Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sonucu MEB'de işe başlama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sevgi dostu
lise mezunu meb e hizmetli olarak atandım açıköğ. fak. 2. sınıftayım 4 yıllık mezun olursam otomatikman 4 yıl sonra vhki kodrosuna geçebilir miyim

lodos;

Bana 11 gün sonra tebliğ edilmişti.(tam hatırlamıyorum ama.) ondan sonrada kararnamenin cıkması 10-15 gün gibi sürebilir. ilden ile değişir.

sevgi dostu,
ben türkiye kamu hastaneleri kurumu vhki kadrosuna yerleştim... biz tercih yaparken tercih klavuzunda nitelikler kısmında sadece 3001 kodu (herhangi bir önlisans programından mezun olmak) yazıyordu... bilgisayar sertifikasına dair herhangi bir kod yada 6225 kodu yok... benim yerleştiğim kadroda sertifika istenmiyor... tkhk buna rağmen bizden sertifika istermi? benim sertifikam yok. zaten tercih ettiğim kadrolarda sertifika şartı aranmadığı için vhki tercih ettim. ve kazandım... bu durumda benden klavuzda olmayan sertifikayı isterler mi?
gerçi ben bu sabah sağlık il müdürlüğüne gittim. bu soruyu onlarada sordum. klavuzda yoksa istemezler dediler...

serkan005;

2 yılda bir otomatik VHKİ kadrosu verilir. ancak memur olarak 3 yıl çalışma şartı var.yani ilk önce 3 yıl hizmetli çalışarak görevde yükselme sınavına girip genel idari hizmetler (Memur) kadrosunu sınavla kazanacaksın. 3 yıl memur kadrosunda çalıştıktan sonra ilk atama yılında VHKİ kadrsuna atanırsın.
Özetle. 1... Görevde yükselme sınavını kazanacaksınız.
( Bu sınava girebilmeniz için en az 3 yıl ( değişmezse) hizmetli olarak çalışmanız gerekir.

2. Memur olduktan sonra yine en az 3 yıl memurlukta çalışıp ilk VHKİ atamasında atanırsınız.

forumcu;
Kılavuz ilk yayınlandığında VHKİ kadrolarındanda sertifika isteniyordu. daha sonra kılavuzdan cıkarıldı. şimdi hiç bir VHKİ kadrosundan sertifika istenmiyor. Çünki üniversitelerde bilgisayar dersleri zorunlu olduğu için.

yani bu durumda bilgisayar sertifikası istemezler değil mi hocam...

sevgi dostu
o zaman fakülte okumanın pek bir anlamı yok gibi

hocam ben 2004 mezunuyum. bizim zamanımızda bilgisayar dersleri zorunlu değildi. yani üniversitede bilgisayar dersi görmedik... traskriptede de yazmıyor... tercihlerde ise sadece 3001 kodu var.

sayın sevgidostu,
öğretmenim ve ömss den 74 aldım ancak atanamadım.Acaba meb öğretmen atamasıyla ilgili bir kararverdi mi?atama olacak mı?sorumu yanıtlarsanız sevinirim

son bir soru daha sorayıum ben
ben memur olarak atandım . 2 sene sonra vhki olacağım daha sonra yükselme durumu yokmu acaba?

forumcu;
hayır istenmez.

serkan005;
Aslında ömss sınavını hep eleştirmişizdir. hatta yerden yere vurmuşuzdur ama bizim için büyük nimettir. 4 yıllık lisans mezunu bu sınava 5017 kişi girdi. tam bilmiyorum ama en az 2000 kiş atandı. eylüldede en az 2000 lisans mezunu atanırsa sana 1000 tane rakip kalır. 2 yıl sonra tahminim 2000 lisans mezunu sınava girse ve biraz calışsan rahatlıkla memurluk ve ya VHKİ kazanabilirsin. yani göremde yükselme sınavları ile uğraşma. güzelce lisansını bitir ve ÖMSS ile tekrar atan.

forumcu;
Bakanlık ösym ye bu şekilde kabul ettirdi. hiç önemli değil. zaten VHKİ o kadar bilgisayardan anlamasına gerek yor. zaten senden önceki üst yazılarını sen değiştirip göndereceksin. Sadece yazışma kurallarını iyi bilmen gerek. Ben hiç bilgisayar konusunda uyarılmadım ama yazdığım üst yazıların yarısı kural hatasından geri geliyordu. :)

paraz;
Öğretmen alımı için o kadar uğraşıyorumki. çünki bende fizik öğretmeniyim ve başka tercih yapmadım.Ne ösym, ne MEB, ne de başka kurum kesinlikle hiç bir soruya cevap vermiyor. Sadece Aktif Eğitim Sen 40.000 öğretmen ataması ile beraber özürlü öğretmen ataması da yapılması için uğraşıyor.Bakan bey pek razı değil. ama almak zorundalar. yoksa MEB engelli kontejjanlarını dolduramaz. Başbakanın engelli personel acığı olan kurumlara resen atama yapılacak demesi ile biraz ümitlendim. inşallah olur.

bghns;
Yeni atandıysan 2016 yılında ocak ayında VHKİ olursun.Çünki 2 sene sonra yanı 2014 yılındaki VHKİ atamasında 3 yıl çalışma süresini tamamlamadığın için atanamazsın.Daha sonra 3-5 yıl arası (hep değişir) memur ve ya VHKİ olarak çalıştıktan sonra şeflik sınavı ve 5 yıl şef olduktan sonra ve lisans mezunu olman şartı ile şube müdürlüğü sınavına girip atanabilirsin. Daha geniş bilgi MEB personel kanununda yazıyor.

saygılar fatih bey;

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ama benim 10 günlük maaşım 570 tl iken bir aylık maaşım 1100 olmazki bu benim düşüncem ama benim en çok merak ettiğim sendikamız ve ikramiyelerimiz oluyomuş bunun doğruluğunu merak ediyorum.sendikaya üye olmak için ayrıca bişey yapmamız gerekiyomu bunlarıda bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim tekrar teşekkür ederim.

arkadaşlar istediğim gibi istanbul'a atanmışım. :)

10020122435
11
ÖMSSP1 - 87,58859
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
HİZMETLİ (İSTANBUL / TÜM İLÇELER - TAŞRA)

ADAYLARA SONUÇ BELGESİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.

YERLEŞTİRİLDİĞİNİZ KURUMA BAŞVURMANIZ GEREKMEKTEDİR.

sorum şu: özürlü hizmetli ne iş yapabilir ki ????

hatice çevik;
Tam maaşınızı ve ya tam özelliklerinizi söylerseniz yardımcı olabilirim. daha öncede dediğim gibi 3 çeşit kadro karşılığı sözleşmeli işçi var.demekki tahmin ettiğim kadroda değilsin. Evet sendika olarak 2-3 tane sendika var. 3 tane sendika kayıt formu doldurup sendika temsilcisine vermelisin. onaylandıktan sonra 1 tanesini özlük dosyasına, 1 tanesini de ilçe milli eğitim müdürlüğüne vermelisin. Maaş değişikliğinde işlenerek sendika üyesi olabilirsin. yede temsilciye git o bütün işlemlerini yapabilir.Pazartesi günü maaşını bana yazarsan. Muhasebeciye sorabilirsin. ve ya sözleşmeyi MEB ilemi yoksa ilçe milli eğitim müdürlüğü ilemi yaptığınızı sorarsan daha iyi yardımcı olabilirim.

*aydın*;
Dışarıdan bakıldığında engelin görünmüyorsa. büyük ihtimalle okula hademe verirler. elinde süpürge temizlik yaparsın.:) ama engelin dışarıdan görülür ise.(tekerlekli sandalye, deynek, vs. ) ona göre bir iş verebilirler.

Sevgidostu:

MEB hizmetli kadrosunu kazananlar ne kadar maaş alıyor. Kimi 1200, kimi 1700, kimi 2000 e yakın diyor.. Siz MEB de çalışan biri olarak yardımcı olursanız sevinirim.

sensizimben;

Bekar ve ön lisans mezunlar 1570 lira alır. Vergi indirimi hariç. Evli iseniz yaklaşık 155 lira fazla alırsınız. her cocuk için de 36 lira eklenir.

sevgi dostu
komisyon kurulacakmış görevi ne olacak komisyon eleme yapar mı

nacar;

Siz komisyonu görmeyeceksiniz.Evrak teslim ettikten sonra o evraklar komisyona gidecek. evrakların sahte olup olmadığı, eksik evrak olup olmadığı gibi evrak kontrolu yapılacak. Kesinlikle o işi yapıp yapayacağınıza bakılmayacak. Yani dilsiz ve telefon operatörlüğüne atansan bile ataman yapılır.Artık gittiğin yerde müdürle aranızda halledersiniz.

:rolleyes:

sevgi dostu, değerli kardeşim verdiğiniz bilgiler için ALLAH razı olsun. ALLAH gönlüne göre versin kadeşim... valla iki gündür ölü gibiydim. sertifikam yok. üniversite bilgisayar dersi görmedik. klavuzda sadece 3001 kodu olmasına rağmen biri bana sertifika isterler deyince iyice moralim bozuldu. ama sizin verdiğiniz bilgileri okuyunca moralim düzeldi. kendime geldim... tekrar teşekkürederim kardeşim...

kardeş aynı sıkıntı bendede var gıda tarım vhki kazandım..tercih kılavuzunda sadece 2001 ortaöğretim birinden mezun olmak başka bilgisayar sertifikası hiçbir şey yok..evet tercih kılavuzunda sertifika nitelik kodlarında yok..tek korkum ''bunu bilmeyen mi var kardeşim vhki için sertifika şart bunun kılavuzda yazılmasına gerekmi var'' diyen birileri çıkacak diye korkuyorum..burası Türkiye..

internette geçmiş yıllara ait ne belge istenmiş diye bakarken sağlık bakanlığının istenilen evraklar kısmında şöyle bir maddeye rastladım.
5.Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ile Bilgisayar İşletmeni Kadrosuna yerleşenler için; örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi aldığına dair transkript’in aslı yada M.E.B. onaylı en az 120 saat süreli Bilgisayar İşletmeni Sertifikasının aslı,
bizim kılavuzda bilgisayar sertifikası istendiğine dair bir kod yoktu..şimdi aklıma şöyle bir şey geldi acaba ''vhki kadroları otomatikman bilgisayar sertifikası ister''bunun kılavuzda yazması gerekmez bunu herkes bilir türünden birşeyle mi karşılacağım diye içimi bir korku aldı..

klavzda yoksa istemezler hakkaniyet kardeşim. eğer isteselerdi o zaman 2001in yanına 6225 kodunuda eklerlerdi. ama öyle bir kod yok. mesela bilgisayar işletmetliği kadrolarına bakarsan hem 2001 kodu var hemde 6225 kodu var. demekki bilgisayar işletmenliği kadrosu için bilgisayar sertifikasıda istiyorlar. ama vhki için sadece 2001, 3001, 4001 kodları var... 6225 kodu yok. madem kendi kafasına göre biz kazandıktan sonra ekleyecekse o zaman baştan söyleselerdi bizde tercih etmezdik değil mi...

inşallah forumcu kardeşim istemezler..şu saatten sonra kapıdan dönmek çok ağır gelir..

Ayni korkuyu ben de yasiyorum . Bilgisayar sertifikam var ama meb'den onayli denmesine takildim. 2006'da iskur'un gonderdigi kursa gittim. Bu gecerli olmaz derler mi ?

ben dün van sağlık müdürlüğüne gittim. dedim klavuzda birgisayar sertifikası istenmemiş. buna rağmen kurum bizden sertifika istermi dedim. klavuzda yoksa istemezler dedi yetkli. ayrıca bu konuda tecrübeli olan sevgidostu kardeşimin forumdaki açıklamalarıda bu yönde... bir okulda müdür yardımcısı olan arkadaşıma konuyu açtım klavuzda yoksa istemezler, klavuzda olmamasına rağmen kurum artı belge isteyemez böyle bir hakkıda yok dedi. sonra doçent olan arkadaşım geldi. onada konuyu açtım. klavuzda yoksa isteyemezler. çünkü klavuzda olmamasına rağmen isterlerse mahkeme yolu açılıyor. onlarda mahkemelik olmak istemez... mademki sonradan isteyeceklerse o zaman 6225 kodunuda ekleselerdi bizde vhki tercih etmezdik. benim puanım düz memurluğada yetiyordu. onu tercih ederdim... ama klavuzda vhki için 6225 kodu yok... 6225 kodunu sadece bilgisayar işletmeniliği için şart koşmuşlar.

kalben;

sertifikana bak yazar meb onaylımı değilmi eğer anlamam diyorsan işkuru ara sor yada git deki siz kurs sertiifkalarını meb onaylımı veriyorsunuz de ben 2006 almıştım ama meb onaylımı bilemedim de o seni aydınlatır arkadaşım

Tamam pazartesi ilk isim bu olcak insallah. Tesekkur ederim sebboy.

hakkaniyet;

Hiç merak etmeyin. Nitelik kodlarından başka hiç bir belge istemezler.

sebboy;
Arkadaşlar MEB den alınmış demiyor. meb onaylı diyor. Yurt dışındanda alınmış diplomaları ve sertifikaları yine MEB onaylar. lisans ve üzeri diplamaları da yök onaylar. Meb onaylı sertifika olmazse zaten türkiyede hiç bir işe yaramaz. İl milli eğitim müdürlüklerinde onay birimi (denklik Birimi) vardır. bu meb onaylı değil derlerse alın onaylayın dersin. birde soğuk damgalı (damgayı okuyabilirsen il ve ya ilçe milli eğitim müdürü yazar) ise %99 meb onaylıdır. Ben FONO dan ( özel) bilgisayar sertifikası almıştım. onu bile kabul ettiklerine göre devlet kurumu olan işkuru hayliyle kabul ederler.

Artik dert edicek bisey kalmadi. Saqolun Fatih bey cok yardimci oldunuz. Sayqilar.

sevgidostu;
sertifikana bak yazar meb onaylımı değilmi araştır dedim mebten alınmış demedim sevgi dostu:D

anlamıyorsan işkuru ara sor dedım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt