Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme sorunu olup da iç kulak ameliyatı olan kimler var?

Mhb arkadaşlar. Benim şöyle bir sorunum var. Sol kulağımda ileri derecede işitme kaybım var. Makine mühendisiyim. Bu problemimden dolayı işe giremiyorum. Son değişen iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliğinden sonra iş yerleri işitme testi istiyorlar. Ben bu testi geçemiyorum. Doktorlar ne sağlam raporu veriyor nede çürük raporu veriyorlar. Yaşantım alt üst oldu. Şimdi sağ kulağımdada işitme kaybı başladı. Sol kulağım çok tiz sesleri algılıyor. Doktor sinirlerin sağlam dedi. Üniversitede okurken birkaç kez doktora gittim; yapılacak bir şey yok demişlerdi. Son gittiğim doktor ise son yıllarda bu konu üzerinde çok fazla gelişme oldu dediler. Bir kulağım duyuyor. Bu durumda doktor işitme cihazı kullanmamı tavsiye etmedi. Fakat sol taraftan gelen sesleri duyamıyorum. Biri arkamdan seslendiğinde eğer ortamda parazit ses varsa karşımdaki kişinin konuşmasını anlamıyorum. Benim gibi bir kulağında sorun olan arkadaşlardan bu konu ile ilgili tecrübesi olan varsa paylaşmasını rica ederim.

Arkadaslar işitme engelliyim iç kulak salyangoz ameliyat yapmak istiyorum varmi dunyada ameliyat oldu mu?

husegs

salyangoza ameliyat oldugunu hic duymadim. hic okumadim. onu nerden akliniza getirdinizki.
bitek koklear implat yapilirken salyangoza elektrod denen naylonlar doldurulur.

Üst Alt