Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ortopedik, kişiye özel ayakkabı kullanan var mı?

Merhaba arkadaşlar bende urfada yaşıyorum sağa Ayağım 6 santim kısa bir kere bot yaptırmıştım ayağıma ağır geldi kulanamadım spor ayakabıya yapıyorlarmı urfada yapan varmı değerli bilgileriniz için çok teşekkürler

Spor ayakkabının icine koyabilecegin özel tabanliklar yapılıyor hem de çok rahat. imdatusta

Ben kullanıyorum isterseniz bir yer tavsiye ederim kadıköy rıhtımda var cok memnunum

İstanbul pendikte bi usta var senelerin ustasi ve normalde kisalik ayakkabinin biri buyuk biri kucuk olurya bu usta ole bisey yapmiski ayakkabilarin gorunumu ikiside ayni boyu fakat uzun olan ayagimiz ayakkabi 2 katmanli 2 ci katmanina giriyor super bisey gorunum bizim icin cok onemli bide rahat oldu allah razi olsun spor bot herturlu ayakkabi ve terlik yapiyorlar ihtiyaci olan msj atabilir tel veririm herkese gecmis olsun arkadaslar..

Merhaba adanada yoksada istanbuldan yaptira bilirsiniz size olcu almayi tarif ediyolar yapip gonderiyolar cokta guzel oluyor ihtiyaciniz olursa www.pinnashoes.com

Kişiye özel Ortapedik Ayakkabı

Arkadaşlar ben poliemyelitsekeli nedeniyle özürlü doğdum.Sağ bacağım 2,5 cm kısa va çok ince.2009 yılında ilizarov ameliyatı oldum.Çok daha iyim Şükürler olsun.Normal ayakkabı giyebiliyorum.Ancak daha rahat etmek için özel ayakkabı yaptırıyorum.Ankara gibi büyük şehirlerde yüksek fiyatlara ayakkabı yaptırdım.Memnun kalmadım.Çoğu senin rahatını değil alacağı parayı düşünüyor.Düzeltme ve sorun giderme gittiğin zaman yüzüne bakmıyorlar.Bundan bi kaç sene evvel Konya'da bir ayakkabıcı ustası buldum.Önce terettüt ederek bir adet sipariş verdim.Hakiki deri ve tabanlık on numara.Çok beğendim here yıl bir adet sipariş veriyorum.İstediğim şekilde yapıyor.Tabanlığını da kendisi kişiye özel hazırlıyor.Elinde olan modelelrden beğeniyorum.Benin gibi ihtiyacı olan arkadaşalara tavsiye etmek için buraya yazdım.Amacım reklam falan değil.Ben de çok aradım zor buldum arayan arkadaşlar zorlanmasın diye bu bilgileri ve tecrubelerimi paylaşıyorum.Daha önce ameliyat konusunu detaylı olarak yazmıştım.Beni çok arayan oldu.Hepsine elimden geldiği kadarıyla yardımcı oldum.200 tl veriyorum mükemmel kalite ayakkabı yaptırıyorum.Size fiyat ne der bilmiyorum.Aşağıda link paylaştım.İhtiyaçları olan arasın bilgi alsın.Memnun kalan olursa dua etsin yeter.
Geçmiş olsun.

https://www.facebook.com/Mehmet-Bağci-Ayakkabicilik-San-Tic-Ltd-Şti-241221876394577/?ref=ts&fref=ts

whW7aDudf5R.png

Ayken Ayakkabıcılar Sanayi 10695 Sk. (25 Sk.) No:5
10695 Konya

iSZlEgxIssq.png

Mehmet BAĞCI
0536 697 98 68

Bende kısalık yok fakat skolyozdan dolayı sol kalca biraz yukarida kaldigindan sol topugum havada kalıyor.topallamiyorum fakat cok yoruldugumda bir tarafıma egilmeye basliyorum.sol bacak kaslarimda sıkıntı yasamaya başladım.doktor da 1cmlik taban kullanmamı önerdi.her medikalcide bu olur mu?

_çalıkuşu_

Tabiki bulabilirsin, her medikalci yapabilir bunu... Ayrıca aslında yaradılış olarak vücudumuz 2 cm'ye kadar olan kısalıkları absorbe edebilmektedir. ama doktor kullan dediyse bilemem tabi...

kolaylıklar dilerim :)

Sanırım bendeki ihtiyac en az 4cm var fakat biraz destek olsun diye önerdi sanırım.dizimin arkasindaki kikirdak doku zedelenmiş gibi.dizimi kirdigimda arka taraflar acıyor.namazi sandalyede kılıyorum uzun süredir.cok yürürsem bacak sıkıntı çıkarıyor.bunu skolyoza yordu.yani bacagimdaki kaslar normal insana göre fazla mesai yapmak durumunda kaliyor.ya yürümeyecegim,evde kukuman kuşu gibi oturacagim ya da bilemiyorum

_çalıkuşu_ evde oturmayı düşünme, sakın düşünme :) senin iki bacağın var, yürümek için bunlar yeterli :) ama fazla mesai harcayan bacağı güçlendirmek gerekiyor. bunun için bir fizik tedavi uzmanına git, özel hastaneye gidip en başından bütün detaylarıyla anlat ve ne istediğini de söyle :) böylece o sana yapman gereken egzersizleri söyler, yogayı falan da aklına getir doktorun, mutlaka önereceği egzersizler olacaktır. bende yaklaşık on yıldır skolyoz başlamış ama on sene sonra farkettik :) çünkü yedi yıldır düzenli spor yapıyorum, hiç bir şikayetim olmadı, doktor yoga yaptığımı duyunca devam et dedi, ilaç, egzersiz vb. hiçbirşey vermedi :)

Ozel hastanede Fizik tedavi uzmanina gittim zaten.onun soylediklerini yazdım buraya.kendisi tabanlık ve dizime sıcak uygulamadan baska hiçbir sey tavsiye etmedi.yoga tarzı şeyler her doktora bahsedilmiyor.zaten her gün fizik tedavi seansına gidiyorum.ordan çıkıp masaj merkezine gidiyorum.şimdilik hobilerim bunlar :)

Bende düz tabanlık var ölüyom yürünce yürütmüyo beni tabanlıkta fayda yok ne yapcam

Kisalik ayakkabi

Ismail usta var pendikte ayakkabilar cok hafif ve rahat

Dayı ne diyorsun? Ayakkabı mı lazım sana?

Antalya da bildiğiniz iyi bir ortopedi ayakkabı yapan yer biliyor musunuz ?

Konyadada bir usta var. Ben ayakkabımı aldım ona götürdüm. Aygımda 6 cm kısalık var. Cok guzel yaptı. Ama 75 TL alıyor. Kendi bana ozel ayakkabıda yaptı ama ondan memnun olmadım.

Benim 5 cm kisalik var Istanbul kadikoyde moda ortapedide yaptirdim ayagim ozenle olcumu alindi gayet memnunum tavsiye ederim Osmanağa, Arayıcıbaşı Sk. No:25, 34714 Kadıköy/İstanbul

bu telefon numarası çıkmıyor arkadaşlar bilgisi olan varmı benimde ayağımda sorun var

[FONT=Verdana]
tel:0212 416 33 28 buyrun.
[/FONT] bu numara çıkmıyor bu konuda bilginiz varmı varsa paylaşabilirmisiniz benimde ayağımda kısalık var ayakkabı yaptırmam gerek

shl
11 sene önce yazılmış bu mesaj. belki kapanmıştır işyeri

[SIZE=3]Hakan kardeşimizin dediği gibi belki kapanmış olabilir.
Benim sol ayağımda 11 cm.e yakın kısalık olduğu dönemlerde uzun bacak yürüme cihazımı ve mantar dolgu pabuçlarımı her zaman İstanbul Ortopedi’de Süleyman Abide yaptırırdım. 1970 senesinde, 12 yaşında iken, sağlam olan ayağımın diz kapağından ameliyat olduktan sonra yavaş yavaş kısalık azaldı ve sonunda sıfırlandı hamdolsun.
Süleyman abi de dükkanını birkaç sene önce kapayıp eleğini duvara astıktan sonra bana ihtiyaç halinde BİLİMER ORTOPEDİ’ye gitmemi tavsiye etti.
Şu ana kadar ufak bir tamirat haricinde kendilerinde herhangi bir protez filan yaptırmadım. Tamiratımı da güzel şekilde yaptılar. Kendisine sonsuz itimadım olan Süleyman abi onları tavsiye ettiği için tahmin ediyorum ki Bilimer Ortopedinin işçiliği güzeldir. Ama kendilerine tabii ki kefil olamam.
Bilimer Ortopedi İstanbul’da Fındıkzade semtinde Çukur Bostanın hemen oradadır.
Telefonları:212.6215383…
E posta:
info@bilimerortopedi.com bilimer2017@gmail.com
Selametle.
[/SIZE]

Ben de aynı dertten muzdaribim, ayağımda pek bir kısalık yok ama rahatlık amacıyla özel ayakkabı yaptırıyorum. Çok fazla yere gittim, medikalcilerden tutun da ayakkabı tamircilerine kadar. Şu an Ankara'da bir medikalciye gidiyorum isteğimin %70'ını karşıladılar. Çok ilgililer, hakikaten yardımcı olmaya çalışıyorlar özellikle Aydın bey. Yolunuz düşerse belki uğramak istersiniz diye bilgilerini vereyim.

nWyJnP.jpg

Merhaba mersinde kişiye özel ayakkabı yapan yerler varmı bilen varsa numarası atabilirmi

merhaba arkadaşlar ; kocaeli izmitte yaşıyorum , bu bölgeye yakın bu işlerle uğraşan bir ayakkabıcı tanıyan varmı acaba ?

İstanbul Esenyurtta Mediclinic Ortopediye yaptırdım çok memnunum Ali bey oranın sahibi çok ilgilendiler fiyatlarda çok yardımcı oldular .
0554 862 31 42 eğer istanbulda yaptırmak isteyen varsa kesinlikle bir görüşsün derim. Medikaller yapamıyor diye öğrenmiştim o zamanlar
Protezci olması gerekiyormuş.

Medikalci de bu işin ustası olmadığı için sizden ölçüleri filan aldıktan sonra ayakkabıyı çalıştığı ustasına havale ediyor. İş ustada bitiyor anlayacağınız. Dolayısıyla burada tecrübe de devreye giriyor haliylen. Bu konuda ortopedicilerin tecrübesi çok daha fazladır ama ustası berbat ise sıkıntı çekilir. Allah herkesi iyi ustaya, işinin ehline düşürsün.
Selametle.

anadolu yakası düztaban için tabanlık iyi yapan bir yer önerisi olan varsa yazabilir mi? yaptırdık çok sert oğlumun ayağı su topladı . giymek istemiyor çocuk

Üst Alt