Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MEB Sınavına 2006'dan önce rapor alıp girecek olanlar..?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ancıl arkadaşım

sen 16 temmuz 2006 sayılı resmi gazeteyi okudunmu büyük ihtimalle okudun kazanılmış haklar maddesinde %40+sürekli raporların 2006 öncesi sonrası aranmaksızın geçerliligini korudugunu söylemekte oldugunuda anladınmı anlamadınmı?yoksa korktugun için anlamamakta ısrarmı ediyosun?
daha sonrası için yani sınavlardan sonra kimsenin hakkını beybetmiyecegi zaman diliminde bu yasa gerçekten uygulansın ama askıda bırakılan hiç bir maddesi olmadan bunu bende isterim,
yandaşın bzm bazı maillerinde başvuruların 50000 i bulacagı endişesinde,gerçek engelli sahte engelli ayrımlarınıda bırakın bu şekilde yaparak hiçbir hak elde edilmez

ç) 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda verilmiş olan özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları,
geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.

link:T.C. Resmî Gazete

magnum teşekkürler

bu maddeyi ancıl ve tayfasının gözüne sokarmısın?:D

okuyup iyi anlayabildikleri için ve anlaşılmayacak cümlede olmadığı için sorun yok sanırım :)

sayın ancıl

Özürlü Sağlık Kurulu Raporu Bilmecesi (Memurlar.Net - Forum) burdaki yazıyı okuyunuz eğer müsaitseniz tabi

ufak bir alıntıyı aşağıya kopyalıyorum.
" 15-15 gündür bazı arkadaşlar sırf kendi çıkarları için bir çaba içinde insanları yönlendirme çabası içindeler. Bazı söylenti ve spekülasyonlarla kafa karışıklığı yaratmak istemektedirler. bunu yapanlar sınav için kendine güveni olmayan insanlardır. Bunu dile getirip güya kendilerince bazı insanları tasfiye etme gayreti içindeler. Ancak bunu yaparken "haklar" adı altında sadece kendilerini düşünüp diğerini yok sayan bir zihniyetin ürünü fikirler üretmekte ve bu şekilde insanları yönlendirmeye çalışmaktadırlar. Yok mahkemeye gidelim yok Danıştaya başvuralım diye bir telaş içindelerdir.
Arkadaşlar başkasını engeliyle raporuyla uğraşacağınıza efendi gibi dersinizi çalışıp sınava girin, başarı gösteren atanmaya hak kazanır bu kadar kolay. Kendinize güveniniz yoksa bırakın başkasına da engel olmayın."

Hiç uzatmayalım arkadaşlar.Durum şu:

2006 yılında çıkarılan kanunda aynen şu yazıyor:

Bu kanunun çıkarılmasından önce verilen ve SÜREKLİ olan raporlar kanunun işleme girmesinden sonra da geçerlidir.Dolayısıyla 2006 dan önce heyete girip sürekli özürlü raporu almış (DEVLET HASTANELERİ OLMASI ŞARTIYLA) kişiler sınav sonrası başvurularda bu raporu kullanabilirler...

ya 2006 özürlülük ölçütü sınıflandırması kalksın, yada bu kanuna uyulsun,
MEB' a eşitlik isteniyor, bizim durumuzu anlamış değilsiniz,

arkadaşlar 2006 daki düzenleme kalkarsa herkesin yararına ancıl ın ard niyeti yok bunu demeye çalışıyor mağdur olanlarda haklarını alsın istiyor

ticet77;

madem art niyetli degil gerçek engelliler grubunu neden kurdu bu ayrımcılıgı neden yapıyor engelin gerçegi çakmasımı olur,,,hakkını almasını istiyorsa sınava herkes girer daha sonra hepbirlikte gerekli dilekçeyi veririz ama ancıl kendisine göre çakma olan engellilerin sınava girilmesini istemiyor ben bunda artniyet ararım arkadaş,burada zaman önemli dilekçe sınavdan sonra verilmeli ancıl engelliler arasında ayrım yapmamalı,gereken yerde haklar için birlik olunurrrrrr

şaban
çakma engelliden kasıt sağlam olanlar bir şekilde bu sınav için rapor alıyor daha dün önceki gün bir şebeke ele geçirildi tahminimce bunu kast etmekte biraz bu açıdan bakarsan daha iyi olmazmı özürlü olan biri 2006 dan sonra sağlamlaştırıldı evrak üzerinde bunları hepimiz bilmekteyiz kimse kimsenin haklarına engel olamaz tabiki ama yıllar sonra engellilere böyle bir şans doğmuşken sağlam adamın buna göz dikmesini sende istemezsin eminimki haksızmıyım

ticet77;

sağlam kişiye özürlü raporu verene ne demeli ?

magnum yazımı tam okumadın sanırım bende onu söylüyorum

unutmamalı ki özürlü ölçütüne harici problemelri olanlar da girmektedir.
özürlü tanımı sadece bedensel engellileri kapsamıyor.

ticet77;

okudum "sağlam olanlar bir şekilde bu sınav için rapor alıyor " cümlen için demiştim.
o raporu verene ne demeli diyorum bende.

Neyse önemli değil ticet77, herkes için hayırlı olsun d
iyorum.
İnşallah herkesin gönlüne göre olur hayırlısıyla :)

magnum anlamamak için direniyorsun ben bedensel özürlü diye bir ayırım yapmıyorum problemi olanlara da laf söylediğim yok
adamın hiç bir sorunu rahatsızlığı yok sırf sınava girmek o kadrolardan yararlanmak adına bi yolunu bulup kendisini engelli statüsüne sokanları kast etmekteyim

ticet77;

ticet bu konuda sana katılıyorum ama 2006 öncesi raporu kullanma konusunda kimse yanlış bilgi vermesin insanlara elinde 2006 dan önce %40+sürekli rap. olan girsin sınava...burada beni kızdıran ancıl ve bzm yanlış bilgileriyle engellileri kasıtlı olarak sınava girmemeleri konusunda yanlış bilgi vermekte ve sonrada danıştay-mahkeme için çagrısı yapmakta
ancıl kendini okadar garantiye alıyorki herkesin il tercihlerini birşekilde öğrenmek istiyor sayıyı azaltamadı şimdide il tercihlerinden şans arıyor,zaman kaybetmeyip ders çalış ancıl

ticet77;

ticet77 ben sana demedim ki :) ancıl kendince bir ayrım yapmış vs.
ben konuya çıklık getirmek için dedim.dışardan çok normal görünen ama özürlülük hakkı olanları kastettim.böyle olanları dile getirirdim.özürlülük sadece bedensel engellilik olmadığını söylemeye çalıştım.

söylediğimin seninle ilgisi yok,anlamamak için de direnmiyorum.

aynı hakları savunuyor ama farklı kelimeler kullandığımız için ayrı düşüncelerdeymişiz gibi algılanmasın lütfen.sen ne sıkıntı yaşıyorsan bende yaşıyorum.farklı değil yani durum.

2006 daki değişiklik kaldırılırsa öncesinde rapor alanlarda sıkıntı yaşamazlar bu sadece bu sınav için değil her anlamda sıkıntılar ortadan kalkar herkese başarılar hakeden nasibi olan kazansın başkada birşey denilmez

anladım magnum ben yanlış anlamışım özr dilerim

önemli değil ticet77
özr dilenecek bir durum yok ,önemli olan bağdaşabilmek :)

ya saban atıp tutma ordan sınırımı de bozma benım ya hayret bır sey.sınava gırmeyın demedık bız 2006 öncesi raporlulara.zaten basvurdular gırecekler.istedığımız sey ısterse 100000kısı gırseın ama aynı oranlara tabı tutularak gırelım.bunu savunuyoruz ve atama sırasında 2006 sonrası alınmıs raporlar gecerlı olsun diyoruz.atıp tutuyosun orda.ya biz anlatamıyorz ya sen anlamıyorsun...bu forumun her tarafından sinir akıyor ya.hayret bir şey.bu kadar mı sorun bu ya.istediğimiz sadece ya bu yöenetemliğe uyulması ya da kaldırılması.destek verin arkadaşım.sınava girilcek zaten.ama yönetmelik maddei de (gecıcı 1 madde)gayaet acık yenı rapor istenmıycek.burda yırtınıyoruz bunun için çalışıyoruz tutmuşsun böle düşünüyor şöle düşünüyor.biz kimsenin girmesini istemiyor kaznamasını istemiyor değiliz.sadece yanlış olan bir şeye karşı çıkıyor destek arıyoruz..dilekçe yazalım aldığımız cevaba göre birlik olalım hakkımızı arayalım diyoruz.bu madde.haksızlık maddesi.başka hiçbir şey değil.benim hakkımdaki yorularına ihtiyacım yok.ben kendimi içimi kalbimi biliyor ve bu uğraşı neden veriyorum bunu biliyorum ya.sen veya bir başkası.hiiiiççççç umrumda değil.ama benim hakkımda yorum yapma..istemiyorum

canım sıkılıyor artık ya.ne bu:))memurlar nette var böle iki üç tane.dangalak.elimden tutup danıştaya götürcekmiş:)insan kendinden bilirmiş.bencil mencil..kendileri asıl benclliğin danişkasını yapıyorlar.farkındalar ama ha..gerçekten..kendilerini düşündükleri için ona buna saldırıyorlar

bzm;

bzm sözlerine dikkat et...
sen ve ancıl'ın arkaşınızın ne yapmak istediği açık bunu herkes anladı daha fazla açıklama yaparak batma istersen,yaptıgın yorum ve öneriler çelişkilerle dolu''içinizde biraz insan sevgisi olsun ayrımcılıga karşı mücadele ediliyor ama asıl ayrımı ikiniz ve kurdugunuz çakma pardon gerçek engelliler grubu ile yapıyosunuz siz böyle yaparsanız çevremizdeki engelli olmayıpta ayrımcılık yapan insaları suçlamamak lazım''kendinize gelin haklar aranacaksa sınav sonrası hep birlikte aranır şimdi yaptıgınız bencillikler için herkesten özürdileyin vekimsenin kafasınıda karıştırmayın artık...

bulut25;
atama esnasında zaten istenenecek bizim yada senin demenle olmuyor ercan, yönetmenlik bu.

saban;
artık sen kafayı kimle bozdun, sana güzellikle anlattım olmadı, tartışmaya girmedin, çünkü girmem, seviyemi düşürmem, seviyen ne kadar düşük olduğu burdan belli, yorumu yap sus, ama forumda birine sataşmak suçtur, kuralları oku lütfen

ancıl hayat acı ama benim sözlerim dogru oldugu için sana hayattan acı gelebilir?ben şimdiye kadar yazdıgım tüm yorum ve önerileri engelli arkadaşlarımızın sınava girebilmeleri için yazdım ve yazdıklarım tamamen kanuni ve dogru yazılardı yalan-yanlış ve engellilerin sınava başvuru yapmalarını engellemek içindegildi... bu forum engelli insanları dogru bilgilendirmek ve sorunlarını çözmeye yardımcı olmak için var,sen yanlış bilgilerle zaten yeterince sorunlu olan hayatlara sorun yaşatmazsan dogru bilgiler verirsen sevinirim
ancıl kimsenin gelecegi ile oynamayın bu forumda yanlış bilgide vermeyin sende özürdile verdigin yanlış bilgilerden dolayı...
engellileri kendi içinde bu forumda gerçek çakma diye ayırma 'el 5 parmaktan oluşarak bardagı tutar'

şaban; gerçekten sana ben sana özür dileyeceğimimi sanıyorsun, senin bizlerden özür dilemem gerekir, bende senin özür dileyeceğini sanmam,

kimsenin burda yanlış bilgi filan verdiği yok, yanlış bilgi sunuyor ifadesini kullanıyor isen, forum yöneticisine bildirirsin o senden daha iyi bilir, bir daha lüzümsuz yere yazılar yazma,

Yayınlanan ilanın 7 maddesini okudunuz mu siz şimdi eski rapor ile müracaat eden ve kazanan birisi 7 madeye göre yeni rapor almak zorun da demi..
Peki aldıgı yeni rapor düşük olursa engelli olmaz ise ne olacak burada işte gerçek engelli olan arkadaşlarımızın hakkı gasp edilmiş olmayacak mı?
Bu konunun gerçekten önemli bir konu olması gerekli...
Ben yine söylüyorum eski kanuna göre alınan raporlar dikkate alınmamalı..
Ya yeni kanunu uygula yada eski kanunu 2 kanunuda uygularsan böle sacmalıklar ortaya cıkar ..

benden özürdilemeni istemedim çünkü sen beni yanlış bilgilerinle kandıramassın...fakat senin kuru gürültü yanlış bilgilrin bazı üyelerin canını sıkmış durumda ben bu arkadaşlardan özürdilemeni istiyorum...ve bundan sonra bilgin yoksa kendi menfaatine göre bilgi vermeye çalışma...artık konuşacak bu konudabaşkada bişey kalmadı sanırım...tüm engelli arkadaşlar 2006 önce ve sonrası %40+sürekli raporlu arkadaşların tamamı sınava başvurdu sende amacına ulaşamadın herkese hayırlı olsun...

daha sonra çağırabiliyolar boş kontenjanlar için boş kalmaz hiçbiyer

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt