Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Sakatların otomobil alım-satım ve kullanımı ile ilgili talepleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bende isteklerimizin kabul edilmesi ümidiyle kampanyaya katıldım.
En kısa zamanda gerçekkleşmesi ümidiyle.........

Başbakanlık BİMER'deki başvurmuzun güncel hali:
Başvuru Hareket(ler)i
Gönderen Kurum - Gönderme Tarihi - Alan Kurum
BİMER - 13.04.2009 - DEVLET BAKANI NİMET ÇUBUKCU
BİMER - 13.04.2009 - İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
BİMER - 13.04.2009 - MALİYE BAKANLIĞI
BİMER - 13.04.2009 - SAĞLIK BAKANLIĞI
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI - 13.04.2009 - EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - 13.04.2009 - TRAFİK UYGULAMA VE DENETLEME DAİRE BAŞKANLIĞI

SAĞLIK BAKANLIĞI - 14.04.2009 - TEDAVİ HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TEDAVİ HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ - 14.04.2009 - TEMEL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

MALİYE BAKANLIĞI - 15.04.2009 - GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI
GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI - 15.04.2009 - GELİR YÖNETİMİ DAİRE BAŞKANLIĞI-1 (B)
GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI - 15.04.2009 - GELİR YÖNETİMİ DAİRE BAŞKANLIĞI-2
GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI - 15.04.2009 - GELİR YÖNETİMİ DAİRE BAŞKANLIĞI-3

GELİR YÖNETİMİ DAİRE BAŞKANLIĞI-3 - 16.04.2009 - KDV MD.(53)

DEVLET BAKANI NİMET ÇUBUKCU - 17.04.2009 - ÖZÜRLÜLER İDARESİ BAŞKANLIĞI
GELİR YÖNETİMİ DAİRE BAŞKANLIĞI-1 (B) - 17.04.2009 - ÖTV-2 MD. (2-3-4 SAYILI LİSTE)(52)

BAŞVURU TARİHİ: 13.04.2009
BAŞVURU SAYISI: 116349
BAŞVURUNUZU BİMER'DEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

şimdi bu ne demek oluyo :)Ben hiçbişi anlamadım Bülent :)

Demek oluyor ki, Başbakanlık başvurumuzla ilgili görüş belirtsin diye ilgili kamu kurumlarına talimat veriyor. O kurumlar olumlu-olumsuz bir görüş belirtecekler...

Bende yolladım ama bize böyle kabul edildigine dair mail gelmiyor neden acaba?

Bir süre sonra aynı içerikte talep gelince hepsi için işlem başlatılmıyor demek ki...

Banada gelmedi valla galiba seni tanıyorlar bülentcim.:) baştakine yollayalım gerisinin haberi zaten olur dediler bence..:)

Bülent abi ozaman gelişmelerden bizide haberdar et .......
ayrıca sana bi özel mesaj atmıştım bi ilgilensen..

bende gönderdim :) arkadaşlar bu sorun hepimizin lütfen duyarlı olalım ve 1 dk mızı ayırıp gönderelim. bu mail lerimizin ses getireceğine eminim. tşkler oturan boğa

gelen cevap

T.C.
ULAŞTIRMA BAKANLIĞI
Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü​

Sayı : B.11.0.KUG.0.00.15.01/261 21/04/2009
Konu:

Bakanlığımızca yetkilendirilen Tüvturk Güney Taşıt Muayene İstasyonları Yapım Ve İşletim A.Ş. ve Tüvturk Kuzey Taşıt Muayene İstasyonları Yapım Ve İşletim A.Ş.’ye ait Araç Muayene İstasyonlarında 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun 35. maddesinde muayene ücretleri belirlenmiş olup; herhangi bir ayrım bulunmamaktadır.

Bakanlığımızca yetkilendirilen Araç Muayene İstasyonları 492 sayılı Harçlar Kanunu hükümleri kapsamı dışındadır.

Başvurunuzda yer alan diğer konular için Maliye Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Aynısını banada göndermişler.Yapacak birşey yokmuş.Vize harçlarını kuzu kuzu yatırmak lazımmış

gönderdik bakalım çoğunluktan herkes korkar...

hayırlısı olur inşallah bende gönderdim

Maliye bakanlığından gelen cevap

T.C. MALİYE BAKANLIĞI
Gelir İdaresi Başkanlığı
Sayı : B.07.1.GİB.0.52-5200.07/599
Konu : 21.04.2009 - 41998

İlgi: 14.4.2009 tarihli dilekçeniz.

İlgide kayıtlı dilekçeniz incelendi.

Söz konusu dilekçenizde yer alan malul ve engellilerin ilk iktisabını yapacakları araçlarda ÖTV istisnası uygulamasına yönelik önerileriniz, mevzuat değişikliği çalışmalarında değerlendirilmek üzere not edilmiştir.

Bilgi edinilmesini rica ederim.

Başkan a.

sevgili kardeşim mesajı gönderdim. Ama maalesef duyarlı olacaklarını sanmıyorum.Bunun birtek çözümü olabilir. Geniş kapsamlı bir miting düzenlenmeli.Çünkü bizler hediye istemiyoruz. Bununda birtek yolu var meydanlara çıkmaktır.Hertürlü zorluğa göğüs germeliyiz sevgiyle kalın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt