Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Sakatların otomobil alım-satım ve kullanımı ile ilgili talepleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu işten en çok benimgibi işitme engelliler muzdalipti çok faydalı olur işallah gönderdim bende

Eleştiri 9: ". Çok yakında isim vermeden passatın tarifi yapılır ve bu özellikte talepler doğar"

Cevap 9: kjfweh hg WHOwhg oWHOHWou!

eleshtiriyi okiynca bi "hö?" cikiverdi agzimdan ama cevaba bakinca oturanboga da ayni spontan tepkiyi vermish olabiliceni düshünerek rahatladim :):p (yoksa kriptografik anahtarini bulmamizi istedigin cok önemli bi mesaj miydi bu, bogambogam?? :p:p:p)

Eleştiri 10: "Hatta benzini biledevletten talep edebilir, sırf bu yüzden meydanlara dökülebiliriz"

Cevap 10: Neden olmasın! Mesela üniversite okuyan sakatların okula gidip gelmelerini kolaylaştırmak için faizsiz krediyle otomobil alımı ve belli bir ölçüde benzin fişi verilebilir. Böylece sakatların üniversite okumak için teşvik edilmesi sağlanabilir (Avrupa'da örnekleri var). Bir gün böylesi bir talep gelirse, Taksim'de slogan atmaktan mutluluk duyarım!
:) ve hatta faizsiz krediyle dahi olsa araba alamicak durumda olanlara (tahsil süresi boyunca, veya araba alabilecek duruma gelinceye kadar) devlete ait (hatta cogunlukla sifir kilometre) olan araba örencinin sinirisiz kullanimina sunulabilir, sigortasi da herhangi olasi bi tamiri de ödenebilir... neden olmasin? :)... oluyor böyle sheyler... yakita gelince; benzin fishi degil de (araba alabilicek durumda olup olmamaktan bagimsiz olarak) okul ve ev arasindaki mesafeye göre hesaplanan, arabanin ufak tefek bakimi icin ihtiyac duyulabilicek miktari ve sosyal yashama katilmayi da göz önünde bulundurarak belirlenen götürü (umarim dogru kelimedir; sözlükten baktim) bi miktar, sakatligi yüzünden arabaya ihtiyac duyan örenciye her ay ödenebilir... ben dört yil boyunca ("betriebskostenpauschale" ismi altinda) her ay aldim bu parayi ama okulu haddinden fazla uzatinca -bence hic de haksiz olmayarak- kestiler tabe :eek::D... bi de ödenen miktar sömestr tatillerinde düshürülüodu biraz ama kesilmiodu...

oturanboga gibi ben de öylesi talepler icin (hele ki) taksim'de slogan atmaktan mutluluk duyarim, hem de cok :)... cünkü her an, her yerde, her konuda sürekli söylenildigi gibi "egitim shart, abi !!!" :):p:)...

sevgiler :)..

Sakatların otomobil alım-satım ve kullanımı ile ilgili talepleri

:)Mesajınıza bende katılarak ilgili yerlere gönderdim.İnşallah ilgililer bu taleplerimize duyarsız kalmazlar.

Tamamdır gönderdim. Bu arada vbulletine geçilmiş güzel olmuş bencede.

Hayırlısı olur inşallah. bende gönderdim

girişiminiz için ve benide haberdar ettiğiniz için teşekkür ederim,umarım işe yarar tüm adreslere yolladım

Çok güzel düşünülmüş inşallah hayırlısıyla taleplerimiz gerçekleşir

Maillerime daha sık bakmalıyım.
Belirtilen adreslere yolladım, ilaveten msn deki arkadaşlarıma da.

Sayın oturanboğa bizim güzergahta iett duraklarında oturulacak yer yok, bununla
ilgili de ben bir girişimde bulunmak istiyorum. Ne yapmam lazım?

cesar39, ileti Meclis başkanına da gönderilebilir tabii. Ama bu gönderilecekler listesini seçerken doğrudan konuyla ilgili kişi ve kurumlar olsun istedik. Zira konunun Meclis'le bir ilgisi de yok...

haklı olabılrısın ama meclıs baskanıda bır engellı babası oldugu ıcın ve hanımıda emeklı bır avukat ve engellıler ıcın bır cok yardım kurulusunda calısmıs oncu olmus bır ınsan.. onlarıda arkamıza almak bence bıze ıkı kat daha guc saglar cunku onlarda bızım gıbı halımızden anlayabılecek ınsanlar..

benim de çıkan kanun ve yönetmeliklerden izlediğim kadarıyla her geçen gün sakatlara verilen haklar tek tek alınıyor sonrada sakatlar haftasında bol bol sömürü yapılıyor bumudur sakatlara verilen değer bizi anlamayan kişileri 10 dk lığına biizm yerine kendilerini koymalarını rica ediyorum

merhaba

Gönderdim bülent'çiğim işallah hayırlısı olur.

bende gönderdim inşallah hayırlı bir haber alırız...

Arkadaşlar bende gönderdim fakat böyle olmaz ben derim ki sesimizi federasyon ve tüm bizim gibi düşünenlere duyuralım birlikte gerekirse yürüyüş düzenleyelim ben bu hazır mailli tüm arkadaşlarıma ve çalıştığım şirketteki tüm çalışanlara gönderdim lütfen sizlerde böyle yapın.Benim yapabiliceğim başka ne olursa önerilere ve iş birliğine hazırım,
Gerekirse televizyon kanallarına çıkıp anlatalım durumumuzu bizlere duyarlı çok insan var yanlız değiliz aramızda para toplayıp gazete ilanı bile verelim derim birilerine sesimizi duyurmanın zamanı geldi geçiyor.

Bende gönderdim gitti.Hayırlısı olur inşallah...

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]BAŞVURU TARİHİ 15.04.2009 BAŞVURU SAYISI 118286[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]BAŞVURUNUZU BİMERDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]banada böyle bir yazı geldi sizleri bilgiendireyim dedim.[/SIZE][/FONT]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt