Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ortopedik, kişiye özel ayakkabı kullanan var mı?

Arkadaşlar mrh. Ben ayakkabıcının adresini ve telefon numarasını temin ettim. Yazıyorum.
Ayakkabıyı yapan Kişi : Rıfat Mustafa AYDOĞAN
Adres: Eski kunduracılar San.Taşkale sok. No: 23 Selçuklu/KONYA
Tel: 0.332.2340088
Cep: 0.535.6981507
İşallah işinize yarar. Hayırlı akşamlar.

merhaba songül hanım Bayan Ortopedik Ayakkabı bu linki tıklayıp girin ayakkabıları inceleyebilirsiniz gidip görüşebirirsiniz biraz pahalı ama ben kullanıyorum ve memmunum Ankarada değiştirdiğim belki 5. ayakkabıcı bunlar ama işlerinin ehli gibiler dediğim gibi biraz pahalı çalışıyorlar

Yardım

Ben kayseride oturuyorum bana kayseride adres verebilirmisiniz.

benımde sagda kısalık var parmk ucundan 3cm topuktan çok fazla var kosele ayakkbı ucundan hıç kıvrılmadıgı için kullanamıyorum 200lıraya yaptırdım bot pek ıyı olmadı. 2 usttekı lınkltekı ortopeık çalışmalar( b.o.a) bolumundekı mavı çoraplı adamın aykkıbısının aynısı ''bukadar buyuk bot kullanan arkadaslar varmı ''acaba çok rahatsız edıcı bu botlar nasıl care bulucaz.

merhabalar ben doğustan sol ayağımın parmak ucuna basarak yürüyordum 2 kere ameliyat gecirdim. şimdi topuğuma basabiliyorum rahat bir şekilde ama içe doğru basıyorum ve güçsüzlük var buda aksamaya sebep oluyo. ortapedik ayakkabı yada tabanlık yaptırmamı önerdiler bir iki kere yaptırdım ama cok memenun kalmadım benzer sorun yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?

merhaba arkadaşlar. ben de yaklaşık 33 senedir uzun yürüme cihazı kullanıyorum. sol bacağımda 8 cm ye yakın kısalık var. çocuk felci geçirdim. yerli cihaz kullanıyordum. sürekli kırılıyordu. bacağıma zarar veriyordu. sol bacağımda ağrı, sızı eksik olmuyordu. pantolonumun diz bölümünü parçalıyordu yerli cihazlar. ithal cihaz kullanmaya başladım. o kadar rahat ki anlatamam. cihazımı Samsun'da yıllarını bu işe vermiş ustaya yaptırıyorum. isterseniz adresini verebilirim.

merhaba özgür .bende uzun yürüme cihazı yaptıracağım.bende hataydayım.nerde yaptırdın acaba.adresi verebilirmisin.

LÜ'LÜ VEL MERCAN;

merhaba mercan. cihazı samsun'da yaptırıyorum. 8 yıl hatay'da yaşadım. şimdi ordu'dadayım. istersen samsundaki medikalcinin adresini vereyim.

mercan hanım antakya'da 75. yıl bulvarında bir medikalci var . o da iyidir. bir ara cihazı bakıma götürmüştüm oraya. ustası da iyidir.

Arkadaşlar benim oğlumun ayağında sorun var ortepedik el yapımı ayakkabı yaptırmak istiyorum onereceginiz bir yer var mı...Tirede var miş ama telefonunu bilem var mı

Eskişehirde yapan yer var mı

ben kullanıyorum ve rahatım ıstersenız sıze yardımcı olabılırım tanıdıgım yerler var

var olculerı varsa eger sıze yardımcı olurum

sızın dedıgınız ustaya baglı olan bırsey tanıdıgım saglam usta var ıstersenız yardımcı olabılırım

Merhaba Arkadaşlar ;

konu açılalı baya olmuş ama ben İstanbul da yaşayanlar için bilgi vermek istedim yine de Kartal-Cevizli de bir ayakkabıcı açıldı analiz yaparak ayağınızın ölçülerine ve ihtiyacına göre tam ortopedik ayakkabı,terlik ve tabanlık yapıyorlar hem kısalık hem düz taban aklınıza ayakla ilgili ne sıkıntı gelirse. Ben kendim için bir analiz yaptırdım topuklarımda ki ağrılar için şimdi evde kullanmak üzere bir terlik yaptırıyorum.Yardımcı olabileceğim bir konu varsa uzaktaki arkadaşlar için de elimden geleni yaparım.
Dükkanın adı : Orthogez ayak Sağlığı Çözümleri
Tel:02163834346

Arkadaşlar merhaba,

Bir teki 3 cm uzun olacak terlik yaptırdım fakat ek yaptırdığım terlik diğer tekine göre topuklu gibi duruyor. Yani insanın ayağı yukardan aşağıya basılıyor. İlk defa yaptırdım ama düzgün yapıldığından şüpheliyim. Sizce bu yapılan terlik medicalci tarafından doğrumu yapılmış?

http://i.hizliresim.com/41Wm5L.jpg

http://i.hizliresim.com/Jq8LvY.jpg

Merhaba verdiğiniz bu adrese gitsem benim istediğim gibi yaparmi acaba isteğimi söyleyim benim de 7 santim kısalik var yaptırmak istediğim her ayakkabıyı girip çıkacak şekilde çok sert olmayacak topuguma ağrı vermeyecek yani ayakabbicya sabit olsun istemiyorum yada ayakkabının tabanını falan kesiyorlar öyle değil

mrb benim sağ ayağimda 6 cm kısalık var. izmirde ortopedik bot yapabilecek medikal varsa bilgi verirmisiniz

gülamber

Yenişehir/İzmir'de Akkan Medikal var.Telefonu 2324337361.Bu işi yapabilecek en iyi usta,şimdiden güle güle kullanın

Kentpark 1. katta ortapedia var, içi destekli modeller de var ayrıca ayağını yerleştirip ayak ölçüne göre tabanlık yapan bi cihaz da var oraya bi gözat istersen..

selam arkadaslar adana da yada mersinde düz taban 7 yada 8 cm kısalık giderici ortopedik ayakkabı yapan bir yer var mı yardmcı olurmusunuz

aymelek64_64

Merhabalar,
ben kullanıyorum kısalığım 10 cm kadar, medikalciler ölçüye göre yapıyolar, sizinkinde fazla bir kısalık yok normal bir ayakkabının altına kalın tabanlıklardan yaptırırsanız o kısalığı vücut absorbe eder, zaten 3 cm kısalıklara kadar vücut dengeyi sağlayıp kısalığı hemen hemen dengeliyo, çok geçmiş olsun.

adres ve tlf verebilirmisiniz benim 8 cm kısalıgım var sol bacağımda ayagım bilekten dondurulmuş bilegim oynamıyor duz tabanlı ayakkabılar tercihim

Ben de kullanıyorum taban benim ki biraz daha az ama size tek tavsiyem yaptırdığınız tabanı ya da ayakkabıyı sürekli kontrole gittiğiniz doktorunuza gösterin benim doktorum bir tanesini beğenmedi attırdı

HTC Desire 828 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı geceler Songül hanım benim de kısalık 2cm gibi ve ben taban kullanıyorum ve bunu spor ayakkabıyla kullanıyorum tek sıkıntı ayakkabının ayaktan çıkma riski var ona göre ayakkabı seçimi yapabilirsiniz ben spor ayakkabı dışında kesinlikle giyemiyorum tabana alışma dönemim de çok acı çektim benim size tavsiyem tamamen ayakkabı yaptırmak yerine taban yaptırın

Suret

Almak için görüştüm ama oran çok düşük oluyor ama oran artışı kısalığın ne kadar olduğuna göre değişiyor

dilek52.5 bahsettiğiniz ayak kisaligi değil mı, yani bacak kısalığı değil, çok karmaşık da ondan dedim. Benim ayağımda 5 cm kısalık var, size 2 cm kısalık için kaç oran verildi acaba? Yakın zamanda mı oldu değerlendirmenizi?

Ben hastanede çalışıyordum oranları net olarak biliyorum diyebilirim fakat çok farklı bir sistemle hesaplanıyor bunu size aktarmam zor olur ama şöyle özetleyebiliriz kısalık iki bacağın arasındaki fark olarak tabir ediliyor benim sol bacak boyu 77cm sağ bacak 75..cm buna göre toplamda en fazla %10 luk bir rapor oranı çıkıyor bu benim için geçerli olan bir durum

Ayrıca bu farka bağlı olarak mesela belli bir süre yürüdükten sonra baston kullanmak zorunda kalıyor musunuz iki bacağın incelik kalınlık durumu bile bu oranı değiştiriyor

Bir ayağın diğer ayaktan küçük olmasi durumunda bir oran verilmiyor mu acaba? Bende bacak boyu farkı 4 cm, ayaklarimin ise 5 cm farkı var sol ayak sağdan beş cm kısa?

Onu öğrenmem mümkün doktoruma sorarım ama çok az bir oran veriliyor maalesef birde mesela tablolara göre hesap yapıyorlar ama asıl rapora geçtiğinde rapor oranı birkaç derece düşürülüyor

Bugün özel bir doktora muayene oldum, benim için koyduğu tanıları sizinle paylassam bana o formullendrme yöntemini anlatmasaniz da bilebilir mısınız takribi toplam oranimi acaba? Gerçekten çok makbule geçer günlerdir forumda çırpınıyor um:(

Tamam mümkün ama benim de doktorumla görüşmem gerekir fakat dediğim gibi yürümenizde ne oranda sıkıntı var bu durumlar da doktorun kanaati için önemli

Üst Alt