Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Miyopati ile ilgili bir anket..?

Merhabalar,
Ben 22 yasindaym ve bir sene kadar once universitede bir prof. miyopati tanisi koydu. Sadece emg cekimi ile...
Ancak bir bilgilendirme ya da baska bir tetkik yapilmadi. Okudugum cogu hasta biyopsiden bahsediyor. Bana bu soylenmedi bile...
Ne icin gerekiyor? Nasil yapiliyor?

60 seanslik bir fizik tedavi aldim teshisten sonra. Hareket kisitlanmami ciddi anlamda topladi. Ama ben bu hastaligin bendeki seyrini ve nereye kdr gidecegini bilmek istiyorum. Biyopsi bunu belirliyor mu? Ya da belirleyebilecek bir sey var mi?

Cevap verirseniz cok sevinirim...

Herkese merhaba. Benim sorunum miyopati ile ilgili. Abimde ( 35 yaşında) 10 yıldır yürümede, merdiven çıkmada ciddi problemler oluyordu ve bir türlü teşhis konulmamıştı. En son miyopati şüphesi dedi doktor ama biyopsi istedi. Çapa dan piraye hanıma tedavi ettirmeyi düşünüyorum. Umarım güzel sonuçlar alırız. Allah herkesin yardımcısı oldun.

Malunen emeklilik ve heyet raporu ile ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

Üst Alt