıştır, hangi ilaçlar ile bu şerefsiz mikroplar yok edilir diye. Bilirsiniz ki,, siz ilaç kullanımı tam uyarsanız, kemik de adam gibi kaznımış ise, tekrarlama olayı çok düşüktür. Tabi fosur fosur sigara ,puro v.s. içip, rakıyı dibine değdirip, dinç ve bağışık olmassanız sihir beklemeyin.Çünkü kemikde accık kalsa da kemikin etrafındaki canlı kemikler bir iç torba yapıp, o mikropları vucut içi paket yapıp durduraibilirler. ama bağışıklıgını düşürene yapcak bir şey yok. Ama esas sorun şu, iyi gelcek diye asla, onun bunun dediği antibiyorik almayın.Neden mi, eger kazara bu ilaçlardan karaciğer ver böbreğinizin değerleri yukselirse, daha sonrasında sizdfen alınacak kültüre göre ilaç verme şansı da kalmayabilir. O yuzden bu dediğimi yapabilecek tam kurumlaşmış (teşekküllü) hastaneleri tercih edin ve bunu isteyin. (Kemiğe bulaşmış enfeksiyon var ise, mutlaka kemiğin kazıtılması gerekir.Yoksa hiç bir işe yaramaz,bu tür tedaviler krem tedavisidir. 1-2 ay rahat edersin. Bir ilacı da kaybetmiş olursun. Herkese Allah şifa verdin,geçmiş olsun.

devam-2; Ona buna ilaç soran arkadaşlara: Lütfen ahmetin kullandıgı antibiyotik mehmete ya da nejlaya yarar sanmayın.Her mikrop herkesde farklı ilaçlara tepki verir. Çünkü direnç gelişiyor mikroplarda. Bir de ilaç kullanma suresi var. Akut ya da kronik ostemliyetite göre, kültür sonucuna göre enfeksiyon labaratuarının (Cerrahpaşada bu iş böyle yapılıyor diye biliyorum.Doğrusu da bu) o mikrobu bir yere koyup uzerinde, ilaçları denemesi söz konusu.Buna göre deniyor ki, a hastasındaki mikrobu aşağıdaki ilaçlar (ya da belki de tek bir ilaç olabilir de olmayabilir de) kullanılır,işe yarayaiblir diye tahilil sonucu çıkıyor. ama dedigim gibi kemik enfeksiyonu var ise, kemik kazınıp temizlenmeden bu ilaçlar da fayda sağlamayabilir.(Bence çok mikrop varsa (mm2'de 105 mi idi :) ) kemik ameliyatla temizlenmeden bir işe yaramayabilir de diyolar. Yani dediğim şu ki, kafanıza göre antibiyotik asla kullanmayın, kesinlikle mikrobu ve fayda olacak ilacın tahlilini isteyin ve mumkunse kemik kazıtma/temizletme yaptırın ki, 15 gun , 1-2 ay sonra "nolacak benim halim" diye geri gelmeyin.İnanın en kötüsü budur.Kuralcı olun, ve isteyin.(Çünkü bu can,patylıcan değil) Saygılar

kültür alınmadı sadece o bölgedeki kemiği aldılar geri kalan kan tahlillerini crp yi enfeksiyon doktorumla görüşeceğim çarşamba günü gideceğim yanına bakalım ne diyecek...

Peki temzilenen yerden kültür alıp bunu tahlile gönderip,tahlilde var ise, olası mikroba göre antibiyortik vermediler mi?Antibiyotik vermediler mi hiç? (Demek ki komple temşizlediler belki de orayı?) saygılar not:şu an antibiyortik kullanıyormusun?crp,wbc ve sedimantasyon degerleini paylaşırsan seviniriz.?

evet o bölgedeki kemiği aldılar kapanmayan yarayı çıkartıp dikdiklerini söylediler.görünüşde güzel gözüküyor önceden şekil bozukluğuda vardı o kemikden dolayı ayağım şimdi eski yani sağlam ayak pozisyonuna döndü.geçen hafta çarşamba günü crp ye baktırdım aile hekimliğinde biraz yüksek çıktı 1.69 ama normalindede bende hep böyle çıkıyordu ilaç sadece 10 luk augumentin vermişlerdi ama ben 5 - 6 kutu içtim 3x1 augumentin daha önceden roxin kullandım 2x1 şimdi bitdi ilaçlar çarşamba günü enfeksiyon doktorumla görüşeceğim bakalım o ne diyecek büyük ihtimalle kan alacak ona göre söyleyecek tedaviyi.

Tek başına crp gösterge değil. Ve galiba crp 1.69'da bir şey değil. 3-4 v.b. de önemsiz.Zaten anormal aralık 0.00-3 ya da 5.00 aralıgı gibi bir şey sanıyorum. Deniliyor ki, yukarı değerler önemli. Yoksa dizini bir yere vursan bile Crp dedigin degerleri alabiliyormuş. Sanırım enfeksiyon doktorun crp+sedimantasyon+lokosit (wbc galiba) değerlerine bakacak.Esasen o bu antibiyotigi boll kullanmak maharet degil.Maharet , alınan parçadan labaratuarı parça götürülüp,oradan çıkacak mikrobu öldürecek oldugu test ile saptanan ilacı saat ve asla gün sekmeden kullanmaktır. Yani diğer arkadaşalra da dahil diyorum ki, eger içtiğiniz antibiyotiğe duyarlı değil ise, kullandığınız ilaç boşuna karacviğer,böbrek ve vucudu yıpratmış oluruz. Bunu aslında doktorların söylemesi gerekir. Ama biz vatandaş olarak da "blimsel kuralcı tıp sağlık hizmeti" istemek hakkına sahib olmalıyız.saygılar

gönül yarası öncelikle geçmiş olsun ve allah şıfalar versin diyorum.tek crp sonucuna kafanı takma
esas olan sedim zaten ve ayrıca crp wrc ve sedim birlikte değerlendirilir.bundan sonra lutfen kendıne dikkat et ve vücudunun direncını sağlam tut

tşk ederim osman39,
Dün hastaneye gitdim dikişlerim alınacaktı sevine sevine gitdim oysa hüsrana uğradım,
Sebebi ise dikişler daha kaynamamış benim dizden alt tarafda his olmadığı için dolaşım bozukluğuda mevcut dolaşım bozuk olunca iyileşme süreci geç oluyor dikişlerin olduğu yerdeki deride ölü doku mevcut bunu doktor söylemeden kendimde görüyordum belli çünkü,neyse pansuman odasında açıldı doktor geldi dikişlere bakarak şu 2 dikiş alınsın diğerleri 5 gün daha kalsın pazartesi günü tekrar bakalım dedi.
Sağlıkcı korka korka dikişleri alırken his yok korkma dedim gülüştük derken dikişleri aldı ya iltihap gördüm dedi hani dedim şurda bak derken eliyle hafif sıkar gibi yaptı gerçekdende kahverengimsi gibi kanlı gibi iltihap çıktı biliyordum dedim ama dikişlere zarar verecem diye sıkamamıştım korkudan dedim iykide sıkmamışsın şimdi kültür alırız dedi neyse dr telefon etdi kültür alınsın dedi kültür alındı bakalım oda pazartesi alınacak inş kötü bişey çıkmaz ameliyatdan dolayı oluşan akıntıdır.
crp nin yüksek olduğunu söyledim normal ameliyatdan sonra yüksek çıkar dedi gerçi fikir için sordum yoksa bu işi enfeksiyon doktorum var çok bilgili vede çok iyi birisi şu kültür çıksın onunlada görüşeceğim gelişme olursa yazarım
herkese geçmiş olsun

Geçmiş olsun Gönülyarası, inşallah kötü birşey çıkmaz ve bundan sonra herşey yolunda gider. Benim de seninkine benzer bir durumum var. Ayak bileklerim dondurulmuş, ayaklarımda deformasyon var ve bir ayak tabanımın ön tarafında 2 nasır oluşuyor sürekli. Çok iyi baksam da zaman zaman bası yarasına dönüşüyor, iltihaplanıyor. Şu anda da 1 aydır antibiyotik kullanmama rağmen sürekli tekrarlayan bir iltihaplanma var. Osteomiyelitten şüphelendiler ve röntgen çektiler, şu an için böyle birşeyin söz konusu olmadığını söylediler ama en kısa zamanda iyi bir ortopedi uzmanına başvurmamı istediler. Yaramı da neşter ile temizlediler ve boşluğa kolajen dolgusu yaptılar. :( Bakalım... Yaramızın kapanmamasının sebebi his kaybından dolayı nöropatik ayaklara sahip olmamız. Hücrelere yeterince kan gitmediğinden oksijenlenip beslenemiyorlar. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Acil şifalar dilerim.

seni çok iyi anlıyorum Landish
sende beni anlamışsın seninle aynı kaderi paylaşıyorum dediğin doğru sürekli aynı yere basmakdan dolayı nasır oluyor oda yara oluyor dediğin gibi,şu kültür çıksın enfeksiyon doktoruma söyleyecem hiperbarik oksijen için rapor çıkartacam.beraber çalıştığım doktor hiperbarik oksijendede çalışıyor oda söylemişti ama osteomyelit denilince o kemik temizlense daha iyi olur temizlensin sonra oksijen al demişti bide oksijen deneyeceğim.

Kültürün sonucu temiz çıktı yarada iyileşmeye başladı geçde olsa 1 tane daha dikiş alındı şuanda 2 dikiş kaldı 10 gün sonrada onları aldırmaya gideceğim,dolaşım bozuk olduğu için dikişlerin kaynamasıda uzun süre alacağını söyledi ortopedi doktoru vede enfeksiyon doktorum.
Yalnız oksijen tedavisini söyledim ortopediciye kendisi karar veremedi uzmana sordu salak uzmanda bana daha önce aldınmı diye sordu bizimde kanımızda yalan yok ya sanki memleketin doğrusu benim aldım ama ilk kaza yaptığımda aldım dedim ozaman gerek yok dedi,tekrar enfeksiyon doktoruma gitdim böyle diyor bu lavuk dedim sen boşver onları sen git oksijen alacağın merkeze prosüdür neyse yazsınlar rapor nasıl çıkacaksa yada kendi polikinlikleri vardır sor ne gerekiyorsa ben sana yardımcı olayım dedi.Sanırım yarın gidecem heralde oksijen tedavi merkezine.

Sonucun temiz çıkmasına çok sevindim, böylece herşeye yeni baştan başlamak zorunda kalmayacaksın. Maalesef bizim yaralarımız çok geç iyileşiyor. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde Su altı Ve Hiperbarik bölümü var. Orada oksijen tedavisi yapılıyor, sanırım kimi hastaları da özel merkezlere sevk ediyorlar. Oraya da başvurabilirsin sanırım.
İnsanın tedavisini tam olarak almasına neden olanak vermez bazı doktorlar hiç anlamam. Sen oksijen tedavisi almış olsan bile şu an yine ihtiyacın var demek ki, yara kapanmadığına göre.
şansın bol olsun arkadaşım, Türkiye'de yaşamak için herşeyden önce şansa ihtiyacımız var bence!

tşk ederim Landish,
oksijen tedavisi için başka şehire gelmem mümkün değil mümkün olsada zor ama zaten beraber çalıştığım doktorun arkadaşının hiperbarik oksijen tedavi merkezi var Ankara'da oraya gideceğim şansımı zorlayacağım hiç bir iş zorlamadan olmuyor malesef,
Türkiye önceden böyle değildi şuanda nerede yaşıyoruz bilmiyorum Amerika olabilirmi acaba ?

GÖNÜLYARASI;
3 ve 4 SAYFAYI OKURKEN İNAN GÖZLERİMİ KISMIŞTIM DİKİŞLER falan iltihap aktığını söylemişsin sonra Sonucun temiz çıktığını söylemişsin çok sevindim.inşallah daha iyi olursun....
KUMAN ARKADAŞIM;
HACETTEPEDEN bahsetmişsin benim kardeşim şimdi kartal eğitim araştırma hastanesinde Ramatoloji doktoru Demet ATAMAN a yoladım şimdilik ilaç kullanıyor ocağın 7 sinde ilaç bitecek testlerden sonra bakalım hacettepeye yollayacğım iyi bir doktor bulabilirsem oraya yollayacam bende açıkcası ne yapacağımı bilmiyorum ben ankaradayım kardeşim istanbulda doktorlarla görüşemiyorum Benim sorum bu hastalıkta neye bakacağız hangi sonuç hangi aralıkta olacak
yardımlarınız ve görüşler için teşekkürler

Teşekkür ederim ergül,
Akan iltihap değilmiş enfeksiyon doktorum söylemse inanmazdım ama oda aynı şeyi söyleyince inandım,ameliyat sonrası içeride kalan pislik mi dedi kan akıntısı dedi o çıkmış çıkmasıda iyi olmuş Allah çıkardı karşımada o sağlık memurunu,
Neyse bu hastalıkda en önemlisi strese girmeyeceksin ( tam adamı söylüyorya ) sigara ,alkol kullanmasın oksijen tedavisini bi sorun doktorunuza faydası olur benimkisi hisden dolayı sorunlu ama size faydası olur diye düşünüyorum.
Geçmiş olsun

Hiç aklıma gelmedi kansızlık olupda acaba ondanmı kaynamıyorki diye düşünmek :(:(:(
Vur şimdi pekmezin dibine dibine :(

yeni yasayla kronik osteomyelite yüzde kaç veriliyor...

geçmiş olsun.yeni baltazar cetveli siteye girildi.

osteomyelit tedavisi

Merhaba arkadaslar,
7 yildir sol ayagimda osteomyelit var . Su anda hiperbarik oksijene devam ediyorum.sintigrafide osteomyelitin yayginlastigi goruluyor.ortopedistler genellikle amputasyonu tercih ediyor. Gecenlerde internette alternatif tedaviler ararken,Texas -austinde Radioaktif ilaclarla osteomyelite tutulmus fareleri iki haftada iyilestirdiklerini yazan bir arastirma laboratuari buldum..Buna cok sevindim ilgili firma ile yazistim.Yardimci olabileceklerini soylediler.Ancak insanlar uzerinde henuz denemedigi ve Saglik bakanligindan onaylanmadigi icin ONAY alinmamis.Ulkemizde nukleer tip bolumunde yardimci olabilecek doktorlar var ama ,saglik bakanligi onayi olmadan bir sey yapamiyorlar.Hemde Radyasyonun yan tesirleri olabilecegi ifade ediliyor. O zaman bu fareler nasil iyilesmis ? Bu kullanilacak radyasyon oranina , dozuna kullanilan ilac turlerine bagli olmali. .Saglik bakanligini ikna edecek arkadaslar olsa,Amputasyonu tercih etmektense,bu asamada gonullu bir tedavide denek olmaga hazirim .bu konuda basari saglanirsa,hem ulkemiz taninmis olur; hem de sayisiz hasta tedavi olmus olur.Saygilarimla ...
ilgili deney yazisini kopyaliyorum.
''Two rats were treated with 166 Ho-DOTMP. A tourniquet was placed on the left leg above the knee. An intramuscular injection of 30 Gray (9 milliCurie) of 166 Ho-DOTMP was given after application of the tourniquet. The tourniquet was released after 10 minutes. The rats were followed with continued serial radiographs of the leg. The radiographs showed a return to normal appearance of the tibia and fibula in two weeks. ''

Merhabalar bende 16 yıldır Kr.Ost hastasıyım bu sitede başka bir yerde Konu açmıştım ama burası daha kalabalıkmış bende aranıza katılıp fikir alışverişi ve dertleşme yapmak istiyorum.trafik kazası sonucu ve femur kırığı sonrası Samatya SSK da kaptım bu hastalığı.6 ameliyat geçirdi. Sol femur da 7cm kısalık diz eklem kalça eklem problemleri ayrıca %42 de engelli raporum var.Kronik ost etkeni bakteri MRSA dır.Benim femuru malesef tamamen kaplamış durumda Baltalimanında tedavi gördüm enson yıkama ve debridman +küretaj yapıldı 6 ay sonra tekrarladı şu an Stafine ile idare edediyorum bir akıyor bir kesiliyor bazen başka yerlerden patlıyor falan.Ama herkeste oluyor mu bilmiyorum ama bu hastalık psikolojik bozkuluğa yol açıyormuş bende de öyle oldu.Depresyon tedavisi görüyorum ayrıca anksiyete var ve bu sıkıntılarla kronik ost paralel bir şekilde alevleniyor.Yani bu hastalık psikolojiyi bozuyor, bozulan psikoljinin zayıflattığı bünyede OSt. tekrar aktif hale geçiyor.Allah bu hastalığa yakalanan herkese inşallah tam şifa nasip etsin.Amin.

osteomyelit teavisi

Merhaba arkadasim . Allah herkese sifa versin .Sahis olarak saglik bakanligina basvurmamiz pek ciddi
ye alinmayabilir ama Engelliler dernegi '' Farelerlerde basarili tedavi yazisini da fakslayarak, Radyasyonla ilgili tedavi konusunda Saglik bakanligina talepte bulunur ve ONAY alinabilirse, Bir cok hasta sifa bulmus olacak .Bu yaziyi okuyan arkadaslar derneklere basvururlarsa ,onlarda Bakanliga basvururlarsa iyilesme umudumuz olabilir .ilgili deney yazisi:
''Two rats were treated with 166 Ho-DOTMP. A tourniquet was placed on the left leg above the knee. An intramuscular injection of 30 Gray (9 milliCurie) of 166 Ho-DOTMP was given after application of the tourniquet. The tourniquet was released after 10 minutes. The rats were followed with continued serial radiographs of the leg. The radiographs showed a return to normal appearance of the tibia and fibula in two weeks. ''
''iki fare 166 Ho -DOTMP ile iyilesti. farelerin Sol bacak Tibia ve Fibula kemigine once bacteri asilanip, osteomyelit olmasi saglaniyor.Sonra radiopharmaceuticals- radyoaktif ilaclar veriliyor.bacak filmi sintigrafi alinmaga devam ediyor ve 2 hafta sonra sintigrafi de Tibia ve fibula kemiklerinin normal gorunumune dondugu ifade ediliyor..''

Üst Alt