Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Haksız yere işten çıkarılma ve erken emeklilik hakkında...?

• Konbuyu başlatan iremsu
  • Başlangıç tarihi
Saçmalıyorlar... Hem de olabilecek en en en absürd şekilde!
1- Siz malulen emekli olam için başvurmadınız ki bu adamlar sizi 25. maddeye göre değerlendirip "bu hastalığınız doğuştanmış, zaten maluliyet derecesinde sakat da değilsiniz, o yüzden malulen emekli olamazsınız" diyorlar! Siz sakatlık indirimi dolayısıyla erkenYaşlılık Emekliliği'nden yararlanmak için başvuruyorsunuz! (506 sayılı yasanın 60 ve Geçici madde 87)
2- Meslek hastalığı olup olmaması mevzuu ayrı. O konuda önceki mesajlarımda yazmıştım. Meslek hastalığı ancak ve ancak yetkili hastanelerin tescil edebileceği bir konudur.

Adamlar anlamamak için elinden geleni yapıyor yahu.....

yorumlarınız için teşekkürler

gerçi bülentbey her konuda ayrı ayrı belirtiyor ama bu bölümdede gözükmesi adına
tekrar sormak istiyorum;

-meslek hastalığı araştırması olmasaydı
benden tekrar rapor isteme hakları varmıydı?

Hayır. Bir kez defterdarlıktan sakatlık indirim hakkı elde eden kişilerden emekliliklerinde yeniden rapor istenemez.

bu durumda benden tekrar isterlerse hayır efendim deme hakkınaa sahibib...

teşekürederim bülent bey,

AYRICA;özelden yorum yapan arkadaşları veyahutta kafasından geçen arkadaşlarım.
iki ay ssk lı olup özel sandığımı ekarde ederek emekli olmayı düşünmüyorum.
hakkımı hukkukla alacağım dava sonuçlarınıda buraya tek tek yazıp ilerde
birinizin yada birilerinin emsal dava olarak göstermesini sağlayacağım.

samimi ilgi ve alakanıza tekrar teşekkürederim.

Eşimizin duyma kaybını öğrenebilirmiyim % kaçlarda benimde buna benzer bir sorunum varda...Benim sağ %67 sol % 62 acaba bende %50 lerde rapor alabilirmiyim.

90 ların üstündeyi rapor verildiğinde ...çok ileri sensoriel kayıp tanısı verildi.
kelimeleri ayıt etme %40 lardayken bile yok gibiydi...

rapor alıp alamıyacağınız konusunda bilgili arkadaşlar sizi daha iyi yönlendirir
geçmiş olsun

meslek hastanesine gittim ...yeterli değiliz tanıyı koymak için dediler
beni araştırma hastanesine sevkettiler araştırma hastanesi...bakınız bu nokta önemli bizde yeterli değiliz diyip üniversite hastanesine sevk ettiler

bunu yaparken elimdeki raporlar ve yaptıkları tetkıkler neticesinde....
koskoca hastane!
karar veremiyor doğuştanmı yoksa kalıtsal mı?
benim elimdekilerse hiç sorunum olmadığına dair raporlar aşama aşama kayıp raporlarım

çok acılı bir süreçti...süreç devam ediyor neden?
sandığım özürün doğuştan değil diye :)

tirajı komik hikaye ....

Yahu hala anlamış degilim sen erken emekli olmak için mücadele veriyorsun ama onlar malulen emeklilik için degerlendiriyorlar....
Yani ne kadar KAZMALAR YA.... ama hak ettiler

selam burası benim günlüğüm olsun gariiiii :)

nerde kalmıştınız?
meslek hastanesine git gelden sonra ilker arkadaşımın desteği ile emeklilik talebim bankamın özel sandığınca gene red edildikten sonra bankam acaba doğuştanmı değilmi diye beni araştırma hastanesine sevk etti.araştırma hastanesinde yetkılı ve ılgılı bir tanış bulmama rağmen 7 kat yukarı zemın ıkı altı uzun karidorlarda 3 günlük koşturmacadan sonra heyete girdim. heyet te yetersiziz dedi ve beni üni. hastanesine sevk etti

yılan hıkayesi halt etsin... alaca karanlık kuşağı ile arabesk filminin senaryoları sankim birbirine girmiş gibi bir film çekiyorum....

neyse ben artık cidden utana sıkılarak bile değil inanın HAK HUKUK hikayesinden vaz geçtiğimi belirtirim. Eşimde benim öyle yıkılmış halimi görünce tamam dedi ... ben avukatla görüşüceğim... biz ssk fatihe gittik...
tam 4 saat itiş kakış/itilmiş-kakılmış olarak kuyrukta zaman geçirdikten sonra arkadaşımızdan isim aldık saolsun o adam devreye girerekten muhattabı buldu. Muhattabı bulmak bir tanış istiyor emin olun ... neyse
abartmıyorum durumu anlattığımız kişiler benden daha sağırdı... neyse emekliliği hak ediyorsunuz ama bize başvuramazsınız dedi.:eek:

eşim ve ben-ama ben sandığıma gittim orası ssk emeklı olamazsın diyor ssk -evet olamazsınız... siz emeklı sandığınıza başvuracaksınız eşim ve ben-tamam ama diyorum kı onlara siz söyleyemez misiniz ssk-ama kardeşim sen sağırmısın ssk dan emeklı olamazsınız diyoruz bizde size eşim ve ben-ama emeklılığımı hakettiğimi söyledınız. evet sağırım ssk-vergi indirimin var mı? eşim ve ben -bakınız lutfen evraklarımda mevcut ssk-tamam evraklar tam. emekli sandığınıza başvurun lutfen

eğer en ufak abartmam varsa ... neyse biz tekrar tanışın yanına gidiyoruz fısır fısır eşimle konuşuyorlar bana bir form veriyorlar onu dolduruyorum ve emeklılık başvurusunda bulunuyorum.,

meğer tanış;kardeşim sen git bu evrakları ver. sana iyi kötü bir cevap verecekler aksi halde bunlardan yazı alamıycan...

Bülent bey ...tam ssk dan çıktık...k ızım eşimi aradı ve evimize hırsız girdiğini belirtti.. tam o sırada bankamdan mesaj geldi sigorta yaptırırsanız size %30 indirim yapacağız... :)

yemin ederim hani böyle şakacıktan eklediğim tek satır yok hatta uzun olmasın diye atladıklarım var:)

ilker ve değerli arkadaşlarım durum bu....
ilkere not:s ana hiç yakıştıramadım bende senı dostum sanıyordum Kazma hafif kaçan bir kelime olmadımı ilker okkalı bişeyler yazardı insan:)

Meslek hastalığı mevzuu uzar, ama erken emeklilik konusunda mahkeme süreci kısa sürede sonuçlanacaktır. Zira yasa çok çok çok net.

meslek hastalığına girdi avukat ama böyle o doktor senin bu doktor benim gösteri maymununa çevrileceğimi bilseydim hiç girilmesini kabul etmezdim.

bülentbey heyete giriryorum kağıtlar ağızlarının önünde...eller dudaklarının önünde neymiş efendim beni deniyorlarmış konuşurken...

ellerinde 3 yıllık odyolorın gelişimi abr raporlkarı olmasa ...buyursun denesinler ...korkunç aşağılayıcı buldum açıkcası...zaten senelerce kendi işinizi kendiniz görmüşsünüz üstelikte iş hayatında aktif müşteri ilişkiniz olmuş
konu komşununda ricasını siz yapmışsınız kamuda ki işlerde
böyle
ne? efendim? anlamıyorum dedim ?kusura bakmayın tane tane tekrar edermiiniz? tarzında
ki ifadelerim cidden çok rencide ediciydi benim için....

emeklilik ise çantada keklik diyorsunuz...ama emekli sandığı benim halen emekli olmayacağım kanatinde...ilker bey bizzat görüştü hep ters ifadeler
şimdi ssk bana vereceği cevaba göre hareket edeceğim....

hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum.

maceraaa devam ediyorrr :) :(...

hepinizden rica ediyorum yazdıklarımı okuduktan sonra yorumlayın ve
ben neyapayım??? hadi beyin fırtınası yapalım.

....dedimki ben hukukla uğraşmıyım bu iş uzayacak.ve ssk ya yazı yazdım.
aşağıdaki yazıyı;

Sayın Yetkili,
> halen yanıt alamadım.Maaş almıyorum bu konuda hareke geçebilmem için sizden gelen yardıma ihtiyacım var.
> Acil bilgilendirebilirmisiniz lütfen
> saygılarımla,
>
>
> Engelli emekliliği hk.da
> sayın yetkili
> sigorta girişim 1993
> ssk no:
> 1998 ........... bankasının özel sandığına primlerim ödendi.2010 ocak 5ne kadar.
>
> sigorta toplam ödenmiş prim sayım:4600
> doğum tarihim 1969
> 2007 den buyana vergi indirimi kullanıyorum.3.derece vergi indirim
> %50 özürlü oranım ve sürekli ibaresi var (yavuz sultan selim hastanesinden alınmış raporla vergi ind.hakkı elde ettim)
>
> 2006ta rahatsızlık sonucu aşama aşama işitmemi kaybettim.
>
>
> sorum şu:2010 ocak 5 itibari ile çalıştığım bankamdan ayrıldım.Emekliliğimi talep ettim
> 5510-28/25 maddesine istinaden bankam özüre bağlı erken emeklilikten yararlanamayacağımı söyleyerek başvurumu red etti.Yasa çok açık
> vergi indirimi alanlar 3.dereceden erken emekliliği 16 yıl+3760 primle hakettiğimi söylemesine rağmen .......... bankası emekli sandığı tüzük olarak ssk ya bağlı olmasına rağmen özürün işe başladıktan sonra olması dolayısı ile emekli olamazsın der! özür doğuştan olmaması nedeni nedir?
>
> ........... bankası yetkilileri ''ssk emekli olamazsın ''diyor.
> bunu birde sizden öğrenmek istiyorum.
> hakkımı nerden nasıl arayacağımı şaşırdım.
> Siz yetkililerden bana olup olamıyacağıma dair yazılı bilgi rica ediyorum.>
saygılarımla

sonra bana gelen cevap

From: unkapanisgm@sgk.gov.tr
> To:
> Date: Tue, 9 Mar 2010 15:34:25 +0200
> Subject: EMEKLİLİK HK. ACİLLL
>
>> SAYIN...............
>...........SAYILI BİLGİ EDİNME BAŞVURUNUZ DA
> BUGÜN BEŞİKTAŞ SGM DEN GELMİŞ OLUP
> AYRICA CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
>
> 01/05/1993 İLK İŞE GİRİŞ TARİHİNİZ DİKKATE ALINARAK
> 16 YIL 3760 GÜN EMEKLİLİK ŞARTALRINIZ OLUP TAHSİS
> TALEBİNDE BULUNABİLİRSİNİZ.
> TEŞEKKÜR EDERİZ.

bende bu yazıyı bankama gönderdim.daha doğrusu bankada bu konularda yetkılı olup hemde ailecek görüştüğüm kişi.....

gelen yanıt;

sgk genel müdürlüğü ile tekrar konuşmuşlar ve emekli olamayacağın bilgisini tekrar almışlar...
malesef üzgünüm:(
ama şunu söylemek isterim. emekli olabilmen için gerekli olan kanuni şartları sağlıyor olsan gerçekten ..........yada emekkli sandığı çalışanları da senin kadar emekli olmana sevineceklerdir.
sevgiler...

bende onlara ;
ozaman sizde bana onlardan gelen yazıyı gönderin dedim.
ve biz banka olarak emekli sandığınamı bağlıyız yoksam dedim.
(BANKA OLRAK SSK YA BAĞLIYIZ ELİMDE TÜZÜK VAR :) )
bakalım ne cevap gelecek

bu ben miyim yahu??? bu çetrefilli trajı komik hikayenin kahramanı...,
arkadaşlar cidden ruh sağlığımdan olacağım

ŞİMDİ;MAKRİ,UFUKALP,İLKER,VE İSMİNİ UNUTTUĞUM BİR SÜRÜ ARKADAŞIM
VE BÜLENT BEY

-SORUM ŞU ''BENİM YERİMDE OLSANIZ NE YAPARDINIZ?''

İremsu,
Sen emeklilik mi istiyorsun yoksa bankadan hisse mi istiyorsun?
Bu kadar saçma ve bu kadar aymaz bir banka yönetimi ne duydum ne de gördüm. Emekli edilmeyeceğin yazısını elden al, belgelendir. Ve emekli edilmediğin içinde Avukatınla konuşarak tazminat davası açtır.

makri avukatımda tam bir avukat...adamı hırsmı bürümüş anlamadım.
ilk aşama işe geri dönüş davası açalım dedi.
onun için de şahit lazım dedi ama şahitler bankada çalışıyor olması lazımmış...
şubatta ilk davam oldu ıkıncısı nisanda....
birini şahit göstersem işinden etmeseler bile anadolu yakasında otran tekırdağdakı subeye atanır...yaptırım ve bunu da kımseden isteyemedim istememde...bu durumda dava uzayacak...
nisandakı kımbılır hangi tarihe kayacak

ben avukatıma bu işi bırakalım direk emeklılık davasımı açalım diyim diye düşünüyorum bende
ayrıca benim için bukadar hasas olan bir konuya hemen yanıt yazabildiğin için sonsuz teşekkürlerimi iletirim.
senden sonra belge istedim.

bu arada ;aman istemem batsın hisseleride onların... :):(:eek::(:mad:

Ben olsam sadece ve sadece emekliliğe odaklanırım... Resmi olarak emekliliğe başvurdunuz ve reddedildiyse, dava açın. Başka yolu yok.

Evet hem emeklilik isteyip hem de işe dönüş davası açmanız emekliliğinizin gecikmesine yol açar. Oturan Boğa'nın söylediği gibi yapın bence de.

Valla bu ssk daki emekli olamazsın diyen ni bulacam kafasını gösünü kıracam yahu iş bilmeyen insanlar ne kadar kolay kestirip atıyorlar....
Bence de bülent abinin dedigini aynen uygulayın emeklilik için çabalayın

teşekkür ederim,

tarzımı değiştirdim ona karşın verdikelri yanıt şu şekilde oldu

''merhaba,
konu hakkında şimdiye kadar resmi yazı içermeyen bir çok bilgi aldınız ve bunlara göre de haklı olarak olabilirim düşüncesi ile uğraşıyorsunuz.
Bizim emin olduğumuz bir konu hakkında daha önce Ankaradan aldığımız teyit görüşlerinin dışında
sizi daha fazla farklı kurum ve kişilerin kendi yorumlarına göre yönlendirmelerini önlemek adına,
daha önce gönderdiğiniz ve size emekli olursunuz diyen mailleri de ek yaparak resmi yazı talebimizi yaparak
Tahsisler dairesi Başkanlığına yazı hazırladık.
yarın danışmanımız .................ile de ilgili daire başkanı ile telefonda görüşüp yazımızın cevabını önceliklendirmelerini talep edeceğiz.
cevap yazımız gelir gelmez sizinle de paylaşacağız.

ayrıca yasa maddelerini belirterek size yazı göndermiştik. Neye göre hayır dediğimiz o madde açıklamasında var.
ulaşmadığını söylediğinizden bundan önceki mailde de kopyalarını ek yapmıştım.

Tüzük diye bir şey yok. Sandığımız 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kurumu kanununun geçici 20. maddesine göre kurulmuş olup, bu tür sandıkların Statüleri vardır.
sizin konunuzu içeren farklı bir uygulama yoktur.
SGK kanununa göre işlem yapılmaktadır. size olumsuz yanıtımızı verdiğimiz yazıda da SGK kanununun maddedsini belirterek ve açıklayarak verdik.

Sandığımız adına resmi yazmıza gelecek cevabı sizinle paylaşacağız.

iyi günler.

bu cevaba karşılık bende aşağıdaki yanıtı verdim.

Hanım,
Çok teşekkür ederim.
Yanlız Resmi yazı içermeyen dediğiniz yazı ssk nın bilgi edinme yazısıdır.Resmi sayfasına yaptığınız baş vuru sonucu size verirler.
(diğerleride ssk nın emeklılık yasasına istinaden kanun maddeleri ile yazıdır kaldıki)
Sizin bana gönderdiğiniz emekli olamazsın ifadesi ise tamamen malulen ve meslek hastalığına yönelik emeklilik kanunlarını içermekte.
yani farklı yasalardan bahsediyoruz.
Ben iki açıdandan zaten emeklilik talep etmiyorum.Oşartlara uymadığımı biliyorum.
Siz benim emeklilik başvurumu bu şekilde(maluliyet ve meslek hastalığı açısından değerlendiriryorsunuz)

ben malulen emekli olamak için başvurmadım ki ama siz beni hep 25. maddeye göre değerlendirip "bu hastalığınız doğuştanmış, zaten maluliyet derecesinde sakat da değilsiniz, o yüzden malulen emekli olamazsınız" dediniz.!
Halbuki ben sakatlık indirimi dolayısıyla erkenYaşlılık Emekliliği'nden yararlanmak için başvuruyorum! (506 sayılı yasanın 60 ve Geçici madde 87)

lütfen ankaradan isteyeceğiniz yazıyı bu şekilde belirtin.Aksi halde ben mücadelemde ve ısrarcılığımda devam edeceğim.
(vergi indirmimi alıyor olduğumda belirtilsin)

resmi yazı içermeyen dediğiniz ifadeler tamamen ssk nın kanun maddeleridir.Ve ssk emeklilik işlemleri için gittiğimde
başvuru belgelerimi aldılar emekliliğimi hakediyorsun dediler ama son 3.5 yıl ssk ya ödenmediği için primlerim sandığınıza başvurucaksınız dediler.,
....... hanım ordan burdan aldığınız raporlar diye bir ifadeside var bankanın bana gönderdiği yazıda
ordan burdan dedikleri 8 tane doktorun muayehanesi sonucu almış olduğum heyet raporudur.dikkatinizi çekerim.

Hep çekinik şekilde ifade etmeye çalıştım ama 506 sayılı yasanın 60.ve geçici madde 87 ye göre ocak ayından buyana emekli olmam gerekıyordu.
Ve ben bundan eminim...Bu eminliğimde yasaya dayanıyor.
Saygılarımla

------------------------------------------------------------
bakalım ne cevap gelecek?

ayrıca merak ettiğim bir konu var?
4600 prim ödemişiliği var hep tavandan ödendi .son maaşım 4050 bürüt tü..prim ve çift maaşım hariç.
maaş oranım ssk ya göre düşünürsek ne olabilir?

[FONT=Arial]

[/FONT]

şimdi ankaradan gelen yazının bir nushasını bana gönderecekler ve halen
olamazsında ısrarcılar?

Bankam ssk ya yazı yazmış!!!!!!
o yazınında bir nüshasını bana göndermiş.yazıyı aynen buraya ekliyorum.

ŞİMDİ;BENİM YORUMUM ŞU
iyi niyet yok...
onlarda fark ettiler olayı farklı noktalara taşımayı tercih ediyorlar
bu yazıya istinaden ssk emekli edeceksiniz kardeşim dermi sizce?
ben onlara ne demeliyim????

yarın onlara cevap vereceğim sizin yorumlarınıza ve objektif yaklaşımınızı ihtiyacım var
saygılarımla

------------------------------------------
kurumunuzda ...sicil numaralı 1993 tarihinde il defa işe başlamış 1998 senesinde ayrılmış olan vakfımız üyelerinden .....sicil numaralı .... ........
1998 tarihinde bankamıza intisabının yapılarak fiilen g örevine başladığı
bilahare 2010 tarihinde ayrılarak vaki müracatı ile çalışmakta iken 2005 yılında işitme sinirlerinde ki rahatsızlık nedeni ile 2007de işitme kaybına uğradığı ağustos ayı itibari ile t.c gelir idare başkanlığı mükellefler vergi dairesi başkanlığı(mükellef hizmetleri gurup müdürlüğü)tarafından 2007 trih ve .....sayılı yazıları ile üye adına düzenlenen raporun gelir idaresi başkanlığı merkez sağlık kurulunca incelendiği ve çalışma gücünün %50 oranında kaybettiğine karar verildiğidolayısı ile 193 sayılı gelir vergisi kanunun 31.maddeis uyarınca 14.8.2007 tarihi itibari ile 3. derec sakat hizmet erbabı olduğuna karar verildiği belirlemmiştir.

daha sonra üyemiz yazı ekınde günümüze kadar muhtelif sağlık kuruluşlarından almış olduğu rapor fotokopilerini sunarak gereğinin yapılması talebinde bulunmuş budurm üzerine talepleri doğrultusunda sağlık raporları ile tüm yazışma fotokopileri vakfımıza bağlı olarak görev yapan kkb uzmanı.....nın görüş ve in celemelerine sunulmuş neticesinde bu hastalığın doğuştan ve kalıtımsa l hastalık olmadığı adı geçenin çalışırken bu hastalığa maruz kaldığı çok ileri derecede n.sensrıol işitme kaybınınbulunduğu görüşü bildirilmiş olup bu durum üzerine üyemize 24 12 sayılı yazı yazılarak özetle 506 ssve genel sağlık sigortası kanunun 14 ve 26.maddeleri ve vakıf statülerimizin meslek hastalıklarının şu şekilde tarif edildiği meslek hastalığı sigortalının çalıştığı ve yaptığı işin niteliğinden dolayı tekrarlanan bir sebeble veya işin yürütüm şartları yüzünden uğraeçici ve sürekli hastalık bedensel veya ruhasal özürlülük halleridir.bu kanun kapsamında ilk defa çalışmaya başladıkları tarihte mevcut hastalık veya arızası bulunanlar bir hastalık veya arızalarının malul sayılmasını gerektirecek düzeyde olmadığınıkurum veya kurum dışı hastanelerden işe girmeden önce alınmış usulune uygun sağlık raporu ve dayanağı tıbbı belgelerle kanıtlamakla yükümlüdür.

sigortalı olarak ilk defa çalışmaya başlanıldığı tarihte malul sayılmasını gerektirecek derecede h astalık ve arızalarının bulunduğu önceden ve sonradan tespit edilen sigortalılar bu hastalık ve arızalarının bulunduğu önceden veya sonradan tespit edilen sigortalılar bu hastalık ve arızaları maluluk sigortası yardımlarından yararlanamaz. Denilmekte olduğu kanun metinlerinden yola çıkıldığında bankamıza intisabının yapıldığı tarihte böyle bir hastalığının olup olmadığını tamamen kendilerine ait olduğunu ayrıca hastalığın meslek hastalığı olup olmadığı hususunda ilgili kurum saglık kurumu tarafından tespit edilemsinin zorunlu oldugu ihtilaf halinde SSK Kurulunun onayı ile meslek hastalığı sayılı r denildiği ; diğer taraftan 5510 sayılı SSK kanunun 25. (değişik 7.4.2008 tarihi ve 5754-13 maddesi) MALUL SAYILMASI şartlarının belirlemiş oldugu göre sigortalı;

• Sigortalı veya işverenin talebi üzerine kurumca yetkilendirilen saglık hizmetleri sunucularının saglık kurulu usulune uygun olarak düzenlenecek raporlar ve dayanagı tibbi belgelerin inceleme sonucu sigortalı için çalışma gücünün meslek hastalıgı sonucu meslekte kazanma gücünün enaz %60’ını kaybettiği kurum ve saglık kurulunca tesbit edilenin ise malul sayılacagı ancak sigortalının ilk defa işe başladığı tarihten önce sigortalının çalışma gücünün %640 ve üzeri olması durumunda yararlanabilir.
Üyemizin sakatlık durumu ilk defa işe başlamadan önce olmadığı belirtilmiş olup bu konuda kendisinin ifadesi ile diğer sosyal güvenlik kurumlarından telefon ve mail yolu ile edinmiş oldugu bilgiler dogrultusunda sakatlıgının ilk defa işe başladıktan sonra dahi olsa yararlanabileceğini belirtmektedir. Yukarıda açıklanan hususlara göre istifaen görevinden ayrılan üyemiz ......... iddiaları dogrultusunda yapılacak işlemlerde tereddüte düşülmüştür. Adı geçenin sakatlık statüsünden mi yoksa maluliyet sigorta kolundan mı işlem yapılacağı açıklığa kavuşmamıştır. Bu nedenle yazımız ekinde sunulan raporlar bilgi ve belgeler ışıgında ilgili dönemi kapsayan 506 sayılı SS ve GSS kanunu hükümlerine göre vakfımızın yapacağı işlemleri esas teşkil edecek hususların ve uygulamanın ne şekilde olacağının konunun aciliyetide göz önüne alınarak görüş bildirilmesi hususunda gereğini rica ederiz.

Herkese çamur banyosu iyi gelmez ki. Bunu bile bile çamura yatıyorlar. Daha detaylı sonra yazacağım.

saolasın makri bende şimdi yanıt vermek için oturmuştum yanı aynı anlamışız benım husnu kuruntum değilmiş böyle bir şey olurmu ya bunları kıme havale etmek lazım bilmem artık

BUGÜN ONLARA BU YAZIYI GÖNDERDİM.

Dün itibari ile ssk ya yazmış olduğunuz yazıyı aps ile aldım.
Bu yazınıza gelecek olan cevabı ben size söyleyeyim.
-meslek hastalığı olabilmesi için meslek hastanesinden rapor alınması lazım
-malulen emeklı olunabilmesi için se %60 uzeri maluliyet olması lazım.

denilecektir.

Halbuki ben bunu demiyorum bunu istemiyorum. Siz bu yaklaşımınızla işi yakuşa sürdüğünüz gibi iyi niyet
konusunda beni şüpheyede sevk ediyorsunuz.Yanlış anladıysam lütfen düzeltin bende özürdiliyim.

Sorum şu, konum şu;
-Ben 2007den buyana vergi indirimi kullanıyorum.Rahatsızlığım 2005de başladı 2007de heyet raporu ile onaylandı bunuda
malıye 3.derece vergi indirimi ile onayladı.
1993 girişliyim 4600prim ödemem var.
özür sonradan/ önceden/ doğuştan /meslekten /kaza sonucu/ hastalık sonucu olup olmamasına bakılmaksızın emekli olabilir miyim? bu kadar basit ifade aslında,

Size çekmiş olduğum tebligatla ben 40cak itibari ile emekliliğim başlasın istemiştim. İlgili yasa maddesi ekinde, fatih ssk yetkılısınınde yazılı beyanını aldım.(e-mılın dışında)benım durumumda olup emeklı olanlarıda tek tek lısteledim tahsıs numaralarını rica ederek.

burda ya 37 kişi yanlışlıkla emekli edildi ve ssk yetkilisi yanlış bil bilgilendiriyor. Hukuk sorunumu onlarla çözeceğim yada siz yanlış yönlendiriyorsunuz.

Eğer sizi emaıllerımı rahatsız ettiğimi düşünüyorsanız siz de benı mahkemeye verin !be nde neden olduğunu gidip elimdekilerle açıklıyayım. dava bir an evvel bitsin kim haklıysa sonuçlansın!
uygulamanız cidden beni mağdur ediyor. sadece muhattabım siz olduğunuz içinde size yazıyorum ssk emekli sandığınız halledecek diyor sizse beni emeklı olamıyacağım yada sürecinin uzun süreceği
konulara sürüklüyorsunuz.
ektekı evraklarıda hakkım olarak bana emaıl ıle göndermenizi rica ediyorum .

yazınızıda hiç üşenmeden yazdım size gönderiyorum lütfen tekrar okuyun ...
Saygılarımla,

Bence sgk'dan gelecek cevap maluliyette ısrara rağmen sorunu çözücü olabilir.
Durun bakalım...

bülent bey ama yapılan hiç iyi niyetli yaklaşım değil...diymi?

ssk yı yazdıkları yazı ile resmen malulıyete yönlendiriyorlar...????

diyelim ki ssk evet melulen olamaz ,meslek hastalığı olamaz dedi kesti attı.
benim yerimde olsanız daha ne yaparsınız?

Öyle saçma bir şey ki şu size yaşatılanlar... Yani kötü niyet mi yoksa sahiden aptallık mı inanın bilemiyorum!
Dileyelim de sgk doğru algılasın ve doğru bilgi versin...

Aklıma gelen, şahsen gidip işyerinizdeki mali müşavirle felan konuşmanız. Böyle bir olasılık var mı?

Orada şöyle bir durum var. Rapor olarak hem malülen hemde normal olarak emekli hakkınız varsa sizin tercih ettiğiniz işleme konur.

bülent bey ,benim şahsi fikrim bunlar baştan bilmedikleri için kendi doğrularınca direttiler.Sonra ilkerde kanun maddelerini onlara gönderdi bende ...fark ettiler ve dönüş yapamıyorlar.sgk yıda oyüzden kendi cevaplarına doğru yönlendiriyorlar

Ben yetkılı bir arkadaşıma onlara laf gideceği için dedim ki ;şayet onlara inanıp işin ucunu bıraksaydım 3 yıldaha prim ödeyeceğim gibi 49 yaşımıda bekleyecektim bu mağduruyetin hukuki boyutunun ne olacağının farkındalarmı?

Bülent bey sizin önerinizi bugun şube muduru olan çok yakın arkadaşım var
oraya gönderdiğim her e maılı onada bcc yapıyorum.Alaca karanlık kuşağı gibi yazıları takip ediyorum okudukça şiştim...ben atlayıp gidecem oraya demiş.Banada sen de git diyor...eşim bu aralar çok yoğun
tek başıma gidersemde biz ona demiştik o bizi anlamamış diyecekler
(cunku bu numarayı apartman görevlimiz bile sıkışınca yapıyor.Ben siz yok dedim ama siz anlamadınız herhalde duymuyorsunuz ya:( )

makri;malulen yetse olurumda malulenen yeten bişi yokki,
sonra ta aralıkta bülentbeyn yazdığı dilekçeyi tebligatla gönderdim bana cevap vermişler cevap gelmedi...gelmez mi hiç?
sonra o tebligatta doğuştan değil uzm .doktorumuz raporları inceledi diyor
daha sonra araştırma hastanesine sevk etmişler orayada doğuştanmı kalıtsalmı araştırın diyor...

çorba yaptılar...ailemmi bile şimdiki gelişmeler ne diye soruyor?
bana merhaba diyen herkes artık sgk nın506 sayılı kanunu biliyor diyim kısaca...

çok çok teşekkurederim .şuraya yazdığınız ıkı satır bile ınanılmaz manevi moral bana
eşim bile
olamazsanda olamazsın ya demeye başladı...

Malülen emekli olun anlamında yazmadım. Yazdığım kriterleri tutuyorsa işçinin talebi kabul edilir anlamında yazdım.
Uzun uzun cümleler, kanun maddeleri yazmaya gerek yok. Sizi vergi indirim belgenizle istinaden 5510/28. maddeden emekli edecekler. Etmek zorundalar. Maç ne kadar uzatılırsa uzatılsın bitirilmek zorundadır.

Üst Alt