Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS Kadrosu Belli oldu. 3.512 Kişi Alınacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi umarım herkes anlamıştır bir haftada 11 bin bile olmayan başvurunun bir hafta daha uzatıldığında neden 60 bini geçtiğini ve yeniden rapor istensin deme sebebimizi.....

cidden geçmiş olsun hepimize 3512 çok net ve derhal geçilmiş hiç ilk atama söz konusu bile değil ilk atama olsa şu kadar kişi alcaz ilk atamada 3512 denirdi dua edelimde sınav gününe kadar 100 kişiye indirmesinler 29binden açılış yapıldı 25 23 21 20 bin derken son görünen rakkam ortada hayırlı uğurlu olsun bi ara özel ve kamuda 260 bin açık var hepsini doldurcaz diyordu sayın bakan ben ÖZEL SEKTÖREDE razıyım 260bin açıktan özel olan kısımdanda iş verebilirler 20bini hazirana kadar doldurcaz sözü buhar oldu gitti 2 yıl sonraki sınava 3bin kişi daha alınır acelemiz ne bekleyelim 60 yaşına girmeden bir iş sahibi oluruz:eek:HA BU ARADA BU 3512 KİŞİ KAMUDA OLUP SINAVA GİRENLERİN ATANMASI YAPILMAZSA TABİ KURUM DEĞİŞİKLİĞİ İLE ALIN BİZİ İSTİHDAM EDİYORLAR:)

akpnin yaptıklarını (yapamadıklarını) herhangi başka parti yapmış olsaydı; ki buna akpnin ağababası saadet prtisi de dahil; o parti bir daha ömrü billah meclis yüzü göremezdi. neymiş bu akpnin kredisi böyle, vatandaşı her türlü kazıkladıkları halde bitmiyor. sorsan niye oy veriyorsun diye "onlar dindar" cevabından başka cevap duyamazsın. 8 yıllık eğitim sisteminin 28 şubat darbesiyle geldiğini de sanarlar bunlar, 28 şubattan önceki eğitim şurasının kararlarını bilmezler. din afyondur demiş karl marx, haksız mı? dolar düşerken petrol doğalgaz elektrik fiyatının dolar yükseliyor bahanesiyle artmasını, işsizliğin azaldığı yalanını, %4 yerine %3ten hesaplandığı halde 20000 boş olan engelli kadrosunun 3500 kişiyle doldurulacağını bu kadar kişiye ancak dinle hipnotize ederek yutturabilirsin.
balkon konuşmasında engelli vatandaşım kazanmıştır dediği gün engellinin bittiği gündü aslında.

ya arkadaş adam gibi link verin trt3 ün canlı yayından banane adamın kendi ağzından çıkan sözlerin videosu yokmu...

arkadaşlar linki açtıktan sonra şaka maka diyor ne iş ? kim geçiyo bu dalgayı?

Ali Doğan facebook tan link vermiş işte adam 3512 diyor tutanaklara gerek yk

Ayrıca, özürlü, engelli personel seçme sınavı 29 Nisanda yapılacak. Bu sınav sonucuna göre 3.512 personelin ataması yapılacak.

ne denilebilir ki insanın ders çalışası bile gelmez şevk kırıldıktan sonra alınacaklarda belli zaten Ankarada tanıdık varsa tamam

abi bu açıklamaya göre sanki ilk etapta alıncak sayısı gibi geliyor bana ?

2010 yılı ocak ayında başladılar dalga geçmeye bugünlere kadar geldiler.amaç seçimlere kadar böyle oyalayıp seçim zamanı ilanlar açıklanacak alımlar seçim sonrasına kalacak.biz iktidarda olursak bu alımlar gerçekleşecek mesajı verilecek.bu ne yaaa .yıllardır bekliyoruz yaşımız nerelere geldi.Bizlerle dalga geçenleri allaha havale ediyorum.

Ben bu insanlara güvenip işimden cıktım. Sewgili milletvekilleri kendi ceplerini düşünmekden bizleri düşünemiyorlar. Ayrica Recep Tayyip Erdoğanıda tebrik ediyorum gercekdende iyi siyaset yapıyor...

EFSANE KARDEŞİM Allah sana akıl fikir versin :D bu sınava güvenilip gül gibi işinden çıkılırmı bu sınavın formalite olduğu çok açık aslında ama biz inanmak istemiyoruz alınacak personel sayısı bir bakanın dediği diğerini tutmuyor İLK KEZ ATANACAKLAR için düzenlenen sınava KAMU ÇALIŞANINIDA DAHİL ETTİLER herkez yükselme kurum değiştirme olarak gördü başvurdu hiç bi şart kural koyulmadı herkeze açıldı raporlar bile önemsenmedi elinde rapor olsun yeter dendi ve en can alıcı yer ÖSYMDEN SINAVA GİRİŞ BELGESİNİ KENDİMİZ ÇIKARCAZ hangi bi sınavda bu uygulama var her sınava ÖSYM GİRİŞ BELGESİNİ GÖNDERİR madem bir giriş belgesi bile gönderilmeyecekti bizden 25 tlyi ne için aldılar?KISACASI HERŞEY BAŞTAN SAVMA YAPILIYOR...

Videoyu izleyin bakan özürlü diyor...vay terbiyesiz...daha konuşmasını bilmiyor bi de bakan olmuş...3512 miş akp nin dini siyaseti işte...Allah hakkımızı bırakmasın...

ÖMSS olmasaydı önceki gibi yılda 3 kez sınava girmiş olsaydık binlercesini alırdı ama ÖMSS 2 yılda 3512 kişiyse öncekinden çok az. Hepimize yazık oldu...

xxxman;
O Kadar sorun etmiyorum sadece biraz bu sınavında etkisi oldu tabiki...

xxxman;

Yok göndermiyor artık ösym sitesinden çıkartıyor adaylar ösym nin yaptığı bütün sınavlarda

ya arkadaşlar bana göre burda bi yanılma var gibi..çünkü fatma şahin üstüne basarak 20bin kadro haziran ayına doldurulcak demişti..bunda bir yanıltı var kesin..hemen panik yapmayalım bence..olmasa bimer aracılığı ile yazı yolllayalım sınava kadar..

ÖZİDA :
Tel: 0 (312) 229 55 11Faks: 0 (312) 229 55 85
E-Posta: bilgiedinme@ozida.gov.tr

Bimer:
http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı:

Telefon :0 312 296 60 00
Alo: 170

buralara yazı yollayın dostlar..boş yere burda nefes tüketip hırs yapıp ' ben böle olacağını biliyordum,hay bu hükümetin,çok sinirliyim" gibi cümleler sarfedene kadar yazı yollayalım..düşünün 60 bin kişi başvurdu..10 bin kişi böle her gün yazı yollasa bu linklere,sizce biri çıkıp adamakıllı açıklama yapmazmı ? bence bunu yapalım..bir türlü birlik olamıyoruz,bari bu sefer olalım ...

BU UYGULAMA NE ZAMANDIR BÖYLE MURAT KARDEŞİM BEN SADECE BİZ KENDİMİZ ÇIKARTIYORUZ GİRİŞ BELGESİNİ SANIYORDUM çünkü daha önceki bütün sınavlarda ösym gönderiyordu giriş belgelerini...GOLDEN-HEART YAZA YAZADA BIKTIM KARDEŞİM dikkate alınsa bide yazdıklarımız bizim yazmamızla olmuyor devletin demesiyle oluyor oturalım sabaha kadar yazalım bi açıklanma yapılır 10 gün sonra başka bi açıklama gelir BURDA ÇALIŞMA BAKANI 3512 DİYOR aile bakanı 20bin küsür diyorsa ÇALIŞMA BAKANIN SÖZÜ GEÇER :)

xxman ; bırakın abicim böle cümleelr kurmayı yaw..bıktım artık bu sitede bunu duymaktan..bin kere dedim..bir yıl önce bu sınav yokkende,sınav olsun diye yazı yollayalım derken "bizi kim dikkate alır,devlet bildiğini yapıyor" bilmem neler deniyordu..yine aynı laflar..yahu sen yapacağın iki satır yazı..onuda otomatiğe bağlamış gibi her gün atacaksın..çokmu zor..elbet dikkate alırlar..ama işte birlikolmak yokki hiç..yıllardır boş yere nefes tüketiyom burda..

KARDEŞİM sınavda nasıl bi sınav ortada sınav tarihinden başka hiç bişey yok o da bi kaç ay öncesine kadar mayıs haziran mart gitti geldi nisanda kesinleşti ama alıma bakılırsa nasıl bi sınav belli İLK KEZ ATANACAKLAR SINAVINA 'KAMUDA ÇALIŞANIDA' dahil edip 3512 sayısı verilmişse kurum değiştirme sınavı olduğu belli ben o kadar yazdım kimse dikkate almıyor hatta doğruları yazmak bile suç oluyor herşeyin hayırlısı diyip hiç karışmamak en iyisi strese bari girmem şurda üç beş kişi dışında kimseden bi tepki gelmiyor bişey değil ruh sağlığımda bozulcak :D

[FONT=Arial]bakanın dediğine bakılırsa 4C statüsüne alınacakların sayısı 3512..baktığımda 4C demek geçici personelmiş..e bu durumda bu alıncak sayısı,ortaokul mezunlarından alınacaklar olabilirmi ?
657 sayılı kanuna göre 4 a memur demektir 4 b sözleşmeliler demektir 4 c ise geçici personel demektir . 4 A 4B ve 4 C li olarak nitelendirilmelidir. .Dikkat ederseniz harfler büyük.birde 4 D li geçici işçiler vardır.
[/FONT]
[FONT=Arial]5510 sayılı kanuna göre ise 4 a ssk lılar demektir 4 b bağkurlular demektir 4 c emekli sandığına tabi çalışanları temsil eder ve memurlar demektir. 5510 sayılı Kanuna göre 4 a 4 b 4 c aslında 4 1a 4 1b 41c olarak nitelendirilmektedir[/FONT]

xxman;
bence yanlış düşünüyorsun dostum..

İlk defa bu kadar küsaratlı rakam verildi

Dostlar, bir yerden alıntı... Yanlış anlaşılma olmasın...

Ibrahim Halil Öztürk
[FONT=lucida grande] [/FONT][FONT=lucida grande]Alınacak kişiler hakkında !!!!!
Sayın arkadaşlar Bakanın belirttiği sayı sınav sonucuna göre alınıp özel sektöre yerleştirilecek kişilerin sayısı. KİM veya KİMLER nasıl anlamış ve bütün forum ve sayfalarda bu kadar karmaşa olmuş bilmiyorum ama herkes yanlış anlıyor. 3512 kişi ÖZEL SEKTÖRE ALINACAK KİŞİ SAYISI yani en başta açıklandığı gibi 23.bin küsür kişiden 20 bini kamuya 3512 kişi özel sektörde 4/c olarak çalıştırılacak..

LÜTFEN AMA LÜTFEN KAFANIZI KARIŞTIRMAYIN.

4/C Ne Demek - 4/C'li İşçiler Ne Kadar Ücret Alıyor?
Özelleştirme uygulamaları çerçevesinde 657 sayılı Kanunun 4/C maddesine göre istihdam edilen geçici personele ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

657 sayılı Kanunun 4/C maddesi ile düzenlenen geçici personel statüsünde, 2004 yılından bu yana, çoğunlukla özelleştirilen kuruluşlardaki işçiler istihdam edilmekte olup, bu gün itibariyle bu kapsamda çalışanların sayısı 15.548 kişidir.

Ayrıca, Türkiye İstatistik Kurumu, Yüksek Seçim Kurulu ve bazı üniversitelerde 4/C statüsünde istihdam edilen 1.892 kişi ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında toplam 17.440 kişi geçici personel statüsünde istihdam edilmektedir.

4/C statüsü, ilk defa 23/12/1972 tarihli ve 2 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu personel sistemimize girmiş yasal bir istihdam türüdür. 4/C statüsünde çalışanların mali ve sosyal hakları Bakanlar Kurulu Kararları ile memurlara paralel şekilde düzenlenmektedir.

Bu personel, her yıl Bakanlar Kurulunca belirlenen ücretlerle genel sağlık sigortası kapsamında yer almakta, bunun yanında sosyal güvenlik mevzuatına göre emeklilik hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca, Devlet memurları ile aynı kurumlarda ve aynı mesai düzeni içerisinde görev yapmaktadır. Ücretli izin hakları mevcuttur.

Kendileri sözleşmelerini feshetmedikçe ve çalıştıkları kurumlarla imzaladıkları sözleşmeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa aykırı bir davranışları olmadıkça emeklilik hakkını elde edene kadar sözleşmeleri her yıl yenilenmektedir.

2010 yılı için yapılan değerlendirmeler sonucunda da aşağıda belirtilen iyileştirmeler yapılmıştır:

- 2009 Yılında toplam 8.200 TL Yıllık net ücret alan yükseköğrenim mezunlarının ücretleri % 25,82 artışla yıllık toplam 10.318 TL’ye,

-2009 Yılında toplam 7.390 TL Yıllık net ücret alan lise ve dengi okul mezunlarının ücretleri % 27,41 artışla yıllık toplam 9.416 TL’ye,

-2009 yılında toplam 6.580 TL yıllık net ücret alan ilköğrenim mezunlarının ücretleri % 29,05 artışla 8.492 TL ye yükseltilmiştir.

Bu artışların 2010 yılı bütçemize getirdiği ilave maliyet 85 milyon TL dir.

Yine bu personele;

-Fiilen çalışılan her ay için verilen 1 günlük ücretli izin süresi 2 güne çıkarılmak suretiyle 11 ayda toplam 22 güne,

-Çalıştıkları her 4 ay için 2 günü geçmemek üzere verilen ücretli hastalık izni, yılda 30 güne,

-Önceki yıllarda 10 ay olan çalışma süresi 2010 yılında 11 aya,

çıkarılmıştır.

Ayrıca, çalışma saatleri ile ilgili yaşanan münferit sorunların giderilmesi amacıyla, çalıştıkları kurumdaki Devlet memurları için tespit edilen çalışma saat ve sürelerinin geçici personel için de geçerli olmasına yönelik olarak bu yılki kararnamede özel düzenleme getirilmiştir.

Tüm bu iyileştirmelerin yanı sıra; bu kapsamda çalışan insanlarımızın talepleri de dikkate alınarak diğer statülerde çalışan memurlar, sözleşmeli personel ve kıdem tazminatı hakkına sahip işçiler de olduğu gibi geçici personele de iş sonu tazminatı ödenecektir.

Bu statüde çalışan personele çalıştığı her bir yıl için sözleşmesinin fesih tarihindeki brüt aylık ücretleri tutarında iş sonu tazminatı ödenmesi karar altına alınmıştır.

Bir diğer husus da 4/C statüsüne geçiş için başvuran işçilerimizin öncelikle en son çalıştıkları illerdeki kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilecek olmalarıdır.

Özetle, tamamen özelleştirme uygulamaları sonucu işsiz kalan işçilerimize 2004 yılında sunduğumuz bu imkan, başka statülerde çalışanların sahip oldukları hukuki, mali ve sosyal haklar ile paralel haklar olup, ayrıca Devlet güvencesinde istihdama da kavuşturulmuş bulunmaktadırlar.

Bilginize ve kamuoyuna duyurulur.
[/FONT]
https://www.facebook.com/ozurlumemursecmesinavi

Kırım tilkisi ;

hay Allah razı olsun...bende senden önce bunu yazdım..millet hemen saman alevi gibi yanıyo arkadaş..bu ne yaw..hiç mi değişmiycek tepkileri anlamadımki..hemen hüsrana bürünmeler..zaten baksanıza bakan orda sürem bitiyo diye adam akıllı açıklama yapamamış bile..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt