Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sonucu MEB'de işe başlama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kalben;
Yardım edebilirsem ne mutlu bana. asıl dertler memuriyete başladıktan sonra başlayacak.:)

sebboy;
anlamıyorsan işkuru ara sor dedım[/QUOTE]
Size bir dediğim yok.Ben gariban bir memurum :) özeldende cok soru geldiği için biraz hızlı yazmaya calışıyorum. kusura bakma. :)

sevgidostu;

hahha oy kıyamam sorun deil sadece yanlış anlama olduya acıklama yaptım:D

sevgidostu;

Sevgi dostu ben lise mezunuyum, yüzde 49 sağlık kurulu raporum var aynı zamanda bekarım :) Vergi indirimi hariç diyonuz ne kadar bi vergi indirimi oluyo. Bu söylediklerime göre en az ne kadar maaş alırım ?
Şimdiden teşekkürler..

Bir çalışan olarak bende bir soru sorabilirmiyim,
Kurum içerisinde yapılan Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği sınavı için bir çalışma var mı? Okulda görev yapınca pek bir şey duyamıyoruz malum..:)
Ayrıca diğer kurumların tamamına yakını Lise mezunu engelli bireyleri GİH kadrosunda alır iken MEB neden YHS kadrosunda işe alıyor. Bu sorumu bilgi edinmeden cevap istedim hala cevap verecek kurum?

sevgidostu;
Hele bir ise baslayayim Allah'in izniyle de diqer dertleri de cozerim :)

arkadaşlar teşekkürler, çok yararlı olmuş. bende lisans mezunu felsefe öğretmenliği mezunuyum ankaraya mebde memur olarak atandım, umarım il veya ilçe müdürlüklerinde çalışırım üstüne haftada 10 saat de derse girebilirsem çok iyi olur. evrakları bekliyorum. eylülün ilk haftası göreve başlarız diye umuyorum. Lisans mezunu maaşları hakkında net bir bilgim yok ortalama ne kadar maaş alıyor lisans mezunları memur kadrosunda teşekkürler.

sensizimben;
maaş ve vergi indirimi konusunda söylediklerim sadece tahmini. cünki benim alanım özlük. muhasebe değil. Kesin bildiğim evli, 1 cocuk ve eşi çalışmayan 1.902 lira alıyor.( Benim maaşım.) Birde cuma günü arkadaşa sorduğumda bekar, ön lisans ve vergi indirimi hariç.( vergi indirimi ` a kadar 30-40 lira gibi) 1570 lira demişti. lise mezunu da 20 lira gibi az alır. istersen pazartesi mesaj atarsan muhasebeye sorar kesin maaşını söylerim.

officer;
Hocam biliyorsunuz görevde yülselme sınavı başvuruları alındı. sınav tarihi bile belliyken personel kanunundaki bir acık yüzünden iptal oldu. Kanun değişmesi gerekiyordu ve daha yeni MEB personel kanunu değişti. Yanlız şimdi cok büyük bir problem acığa cıktı.Oda bakanlık şube müdürlerin görevlendirmelerini iptal etti. ve bu şube müdürlerinin yerine kendisi sınavsız kadrolu olarak atamak istedi. ancak danıştay buna izin vermedi. bakanlık kendisi atamakta kararlı. Bu aşamada görevde yükselme sınavı acarsa mecburen sınavda kontejjan koymak zorunda. Şube müdürlüğü için biliyorsun şef kadrosundaki memurlarda başvuru yapabiliyor. yani benim tahminim bu yıl görevde yükselme sınavı yapılmasını bekleme.
Neden lise mezunlarını hizmetli alıyorlar bilmiyorum. ancak cocuk esirgeme kurumundan bile hep hizmetli olarak alıyorlar.

maverik;
Ben lisans mezunuyum. evli ve 1 cocuk var. 1902 lira alıyorum. eğer bekarsanız. 155 lira eş yardımı ve 35 lira cocuk yardımını düşersen 1712 lira alırsın.

selam.sevgi dostu ben oğlumun durumu hakkında bilgi edinmek istiyorum.Adana meb.hizmetli olarak kazandı.Ama sağlık durumumuz nedeniyle zor gibi adana yagitmemiz. becayiş gibi herhangi bir yol varmıdır? şayet gitmezsek eylül deki atamalardan yararlanabilirmiyiz.

Meb hizmetliyi kazanan ne iş yapar. Böbrek hastası mikrop kapmaması lazım ,ağır kaldıramaz. Ne iş verirler? Teşekkürler.

tosun paşa;
Kim 90 almış atanamamış yapmayın ya o kadar da değil !

dıe another day;
Sizi büyük bir ihtimalle fotokopi işlerine yönlendirirler .

erciyes57;
Hocam 1 yıl aday memur olacak. Bu sürede herhengi yerdeğiştirve,Becaiş ve ya tayin olamaz. Adaylık kalktıktan sonra ancak başvurabilir. Bu atamada kazandığı için 2 yıl boyunca ÖMSS atamalarına başvuramaz. yani eylüldede başvuramaz. Ama siz emekli iseniz ve ya yer değiştirebilirseniz adana merkezi isteyerek o rada kalabilirsiniz.

dıe another day;
Hocam aslında kadronuz temizlik işleridir. Size tavsiyem evrak teslimi için gittiğinizde şube müdürüne il/ilçe milli eğitim müdürlüklerini istediğinizi ve evrak işlerine bakmak istediğinizi ve hastalığınızı mutlaka söyleyin. inşallah yardım eder.

sevgidostu merhaba,

bende karabük meb atandım, şöyle bir sorum olacak,

şu an balıkesirde makine mühendisliği okuyorum 3.sınıfa geçtim, bu tarafa nasıl bir durumda geçerim, arkadaşlarım 6 ayda bir başvuru seçeneğiyle geçebilirsin diyor ama emin değilim... (Amaç eğitimime devam etmek 2 yılım kaldı sonuçta)

Hocam adaylığınız kalkmadan geçmeniz cok zor. ançak valilik görevlendirmasi ile gecebilirsiniz. ama üniversite ve atandığınız il milli eğitim müdürlüğü ve ya ilçe milli eğitim müdürlüğü ile görüşerek eğitim özrü izni kullanabilirsin. Yüksek lisanslara 1 gün (veya 2 yarımgün) veriliyor ama lisanslar nasıl bilmiyorum.

selamn aleyum sevgidostu ben erzurum meb hizmetli kadrosunu kazandım memur olmagibi bir şansım var mı

tarık akan;

Genelde temizlik işleri yapamayacak durumdakilere farklı iş ve ya daha basit alan temizleme işi verilir. sizin bu gibi durumunuz yoksa büyük ihtimalle okula verilirsiniz. okulda memur yoksa olabilir ama cok zor. Çoğu okulda zaten memur olmadığı için YHS memurluk işlerini yapar.

sevgidostu;

merhaba bana tam özelliklerinizi söylerseniz demişsiniz ben zonguldak ilinin açtığı özürlü kadrosu ile 2010 kpss sonucuna göre bilgisayar işletmeni daimi işçi olarak yeni atandım (25 gün oldu) fakat ilçede ereğlide görevlendirme olarak milli eğitim müdürlüğünde çalışıyorum. önlisans mezunuyum tam maaşımı allah nasip ederse çarşamba günü alıcam o zaman söyleyebilirim.birde bana sendika temsilcisine git o herşeyi halleder demişsiniz peki ben onu nerde bulucam.kadrom normalde ilde gözüktüğü için burdakiler hiç bişey bilmiyorlar ayrıca muhasebe bile maaşımı bilmiyo senin maaşını il yatıracak diyorlar burda benden başkada daimi işçi statüsünde çalışan olmadığı için böyle kalakaldım nerden akıl alacağımı şaşırdım kimisi sendika seni bulur diyo kimisi otomatik üye olursun bişey yapmana gerek yok diyo anlıyacağınız şaşırmış durumdayım
şimdiden teşekkürler

tarık akan;
Evet bir umut.

hatice çevik;
durumdayımTamam anladım hocam. Doğru. görevlendirme olduğun için herşeyini il halladecek. Kadron nerede ise. Senin konumda bizdede bir işçi var. Kesin cevabımı yarın sana veririm. Şimdi ne söylesem yalan.

klavuzda apaçık yazan 5. maddeyi kimse görmüyomu ya herkes diyoki ben hizmetli seçeyim bana başka görev verirler oraya hizmtli yazıldıysa hizzmetliye ihtiyaç vardır ben tartışmak için yazmıyorun hizmetli atanıpta başka bişi yaptırııılanları görelimbuyrun

Ben de ÖMSS ile MEB'e memur olarak atandım. Derecem 7 olarak yazıyor. Evliyim ve çocuk sahibi değilim. Sizce ne kadar maaş alırım? İkinci sorum, F'lık engel raporuna sahibim. Vergi indiriminden yararlanmak için raporumu maliyeye işletmem mi gerekir yoksa ÖMSS ile atandığım için atandığım kurumum bunu otomatik olarak işletir mi? Siz de bu süreç nasıl yaşandı bilgi verirseniz sevinirim.
Üçüncü sorum ise özel sektöre SSK'ya bağlı olarak 3-4 yıldır çalışıyorum. O çalıştığım süreyi memuriyetime nasıl dahil edebilirim? Nerelere başvurmam lazım? Bilgi verirseniz çok ama çok sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
1. Öğrenim durumunuzu yazmamışsınız. önlisans mezunu iseniz 1.725 lisans mezunu iseniz 1.820 alırsın. ( vergi indirimi hariç ve eş çalışmıyor.)
2. Kararname cıktıktan sonra sana mal bildirimi, aile beyannamesi vb. evrakları doldurmanızı isteyecekler. o zaman memura vergi indirimi olacakmı diye sor. (Bazen vergi indirim kağıdı istenmez.) olmaz, sen maliyeden alacaksın derse işlemler bira uzun sürüyor.( 6 ay kadar.) . İlk önce maliyeye (mal müdürlüğü) gideceksin. orada senden belli belgeler isteyecekler. (iş yerinden görev kağıdı, fotoğraf vb.) ve sizi hastaneye yeni özürlü sağlık kurumu raporu için sevkedecek. (Elineki rapor 3 aylıktan yeni ise o raporu kabul edebilirler.ama cok zor). Yeni rapor aldıktan sonra o rapor ankaraya gidecek ve ankaradan onaylandıktan sonra vergi indirimi alabilir diye yazı gelecek.bu yazı ömrün boyunca kullanabilirsin.
3. üç çeşit derece vardır. a.) Kadro derecesi: bu kadro derecesi senin hangi kadroda calıştığını gösterir. senin 7. derece imiş. maaşa ve ya hiç bir gelirine etki etmez. zamanla bu kadro derecesi artar. Mesela 4 yıl sonra otomatikman VHKİ kadrosuna atanınca kadro derecende 5. dereceye düşer. bunun gibi hep dişer. taki 3. kadroya dişmen için müdür olman lezım. yoksa orada kalır. b.) Maaş derecen: bu derecen lisans mezunu isen 9 tan başlar. her 3 yılda 1 derecen düşer. Bu dereceyi öğrenim seviyen etkiler. Mesela lisede hazırlık okuman, yüksek lisans ve ya doktora yapman gibi. bütün maaş ve gelirlerin buna göre hesaplanır. c.) Emeklilik derecesi: Bu da emekli olduğunda alacağın maaş ve gelirlerin buna göre hesaplanır. SSK lı calışırken yaptığın işlere göre (dersane ve ya kolejde öğretmen olduysan vs.) değişebilir. Vergi indirimi alırsan 15 yılda emekli olursun ve 4 yıl SSK lı günün varsa 11 yılda emekli olursun.

klavuzda apaçık yazan 5. maddeyi kimse görmüyomu ya herkes diyoki ben hizmetli seçeyim bana başka görev verirler oraya hizmtli yazıldıysa hizzmetliye ihtiyaç vardır ben tartışmak için yazmıyorun hizmetli atanıpta başka bişi yaptırııılanları görelimbuyrun
Siz klavuzdan bahsediyorsunuz. Ben görev veren kişiyim. Özürlüler kanunu ve 2002 özürlüler genelgesine aykırı hiç bir iş verilemez. KPSS ile alımlarda nokta atışı yapılır. Şu okulun Şu Kadrosuna ve ya çanakkale devlet hastanesi, santral operatörlüğü diye. ama ÖMSS de il emrine atanırsın. ilde sana uygun ve yarde görev verir. Mesela Çanakkale iline 2010 da hizmetli kadrosuna atanan arkadaş 0 görme engelli idi. Bu arkadaşı çan ilçesi ilçe milli eğitim müdürlüğüne telefon santraline oturttular. Terçihlerde çanakkale tüm ilçeler yazar. Kanunen de (özürlüler kanunu ve genelgesi) yapamayacağı iş verilmesi yasaktır. Ben görme engelliyim. kışın benim mesai 4 te biter.çünki hava kararıyor. ve ya öğle yemeği vaktinde eve gidip gelemiyorsan öğle yemeği süresini uzatabilirsin. Okulda merdiven var ve sen odana ulaşamıyorsan bu durumu idare çözmek zorunda. sana neden odana gitmiyorsun diye kızamaz.Yani gercekten memurlarda bile bize posidif ayrımcılık yapılıyor.İstersen olur yazılarını sana gönderebilirim.

yani ben yanlışmı yaptım ama orda yazıo atama olsa dahi iptaaal edilir

eygayli;

Bence en doğrusunu siz yaptınız. Şu anki puanınız zannedersem hizmetli kadrolarına yetiyordu. Bu atamasında yüksek puanlıların hepsi atanmış olacak. Başbakanımız kurumlar istemesede re-sen atama yapılacak dedi. Eylülde Tahminim yine baya kontejjan acılır ve bu puanla memur kadrosuna bile rahaylıkla tanabilirsin diye düşünüyorum.

sevgidostu;

ben buna dayanarak seçmedim hatta başlık ble açtım eğr duvarım açık olsa yada msj küfür edeceklerdi
ÖMMS Kılavuzu 4. Sayfa- 8. Madde:
KOMİSYON TEŞKİLİ, İSTENİLECEK BELGELER :

1) Kadronun gerektirdiği eğitim düzeyine ilişkin diploma aslının veya noter onaylı bir suretinin veya geçici mezuniyet belgelerinden herhangi birisine sahip olup olmadığı,
2) Diploma veya mezuniyet belgesi ya da eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslının veya noter onaylı bir suretinin olup olmadığı,
3) Kadro için özel şart olarak istenilen belge, sertifika, bonservis ve benzerinden herhangi birisine sahip olup olmadığı,
4) “Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe geçerliliği kabul edilen sağlık kurulu raporuna sahip olup olmadığı,
5) Atama yapacak ilgili kurum veya kuruluşların tabi olduğu personel atama yönetmeliklerindeki diğer şartları taşıyıp taşımadığı hususu incelenecektir.

O yazı evraklarda eksik ve ya uyumsuz olursa diye.

Bu 5. madde de personel kanunundaki diğer şartlar, Bunlar 1. TC vatandaşı olmak. 2. Adli sicili olmamak. vb gibi. MEB personel kanunundada var. orada engelli personel hariç türkiyedeki her yerde çalışmasına mani hastalığı olmamak yazar. çünki engellilere öğretmenler dahil doğu görevi yoktur.

yaaaani terccih yapabilirmiydim yapsaydım bile hadi komisyon bana paspas nası yapacan die iptal etmezmiydi

eygayli;

Ne sen komisyonu nede komisyon seni görecek. sadece komisyona verdiğin evraklar gidecek.(Fotoğraf olarak boydan değilde vesiklık verirsin. ozaman anlamazlar.;););). şaka bir tarafa komisyon sizin o işi yapıp yapamayacağınıza değil evraklara bakacak.eksiklik varmı diye.

o zaman admin benim açtığım konuyu silsin valla morardım

Hocam aday memurken hiç bir şekilde hizmet birleştirme yapamazsınız. 1 yıl adaylık kalktıktan sonra kurumunda özlük bölmüne başvurarak hizmet birleştirmesi ve yüksek lisansını işlettirebilirsin. Özelde çalıştıkların maaşına etki etmez.emeklilikte işine yarar.ama yüksek lisans 1 kademe verir ve maaşın 2 lira civarı artar.Vergi indirimi alırsan 30 lira maaşın artar. ama almazsan emeklilik için 60 yaşını beklersin. alırsan 15-4=11 yıl sonra emekli olursun.

semsav;
Hocam adaylığınız kalkmadan öğretmenliğe başvuramazsınız.(kurum içi ve kurumlar arası ilk atama için.) Eğer bu ÖMSS ile atanmadıysanız ve ömss sınavına girdiyseniz. ÖMSS atamaya başvurabilirsiniz.çünki ömss ile atananlar 2 yıl boyunca tekrar atanamaz.Özürlüler kanununda diğer atamaları istisna tutuyor. İnşallah bu yaz ömss ile öğretmen ataması yaparlarda birlikte atanırız.Eğer adaylığınız kalksa idi 40.000 öretmen ataması ile birlikte 1.800 tane kurum içi ve kurumlararası ilk atama ile öğretmen alacaklar. ona da başvurabilirdiniz.

sayın fatih bey bir sorum daha olacak hizmet bölümüne atananlar için emniyet soruşturması isterler mi ve bunu nerden almamız gerekiyor bir tam ne isteyecekleri bellimi formda trt yi kazananlar için istenecek belgeler yazılmışda bizede buna benzer kesin olan birsey var mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt