Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Klozapin kullanıyorum, yan etkileri öldürüyor!?

Klozapin'e başlıyorum

Soru başlıktaki gibi değerli forum üyeleri ve değerli hastalar. Hepinize geçmiş olsun. Deneyimlerinizi yazarsanız memnun olurum...

hemogram kanı aldırman lazım reçeteye beyaz küreyi işaretletmen lazım

klozaril iyi bir ilaçtır.beni kendime getiren o ilaç olmuştu.ayrıca ne kadar ölümcül olursa olsun öldürücülük açısından bir duble içki ve bir tutam sigaradan hiçbirşey daha ölümcül değildir.bu ilaçların nadiren ölümcül yan etkisi olur.100000 kişide 4 kişi belki ama düzenli olarak içki ve sigara kullanan hemen hemen herkes ölümcül kalp ve damar hastalığına yakalanır.buna kangren diyabet bel fıtığı vs de dahil.insanların afedersiniz bu moronluğunu anlamıyorum.günde 30 paket sigara içip bir yetmişlik devirirler ama günlük 50 mg 100mg lık bir ilaçtan ölesiye korkarlar.garip bir durum valla

Son düzenleme:
@aux

tükürük birikiyor nefes nefese kalıyorum

@Ahmet T,
onunda ilacı var hocam.doktoruna söyle yazsın.korkulacak bir durum değil bunlar

yan etki alıcı olarak akineton ve dideral kullanıyorum

güzel ilaçlar hocam bunlar merak etme.sigara alkol alma bide sağlıklı beslendin mi 100 yaşına kadar yaşarsın merak etme.karaciğer yağlanması kilo kaynaklıdır klozaril böbreklerde metabolize edilir karaciğerle bir alakası yoktur.hemen heyecan yapıp psikopata bağlamayın olayı.şu anda yapacağın en kötü şey ilaçlarını bırakmak olur.bunu unutma

zaten istesemde bırakamam alışkanlık yaptı

• Beğen
Reaksiyonlar: faux
@perseküsyon

Geçen hafta kan tahlili yaptırdım. İlaç düzeyi (FPIA,EMIT,Nefelometrik) (Her bir ilaç için) değerinin sonucu 1.4 yazıyordu. Yoksa bu dediğiniz şey mi gerçekleşti?

Ateşim normalde ortalama hep 36.6 olur, fakat bugün, 36.9 çıktı. Şu an 36.7. Hipotansiyon, taşikardi ve nefes darlığı var. Oksijen satürasyonu normal, nabız(vuru/bpm) normal (80), düşük ve yüksek tansiyon normal. Ateşim ise dediğim gibi. Mesela bugün ayağa bir kalktım, inanır mısınız, öbür tarafa göçüyorum zannettim, bilincimi kaybetmeme ramak kalmıştı. Bunu veya bunları veyahut da bu tarz şeyleri yaşayan arkadaşlar var mı? Varsalar şayet, görüşlerini paylaşabilirler mi? Deneyimli arkadaşların yorumlarını beklemekteyim. Çok teşekkürler. Ek olarak, klozapine başlamadan önce kalbim bütün tetkiklerde (eko,ekg ve holter ekgde) normal çıktı.

@MAGİSTER HİSTORİA,
arkadaşım bunlar kan testi teknikleri kanda bulunan bir enzim yada hormon değil.zaten bütün kan değerlerinin aynı şekilde 1.4 çıkması imkansız.doktorunuza danişın bu tür konularda internetten arama yapmanız yada forumlarda danışmanız sağlıklı değil

Son düzenleme:
Uyurken bayağı bir salya akıtıyorum ağzımdan. Normal mi? Ve kalpteki yan etkisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Vücut geliştirmeye devam etmek istiyorum, lakin miyokardit tutarsa, ve ben ağırlık çalışırsam, kuvvetle muhtemel tahtalıköye biletimi direk kesmiş olurum. Beyaz küreye gelince, hep normal çıkıyor, şükür. 2. haftamdayım. Ne düşünüyorsunuz? @perseküsyon Hocam, sizin de bilginizden ve deneyimlerinizden yararlanmak isterim. Herkese iyi forumlar.

@ahmetrıza24 kardeş, sana özelden yazdığım mesajda bildiklerimi anlatmıştım Gece ağızdan salya akması bende de oluyor Clonex kullanan hemen herkeste olabilen bir şey...

ilaçsız yaşam istiyorum ben insan değilim
Modern insan’ diye nitelendirilen Homo Sapiens’in de dâhil olduğu insan türünün doğal koşullardaki yaşam süresinin kimilerine göre 18-20 kimilerine göre 38 yıldı.
Homo Sapiens’in yani bizlerin ortalama ‘doğal’ ömür süresinin modern tıp ve yaşam tarzındaki değişimlere bağlı olarak 2 kattan fazla uzadı.
Yani ilaçsız uzun yıllar yaşamaya programlanmamış insan.
Doktorun reçete ettiği ilacı kullanmak iyidir.
Kötü olan kafana göre kendine teşhis koyup ilaç tüketmektir.

Arkadaşlar bırakın yan etkileri bunlar normal şeyler . Asıl işe yarıyor mu sesleri falan kesiyor mu?

Arkadaşlar selamlar. Bir şey sormak istiyorum. Klozapin kullanan arkadaşlar, Klozapine başlayalı 1 ay oldu, takip ediliyorum vs ortadan kalktı. Fakat şöyle bir sorum var, bu ilaç semptomları %100 ortadan kaldırıyor mu, ve yeni semptomların gelişmesini önlüyor mu? Teşekkürler.

@ahmetrıza24,
hastalığın ilerlemesini önleyebiliyor diye biliyorum doktor seni ayakta tutan klozapin dedi

en son vurdurduğum xeplion bana çok iyi geldi
biraz daha bekleceyem ilaçlar biraz daha iyi gelirse iş bulup çalışma fikrim var

@ahmetrıza24 yaklaşık 14 senedir clonex kullanıyorum. Soruna gelirsek bu ilaç semptomları %100 ortadan kaldırmaz. Hiçbir antipsikotik böyle bir fayda sağlamaz Ama klozapini aksatmadan düzenli kullanırsan stabil hale gelirsin ve remisyon (iyileşme) sürecine girersin. Anlık görülen semptomlarda akut alevlenme gibi durumları daha hafif atlatırsın. Geçmiş olsun.

@perseküsyon,
ilacı değiştirme kararı aldık doktor en etki eden hap klozapin dedi değiştirmedi
en son vurulan iğne çok iyi geldi 3 gündür iyiyim böyle giderse iş bulup çalışacam

aynı iğne xeplion hiç bu kadar etki etmemişti şimdiye kadar

@Ahmet T, en az 4 ay düzenli kullanmalısın xeplionu başlangıç bir hafta arayla 150 ve 100 vuruluyorsun. Sonra 4 ay düzenli kullanırsan baya yol kat edersin

@xdedahii,
ben yıllardır kullanıyorum en son ki iğneyle bayağı bir yol ilerledim

Üst Alt