Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Multipl Skleroz (MS) hastası olan kim var?

M

Ben ms hastasıyım 2010 yılında teşhis konulmuştu şu an çok şükür iyiyim bı sıkıntım yok tır soforuyum motosikletim de var bana sen nasıl hastasın diyorlar yani adı var derece bekarım bu hastalıkta tek sıkıntım kız arkadaşınıza veya kız istemeye gittiğiniz aileye bu hastalığı anlatamiyosunuz insanlar bilmiyo bilinmeyen hastalığı yaşıyoruz ama size sınıfa soliyeyim ben askere gitmedim.

Bu hastalık var diye ama hastalıktan sonra çok olgunlastim hayata bakış açım değişti bir de ne acıdır ki ben yalnız başıma mücadele ediyorum bu hastalıkla güya babam olacak şerefsiz adını bile bilmiyo hastaligimin benle bı gün hastaneye gelip sormadı doktora neyi var çocuğun diye neyse kusura bakmayın içimi döktüm biseler yazayım derken bu arada ben hiç sigara içmedim herkese rabbim şifa versin hayirlisiyla

Son düzenleme:
2009 tani konuldu tani tani koyulana kadar aradan 1 yil gecti ilk zamanlar kafama cok takiyodum strese giriyordum lakin daha sonradan dusundumki kafama uzulmeye gerek yok dedim o gun bugun arkadas gibi oldum ms le avonex copaxsun semdi ise gilenya kullanmaya basladim aramiz da gilenya yeni isimi finga kullan varsa surec nasil ilerliyo daha iyimi gilenya

Merhaba dilek hnm bende ms hastasiyim 5 yıldır şuan kayseri de hastanede tedavi görüyorum

Ms hastasiyım 2009 yılında tani koyuldu avonex ardindan copexsun bi süre sonra gilenya yeni ismi fınga kullaniyorum 1 bucuk sene oldu gayet güzel bi ilac atak gecmirmedim hic ama copxsunda senede iki kere atak geciriyordum allah herkese acil şifalar versin bizi ancak biz gibi hastalar anlar

Ben 16yaşındayim bu hastalikta daha yeniyim 1yıl oldu ve nasil bir hastalik ve neler olabilir sadece internetten okuduğum kadar biliyorum bana internette hic korkulacak seyler gelmedi hep yardim olacak bilgiler karsima cıktı suanda sol ayağım uyuşuk mr sırasını ta 2gun sonraya veriyor acaba o zamana kadar bacağıma bjseu olurmu ki?

Eğer benim gibi küçük yaşta hasta olan varsa belirtirse kendimizi yalniz hissetmeyiz

Gecmis olsun.18 yillik ms hastasiyim 2 cocugum var.cocuk yapmadan once kullandiginiz ms ilaci varsa birakmaniz istenebilir.ilaclarin etkisiyle cocuklarda genetik sorunlar olabilir.stresi hayatinizdan atin .hep pozitif olun.allah yardimciniz olsun

Doğumlardan sonra atak geçirdiniz mi.şimdi nasılsınız.yani doğumlar tetikledimi

Ben daha 16 yasindayim okuyorum sadece bir kere atak gecirdim o da ayagimda uyusukluk oldu 1ay oldu ama hala gecmedi

Oncelikle herkese gecmis olsun ms hastasiyim ve konusmada zorluk çekiyorum msle bi alakasi car mi bilmiyorum ornegin konusurken birden aklimdakileri dile dokemiyorum normal konusurken birden kalakalıyorum kelimeler ağzimdan çikmiyor bunun gibi bi sorun yasayan varmi yada ms le bi alkasi var midir

Arkadaslar bir sorum olacak devlet memuruyum..ms hastalari ilaclarini nasil tedarik ediyor..?? Bu ilaclari bizmi ödüyoruz?? Devlet bu ilaclara katki sagliyormu?? Yazarsaniz sevinirim

ALLAH tan sgk ödüyor yoksa çok pahalı ithal ilaçlar.

Ankara'da MS hastalığı olan varmı

Ankara'da MS hastalığı olan varmı

Kardeş devlet tüm ilaçları karşılıyor ben 20 yıldır MS hastasıyım şimdiye kadar cebimden 1 lira çıkmadı

ayaklarım çocuk flcinden dolayı probe-lemli ve ms hastasıyım. 2020 yılında il sağlık kurulundan engelli ehliyeti aldım ve 1 yıl dr kontrolü ile araba kullanabilir bilgisi var ehliyetin arka bölümünde bulunan harflerde :) Kendimi çok yorgun hissettiğim zaman başkalarına zarara vermemek için kullanmıyorum iyi günler

merhaba 1 yıl kullandım ayaklarımda çocuk felci olduğu için ilaç benim sorunlarımı karşılamadığı için 4 yıldır findel kullanmaya başladım

merhaba arkadaşım çok haklısın ilk zamanlar bu tür hikayeden şeyler için harcadığım paraları biriktirseydim oooo .... Dr lar neden var - eğer bu tür şeyler iyi geliyorsa neden bu kadar hastalık var DR larımızın takibinde hastalıklarımızı takip edip sorun olduğunda paylaşalım. paralarınızı boşa harcamayın :)

Merhabalar bize daha yeni MS teşhisi konuldu size sormam gereken şeyler var sizinle iletişime geçme imkanım var mı
Sebepsonuc

Bize yeni tehsis konuldu size sormam gereken şeyler var size ulasabilirmiyiz

Sevginur hanım merhaba. Çok geçmiş oldun umarım daha iyisinizdir. Kasılmalar için Rivotril kullandığınızı yazmıştınız. Bana da önerdi fizik tedavi dr um. Siz halen kullanıyor musunuz? Spastisiteye de iyi geliyor mu acaba? Rica etsem bilgi verebilir misiniz🙏🏻

Üst Alt