Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme Cihazı çeşitleri, özellikleri, markalar, fiyatlar, dikkat edilmesi gerekenler

arkadaş shukufe ben 28 yıldır işitme kayıplıyım ama işitme cihazı seçince sesin yüksekliliği değil esas olan işitme kaybıma uygun olan işitme cihazlar arasında bana lazım olan cihazda maksimum verim almam ben bunun için işitme cihazı alınca işitme kaybıma uygun tüm çihazları denedem ama 146 desibilim işitme kayıplı değilimki ama herzaman en sesin kalitelisinini peşindeydim nitro saten benim kaybıma uygun şimdi arkadaşlar diyorki şimdi daha iyi duyorsun eskiden hiç anlamıyordun şimdi ise rahat anlıyorsun nitroya verilen para eski cihazdan iyi okul müdürüde oh çekti

aynen talaz aynen ses yuksekligi degilde isitme kaybimiza uyan ayarla cihaz
varsin cok fazla anlatmasin ama rahatsiz etmeden ses duyursun benim istedigimde isitme cihazindan
demek nitro daha guzel anlatiyo iste simdi pisman olma gibi hissediyorum neden nitro degilde cielo sp aldim diye ama bu mendebur seylerde oyle pahali ki ben 2500 lira pesin nadiaya sayip memnun olmayincA MECBUREN DAHA UCUZ siemens cielo sp aldim keski biraz daha sabredeydim nitroyu alaydim ne kadar ekmek o kadar kofte

Talaz; nitro çok ileri seviyeli işitme kaybı için verim veriyor mu bir de fiyatı ne kadar...
Son olarak tek mi kullanıyorsunuz çift mi?
Bende shukufe gibi Naida mağduruyum... Üstelik çiftine peşin 7600 verdim...
Bir tanesini hiç kullanmadım bile satabilsem keşke...
Memnun musunuz ses kalitesiinden ?

widex süper440 peşin fiyatı 6500tl. çok para aynı özelliklerde daha uygun fiata olan cihaz tavsiyeniz var mı ?

selam,sevgili nebo videx al bence,başka cihaza bakma,bu dedigin fiyatı düşürebilirsin,ben yeni aldım,bayagı bir indirim yaptılar bana, pazarlık edin bence,aynı özelliklere sahip daha ucuz cihaz bulman zor zaten,ama yinede diger markalara bakabilirsin,hangi marka alırsan al size tavsiyem sıkı pazarlık edin,denemeden kullanmadan cihaz alma arkadaşım...

selam mustafa bey videx süper 220 cihazınızı aldınızmı? almadıysanız dedinz fiyat pahalı geldi bana,ben aynı cihazı ankaradan daha ucuza aldım,banada 3000 tl dediler ama pazarlık yaptım fiyatı indirdim bayagı,yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve gayet menmunum şimdilik..

teşekkürler hakancan06. Yeni cihazın hayırlı olsun. Şu an kullandığım widex zaten 10 senedir kullanıyorum. iyi bir marka pahalı ama. bide pazarlık yapmayı beceremiyorum. sanırım ist. dışındaki illerden fiat teklifi isteyeceğim. Tekrar teşekkür ederim ...

Merhaba Arkadaşlar;

Senelerdir bu problemi yaşayan biri olmama rağmen işitme cihazı kullanmamış bir genç kızım. Sebep ise kısmen psikolojik ki burda sebebpleri tartışmaktansa çözüm arayışına girmek istiyorum. Geç de olsa işitme cihazı kullanmam gerektiğini anladım. Piyasada birçok cihaz markası var. Ben ise bu konuda tamamen cahilim. Bildiklerim internette okuduklarımın ötesine geçmez. İlk olsun tam olsun diyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana fikir verebilir misiniz lütfen?

slm kanaryara,bir kere bütün markalar güzel ,fiyat olarak çok degişken tabiki,ama şunu unutma çok para verdim menmun olacam diye birşey yok,daha ucuza aynı işi yapan başka markada alabilirsin,almadan araştır,deneme süresi mutlaka iste,burası çok önemli,denemeden asla cihaz alma,genelde deneme veremeyiz fazla derler ama ısrar edersen deneme süresi alırsın.birde en önemli başka bir konu cihazı kaliteli işini iyi bilen odyomeristten almalısın mutlaka,cihazdan çok senin işitme kaybına göre ayar yapılması çok önemli bir konu,bence siz aydındasınız,ben size forumdada tanıdıgımız ceremicem nikli,BETÜL HANIMI kesinlikle tavsiye ederim.gerçekten kendini meslegine adamış,işini düzgün yapabilen kaliteli bir odyomerist oldugunu düşünüyorum,ve cihaz konusundada size mutlaka önerileri olacaktır,iyi geceler saygılaar...

Teşekkür ederim hakancan06 , tavsiyen için. Kanar yara geldi ve tanıştık.. )) Mutlu bir buluşma oldu.. Yolun düşerse seni de bekleriz :)) görüşmek üzere...Tekrar teşekkürler

betül hanım selamlar,

ankarada tavsiye edebileceginiz odyomerist ismi rica edeceğim sizden, benim bir tanıdığım var duyses de. ama firma olarka nasıllardır bilemiyorum. işitme cihazını 78 yaşındaki annem için alacağım. cok pahallı olmayan, cok cuzuda olmayan orta halli bir cihaz almak istiyorum.

ankara duysese ben gittim:( istedigim cihazi tarif ederken ha sunu ha bunu soyledi sira isitme testimi gosterip gurultu onlemesi iyi degilse almam diyince sari kiz dogru kapiya gidip kapiyi acti
yani kibarca olmasada disariiii

ama incelediğim kadarıyla iyi marka urunler satıyorlar. bu sattıkları urunlerin gurultu onlemesi iyi degilmi yani?

Ankara İdis de başlayan Seher hn ile görüşebilirsiniz.. Diğer firmalar içinde benim tanıdığım iyi bir odyometrist ismi bilmiyorum ancak bilen vardır diye bir kaç kişiye sordum , kimse isim olarak bir odyometrist söyleyemiyor. Bu konuda size yardımcı olacak en iyi isim Mehmet Akşit hocamdır. Kendisine danışırsanız yardımcı olacağından eminim.. )

merhaba hunsal
benim işitme kaybım konuşma seslerinde. 2 senedir oticon ino kullanıyorum. son yapılan testimde sol ayırt etmem 20 % bulundu, sağ %805 ama ben her ikis için de cihaz kullanıyorum. sol 62 dB, sağ 53 db saf ses ortalamsında (hava). ino ile gürültülü ortamalrda pek fayda göremedim. o arada bircros denedim, pek fayda etmedi yine. şimdi, oticon agil pro deniyorum. aynı zamanda beltone da denemedeyim.
destekleyici cihazlar da varmış anlaşılan, FM sistemeleriyle de destekleyeceğiz. bugün de phonak denemeye gideceğim. beltone dan pek memnun kalmadım yine. bir firmada yöneticiyim, içinde bulunduğum ortam, fabrika, bol gürültülü yani:)
ve aynı zamanda toplantılara da katılıyorum ve zorlanıyrum. en normal koşullar tabi ki ikili konuşmalar ve ev ortamı ancak çoklu görüşmelerde sıkıntı yaşamayacağım ve gürültülü ortamlarda duymama yardımcı oalcak bir cihaz önerisini ihtiyacım var.
senin forumdaki desteğin için teşekürler, bu konuda da fikirlerini paylaşırsan sevinirim.
teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Annem için işitme cihazı almamız gerekiyor. Malum piyasada çok marka var ve bizimde herkes gibi aklımız karıştı. Daha önce bu alanda bir şirkette çalışan arkadaştan bir marka önerisi alalım dedik ve tereddütsüz oticonu önerdi ardında phonax marka dedi.annemle cihaz denemek için çıktık ve önerilen markanın bayisinden başladık annem karşı taraf konuştuğu zaman rahatsız edici cızırtı geldiğini söyledi .ardından siemens marka denediler bayisinden yine aynı sıkıntının olduğunu söyledi.başka bir bayide ise onitron denedi iki farklı model bu seferde kendi konuşurken rahatsız edici bir yankılanma veya cızırtı geldi dedi karşı tarafın sesini dünyada sorun yoktu.son olarak siser diye bir bayide denedik 3 model en rahat bunlar dedi ne kendi sesinde nede karşı tarafın sesinde bir rahatsızlık duymadı .sattıklarını marka earnet idi.bu durumda marka yı mi tercih ederiz yoksa rahat ettiği cihazı mi?cevaplar için çok teşekkür ler.

Sayın mgencer05 Oticon, phonek çok iyi markalar. ben phonak kullanıyorum. Annenizin bahsettiği sesler ayarlanabilecek seslerdir. Bana göre işitme sektöründe 3 lider marka var. Phonak, oticon ve widex yeniden cihaz almaya kalktığımda bu markaları tercih ederim. oticon ve widex bana gerek cihaz gerek parça olarak pahalı geldi. earnet hakkında bir tecrübeye sahip olmadığımdan olumlu- olumsuz yorum yapamam. Ama yinede sesleri anlama ve fiyat orantılarına bakarak kararı annenizin vermesi doğu olur.

Tabii ki de rahat ettiğiniz cihazı alın... Marka falan hikaye... Yalnız emin olmadan almayın tam ayarları otursun ...İstediği gibi olsun budur desin... Gönül rahatlığınız olunca alın...

Merhabalar herkese. İstanbulda unitron marka cihazın ayarlarını yaptırabilmek için odyometrist önerisi olan var mı?

Mehmet AKŞİT hocam raporu 18 kasımda aldım 19 kasımda simens bayi ile cihazı anlaştım evrakları teslim ettim.Lakin cihaz almanyadan gelecek 10 günden fazla sürecek SGK nın cihaz bedelini geri ödemede rapor tarihleri kısıtması varmıdır Var ise ne kadar süredir ?

Firmalar o işi benden çok daha iyi bilir. Eğer bir kısıtlama varsa, faturayı erken keserler. Ama sen her ihtimale karşı firmayı arayıp sorsan iyi edersin. Bazen akıl tutulması yaşıyorlar.

starkey nu ear hakkında fikirleriniz neler dir arkadaslar

SM-E700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Siemens 16 kanallı orion 2 ya da phonak 12 kanallı cihaz alacağım akıllı telefonlara yüklenen uygulama ile bu cihazlara ayar yapılacağını söylediler bütün ayarlarını kendim yapabilir miyim

Herkese merhaba,
2014 yılında unitron latitude 16 kulak içi (CIC) işitme cihazı aldım Şişli'den. Ayar yaptırmaya pek çok kez gittim. Cihazla yurt dışına gitme imkanım da oldu. Ancak cihazda bir takım sorunlar var. Mesela 4 kişilik geniş bir ofiste seslerin çok eko yapması sebebiyle duyamama gibi. sesi elimdeki kumandayla kıstığımda kısık oluyor, açtığımda ise bangır bangır geliyor yine anlaşılmıyor sesler. Telefonla konuşamama da cabası. Yeni cihaz almayı düşünüyorum ve 3 sene sonra araştırma çalışmalarına tekrar başladım. Kalabalık ortamlarda rahat ettirecek bir cihaz bulabilirim umarım. Herkese saygılar

Benimde sağ 75db kayıp, sol 85db kayıp. 2013 yılında kulak içi alıcılı kulak arkası yani 2 tarafa da Widex Clear 220 Rite With Hp-Receiver almıştım. İlk 2 yıl falan memnundum ancak bildiğiniz gibi cihazlar çalışmaya devam etse de 3-7 yıl arasında ilk gün ki gibi çalışmayabiliyor, bu yüzden yeni cihaz almaya karar verdim.

Widex unique modellerini test ettim, beyond ise unique ile teknik özellik olarak pek bir fark olmasa da apple destekli ürün olarak uyarlamışlar. Daha farklı markaları da araştırıyorum, Oticon Opn 1,2,3 modellerini de deneme şansım olursa deneyeceğim. İleri derecede kaybımız olduğu için daha çok Danimarka Widex ve Oticon markalarına bakıyorum.

İsviçre malı Phonak ürününü daha önce kullandım, pek memnun olamadığım için bu markayı 2. plana koydum. Widex ve Oticon modelleri arasında gidip geleceğim, ancak siz yine de kulağınıza göre her markanın bir kaç modellerini deneyin, hangisi size uygun, sesler hoş, net ve doğal gelirse onu tercih edersiniz.

araştırmalarım sonucu widex dream 220 yi CIC micro aldım. hala ayar sürecindeyim şu an. ileride memnum kalıp kalmadığım hakkında bilgi vereceğim.

roma

gule gule kullan cihazini. fiat olarak nedir, yazarsaniz bende widex dusunuyorum denemek. fiatlar gozumu korkuttugundan hic gidesim gelmiyor isitme merkezine.

Merhabalar, 1994 yılından beri işitme cihazı kullanıyorum. İlk cihazım Widex kulak arkası 70 - 80 db oranlarında işitme kaybım var. Ve tek kulak kullanıyorum. İlk cihazım 2007 yılında bozuldu hemen tekrar aynısından Widex aldım. 2014 yılında earnet nano Hp plus alıncaya kadar kullandım Earnet aldığımdan beri 4 veya 5 kez tamire verdim. Şu an gene bozuldu Eski cihazım olan 2007 yılında aldığım analog widex i taktım tıkır tıkır çalışıyor ama kasa dağılmış durumda yarabandı ile tutturdum öylece kullanıyorum.

Earnet bana uygun gelmedi hiç sevemedim bu yüzden tavsiye etmem. Şu an Earnet i tamire vereceğim için widex inşaallah bozulmaz. İşte bundan dolayı bana yedek bir cihaz lazım olacak mecburen. Durumum da çok iyi değil yeni kulaklık almaya gücüm yetmiyor. Bana uygun ileri derecede işitme sorunuma çözüm olabilecek bir kulaklık lazım.

Elinizde, yakınınızda kullanmadığınız kulak arkası ileri derece analog cihaz varsa almaya talibim. Herkese Hayırlı günler dilerim.

shukufe

Merhaba Shukufe Hanım. tekine 3 300- 3500 arası bir şey ödemiştim yanlış hatırlamıyorsam. performans olarak ise şimdilik çok memnun değilim

Üst Alt