Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Önlisans mezunu olup 3249'dan tercih yapacaklar kaç puan aldınız?

hangi kadroyu diyorsun tokattan ?

Birde eminmisin 3001 kadrosunu yazabileceğimizden ..

memurlar.netten bi arkadaş açtı grubu. 3249'luları oraya bekliyoruz. Pazartesi gününe kadar ulaşabileceğimiz her yere ulaştıralım.
Ömss bilgisayar bölümü | Facebook

3001'den tercih yapmayın derim ben. Yazık olur tercihinize. Çünkü 3001 tüm önlisans'ı kapsıyor. Sizden yüksek alanlar başvurursa hakkınz yanar.

Eminim 3001 anlamı herhangi bir ön lisans mezunu olmanız yetiyor.4 kişilik bir kadro vardı tokatta onu yazmayı düşünüyorum ama şunu belirteyim bir arkadaşla beraber son güne kadar bekleyeceğiz acele etmeyin derim.

Arkadaşlar donanım bilgisi olanlar bence teknikerliğe tercih yapsınlar. Hem maaşı yüksek hemde sadece 3249'dan alıyorlar. Bilginize

taho;

Bende onu da yazmayı düşünüyorum. Puanım 76..

3249 mezunu olupta 3001'den tercih yapmayın bence. Yazık olur cidden. Sizden yüksek puanlılar mutlaka başvurur çünkü oraya. Sadece 3249 olanları tercih edin. Bu benden öneri. Yinede siz bilirsiniz.

Bende Bilgisayar mezunuyum. 76 puan aldım. SAdece Ankara yazmayı düşünüyorum.

3249'a göre 2012 Kamu Maaşları:
Tekniker - 2116 TL
VHKi - 1740 TL
Bilgisayar İşletmeni - 1740 TL
Programcı - 1968 TL
Çözümleyici - 1968 TL

Donanım ve sistem yönetimi bilgisi yüksek arkadaşlar Teknikerlik'i tercihlerinde yapsınlar bence. Sadece 3249'dan engelli personel alım sayıları ise,

Tekniker - 25 kişi
VHKİ - 54 kişi
Bilgisayar İşletmeni - 44 kişi
Toplam: 123 kişi

Programcı ve Çözümleyici alımı yok.

memurlar.net'te açtığım konuya puanını yazanları yazıyorum..
mehmet3488
- 61,
toklan
- 62,
kronikwakka
- 74.93,
63_ayhan_63
- 80.54,
aceylan2000
- 82,53,
sabahadogru80 - 74,84 Osmaniye, tornado28 - 92,54 Bursa

bilgi girildikçe burada paylaşacağım. Fakat benden başka kimse uğraşmıyor o kötü

Bende 3249 tercih edeceklerdenim. Puanım 74.98 İst.

Hocam bende burdayım elimden geleni yapıyorum.

şuan görünen önümde sadece 1 kişi var.

katılıyorum çünkü puanınızda düşük

Kardeş bekliyorum daha netleşmedi tokat konusu bir kafam hepsini 3249 yaz diyor bakayım bir kaç kişinin puanı yüksek. ama şuan 3249 yazmayı düşünüyorum hepsini.

bu 92 puanlı arkadaş nereleri yazacak acaba bursayı yazar sanırım.

Benimle beraber burası ve face ve memurlar dahil toplam 20 kişiyiz kardeş.

15 tercih hakkını doldurdum.teknikerlik kadrolarına puanı daha yüksek olanlar yerleşeceği için onları es geçtim.vhki ve işletmenlik kadrolarına tercih yaptım ankaradan.2 tane de genel 3001 tercihi yaptım samsun ve ankara olarak.sonuçta hem 3001 hem de teknikerlik kadroları aşırı tercih edileceği için yerleşme şansımız çok az.bununla birlikte işletmenlik kadroları için sertifikası olanlar tercih yapamıyor bu yüzden yerleşme şansımız en yüksek işletmenlik kadrosu oluyor.vhki leri de buna dahil edebiliriz.benim tercihlerim böyle ancak içimde yerleşemeyeceğime dair bir his var sonuçta puanım yüksek değil ve ailem kendi tercihlerimi yapmamı istemiyor.mesela ben ücra yerler gibi doğuyu yazmayı düşünüyordum hakkari,şırnak,diyarbakır,van gibi buralardan bir yere atandıktan sonra bir şekilde tayinimi çıkartıp dönebilirim amaç memur olabilmekti veya tayin olamasam bile doğuda kalırdım.bilmiyorum belki tercih süresi dolmadan aileme bir sürpriz yapabilirim.

Kardeş hakkında hayırlısı olsun evet tekniker kadrolarının yüksek puan alanlar yazacaktır.

goku; çoğu zaten ailesi istemiyor diye başka yerleri tercih etmiyorlar ama bu çok yanlış bir düşünce. Senin geleceğini elinden alıyorlar. Nereye gideceğine ve kendi kararını verebilecek yaştayız hepimiz. Aileye göstermeden yapın bence tercihlerinizi. En fazla 2 yıl sonra tayininizi isteyebilirsiniz sonuçta. Ben şahsen aileme özellikle söyledim. Eğer Allah nasip ederde atanırsam, neresi olursa olsun, kim önüme çıkarsa çıksın giderim diye. Sonuçta kendi geleceğine karar veriyorsun. Kimse senin geleceğine karar veremez senden başka.

goku;

Bende senin durumundayım. Bana kalırsa bende doğu illerini yazmak istiyorum. Ama benimde ailem sıcak bakmıyor. Ben kendime göre haklıyım ama ailemde kendine göre haklı. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun. Arkdaşlar birşey sormak istiyorum. VHKİ veya Bilgisayar işletmeni olarak yerleşirsek bizi nasıl bir görev bekliyor bilen var mı? Program yazma veya pc tamiratı gibi şeyler mi yoksa her memurun yaptığı işler mi verilecek bizlerede:D

VHKİ adı üstünde veri hazırlama ve kontrol :) program yazmak için programcı ve çözümleyici, donanım içinde teknikerlik bölümleri var. Dolayısıyla korkma :)

bir bilgisayarın başında olursun rahatına bak inşaallah atanırsın.

hüseyin32;
vhki ve işletmenlik arasında kaldıysan tavsiyem işletmenlik tercih et.memurlar.net te görmüştüm kıdem sıralamasında vhki den önce geliyormuş işletmenlik.bu da az da olsa maaşına yansır ve bazı haklar getirir.önceliği işletmenliğe vermek lazım.tabi ondan önce de istersen teknikerliğe.bir de işletmenliğin vhki den daha rahat bir iş olduğunu tahmin ediyorum.sonuçta sürekli veri hazırlayıp birşeyleri kontrol etmek gerekmeyecek :) ayrıntılı bilgi için şuraya http://karar.memurlar.net/gorus/opinion.aspx?id=646 bakabilirsin.

arkadaşlar bnm bölümde bilg. teknolojisi ve proğ. merve senn puann kaç hangi bölmdensın

Üst Alt