Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlü Kimlik Kartı tramvay ve metro geçerli değil!..

ebrar

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
31/Mart/2005 T.C. Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığının vermiş olduğu Özürlü Kimlik Kartı tramvay ve metro geçerli değil. sadece İETT otobüslerinde geçerlidir.

www.istanbul-ulasım.com.tr

Nasıl yani, ne zamandan beri??
Yeni bir uygulama mı?
Yani 1mart'tan sonra geçerli olmayacak öyle mi???
:roll:

Bu çok önemli bir konu
İst. Büyük şehir belediyesi ve ilgili sitelerinde bununla ilgili bir açıklama bulamadım.
Kaynağıını bildirilmesini rica ederim.

cevap

:lol: :cry: :cry: SEVGİLİ DOSTLAR ALINMİŞ BÖYLE BİR KARAR YOK ARKADAŞIMIZ NERDEN ÇIKARDI BİLEMİYORUM BEN ULAŞIM A.Ş NİN GENEL MÜDÜRÜYLE GÖRÜŞTÜM VERİLEN CEVAP HAYIR HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN SAYGILARIMLA.

Çok sağol cemal

Sanıyorum bir yanlış anlama olmuş ibb sitesinde öğretmen ve indirimli kartların 1 martta itibaren yenilenmeyen kartları iptal olacak diye bir yazı var.

Metro'da asılmış böyle bir yazı var.
Ama eski pasolar için geçerli kimlik kartları için değil,
eski pasoların kullanım süresini bir yıl daha uzatmışlar gecen yıl,
onun için verilmiş bir tarih.
Özürlü kimlik kartı kullanalar da yok sorun.

hoppala

ya ben bunu hep sortuyorum
bu kartın bana ne avantajı var peki
şuan karta sahip değilim ancak
arada büyük illerde metro vs.. parasıdan tasarruf için almak istedim
oda yok
peki ben bu kartı alırsam bana ne yararı olcak
cüzdanımda kart yerini doldurmaktan başka :)

Bizim işimize yarıyor, İstanbul'da yaşıyorum ama

ne işinze yarıyor
örneğin ankara-istanbbul seyehatimde bana
ne avantaj sağlar

Aykan üşenme :lol: kartını en kısa sürede çıkart.

Hem sana faydası olur, hemde devlet kayıtlarındaki gerçek engelli sayısının bilinmesinde büyük yarar var.

neden özürlü kartı tüm yurtta aynı geçerliliğe sahip değil?

ya evet, demiryolları %20 indirim yapıyor ama gidiş dönüş bilet alsan ona da %20 indirim yapıyor.
Ben Ankara'da yaşıyorum. İstanbul'a gelsem özürlü kartımla otobüse ücretsiz binemem değil mi? Bunun için ille İstanbul'da yaşıyor olmam gerek öyle değil mi?

cevap

:lol: :lol: :lol: İSTANBULA GELDİĞİNİZDE İETT VE METRODAN ÜCRETSİZ YARARLANA BİLİRSİNİZ ŞEHİR DEGİL SADECE KART SORULUYO DOSTLAR.....

Ankara'da kart değil paso soruluyordu da... Yani özürlü kartıyla belediyeye gidip otobüslerde göstermek için paso çıkarttırıyorduk. Bunun için de Ankara'da oturmak gerekiyor. Demek ki İst.da uygulama farklıymış.. Teşekkür ederim. İlk gelişimde deneyeceğim. :)

...

yanlıs söylemistim ya ..
herkez özür diliyorum :(

Üst Alt