Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] SGK trafik kazaları sonrası sağlık ihtiyaçları için bizi mağdur etmesin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
beklelen genelge nihayet çıktı.geçmişe dönük ödeme çalışmaları da bir an önce sonuçlanır umarım

dün konuştuk 25 şubat 2011 den sonraki faturaları getirin ödeyeceğiz dedi sgk memuru.bundan sonrakiler de ödenecek.bu kanun sonda ve bez ödemeleri için iyi oldu.diğer tıbbi malzeme alımı ve ödemesinde bizim için dezavantajlı.mesela sizin almak istediğiniz 20 bin tl lik cihaza sgk nın ayırdığı ödeme limiti en fazla 3 bin tl dir.ama bu ücreti sigortaya ödetebiliyorduk.bunda sonra ucuz ve kalitesiz malzemeye mahkumuz.bu konuda ne yapılabilir?bilenler paylaşırsa seviniriz..

trafik kazalarında giderlerin sgk tarafından karşılanması

yeni düzenleme sevindirici ancak 25 şubattan önce olan kazalar ne olacak ben 2010 ocak ayında kaza yaptım sol ayağım koptu polis raporlarında 8/6 ben kusurlu gözüküyorum değiştirilmesi için mahkemeye başvurdum protes fiatı 80000/90000 tlye yakın bunu SGK karşılayacakmı

artık tüm illerdeki kurumlar ödeme yapıcak mı tek taraflı kaza olsada

sgk hala trafik kazalarının ödemelerini yapmıyor bugun kurumumu yine aradım genelge bekliyoruz diyolar nolucak böyle neriye kadar cepten yiycez güvencemiz oldugu halde ödemiyolr bıktırdılar bi bilgisi olan varmı napıcaz...

bugün görüştüm sgk ile, kaza 25/02/2011 tarihinden önce omuşsa ödeme yapmıyoruz dediler.
buyrun burdan yakın:mad:

nasıl yani varmı böyle saçmalık ben 14 mayıs 2009da yaptım kazayı ödemıyck mi yani perişan olurz ben böyle adaletin devletin

kendi yayınladıkları genelgede kazanın tarihine bakılmaksızın ödeme yapılır diyor ama kurum hayır diyor.bunlar ne yaptıklarının farkında bile değiller.zaten şu seçim öncesi bu iş ya düzelir ya düzelir seçim sonrasına kalırsa vay halimize.

valla kafayı yedırtıcekler bu sgknın allah belasını versın dedırtıyolr artık

rezalat ki ne rezalet, bir işi bir senedir halledemediler, ha bugün ha yarın oyalayıp duruyorlar:mad:

allah kahretsın gene basladık beklemeye yokmu bı gelısme arkadaslar , mahkummu kaldık bu ali kıran lara....

yok bişey her gün ınternete girdiğmde bu konuyu araştırıyorum yoködeme yapmıyolar nolucak bizim halimiz bu nasıl adalet yasa çıktıı hersey tamm bu neyın bekleyişi bi açıklamada yapmıyolr yemin ederim bıktım bıktırdılar hastalık bi dert bunlarla uğrasmak bambaska bi dert bülent abi napcaz abi sende bi destek çık neriye gitceksek ne yapcaksak yaplm artık böyle olmuycak burnumzdan getırdiler

biz böyle masum masum oturursak hiçbir şey olmaz.millet olarak en büyül sıkıntımız malesef bu; tepkimizi sadece bşreysel olarak içimizi yiye yiye veriyoruz.
daha önce de demiştim, ben ankarada yaşamıyorum ama gerekirse gelirim, şu sgk'nın önüne gidip bir açıklama yapmak çok mu zor arkadaşlar?
biz sesimizi çıkarmadığımız sürece adamların bizi umursayacağı yok, buna da emin olun.
bir de şu pozitif ayrımcılığı savunanlar vardı, acaba o arkadaşlar şimdi nerede????yoksa bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mı diyorlar?nerde kaldı müslümanlık, komşusu aç iken tok yatan bizden değildir hadisi nerde kaldı???kendi sıkıntıları yok ama arkadaşlarının sıkıntıları da ilgilendirmiyor galiba.!!!!
biz böyle sustukça daha çok aba vuran olur bize!!!

valla gereken neyse yapalım çıksınlar ödemiycez desinler bundan daha iyi

referandumda ewet yorumu yapsak daha farklı olurdu bu ne ilgisizlık yorum yapma zahmetınde bıle bulunmuyor bazıları , helal olsun ne dıyım...

alemlere rahmet peygamberimiz (s.a.v) buyuruyor ki;komşusu açken tok yatan bizden değildir.

biz ise, müslüman kardeşimin durumu nedir, herhangi bir sıkıntısı var mı, diye dönüp bakmıyoruz, varsa yoksa şakşak, kendi menfaatimiz, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın, yetmez ama evet, evetten sonra gerisine ne olursa olsun banane!!!

pozitif ayrımcılık diyorlar dı her halde bu olsa gerek!!!

(ha bu arada onlara kalsa, biz haşa müslüman da değilizdir:mad:) bir şeyleri eleştiriyoruz yaa.!!

sgk trafik kazalarının şifresini çözmeye çalışıyormuş. malum şahıstan mod medyan hesabını öğrenmeye gitmişler, yakında çözülür diye umuyorlarmış...
bu arada hangi tarihten önce ve hangi tarihten sonra ödeme yapalım diye de okyanıs ötesine sormuşlar, fetva bekliyorlarmış, hani olurda ümmeti müslüman harama bulaşmasın diye ha.bizi düşünüyorlar sağolsunlar.
umulur ki iki kanal bittiğinde trafik kazaları da biter böylece sgk da yapmadığı ödemeleri yapmaktan kurtulur.
halimiz bu işte daha ne olsun!!!
yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun.
allemmei cihan olsanız iki elim yakanızda öbür tarafta...:mad:

atoksol yuregıne saglık dort dortluk anlatmışsın konuyu essekten dusenın halınden esekten dusen anlar bızı anlamaları zor dostum

arkadaşlar bu gün dilekçeme gelen cevapta 25/02/2011 tarhinden sonraki tıbbi mazleme bedelleri ile ilgili işlem yapılacaktır demişler.kaza tutanakları vs. belgeleri hazırlayıp sgk ya sunacam.
ilk defa işlem yapılacak dediklerine göre yapacaklar diye umuyorum.
hadi hayırlısı

genelgeden veya duyuru gıbı bır acıklama var mı bız unutuldukmu ne olacak bu halımız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt