Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mühendis olan kim var?

yeni mezun elektrik-elektrtonik mühendisiyim..
iş arıyorum.. bulamıyorum :D

Merhaba ben de endüstri mühendisiyim ama bir türlü sevemedim mesleğimi..

Merhaba arkadaşlar, okulu bitireli birkaç ay oldu ama işe yeni başlayabildim :) inşaat mühendisiyim, türk telekom yapı işleri müdürlüğünde çalışıyorum..

way be ne güzel ya..çok iyi yerlerde olanlar var..bende sınawa girdm bu sene inşaat müh olmayı düşünüyorm ..bu mesleği yapanlar biraz bilgi verirlerse sevinirm çok...

wolcyy inşaat mühendisliğini kazanmak pek zor değil ancak okuması biraz meşakkatli.. yüksek seviyede matematik ve fizik bilgisi gerektiriyor özellikle matematik can sıkıcı boyutlarda.. son sınıflarda projeler vs de var.. okuyup bitirp bu kadar uğraştıktan sonra ise maalesef insan umduğunu pek bulamıyor.. hele ki engelin ağırsa iş bulmak iyice zorlaşıyor.. mesela ben omurilik felçliyim sadece büroda çalışabilirim acak şirketler genellikle şantiyede çalışabilecek mühendis ararlar. toplam çalışan inşaat mühendisleri arasında çok azı sadece ofiste durur ki bunlar ya çok az paraya razı olurlar ya da torpillilerdir..
meslek hayatın boyunca genellikle toplumun az eğitim almış kesimiyle muhattab olacağını da belirtirim.. ha birde okul hayatın boyunca sırf erkek öğrencilerle birlikte eğitim-öğretim alacaksın hatırlatıyım :)) onu boşver deme bazen can sıkabiliyor :))
olumsuzluklarının yanında inşaat sektörü türkiyenin lokomatif sektörüdür ve yüzlerce sektörle içiçedir.. yüzyılar boyunca bu mesleğin devam edeceğini düşünüyorum.. iyi veya kötüi bir şekilde ömrü boyunca ekmeğini kazanabileceğin bir meslektir..

Ziraat Yüksek Mühendisiyim. Akademik kariyer yapmaya çalışıyorum.

Makina mühendisiyim.Engelli olduğum için mesleğimi yapamıyorum.

Merhaba Mahmut arkadaşım,
Meslektaşız.Ben işitme engelliyim.
Sende engelinden dolayı mesleğini yapamadığını belirtmişsin.
Merak ettim engelin nedir? Ve neden yapamıyormuşsun ki anlayamadım.

Merhaba Bülent Bey ortopedik engelliyim.Gaziantep Üniversitesinde doktora yapmaya çalışıyorum.Bir özel okulda Ölçme Değerlendirme Biriminde büro elemanı olarak çalışıyorum. Bir çok yere başvurdum.Kabul edilmedim.İngilizcem var.Okulda tekstil bölümünde ortopedik engelli araştırma görevlisi var.Ben sınava bile alınmadım.Anlayacağın bu bölümü niçin okuduğumu bilmiyorum?

sayın mühendist arkadaşlar herbirinizi ayrı ayrı kutluyorum.başarılarınızın devamını diliyorum.

Bende 9 yıldır ziraat muhendısiyım. Evet 6 yıldır kamuda muhendıs olarak şuan çalışyorum

selam bende ınş. muhendisiyim

mrb;
bende mühendislik yolunda emin adımlarla ilerliyorum...

Özel bir okulda çalışan makina mühendisiyim.Ne alakaysa....

selam..bende denizlide bir kamu kurumunda elektronik haberleşme mühendisi olarak çalışmaktayım..işitme problemim var...

ben haylazlıktan okumadım teşke okusaydım diyorum kendime

Merhabalar. Bende yeni mezun Makina Mühendisiyim.

Selam arkadaşlar bende ziraat muhendısıyım ve kamuda 7 yıldır çalışıyorum.

Selam;
Kamuda çalışan 20 yıllık bir Ziraat Mühendisiyim. (Süt teknolojisi) Bi de Çorumlu.

Bende ziraat muhendisiyim. Kamuda 7 yıldırı çalışıyorum. Ve meslegimi çok seviyorum

bugün siteyi detaylı bir şekilde araştırma günüm bunu ilk defa yapıyorum..bu forumda dikkatimi çekti benim gibi inşaatçı arkadaşlar işsizler hep bende 2 sene önce mezun oldum işsizim. ve bu iki sene sonunda autocad,idecad,metraj ve proje üzerine öğrendiğim herşeyi unuttum(ki sınıfımdaki arkadaşlarımı ben çalıştırmıştım hep şimdi onlar ayda 3,500lira kazanırken ben babamdan harçlık istiyorum) lanet olsun inşaata girdiğim güne keşke işletme okusaydım hemde kendimi hiç kasmadan betonarme,çelik yapılar,topoğrafya,zemin mekaniği,mukavemet gibi illetlerle uğraşmadan mezun olurdum çok çok çok çok pişmanım. hiçbir engelli inşaat okumasın

bende bilgisayar mühendisiyim ama kolumdaki sorundan kimse iş vermiyor hızlı yazmama engel iş kur olmasa asgari ücretli işi bile bulamıycam

metin türk;

yuuhh bilgisayar mühendisinede bunu yapıyorlarsa hiiiiiiiiiçç sesimi çıkarmıyım ben. nedir istedikleri bi yerde oturup sadece telefonlara bakmamız yada yerleri silmemiz sanırım. bu adam matematik bilirmiş fizik bilirmiş hiiç umurlarında değil:mad: tabii kişi kendi gibi bilirmiş herkezi kendi kafaları basmıyor analitik düşünceden bi haber sayısal zekanın ne olduğunu bilmiyor. üniversite matematiğini açıköğretimde gördükleri öss matematiğiyle bir tutuyor saman kafalılar..2yle 2yi çarpamayan adamlar nerelere geldi biz hala meb'in sınavlarında memur olacaz diye şaklaban şaklaban sorular çözelim

Üst Alt