Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Multipl Skleroz (MS) hastası olan kim var?

Oncelikle herkese gecmis olsun. Okudugum kadariyla sizde olan belirtiler bende de var. Hastaneye gitmeden sizlerden bilgi almak istiyorum. İstanbulda olup bu hastaligi olan 20 25 yas arasi tanidiginiz varsa lutfen bana ulasir misiniz. İletisim 531 6793416 simdiden tesekkur ediyorum

Tüm eMeS'li ve Değişik Hastalığı Olan Kardeşlerime Hazreti ALLAH'tan Şifâlar Diliyorum.
eMeS Yolculuğum 1998 Yılında, Baş Dönmesi ile Başladı.
ve Ha'la Devam Etmekte...

Bende ms hastasıyım tanı konalı 10 ay oldu.gozlerimi daha çok etkiliyor

Sosyolog21

Peki bi etkisi oldumu kalıcı yaa ben çok korkuyorm bir yıl olmadan ikinci atağı gecirdm

Kendine çok iyi bakmaya ve moralini yüksek tutmaya çalış. Mesyo 10 yıl da çok atak geçirdim ama birçoğu sekel bırakmadı. Aile desteği çok önemli o yüzden hastalığı kabul edip hemen yaşamını ona göre düzenle elinden geldiğince.

2 gün önce öğrendim Karmaşık Duygular içerisindeyim 2 gündür sigara içmiyorum doktorum sinirlenmemem gerektigini söylüyor sigarayı bırakmak şuan çok sinir bozucu ALLAH hepimize yardım etsin..

Maalesef var

Ben de ms hastasıyım 28 yaşındayım acil şifalar tüm ma hastalarına

Merhaba bende MS hastasıyım 2004 yılında tanıştım başımın belasiyla tedavinin herşey yapılıyor tysabri kullanıyorum benim hastalığımla ilgili sorunum yok sadece psikolojik olarak çok yiprattim kendimi ve hani içimdeki savaşı söylesem birilerine anlamıcaklarindan korkuyorum ve bir insan kendini ne kadar yıpratır sa bende oyleyim😒

bende ms im arkadaşlar yaş 39 3 yıl önce tanıştık

Arkadaşlar hepinize merhaba!benim size sormak istediğim bir sorum olucak.bende MS hastasıyım 2004 yılından beri son zamanlarda diyagramla midem arasında baskı hissediyorum sanki çimento dökmüşler gibi sizde de bunlar oluyor mu?buarada mr sonuçlarında atak da yok🤗

Merhaba arkadaşlar. Ben MS hastası değilim. Ancak sizi bilgilendirmek istediğim bir konu var. LYME Hastalığı diye bir hastalık var. Bu hastalık MS dahil 350 ye yakın hastalığı taklit edebiliyor. Maalesef Prof. de olsa doktorlar LYME hastalığına pek önem vermiyor veya bilmiyor. LYME hastalığının tedavisi de mümkün. Bu konuda araştırma yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Mutlaka iyi araştırın. Herkese şifalar diliyorum.

Meltem 39
merhaba bence herşeyi ms bağlamamak lazım başka bir sıkıntıda olabilir bence iyi bir dahiliyeciye gözükmenizde fayda var.

Arkadaşlar ilginiz için hepinize teşekkür ederim😉doktorumla gorustugumde dediği meltem neyi taktın yine oluyor lyme hastalığı benimle ilgili değilmiş kuruntu yapıp kendimi dinlediğim için bu sıkıntıyı yasiyormusum😉

Merhabaaa arkadaşlar yeni modern çağının modern bir MS hastasıyım 2018 yılından yazıyorum huuhuuu 4 aydır MS'de daha yeniyim ilk başta alışamadım ve burda çoğu yerde yazılan yazıları okudum üzüldüm ama gereksiz olduğunu anladım çünkü herkesde aynı seyir göstermiyor yaşım bu arada 21 çok çok çok çok mutluyum

Çünkü tıp gelişti kendime modern çağının modern hastası diye boşuna demiyorum güçlü olun Strest yapmayın ben elimden geldiğince pozitif oluyorum ve dans yapıyorum üstelik üniversiteye devam ediyorum bu hastalık okumanıza engel değil güçlü olmak sizin eliniz de hem spor yapın yapmayacağınız şey Yok bence vitaminlerinizi eksik etmeyin herşey mükemmel olacak bence daha iyisini yapabilirsiniz en azından (üye olana kadar canım çıktı) sonunda aranızdayımmm

eşim 51 yaşında 20 senedir MS li sol hemiparezili. bir kaç defa atak geçirdi kortizon tedavisine cevap verdi düzelme olsada 5 sene önce geçirdiği bir atak sonucu arıza bıraktı. % 68 engelli raporlu arayışımız devam ediyor hastaneye yatırmıştık

bu gün 14 şubat 18 tarihinde hastaneden çıktık. haftanın 2 günü özel rehabilitasyon merkezinde fizik tedavi alıyoruz. 3 gün de yüzmeye gidiyoruz. fingya 05 mg 28 lik kapsul kullanıyoruz

selametle kalın

Slm bende 18 yildir ms hastasiyim.2012 de sag ayagimi sekel birakti.%80 ozur birakti.buna ragmen arac kullanip alisverisimi yapabiliyorum.evde spor aletlerimle egzersiz yapiyorum.sigara kullaniyorsaniz birakin.bol sebze meyve balik tuketin.ayda bir 1 gr kortizon aliyorum

B vitamini almayi unutmayin.dengeli beslenin.stres ve radyasyondan uzak durun..

Herkese allah sifa versin...

emesde herşey sandıgınız gibi değil

yaşım 21 MS olduğumu öğreneli 4 ay geçti üzerinden eğer bu yazıyı okuyorsan muhtemelen MS olduğunu :):):):):):):):)yada MS'sin kendini motive edecek şeyler arıyorsun evet doğru yerdesin

çünkü kendinin değerini bilmelisin bu hastalık seninle ömür boyu olabilir yada nedensizce çekip gidebilir ama sana gelen bütün olumsuzlukların geçici olduğunu bil benim mesela sağ gözüm görmüyordu ama şimdi tamamen düzeldi sağ bacağımda kasılmalarım oldu ama şuan iyi geçti ve güçsüzlüğü de geçti herşey geçiyor

gerçekten de Allaha güven tıbba güven l çaresiz değilsin ve şuan dünyada bu hastalıktan olan o kadar çok insan var ki yalnız olmadıgını bil ve mutlu olmayı bil yaşamak yinede çok güzel bişey ben şuan spor yapıyorum ve sağlıklı besleniyorum artık kendimi düşünüyorum çok ta strestsizim ne olursa olsun iyileşeceğime inanıyorum :eek:

öncelikle merhabalar

Çaresi yok diye bilinen MS Hastalarına müjdedir sanırım , Artık Bu hastalıkta çaresiz değil kımse.Binlerce MS hastanın sağlığına kavuşmasında PATENTLİ ÜRÜNLERİ ile Tıbbi tedavilerin yanında, Danışman Hekimlerimizin Gözetiminde Çok Özel Formülasyonlar'la Kapari den üretilen Gıda ürünleri ile yardımcı gıda olarak destekliyor.

Mutlaka internetten araştırarak AŞÇI MURAT KAPARİ AR-GE GIDA ÜRETİM MERKEZİN den bilgi alınız.

BU HASTALIĞA ALIŞIP ONUNLA HAYAT BOYU YAŞAMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ...

Hersey insanin kafasinda bitiyor lutfen insanlarin aklini bulandirmayin kapariymis felan hikaye Bircckol

Malasef evet

3.5 yıldır ms liyim Allah belasını versin bu hastalığın ne diyebiliriz ki

Merhaba Arkadaşlar,
Ms tanısı almış olan bireylerin hastalık tanısının sosyal yaşama katılmalarını etkileyip etkilemediğini ortaya koymayı amaçlayan bir makale çalışması yapmaktayım.
Araştırma Ms tanısı konmuş ilk ve ikinci evrede olan ve fiziksel fonksiyon kaybı sadece atak dönemlerinde ortaya çıkan ve tedavi sonrası fiziksel fonksiyon kaybı ortadan kalkan bireylerin yaşamlarındaki belirsiz süreci inlemektedir. Bu araştırma Ms hastalığın gündelik yaşam deneyimlerinden yola çıkarak hastalığının sosyal yaşantısında yaşanılan zorlukları ortaya koymak ve tanımlanan fakat tanın-mayan Ms hastalarının yaşamsal zorluklarına dikkat çekmeyi hedeflemektedir.

Ms tanısı almış bireylerin sosyal yaşamları, kendini kabul süreci, ilişki kurma biçimleri, evlilikleri, çalışma hayatları ve gelecek kaygısı gibi yaşam süreçleri inceleyerek; MS tanısı sonrasında bireylerin yaşamlarında karşılaştıkları sorunları ortaya koymaktır.

Hazırlamış olduğum form üzerinden sorulara cevaplandırarak sürecini benimle paylaşabilecek ve çalışma yapmayı kabul eden gönüllü arkadaşlara ihtiyacım bulunuyor. Mail adresim veya site üzerinden benimle iletişime geçebilirler.
Şimdiden teşekkür ediyorum.

İletişim: cakir.meryemm@gmail.com
Dilerseniz site üzerinden mesaj atarak da iletişim kurabiliriz.
Konuyu şu başlık altında açtım:
https://www.engelliler.biz/forum/sa...osyal-yasama-katilima-etkisi-arastirmasi.html

Merhaba arkadaşlar, ben de 15 yıldır MS hastasıyım, gilenya ve fampyra kullanıyorum, çok şükür iyiyim.

Bende aktif olmayan ms çıktı yeniyim bilgisi olan ulasabilirmi bana acaba

Merhaba şikayetleri arasında baş ağrısı olan var mı? Uyku esnasında, tarifi zor ama kafamda elektrik çarpıyormuş gibi şeyler oluyor.

Geçmiş olsun arkadaşım bende ms hastasiyim stresten uzak durmak gerekiyor bendede mr çekimi yaptırdığım gece uyurken beynimin üşüdüğü hissi olmuştu verilen ilaca verip önemsemedim dile kolay benim ms im 15 yillik🤗çok sukur iyi durumdayim.bas ağrısı için majezik içmeni öneriyorum

Mrb 18 yildir ms hastasiyim.2.tip.sag ayagimi sekel birakti.uzun mesafe yurumede,merdivende, yokus inip cikmada zorlaniyorum.Buna sukur tam felc degilim arabami kullaniyorum isime gidiyorum.emekliligimde doldu.fazla zorlarsa emekli olmayi dusunuyorum.allah herkese sifa versin

Üst Alt