Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme Cihazı çeşitleri, özellikleri, markalar, fiyatlar, dikkat edilmesi gerekenler

Arkadaşlar s9'u tavsiye etmiyorum inanın ..ç eğer telefon ile konuşmanız çok ise ve 300 tl fark veririm derseniz eyvallah ama onun dışında s9 kullanan biri olarak kendimi biraz kazıklanmış hissediyorum.
Naida s 5 yeterli gelecektir çoğu kişiye .. Zaten diğer özellikleri biraz abartılmış ve tamamen reklam ... Benim tecrübem bu...
Chili'nin anlama kabiliyeti daha iyi ama bende sol kulağıma yetmediği için alamamıştım....
Gürültü baskılamaya gelince o özellik tüm dijital cihazlarda var. Yalnız fazla bastırdığınızda tiz sesler yok oluyor hem konuşmada tok ses oluyor hemd e dinlediğiniz müzikten hiç bir şey anlamıyorsunuz....
Starkey'in x110 serisi var onu da deneyin... Bir de unitron 360+ modelini de methettilerdi.
Hepsini tek tek deneyin acele etmeyin. Forumlarda herkes Naida dese de denemeden almayın. Hatta mümkünse 1 hafta deneme süresi, isteyin...
Ama hangi cihazı alırsanız alın programı yapan odyocunun bilgisi sınırlı ise en iyisi bile randıman vermiyor. Ben sırf bu yüzden cihazı aldığım yerden başka bir yere programlatacam yarın . 200 tl fark verecem yaklaşık... Duyayım da fark etmez veririm...
Bir de işitme kaybınız sensorineal yani sinirsel olduğundan %100 verim alamayacağınızı bili konuşmayı ayırt etmede biraz zorlanacaksınız sıkılmadan anlamadığınız yerleri tekrar etmelerini isteyin...
Hayırlısı olsun..

nadia s3 o kadar s s diye abartilan gibi degilmis ruzgar sesleri konusmadan daha cok duyuran bi cihaz gormemistim simdiye birde nedense anliyamiyorum sesler hep kayiyor yane yuksek seler gelince butun sesler giderek cihazsiz gibi oluyorsunuz buna anlam veremedim geri verip nadia core 5 aldim
bundada sesler kayiyor disarida sokakta arabalar gecerken butun sesler gidiyor
ustelik pil kapagida sanki biraz dandik cabuk kopacak ya neyse
ustelik actiginiz zaman pil firlayip gidiyor dikkat etmesseniz eski cihazda bunlari yasamamistim hic
yazik oldu benim 2500 liraya diyorum ustelik gurultu onlemesi iyi degil ne yapsakta

Yeniden ayarlattıracaksınız. Ben tekrar ayarlattırdım, şu an memnunum. Bahsettiğiniz şeyler gürültü baskılama programlarının etkisidir. Ayarlanabilir. İsterseniz cihaz sabit bir ayarla da çalışabilir. Mesela cihaza hazır müzik programı yükletin ve kulağınıza takınca bu programa geçiş yapın. Bu programda gürültü özellikleri devre dışıdır ve sabit çalışır.

Bence pil kapağı sağlam. Daha önceki cihazlarımdan daha dayanıklı buluyorum. Öyle pil fırlaması falan olmuyor pek.Sadece, kapağı açarken cihazı kapak yönü yukarıda olacak şekilde tutmaya dikkat etmeli.

Daha önce yazdığım ayar denemesini de yaptırdım ancak pek etkisini görmediğimden vazgeçtim. Soundrecover denilen özelliği müzik programında kapattırdım ve denedim ancak pek fark göremedim.
Cihaza üç program yüklettirdim.
1 Müzik 2 telecoil ve mikrofon beraber 3 sadece telecoil
Telecoil programlarında da gürültü baskılama özelliğini kapattırdım. Bilgisayarda işe yarıyor. Kafa kulaklığı yerine telecoil kabloları kullanmak daha rahat.

deneyimlerini aktardiginiz icin tesekkur ederim camlica
ben muzigin disindayim:) dogdum dogali okuldaki turkum dogruyumdan baska bisey bilmiyorum alismayincada ilgi olmuyormus ama dediginiz mantikli sesler gttigi hissedilmez bu iyi olabilir devam ama yilmak yok gerci odyocularinda cani var diyorum ama
firmalarini ureticilerini vezirde eden rezilde eden bu tutumlari olsa gerek:(
yeni yeni modeller surmek kadar surdukleri modellerin ayarini ogretmeleriymis is

Müzik dediğim de gürültü baskılamayan program. Yani tüm sesler eşit yükseltiliyor. Geçen arabadayken otomatik programdan verim alamadım, müzik programına geçiş yaptım. Sesleri daha iyi aldım. Bu program mesela kuş sesleri falan dinlerken daha doğrusal bir yanıt veriyor.

Widex CLEAR220 C2 cihaz hk.

Merhabalar;

Arkadaşlar Widex CLEAR220 C2 model işitme cihazı aldım 1 haftadır aktif kullanıyorum, kendi deneyimlerime bağlı olarak..
2 kulağımda da işitme kaybı olduğu için biraz daha iyi olan sağ kulağıma adı geçen cihazı aldım şuan gayet iyi gidiyor,

Küçüklüğümden beri doktorum olan aynı zamanda akrabam olan op.dr. Utku hocam cihazı yenilememi söyledi, hastanede uzman odyo testine sokarak bana uygun olarak bu cihazı önerdi hastanede denedik, bana da uygun gelince kalıp aldık kulak içi olarak ayarlandı 3 gün içindede elime geçti,

3 proğram yükledi şuan gayet iyi gidiyor,
gürültülü ortamda kendini otomatik olarak gürültüyü ayırt ediyor,
çarpma, poşet ve kağıt seslerine hassas(odyo ile görüşüp ayarlamayı yeniden yapacağız, dedi ortalamayı çalışma alanına göre 10 günde ayarlarız dedi)

bu Cihaz hk. daha çok bilgilere ihtiyacım var ;)

clear modelleri widex in en son çıkardıkları modelleridir..cihazlar çok iyi fakat duymanız rahat ise memnun iseniz diyecek bir şey yok..widex danimarka daki çalışanı işitme cihazı kullanıyor türkiye deki temsilcisi de cihaz kullanıyor..sizin halinizden sizden biri anlar..

İşitme kaybınızı karşılaması için cihazın yeterli dB çıkış gücü olması lazım, bu da yetmez cihazın frekansı da iyi olması gerekiyor.
Dikkat edip biraz araştırırsanız 1.cisi yüksek dB, düşük frekanslı cihaz var 2.si düşük dB ama yüksek frekanslı cihazlar olduğunu göreceksiniz. Yani 1. kişi duyuyorum diyor bu dB, ama duyduğu sesleri anlayamıyorum diyor bu da frekansın yeterli olmadığını gösteriyor. 2.kişi az işitme kaybı az olana göre dB düşük cihaz ama frekansı yüksek olduğuna göre böyle bir cihazdan memnun olabiliyor. Ne yazık ki hem yüksek dB hem de yüksek frekanslı çalışan cihaz maalesef yok gibi, böyle bir cihaz olsa marka önemli değil. alırdım.

Aynen. Frekans aralığı çok mühim ancak yüksek çıkışlı cihazlarda bu sınırlı. Ayrıca cihaz üreticileri yüksek güçlü cihazlara öncelik vermiyorlar, daha ziyade hafif ve orta kayıplara yönelik cihazlar üretiliyor. Seçeneklerimiz az oluyor.

hayal_ses,
frekans konusunda söyledikleriniz tam olarak doğru değil. insan sesleri genellikle 500-2000 hz arasında yoğunlaşmaktadır. dolayısıyla 4000 hz'e kadar frekans aralığı olan bir cihazla konuşmaları anlamak mümkündür. daha yüksek frekanslar ancak müzik vb dinlerken bir avantaj sağlayabilir, konuşmaya pek faydası olmaz. çamlıca'nın dediği gibi yüksek işitme kaybına yönelik cihazlarda maalesef geniş frekanslı cihaz yok. ama bunun nedeni firmaların tercihinden değil, teknik olarak şu anda bunun mümkün olmamasından kaynaklanıyor. fakat son yıllarda giderek frekans aralıkları genişliyor.

Arkadaşlar merhaba
Belton Cic kullanıyordum, cihazlar pert oldu. Şimdi yeni bir cihaz alacağım. Aşağıdaki bilgileri göz önüne aldığınızda önerebileceğiniz ciha yahut cihazlar nelerdir? Bir de odyolog tavsiye etmenizi rica edeceğim.
Paylaşılan resim HL7Yc.jpg - hızlı resim yükle | resim yükle | hızlı resim | resim upload | fotoğraf yükle | çoklu resim yükle | resim yükleme ve paylaşma sitesi

Ayrıca not bölümünde "sol kulakta hafi, sağ kulakta orta derecede sensinoel işitme kaybı" yazmaktadır.

İstanbuldaysanız duysel i deneyin.Ellerindeki cihazları deneyip karar verin. Memnun kalan arkadaşlar okudum burada. Ben ankarada olduğumdan bir yorum yapamam. Anasayfa

Duysel'in taksim merkezi ile husumetim var. Kadıköy şubesi ise can'dır ama merkezinden dolayı onlardan cihaz almayacağım. Teşekkürler...

O zaman OTicon Chiliyi deneyin... Taksim duysel'e yakındır.. Tavsiye ederim...
Taksimden Harbiyeye giden yol üzerinde solda kalıyor....

arkadaşlar buraya yeni katıldım. ben 15 yıla yakın işitme cihazı kullanıyorum. starkey kanaliçi bir model. artık miladını doldurdu. sık sık arıza yapıyor. ve telefonla konuşurken sıkıntı yaşıyorum. anlamada güçlük, parazit vs. benim sizden ricam tecrübelerinize yararlanarak beni biraz aydınlatın lütfen. öncelikle oticon acto modeli araştırmalarıma göre. cep ve sabit telefonlar için direkt olarak sesi işitme cihazına aktaran bluetooth teknolojisi. bu benim için cok önemli telefonu doğru anlamalıyım, işim rakamlarla ilgili olduğundan hata yapmamalıyım. diğer markaların modelleri hakkında bilgim yok. benim sol kulak 75 sag lulak 70 db. bu aralıkta bana hitap eden model ve fiyat aralığını yazarsanız menmun olurum. cihaz başına en vazla 2000-3000 tl. verebilirim. tabiki bluetooth aksesuarlarının fiyatıda önemli.

Ozgur bey... Yeni bir cihaz alacaksanız tavsiyeden çok bizzat gidip denemeniz gerekiyor... Oticon, Phonak,Widex, Siemens,Unitron,Resound... Bunlar güzel markalardır. .. Ama bazen en kalitelisi işe yaramazken orta kalitedekilerin işe yaradığına çok şahit olmuşumdur...
İsterseniz işinizi kolaylaştırmak için Duysel diye bir firma var odyocuları gerçekten iyi ve sabırlılar.. Ayreten bir çok markanın distrübütörlüğünü yapıyorlar...
Anadolu yakasındaysanız Kadıköyde , Avrupa yakasındaysanız Taksim The Marmara otel'in orada şubeleri var... Gidip bir deneyebilirsiniz tüm markaları...
Ayrıca SSk var ise devlet cihaz başına 450*500 TL geri ödeme yapıyor...
Bu parayı da koyarsanız ciddi güzel bir cihaz alırsınız...
Eğer kulak arkası takmaktan dert etmezseniz Size Oticon Chili'yi önerebilirim ki ses kalitesinde hep aklım kaldı. Fakat ki işitme seviyemi karşılamadığından alamadıydım....
Ama dediğim gibi denemeden olmaz...

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. yakın zamanda işin muhasebesi tuttuğunda uğrayacağım dediğiniz yere. benim ilk tercihim kanal içi yada kulak içi, eğer varsa bu modellerin telefon bluetooth teknolojisi, şayet yok ise istemeyerek kulak arkası almak zorundayım. tekrar teşekkür ederim. sağlık ve mutluklar...

Merhaba arkadaşlar,Bende işitme engelliyim Ben 3 yaşımda yüksek havale geçirmişim,işitmem kaybı yolu açıldı ve sol kulağım 70db sağ kulağım 80db böylece ileri derecede işitme kaybımdır. İşitme cihazımı 17 yaşımda kullanmaya başladım ve bugüne kadar starkey işitme cihaz markasını kullandım,şimdi yeni bir unıtron cihaz aldım moxi 3g cihazı kullanıyorum fakat duymayı ayırt edemedim, şikayetim oldu değişim yapılmasını istedim kabul etmediler.Bana yeni cihaz denemesini yaptılar markası widex süper işitme cihazı son derecede memnum kaldım,fakat elimdeki unıtron cihazımı değişim için başka markayla yapmıyoruz dediler,ben mağdur kaldım, bu konuda şikayetçi oldum ne yapabilirim diye bekliyorum.saygılarımla sunarım.teşekkürler...

mustafa bey widekle mutlu yasayiniz bence
unitronuda benim begenmedigim cihazimi yaptigim gibi bedavasina veriyorum deyin cevrenizdekilere verin hanyayi konyayi markayi ogrensinler
ama sonra tekrar geri isteyinki tanidiklariniza iyilik yapmis markanin aldiginiz firmanin icyuzunu gosterirsiniz
bu insafsiz dunyada sagirlarin destekcisi yok derdimize ilac olacaz diyenler bizi yoluyor arkadas bisey yapamazsiniz

Öğrendiğim kadarıyla yurtdışındaki forumlarda satılabiliyormuş... Denemekte fayda var....
Birde şu widex Superi bende deneyecem birkaç kişiden duydum... Hele bayram bir geçsin....

m.mustafa palaoğlu;
Widex Super'in hangi modelini kullanıyorsunuz 240 mı 440 mı :)
Bir de her ikisini denediniz mi ve kaça aldınız yazarsanız sevinirim..

Merhaba Shukufe;

Bana bilgilendirdiğin için teşekkür ederim, gerçekten widex süper modeli cihazı çok iyi buluyorum,fakat unıtron cihazımı ile değişim yapmıyorlar benim elimde kaldı daha 1 ay oldu kullanamıyacam,Ayretden widex süper220 cihazı alacam.FİYATI PEŞİN 3000TL.Teşekkürler.

Merhaba bbilensoy,

vidwex süperin 240mı 440mı diye yazı yazmışın,cihazın 240 diye modeli yok süper220 ve süper440 diye modeli var,fiyatı araştırma yaptım widex süper440 peşin fiyatı 6500tl. widex süper220 peşin fiyatı 3000tl.
Deneme yaptım Bana göre gayet iyi işitiyorum. Teşekküler.

mustafa bey 3000 lirayi cok gorme sevindim sizin sorununuz cozuldugune
ben olsam ama size karismam
unitronu size kakalayan yerden almam cihazi begenirsem bile once baska yerlerden denerim bize niye once bi yem verip sonra isimize yarayacak cihazi gosteriyor o firma dimiya

Merhaba shukufe;
Unıtronu bana kakalayan firmayı merkez Ana bayii'sine şikayet ettim.
Benim unıtron moxi3g cihazımın sorunlarını merkez tarafından cözüldü,Ana bayii Bana eğitim verip tüm sorunlarımı çözgüler.
Unıtronu çok iyi kaliteli olguğunu merkez Ana bayii'den Anladım,gerçekten süper geldi Bana şimdi,herşey yolumda böylece memnuniyetle kaldım.
Bugün Ben çok yerlerde araştırma yaptım,Unıtron çok iyi kaliteli olguğunu söylediler. Kanada malı iyi firma güzel cihazlar var ben hepsini gördüm.
Aldığım işitme cihazımı unıtron markayı sevdim iyiki bunu almışım.saygılarımla Teşekkürler.

yildirim hiziyle egitim fian vermeleri cok hostu :) mustafa bey
ne egitimi verdiler merak ettim bi ayarlamalarini yaparlarsa iyi diye dusunmusumdur hadi ne diyim 3000 liran kurtulmus :eek:
ben kustum nadia 5 cihazima :( ana bayisine sikayet edersek ayar icin gene aldigimiz firmayi gosterecek:( artik kapilarindan ayak atmam:mad: egitimde neymiski yillarin sagiri isitme cihazini zaten kullanya biliyordur dimi
hayirli olsun isitme cihazinizla barismissiniz gule gule iyi gunlerde kullaniniz

Değerli arkadaşlar Bluetooth Hearing Aids bu linkdeki bluetooht aksesuarlarından herhangi birini kullanan varmı? Ben işim gereği telefonla fazla konuşuyorum ve görüşmenin anlaşılır olması gerekiyor. İşitme kaybım sağ=65-70 sol= 70 db. Bu sistemlerden birisine sahip olmak istiyorum. Eğer mümkünse tercihim kulak içi olacak. Mümkün değilse mecmuriyetten kulak arkası olacak. Bu sistemleri kullanan arkadaşların tecrübeleri doğru karar verebilmek adına çok yararlı olacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşlar bende çok ileri iştime kayıblı engelliyim bende yeni işitme cihazı aldım düne kadar oticon sumo xp kullnıyordum arttık benbim işitmeme ilerledikce cevap vermedi şimdi yeni işitme siemens nitro 301 sp ben 3 ay önce aldım eskiden eski işitme cihazım ile telefon konuşamıyordum şimdi aşağı yukarı iyi oldu yüzde yüz başarılı olmasada tahminim insan sesine yüzde 70 yakın ses kalitesi veriyor eskiden kuş seslerini duymazdım ama şimdi yakında 50 metre yakında sesi duya biliyorum tek sıkıntım telefonda bazı seslseri anlıyamam oda olsun bir çok işitme cihazı denedim bu benim kulağıma eniyiysi olduğunu karar verdim siemens malatya işitme de savaş bey ve Nihat beyde Allah razı olsun çok yardımları programları çok güzel ayarladılar oldu malatya iştme personelinede ayrıca teşekür aderim

talaz vay bee:eek: piyasanin en yuksek cikisli cihaziyle telefon konusmasi anlamadan daha dusuk cikisli cihaz kullanirken telefondan konusulani anlamak:confused: coook sasirtici geldi bana:)
zannedesem sende tiz seslerde kayipki kus sesinden bahsediyosun ama 50 metre uhhh sen sagir olamazssin bi kerem:eek: diycem ama burda 146 db isitme kaybina olan oticonla duyamadan daha dusuk nitroyla 50 metreden duymak bu cok abarti bi isitme bana gore:)

Isitme cihazi kullanip telefonda zorlanan hastalara GNresound alera561, alera 961,verso 961 bu tarz cihazlar onerebilirim sikinti yasamayacaklarinada eminim siteden ozelliklerini arastirabilirsiniZ.

samet alera diyosun yani telefonla konusmak icin sagirlara:eek: iyide sein alerayi herkes alamazki 6bin lira gibisini vererek:( hadi verebildi diyelim 2 kulaga 12bin lira ki sagir kac sene calisicak bu paraya asgari ucretle ise alinirken:( babam sagolsun dersen o baska:eek:
sen hic alera verdigin hastalarinin telefonla anladigina sahit oldunmu:confused: ben koklear implantliyken cook denedim ama bisey anlamadiydim telefondan:(
etrafimda gordugum az isitme kayiplilar telefondan konusulani anliyor ama bunlarin cogu isitme cihazlarini cikariyorlar oyle konusuyorlar telefondan
ha su yeni versonuz hakkinda sitenizde cikis gucu fiat bilgisi yok :)herne kadar bana kisitli bir faydasi olabilir desemde ac tavuk kendini dari ambarinda gorurmus misali isitme cihazi almayla iyi duyacagimizi saniriz biz sagirlar:( sen bu versolar hakkinda sorduklarima cevap verebilirmisin

Alera 561 okadar degil suan alera ve versolarda da bir alana bir bedava diye kampanya var. Senun bi kulakta koklea var digerindekibkayip ne kadar peki. Alera 561le teld konusan gordum cunku tel icin farkli ayarlama yaptigimdan hastanin mecbur yanimda telefonda konumasi gerekiyor hastanin verim almadigini gordugumde zaten onermem.versolarla ilgili ne ogrenmek istersen cevaplarim merak etme. Hatta ankaradaymisin gelip inceleyebilirsinde

Üst Alt