Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitmemi tamamen kaybedeceğim diye korkuyorum..?

Merhabalar.

8 ay sonrası implantlı kulak testimi paylaşıyorum.

https://www.hizliresim.com/nc1ruzs

eminim ki gören merak eden biri olacaktır. 31 yaşındayım ve hayatımda ilk defa duymada öncelikli kulağım sol ( implantlı) oldu.

Merhabalar.

8 ay sonrası implantlı kulak testimi paylaşıyorum.

https://www.hizliresim.com/nc1ruzs

eminim ki gören merak eden biri olacaktır. 31 yaşındayım ve hayatımda ilk defa duymada öncelikli kulağım sol ( implantlı) oldu.

Arkadaşlar merhaba. Ben de gün içinde uzun süre cihaz kullandığım için sürekli mantar oluşumu oluyor kulağımda. Merhem pek işe yaramıyor gibi, işitme cihazı merkezi sirke sürmemi önerdi. Sirke konusunda tecrübesi olan var mı? Ne kadar nasıl sürdü vs..

Kevok21

ısıtme kayıplı oldugunuz ıcın ısıtme cıhazı kullanıyorsunuzdur muhtemel
mantar dedıgınız kasıntı gıbı oluyordur zannedersem
cıhazı takmayın kasıyılesene kadar
kalıp nem yapıyordur
ıyılestıkten sonra kalıbınızı ama yenı yaptırınkı mantar mıkrobu bulasanı kullanmayın
kalıbınızı her gun yıkayın
kulak kuru olsunkı kasıntı mantar olmasın

GRAHAM BELL Benim sorunum sürekli olması. Geçici bir durum değil. Bir yıldır merhem kullanıyorum her gün ve bir aydır da her iki kulağıma cihaz takıyorum. Şimdiye kadar bir kulağa takar diğerini dinlendirirdim ama son zamanlarda kulağımın durumu kötüydü. İki kulağa birden takınca çok daha iyi oldu. Daha kulağa birden olunca daha az ses vererek daha iyi bir verim alınıyor. Daha önce meğerse kulağıma zulüm etmişim. Tek kulakla duymak için sesi çok fazla yükseltmek zorunda kalmışım. Ama iki şekilde de bu kulak mantarından kurtulmadım. Keşke sorun kaşıntı olsa. Şişiyor, ağrıyor, cihaz takmıyorum mantar artarsa. Sirke deneyen var mı diye merak ettim. Özel mesajı da bu nedenle istemiştim, buraya cevap vermeniz iyi oldu.

valla ben tek kulak duyduguma tek kulaga takıyorum cıhazı
kalıbı hergun yıkıyorum
yıkamadımmı kasıntı oluyor
nem cok zararlıymıs kulaga
kalıp halıyle terletıyor ondan dedım
artık ısıtme cıhazındanda bek verım alamadıgımdam cok gereklıyken takmaya basladım cıhazı
duymuyorum ama sankı takıncada cokbı faydasını goremıyorum
sırke zarar vermezmı
bırde kulaga kacarsa felaket
cokta acı verır tahmınım tahrıs olmus kulaga
barı kalıbınızı cıkararak ara ara kurularsanız faydası olurmukı
nem kasıntı yapar

GRAHAM BELL Kalıp değiştirmem, yıkamam bir şey değiştirmiyor. Eğer sirke çok acıtıyorsa demek ki işe yarıyor. Bu mantar olayı ilerlediğinde doktorun verdiği mantar ilacını kullandığımda "bundan daha büyük acı yoktur" demiştim kendime. Cihaz satan yer de kulağa damlar demedi, dış kulağa sür dedi. Deneyeceğim o zaman. Teşekkürler cevap için.

Elma sirkesi ile dış kulak yolunu silmeye karar verdim, günde bir kaşık sirkeyi de suya karıştırıp içeceğim. Bir de mantar şeker ile besleniyormuş, ekmekten uzak duramasam da rafine şekeri hayatımdan çıkaracağım. Ah ah bir de sigarayı bırakabilsem varya hiçbir sorunum kalmaz da... Umarım şekersizlik ve sirke kurtarır beni.

:eek:ıyı guldum onca yedıgın ekmekler sekerler bedenınde elementlerı dururken
ıkı gun yememek ne ıfade ederkı
derdımız ıcın mantıga sıgmayanlara bıle muracaat edıyoruz dımı kevok:(
sırke kocakarı ılacı tavsıye eden doktor degıl
madem bel bagladın lutfen su karıstırma
ısıtme dedıne ortak derttas olarak sana tavsıyemdır
kulak temızleyen pamuklu cubugu sade sırkeye batırda onunla sıl

GRAHAM BELL Evet aynen öyle yaptım, kulak çubuğunu sirkeye batırıp dış kulak yolunu sildim, çok derine götürmeden. Birkaç yıldır bu sorun yakamı bırakmıyor, şeker konusu da zaten neredeyse tüm hastalıklar şekerle besleniyor sadece mantar değil. Karbonhidrat veya şeker ile vücudumuzda biriken yağ aynı şey değil. Kötü hücreler şeker/karbonhidrat ile beslenebiliyor ama yağ ile beslenemiyor. Bu bilimsel bir bilgidir, ispatlıdır. Sirke konusunda bilgim yok, haklı olabilirsin ama ilk kullanımdan memnun kaldım. Sürdüğüm yerde çok az da olsa yanma varsa biliyorum ki işe yarıyor, orada mantar varmış... Hiç yanma yoksa ya mantar yoktur ya da işe yaramıyordur. 1-2 ay sonra iyi olup olmadığına emin olmuş olurum.

Sirkeyi içmeyin sadece kulağın zara doğru giden yan duvarlarına sürün. Zara kadar gitmesin. Alkol daha iyi sonuç verir, alkol yoksa kolonya bile olur.
Bir hafta boyunca deneyin düzelme olmadıysa oceral sprey alın eczaneden. Spreyi olsun kremi olmaz. Aynı formullü muadil markalar da oluyor. Kulak çubuğuna tek fıs sıkıp zara inmeden yan duvarlara sürün. Sonrasında kuru pamukla kurulamayın, kendi kendine kuruyacak. Zara inmemeye çok dikkat edin tahriş edicidir. Bir kulak çubuğunu diğer kulağa sürmeyin. spreyi asla kulak içine sıkmayın. Kaç günde düzeldiyse onun iki katı gün kadar daha devam edin ki tamamen ölsün. Nüksederse tekrar yapın. Benim kulak, ayak ve kasık mantarlarının hepsinde işe yaradı ancak kulak mantarı çok yaygın değilse genellikle kolonya bile yetiyor.

metinyaw Abı merhaba, size ne kadar teşekkür etsem azdır. O günden beri tavsiyenize uyarak kolonya sürüyorum kulağıma. Çok çok farketti, 1-2 yıldır çektiğim çile bitti diyebilirim. Uzun süre cihaz takmama rağmen kolonya sayesinde mantar oluşmuyor, akıntı, ağrı vs olmuyor artık.

Çok teşekkür ederim, çok sağolun 🙏

işe yaramasına sevindim. İnternetten bulmuştum o yöntemi bende de işe yaramıştı. Bir de işitme cihazı kulağı çok nemlendirdiğinde girişe
kolonyalı pamuk tıkayın deniyor ancak hiç denemedim.

Üst Alt