Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS Kadrosu Belli oldu. 3.512 Kişi Alınacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
[FONT=arial][/FONT]golden, ama hangi konuda söz ettiğini bende anlamadım. Tutanakta 29 nisandan söz etti, altında ise 4/C'den bahsetti. Yarın tam olarak öğrenelim :)

yahu:)özel sektörde çalışanlar 4/C'li mi oldu benim mi haberim yok.Sen hangi şirkete dayatabilirsin ÖMSS,KPSS'yle atama şeklinde.Hukuken,mantıken yanlış.

KIRIM TİLKİSİ bu açıklamayı yapan arkadaş İBRAHİM HALİL ÖZTÜRK KİMDİR Kİ bilgimize ve kamuoyuna duyuru yapıyor :D devlet adamıysa doğrudur fakat bizim gibi normal vatandaşsa bu açıklamanın hiç bir hükmü yoktur açıklamayı sayın bakanın yapması gerek neyse bi açıklama gelir değişir bi daha değişir sınav olur biter hepimiz rahatlarız ya işsiz kalınca yada işe girince herşey netlik kazanır:D

taha;

kardeş özelliştirilen devlet kurumları varya onlar orda anlatılan sanırım..özel sektör kavramı karşılamıyor dediğimizi..

Özel sektör değilde devlete bağlı özel bütçeli kurumları kastediyodur herhalde KİTler belediyeler gibi,zaten direk özel sektör abest olur.Misal Denizbank'a atancaksın "selamın aleyküm devlet atadı beni masam nereydi,4/C'lide olmuşum" absürd olurdu.

Bakan 4C den bahsedecekken vazgeçip ÖMSS den bahsediyor ve sayı gayet net 4C ile ne alakası var, tamam iyimser olalımda verilen rakamın 4C ile alakası yok, inşallah bakan acele ederken dili sürçmüştür, ancak bu kadar iyimser olabiliriz..

özelleştirilen devlet kurumuda olamaz çünkü adı üstünde ÖZELLEŞTİRİLMİŞ artık devlet kurumuyla bi ilgisi yok adamlar istediğini alır istediğini almaz hem özel sektöre bile sınavlamı gircez artık ne güzel adam bari seçmezler sınavı kazanan özel kuruma girer:D

xxman; bildiğim kadarıyla devlet özelleştirirken bazı hakları korumak adına,kişileri madur etmemek adına anlaşma yaparak özelleştiriyor..yoksa yani o özelleşen yerlerden çoğu 4C ye geçmedimi..hem sınavsız da girecek olanlar var..belki kasıt onlardır..ama bu ihtimal sadece

loks;
işte bu durumda dediğime gelelim ..yukarda verdiğim linklere yazı yollayalım..bir haftada belli olacaksa,3 günde belli olsun bu karmaşa..misal

KIRIM TİLKİSİ KARDEŞİM kaynak yok kimsenin adı yok sarı çizmeli mehmet ağanın biri ilk ağızdan kendi düşüncesine göre açıklama getirmiş...neyse bi açıklama yapılır artık bekleyip görcez...

Neyse arkadaşlar hayırlısı artık konuşmaya şöyle baktımda 4/C le yakından uzaktan bi alakası yokmuş,şöyle geçiyo benim duyduğum "4/C ama ondan önce ömss seçme sınavı" diyerekten ömss ile ilgili bilgi giriyo yani 4/C ile alakası ömss sınavından önce ağzından çıkması 4/C yerine başka bişeyde diyebilirdi.

xxxman mısın nesin zaten bu forumu takip ettiğimden beri senin karekterini çözmüş bulunmaktayım ama az biraz aklın ve kafan olsaydı o açıklamanın benim tarafımdan değilde kanunname kopyası olduğunu anlardın. Başka gereksiz bir sorun veya gereksizce bir cümlen varsa söyle sırf senin gereksizliğin yüzünden üye oldum.

yahu bu sayfaya bu güne kadar bu yüzden üye olmadım bu xxxman midir ne karın ağrısıysa bu adama nasıl katlanıyorsunuz. eğer bu engelliyse allah benim canımı alsın, böyle bir engelli tanımak istemiyorum, dedikoducu , yargısız infaz yapan, bilmeden konuşan , karakteri şüpheli , lafını bilmez , terbiyeden yoksun nasıl bir engelli olabilirki.

Moralleri bozuk görünce bugünkü Meclis tutanağını okudum. Sorun yok arkadaşlar. Bakan'ın verdiği sayı İl Özel İdarelerindeki kadroların boşaltılması üzerine yapılan şikayetlere cevap olmasıyla ilgilidir. Meclis'teki konuşmalarda bu konuda şikayetleer olunca Bakan buna yönelik açıklama yapmıştır. Hepsi bu. ÖMSS sonucundaki atama sayısı bu kadar az olmayacak. Buradaki konu farklı. Tutanagı başlardan itibaren okursanız bunu farkedeceksiniz zaten.Moralinizi bozmayın lütfen. Bu şekilde yanlış yorumlarla canınızı sıkacagınıza lütfen sınava odaklanın.
Başarılar diliyorum sınava katılan tüm adaylara.

İlgili kısmı aynen aktarayım:

"

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK (Şanlıurfa) - Özel idarelerdeki işçilerle ilgili, bunlarda norm kadro çerçevesinde yer değişiklikleri oldu, bunların diğer
31
kurumlara nakilleri oldu. Burada yapılan düzenlemenin norm kadro çerçevesinde olduğunu ifade etmek istiyorum. Ayrıca, özürlü, engelli personel seçme sınavı 29 Nisanda yapılacak. Bu sınav sonucuna göre 3.512 personelin ataması yapılacak.
Bir diğer konu: 4/C'li personel sayısı 27.122'dir. Bildiğiniz gibi, bunlar on bir ay çalışmaktadırlar. Yılda yirmi iki gün izinleri vardır, sendikalara üye olabilmektedirler. Bunun yanında, otuz gün hastalık izinleri var. 2010 yılında..."( 31.sayfanın sonu ve 32.sayfanın başı)
Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı
24. Dönem 2. Yasama Yılı
90. Birleşim 04/Nisan /2012 Çarşamba

kardeşim kaynagı nerden hangi kanunnameden bizde inceleyelim:)bak videoda 4/c konusundan önce ömss sınavı söyleniyor konun 4/c ile hiç bir alakası yok çünkü 4/cyi açıklamadan önce ömss sınavı hakkında bilgi veriliyor videoyu bi kaç kere izle istersen...

Sayın Kalem ,
Bende bunu anlatmak istiyorum, umarım dediğimiz gibi çıkar.

kalem ;;

abla allah ne muradın varsa versin..ne diyim ..açıklamayı anlayamadık bi yandan bi yandan tedirgin arkadaşların tepkisi..valla baya korktum haa :)

golden_heart;
Sen gönlünü ferah tut 15 bin ile 23 bin arası bir alım olacak sadece sınavla, tabi kurayı bilemem.

xxxman;

5510 sayılı Kanuna göre 4 a 4 b ve 4 c5510 sayılı kanun Madde 4 – (Değişik madde: 17/04/2008-5754 S.K./2.mad)

İBRAHİM öztürk BAK BEN SENİ KALEYE ALIP Bİ CEVAP YAZIYIM SENDE KAMU KURULUŞDA MEMURSUN VE TEKRAR SINAVA GİRCEKSİN TEPKİNDEN BELLİ doğruları söylemek suç diyorum işte neden suç anlaşılmıştır:D bi anlamayan ben değilim dikkat edersen anlamamışta olabiliriz kaynağı olamayan bişeyede inanmamak gerek ve bakıyorum şimdi 4/cden önce dediği için bakan hepimizin kafası karıştı...

xxman;

bak kalem abla,en güvenilir kaynaktan bizim için çıkardı önüne koydu..bence fazla uzatmayın..fazla endişeye gerek yokmuş işte.senaryo yazmayalım..zaten sınav stresi var..birde bu yanılgılar bizi strese sokmasın..

yok kardeşim haklı olabilir kaynak istemekde suç KALEM ABLAYA TEŞEKKÜRLER ANLAYIŞI İÇİN...

xxxman;

kamuda memur olsam bu saatte burada ne işim var allahını seversen sabah 8 de işe gidecek adamın bu saatte ne işi var :) istanbul/sultanahmette turizm şirketinde çalışıyorum. Bu yeterli mi ?

Ayrıca benim sana yetkim dediğim doğrudur diye değil. Sen ibrahim halil öztürk kimdir ki kamouyuna duyuru yapıyor dedin tepkim buna, az bilgin olsa zaten bu cumleyı kurmazdın.

YETERLİ KARDEŞİM kamuda sabah 8de iş başı özel sektörde saat 11de iş başı tabi bu saatte burda olmanı gayet açıklayıcı bi cevap:D

E tabi senin gibi işini baştan sağma yapanlar için bu saatte uyumanın ne anlamı var ? sabah devlet dairesinde uyumak varken.. aaaa demi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt