Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 58 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

gamze1988 Kulağıma teflon piston takıldı. Kanal içi işitme cihazı kullanabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben kulaklarımdan birinden 2005 yılında ameliyat oldum ve 'teflon piston' takıldı.. kanal içi işitme cihazı için kullanılabilir diyen de var kullanılamaz diyen de.. bilgisi olan var mı acaba?

shukufe

sunu yani teflon piston ne oldugunu guselce tarif etsene gamze
    hic bilmiyorum dogrusu teflon pistonu
    kanal ici kullanmayi dusundigunuze gore isitme kaybiniz az olmali yaniliyormuyum

iste doktorlar insanlari duyuracam iyi duyacaksin diye kesip bicip sagir edip isitme cihazlarina mahkum ediyorlar
    en iyisi kesilip bicilmeden kullanmak lazimmis isitme cihazini
    bari kulagimiz korelmez en azindan

gamze1988

shukufe;

valla teflon piston hakkında bilgim yok sadece kulaktaki örs özengi çekiç kemiklerimde kireçlenme varmış onların yerine teflon piston takılmış... doktorların bu ameliyatları duyurmak için yaptıklarına inanmıyorum aslında. çünkü benim problemim otoskleroz.. hatta juvenil otosklerozdu ameliyat olduğumda.. bu sene bir odyometristten duyduğum ise otoskleroz ameliyatlarının kesinlikle yapılmaması gerektiği.. bu arada kaybım her iki kualtada %85...

shukufe

anladım sımdı o amelıyatı bende okumustum ama ısmını bılmıyordum
    bende koklear ımplant taktırdım cok az olan ısıtmede gıttıkten baska kulak ıptal oldu delıgı kapalı 5 yıldır durmadan koklear ımplanttan kaynaklanan koleastotam amelıyatları oldum
    doktorlar kulak sınırlerını olduruyorlar amelıyat dıye bence
    teflon pıston takılınca ısıtmende ne gıbı degısım oldu cok azda olsa ısıtmen gerı geldımı gamze

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    29.10-2014
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Blog Mesajları
    5

Mesut.

Amelyat olduğun dosyayı alıp seni amelyat yapan doktora sorarsan daha iyi edersin. Yada o dosyayı (muhtemelen hastaneye teslim etmişsindir) onu alıp herhangi bir doktora gösterip sorarsan daha iyi olur. Ayrıca dediğiniz protez kemikse duymaya yardımcı olduğunu duymuştum. İşe yaradı mı? Banada takılacaktı fakat amelyat esnasında kesmeleri gerekmiş keselim derken çok kesmişler artık küçülmüş uymadığından dolayı takmamışlardı. Bize söylenen bu. Sende durum nasıl amelyattan sonra değişen bi durum var mı?

gamze1988

valla arkadaşlar kesinlikle ameliyat başarısız oldu... ki zaten asla yapılmaması gereken bir ameliyatmış.. tabii ameliyatı yapan profesör bunu kabul etmiyor ama biz yanına gidince ılıman davranmaya çalışıyor.. ben izmirde araştırdım tepecik araştırma hastanesinde orada söylenen bu ameliyatı asla olmamalıymışım.. çünkü benim problemim juvenil otosklerozdu yani ergenlik döneminde yaşanan kulaktaki kemikelrde kireçlenmeye bağlı işitme kaybı.. ameliyatı olduğumda 17 yaşımdaydım.. ve bu sene bir odyometristten duyduğum şey şuydu.. biz doktorları uyarıyoruz bu ameliyatı yapmamaları için ama sırf para için yapıyorlar dedi.. çünkü bu ameliyat asla başarı sağlamıyormuş.. kısa vadede başarılı gibi görünse de uzun vadede tekrar olumsuzluklar başlıyormuş.. ben bin pişmanım ameliyat olduğuma..

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe Mesajı Gör
    anladım sımdı o amelıyatı bende okumustum ama ısmını bılmıyordum
    bende koklear ımplant taktırdım cok az olan ısıtmede gıttıkten baska kulak ıptal oldu delıgı kapalı 5 yıldır durmadan koklear ımplanttan kaynaklanan koleastotam amelıyatları oldum
    doktorlar kulak sınırlerını olduruyorlar amelıyat dıye bence
    teflon pıston takılınca ısıtmende ne gıbı degısım oldu cok azda olsa ısıtmen gerı geldımı gamze
    ben işitmemi sürekli kaybediyorum ve kaybım %100e ulaştığı noktada koklear ımplant diyorlar bana.. sen bu ameliyatı olmuşsun ama sanırım tavsiye etmiyorsun..yaşadığın sıkıntıları paylaşır mısn mümkünse..

shukufe

ıste sıteyı ınım ınım ınlettım gamzecım koklear ımplanttan cektıklerımle buda koklearını yenı yaptıranların hıc hosuna gıtmedı
    2000 yılında o zamanların en populer doktoruna yaptırmıstım dudak okuyarak duymaya olan askımdan telefonla ısımı goremedıgımden ısıtmedıgımı buyuk problem yapmıstım telefonu duyarsın rısk sadece kucukler ıcın sen kemık gelısımını tamamladın demıstı ıkı doktorda hıc masraf etmıceksın duyanlar kadar rahat duyacaksın demıslerdı gule oynaya yuregım pır pır duyma hayallerıyle takdırdım koklear ımplantı ,
    eh tabı bıraz ıyı duydum ama dudak okumadan konusmaları hıc anlamadım telefonla zaten hıc hıc anlamadım o zaman bana kımse dıjıtal cıhazlar var dememıstı
    cesıtlı zamanlarda aldıgım otıcon rexton phılıps analog cıhazlarlada hıc bır sey anlamamıstım konusulanlardan ama genede duymaya heves etsemde kucuklugumden berıdır alstıgım sagırlıgımla hayat bır sekılde devam edıyordu
    koklear ımplantı amelıyatlarla 7 yıl kullandım en sonunda kendı kendıne cıktı o kafatasını oyup taktıkları seramık parca artık mecburen doktorlar amelıyatla aldılar koklearı
    oyle bır moral bozuklugu yasadımkı anlatamam yattıgım yerde gunlerce agladım cok azda olsa duyan kulagım artık tıkalı duvar oldu
    koklear ımplant aldırdıktan berıdır koleastotam amelıyatları oluyorum 6 ayda bır fılmler emarlar hastaneler amelıyathaneler artık olagan bıktım kı ne bıktım
    bırde obur kulagına tekrardan koklear ımplant takalım dıyor doktor asla asla dıye taktırmıyorum aldıgım dıjıtal cıhazla ıste tek kalan kulagımla seslerı duyuyorum dudak okuyorum
    bır kulak kalınca artık ısıtme kaybım dahada zorlar oldu

gamze1988

çok ama çok geçmiş olsun.. maalesef doktorların biz hastaları denek gibi kullanmaları yok mu bizleri ne hale getirdiklerini hiç görmüyorlar.. umarım en kısa sürede şifa bulursun.. tekrar işitmene kavuşamasan da senin için sıradanlaşan bu ameliyatların sonu gelir umarım hayırlısı ile.. bana da son çare koklear ımplant diyor doktorlar ama bir kez daha cesaretim kırıldı bu konuda.. inşallah o boyuta gelmez kaybım.. Allah'ım yardımcımız olsun...

shukufe

amin amin
    sizin kaybinizda baya ileri gamze 85 db ile kulak icini tercih etmesen kulak arkasi kullansan diyorum

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    18:34
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

Anti Oksidan

Orta kulağa yapılan ameliyat dış kulak yolunu etkilemediği için dış kulağa takılan cihazlardan tabiki kullanabilirsiniz, ama kanal içi işitme cihazları % 85 işitme kaybına yanıt veremez. Progresif bir işitme kaybınız olduğu için işitme yeteneğinizi tamamen kaybedene kadar en güçlü kulak arkası modellerini kullanmanız önerilir. Tam işitme kaybı sonrasında ise koklear implantı düşünebilirsiniz. Ancak koklear implantın da tam çözüm olmadığını akıldan çıkarmayınız. Koklear implant yaptıran bir çok kişi 10 yıl sonra ondan da verim alamamaktadır. CI operasyonu geri dönüşü olmayan, ya da çok zor olan bir operasyon.. Yaptırmadan önce iyi düşünün. Eğer yaşınız genç ise yeni teknolojilerin gelişmesini beklemenizi öneririm.

gamze1988

kulak arkası işitme cihazları öylesine büyük ki mümkün olduğunca kanal içini tercih ediyorum.. bir kaç hafta önce aldığım siemens nitro 301 cic cihazımdan şuan oldukça memnunum... diğer kulağım için de kanal içi düşünüyorum en kısa sürede... CI ameliyatı tabii ki çooookk iyi düşünülmeli üstelik tek dr ile kalmaya hiç niyetim yok... bir kez yaptım o hatayı bir daha yapmam.. dün tvsiye üzerine yeni bir dr a gittim kendisinden çok memnun kaldım şuan için.. umarım problemim için bir çözüm de bulabilirse sevineceğim.. bakalım zaman gösterecek..

shukufe

bende levent sennaroglu takip ediyor benimki ama bayram tatilinde yok ustelikte ozel muayenehanede ameliyatlar ozel tabi unversite hastanesindeykende epey ucret oderdik ama genede ozeller kadar olmuyor
    bana senin koleastotam ameliyatlarini yaparken cok geriliyorum kulagi acinca hersey mafolmus sinirlere denk gelmemek yuz felci olmamasi icin cok geriliyorum dediginden baska doktora gitmezdim
    ama bayramertesi koklear cikarilan kulak kulak deligi kapali bir delik bulup kanli cerahatimsi bisi akmaya baslayinca mecburen baska ozel hastane doktoruna gittim
    doktor kapali bu hic korkma bisey olmas bidaha akarsa gel dedi savdi beni bende bu doktorda hacettepe mezunu dedim tabelasi vardida cok iyidir buda dedim bir antibiyotik yazdirayim demistim onuda yazmadi
    allah dun ogle uzeri gene akmaya baslasin safak attim kendim eczaneye gidip aldim baxtrimi iste zoraki doktorluk levent beyde tatilde sali aksamuzeri randevu verdi gene hastane yollari bicak alti gozuktu bana
    her doktor iyi gibi gozuksede anlamiyorlar bazilari diyorum

Üye
    svedrif Avatarı

Son Giriş
    23.12-2013
    Saat
    23:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

svedrif

biri denek mi dedi..bende dahilimm ama ooo çok çok uzun mevzu..yani bana doktor ameliyat hastane demeyin sakın haa vala shukufecimin yaşadıklarını empati yoluyla anlamaya çalışıom ama mümkünatı yok senin kadar yara almadım cicim..ne diyeyim hepimize geçmiş olsun..

gamze1988

shukufe;
    canım allah'ım sana sabır versin acilen de şifa versin inşallah.. ama ne yapalım canım Allah'ım belki bizleri böyle imtihan ediyordur.. bunun mükafatını ahirette verecektir.. tabii bize bunları yapanların da cezsını verecek eminim.. ben de bursa'da sabit bey'e gittim ilk defa tedavim ümkün olmasa da kaybımı yavaşlatmak için olumlu sonuçlar alırız inşallah.. kendisini çok cana yakın buldum.. benim problemim için kahrolduğunu hissettim.. bakalım allah büyük.. bunları da yaşayacakmışız ne diyelim..

svedrif;
    bu ülkede maalesef bizler ne ilk ne de son denekleriz.. allah vicdan versin bu doktorlara.. beni denek olarak kullanacaksa bunu da dile getirsin en azından..

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    19.04-2015
    Saat
    18:34
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

Anti Oksidan

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    her hasta her doktor için bir denektir. doktor her hastada kendini geliştirir, bilgisinin üzerine bir bilgi daha koyar. o yüzden bilgili ve tecrübeli doktorlar tavsiye/tercih edilir. benim KBB doktorum bana ait dosyasını her gittiğimde çıkarır masasının üstüne koyar. hastalığımın seyri ile ilgili herşey o dosyada mevcuttur. bu da bir deneklik değil mi?

arkadaşlar tıp bilimi sonsuz bir bilim. her hastalığın kesin teşhisi olmadığı gibi, tıp biliminde her gün yepyeni hastalıklar tanımlanıyor.

dünyada CI operasyonunu ilk olan kişileri düşünün: aslı denek bu insanlar değil mi? ama şimdilerde CI operasyonlu binlerce kişi var. o kişiler bizlere öncülük edip denek olmuşlar... bu gibi düşüncelerden sıyrılalım artık.

gamze1988;
    size de küçük bir not. sizin daha iyi duymanız mı önemli yoksa cihazın dışardan görünüp görünmediği mi? bence birincisi daha önemli.. % 85 kayıp olan kulağınıza alacağınız CIC türü bir işitme cihazı sizin duymanızı ve mutlu olmanızı sağlıyorsa ne ala... ama yok sağlamıyorsa hiç düşünmeden BTE almalısınız.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon