Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Klozapin kullanıyorum, yan etkileri öldürüyor!?

Ahmet T

Aktif Üye
Konular
59
Reaksiyonlar
26
klozapin kullanıyorum yan etkileri tükürük birikmesi var uykudan uyanınca nefes nefese kalıyorum yastık ıslanıyor uykumu mahvediyor b,rde kan aldırması var beyaz küre işaretlenecek birde kan aldırmaktan ilaç yazdırmaktan bıktım doktor kızdı bir daha bırakma dedi yoksa hastaneye yatırırız dedi kendi kendime bir daha içmicem bırakıcam diyiyorum bir hafta dan fazla dayanamıyorum niye ben niye bu ilaçlar niye böyle canım çıkıyor sigara dersen öyle günde bir buçuk paket

ilk başlarda ayda 4 kez kan aldırıyordum şimdi ayda 1 kez yan etkileri var doğal olarak vücutta koruyucuları öldürebiliyormuş

evet denedim ama bir kullandım bir bıraktım doktor senin ilacın klozapin dedi

Ben bir ara olanzapin (ozaprin) kullanmış ve şüphelerim durulmuştu tabi teşhisim şizofreni değil. Neyse her ilacın yan etkileri var mecbur katlanacagiz mesela benim şu an kullandığım ilaçlardan biri bana hem hayal hem kabus gorduruyordu ama iki hafta sonra alıştım ve yan etki geçti. Kan alımı sürekli mi olacak? Yoksa belli bir süre mi? Birde sakın doktordan habersiz ilaç bırakma sonrası berbat oluyor ve tedavi zorlaşıyor. İlaçlara uyum sonuç verir.

kan aldorma en az ayda 1 kez olacak beyaz küreye bakılıyor ilaç yazdırırken beyaz küre işaretleniyor yoksa eczane vermiyor

İlk zamanlar beni de inanılmaz uyutuyordu. Gevşeme egzersizleri yaptıkça,zaman geçtikçe... yan etkisi azaldı...

Ahmet T

Ben ilaçları neden kullandığımı bilmiyorum. 8 yıldır düzenli kullanmaktayım.
Abizol 30, Lustral 200, Ozaprin 20, Gyrex 200. (MG)

Asperger Sendromu / Obsesif Kompulsif Bozukluk / Atipik Psikoz

Artık bütün korkularıma rağmen "iğne" ye geçmek istiyorum ben.

iğne çabuk kana karışır iğne tedavisini destekliyorum

Benim hastalıklarım zordur diye düşünüyorum "BANA GÖRE". Şöyleki hem çok akıllısın, Hemde çok takıntılısın ve hemde bitip tükenmek bilmeyen aTİPİK PSİKOZ "enstrumuanteli"

Keşke aklım fazla olmasaydı diyorum kendi kendime. Belki ozaman daha az acı çekerdim diye düşünüyorum ben.

Kafamız fazlasıyla çalışıyor AMA elimizden bişey gelmiyor.

ayDÜNYAvazo

sadece Allah tan yardım istiyorum örneğin otostop çekerken araba bir iki dakika gelmezse hemen Allah a dua ediyorum belirli bir zaman sonra araba durup alıyor bizi

İlacı Bırakmalımıyım ?

paranoid şizofreni hastasıyım klozapin ve clopixol kullanıyorum acaba ilacı bırakmalı mıyım azaltarak bırakabilir miyim ?

Kısaca "zor" "zorki" "çok zor". Bence 1000 de 1 bile "ilaçları bırakmak iyi gelir" sanmak bile çok büyük bir ihtimal bence.

ilaçsız yaşam istiyorum ben insan değilim

Durumun kötü değilse bırakmanı öneririm ama kendine veya başkasına zararı olucaksa kesinlikle bırakma

klozapin kullanıpta faydasını gören var mı ?

Yaklaşık 12 senedir clonex kullanıyorum Beyaz küre değerlerinde sıkıntı yok ama uyurken salya akması olayı canımı sıkıyor. Bir de kan değerleri çok düşerse "agranülositoz" denilen bir durum oluyor. Bağışıklık sistemi çöküyor. Sürekli kullandığımız için inşallah başımıza gelmez.

Üst Alt