Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kamu Hastanelerine atananlar için istenilecek evraklar Pazartesi açıklanacak

[FONT=Verdana]VALİLİK GENELGESİ VE AÇIKLAMALAR METNİNDE BELİRTİLEN BAŞVURU EVRAKLARINI BULUNDUKLARI İLİN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE demişler :)[/FONT]

serkanmuğla;
arkadaşım bende muğlaya atandım :) vhki olarak atama başvuru formunu indirdim şimdi onu kendimiz mi dolduracaz acaba

C.ym;
kardeş mal bildirim beyannamesini nasıl doldurcaz bilgin varmı

arkadaşlar ben sinopa atandım ama adanada yaşıyorum bugün gittim adana il sağlık müdürlüğüne yarın gelin ilgilenelim dediler .bilginize kendi yaşadığınız şehirdende başvurular oluyor kısaca.

Akdeniz Erkeği ,

Yarınki süreci bizimle paylaşırmısın değerli yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

inebolulu;

dostum mal beyannamesini nasıl doldurcaz üzerimde hiç mal yok ne yazacam ben buna :)

Dostum bnmde bir o zıkkım kaldı işin kötü yani rahmetli babam ne var ne yoksa üzerime bıraktı neyi nasıl yazcam bilmiyorum valla :)

inebolulu;

ozaman en kolay benim hiçbişeyim yoksa boş koy gitsin :D

muhasebeci bi tanıdığın varsa bi sor ben öyle yapcam yarın teslim edecem :D

inebolulu;

tamam öyle yapaym artık :) bu arkadaşların siteye koyduğu linkteki form geçerli dimi sende onun çıktısınımı aldın.sağlık bakanlığının yayınlamış olduğu formmu sendekide

inebolulu;
dostum orayı biliyorumda orda mal bildirim beyannamesini göremedim :)

mal bildirim beyannameleri kırtasiyelerde satılıyo arkadaşlar haberiniz olsun

başvuru için giden başvurusunu yapan varmı arkadaşlar

umut_25ank;
dostum valilik kararnamesindeki istenen belgeler arasındaki birinci istenen belgenin nasıl götürüleceği konusunda yazılan şeyden bişey anladınmı.o formu internet ortamında dolduruptamı gitcez yoksa o formu boşmu götürcez

arkadaşlar bugün öğleden sonra gittim istenilen belgeleri verdim geldim .başka hiçbirşey sormadılar sadece sizi arayacaklar veya tebligat gönderecekler dediler.hayırlı olsun
işlemler 4 dakika falan sürdü 5 dakika bile değil .

Akdeniz Eerkeği;

Rapor konusunda sorun çıktımı sürekli ibareli raporları kabul ediyorlar değilmi eski bile olsa teyit edermisin bu konuda baya bir süpekilasyon var. konu hakkında değerli yorumların .Evraklar incelenecek diyorlar neye göre inceleniyor .

arkadaşlar bende bugün öğleden sonra evrakları teslim ettim.
06akon;1 numaralı belgeyle ilgili hiç bişi istemediler o belge sanırım kuraya katılanlar için.
mehmet001 ; raporun sürekliyse zaten sorun yok hiçbir sıkıntı çıkmadı daha doğrusu sadece evraklara baktılar diplomanın ve işletmenlik sertifikasını aslı gibidir die onayladılar asıllarını bana verdiler raporuda ben onaylatmıştım aldığım hastaneye aslı gibidir die bir fotokopisini böylece evrakları aldılar.
banada aynısını söylediler eylül ün 10'una kadar arayıp sormayın dediler daha sonra size ya tebligat gelir yada ararlar dediler.http://www.engelliler.biz/forum/members/31248.html

yalnız şöyle bir terslik var arkadaşlar benim durumumda olanlar vardır mutlaka ayın 13 ünde filan okullar açılıyor eğer 10'unda bize haber verirlerse çocuğun okul kaydı ev tutma olayı derken çok sıkıntı olacak .13 ünden sonra açıklarlarsa çocuk şuanki okuluna başlıycak bir 10 gün sonra belkide gitceğimiz yere kayıt aldırcaz buda sıkıntı olacak. bunun çözümünü bilen varmı nasıl olur ???

umut_25ank;

Umut teşekkürler yarın bende başvuruda bulunacağım

Kimsenin moralini bozmak İstemem Ama forumdada bulunan ümit beyin raporunu kabul etmemişler.! 10 senelik falanmış rapor yenisini çıkart ve istedikleri raporu 1 senelik olsun demişler. tabi burası kastamonu da ama sizin yine de bilginize başımızdan geçen bir olay.!!!

rapor konusunda sıkıntı çıkmadı .heralde raporun yeniden çıkmasını isteyecek olan atandığımıız ilin il sağlık müdürlüğü inşallah istemezler

inebolulu;

arkadaşlar rapor konusunda sıkıntı yapmaya gerek yok bence bakın kamu hastaneleri kurumundan istenen belgeler için valilik genelgesinde yazan aynen aşağıdaki ;
4.“Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları
Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe Kabul edilen en
az %40 oranında özürlü olunduğunu gösteren sağlık kurulu raporunun aslı veya raporun
verildiği hastane başhekimliği tarafından onaylanmış sureti.
burda siz görebiliyormusunuz 10 senelik yada süreli raporlarla ilgili bir ibare....

umut_25ank;

Merhaba arkadaşlar baş vurusunu yapmayanlar için;

Bügün Adana il sağlık müdürlüğüne gittim evraklarımı teslim ettim her hangi bir sorun çıkmadı Benim raporum eski tarihli , SÜREKLİDİR ibaresi var ve çalışa bilir yazılyor. Umut arkadaşımız yukarda kurumun istediği şartları yazmış bende Resmi gazeteden verilerle açıklayacağım ;

14 Ocak 2012 CUMARTESİ
Resmî GazeteSayı : 28173
YÖNETMELİK
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından:
ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK
SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi
MADDE 13 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporunun sürekli olup olmadığı ile süreli raporlarda raporun geçerlilik süresi mutlaka belirtilir.
(2) Özürlü sağlık kurulunca kişinin özür durumunun sürekli olduğuna karar verilmesi durumunda, özürlü sağlık kurulu raporunun ilgili bölümünde bu durum belirtilir. Ancak özür durumunun değişmesi halinde, kişinin talebi üzerine rapor ve buna bağlı kişinin özür oranı yeniden belirlenir.
(3) Özürlü sağlık kurulunca özürlünün özür durumunun sürekli olmadığına karar verilmesi halinde de bu husus ilgili bölümde belirlenerek özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi belirtilir. Zaman içinde değişebilen veya kontrolü gerektiren hastalıklar, hastanın önceki özürlü sağlık kurulu raporu da kurula sunularak, özürlü sağlık kurulunun belirleyeceği süre içinde yeniden görüşülür ve karara bağlanır.
(4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Çeşitli ve Son Hükümler
Atıflar
MADDE 17 – (1) 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı mükerrer Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik, 16/7/2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik ile 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine yapılan atıflar bu Yönetmelik hükümlerine yapılmış sayılır.
Kazanılmış haklar
MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
(2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.

Arkadaşlar gördüğünüz gibi Atıflar Bölümde bügüne kadar çıkarılan rapor yönetmelikleri tarif tarih sıralanmış ( 1998,2006,2010 işte geçerli rapor tarihleri) ,Usülüne göre alınmış SÜREKLİ ibareli raporlar için Kurumlar tekrar rapor talep edemezdiyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına gelince ;

Kendi çıkardığı yönetmeliğe aykırı olarak son 6 ayda çıkarılmış raporları yayınlamış başvuru belgelerinde İmam böyle olursa cemaat ne yapsın vessalam Hiç bir kurum kendini kanunun üzerinde göremez

Bİr konu daha var arkadaşlar Belgeler TKHK Ankaradamı inceleyecek ,yoksa atandığımız ildeki kurulacak komisyonmu ?

Bilgisi olan paylaşsın lütfen,

Bu gün bnde Evrakalrmı Teslim Ettim çok şükür bir sorun çıkmadı...

Üst Alt