Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] Sağlık Kurulu Raporları ile ilgili önerilerimiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tagi ne yaparsın kardeşim herkez halinden memnun

----------

Bu sitede maalesef böyle konularda kimseden ses çıkmıyor,daha çok bilgi alma,paylaşma ve muhabbet konuları için uygun bir site

_üzgün_;
özürlü gurupların sakatlık derecelerindeki düzeltmaler yapıldı ve son haliyle ekimde çıkacagını bizzat öznur beyden aldım bu bilgi yeterlimi konum olarak bu şahıs gelir idaresi başkanlıgı sakatlık şubesinin yetkili müdürü yani vergi indirimi hak etmiş olanların raporlarında son noktayı koyan.

----------

ciftcioglumustafa;
özürlü ölçütü sınıflandırma yasası yada yönetmenlik bizim buyasanın deyişmesi yada yönetmenliyin deyişmesi yönetmenlikte yasayla deyişeceyine göre konumumuz yönetmenliyin deyişmesi olmasına ramen kelimeler üzerinde yorum yapmayalım lütfen bu yönetmenlik özürlü idaresi başkanlıgı vede saglıkbakanlıgı vede en son maliye bakanlıgı tarafından yönetmenliyin düzeltilen son haliyle ve ekime kadar süre tanınarak çıkarıldı yetkili agızdan aldıgım bu bilgiyi sizlerle paylaştım benden bukadar başka bilgiside olan varsa yada benim bu verdiyim bilgiyi çürütecek bilgisi olanda varsa buyursun yeterki bir ugraş olsun bir haber ortaya çıksın

Merhaba;

Tagi bey sürekli yazdıklarınızı ve bu konuyu takip etmeye çalışıyorum.Çünkü bende bu konu ile ilgili olan mağdurlardan biriyim. İki senedirde bu konuyla ilgili bir gelişme yok inşallah sizin yaptıklarınız ve bizim yazdığımız yazılar dikkate alınır ve birşeyler yapma çabasına gidilirde bütün mağdur olan arkadaşlarımız konuyla ilgili mağduriyetlileri giderilmiş olur.

Bu ilginizden dolayı size teşekkürlerimi sumarım.

Tagı ÇEÇE kardeş, yapmış olduğun özverili çalışmadan dolayı seni kutluyorum. Gel gör ki;bizim engelli arkadaşlarımız da iş yok.Herkes sus, pus oturmuş.Birşeylerin kendiliğinden olmasını ya da birileri çalışsın, çabalasın, bizde hazıra konalım mantığıyla hareket ediyorlar. Taşın altına el sokan kimse yok. Bu taşa hep beraber omuz vereceğiz ki yerinden oynatalım değil mi ? Eylem yapalım,Ankara da..Susa, susa bu hallere geldik.. Devlet 2022 maaşını da engellilerin elinden alsa bizimkiler buna da birşeyler demezler...Kaderci bir toplum olmuşuz. Kader de bu da varmış derler gecip giderler eminim..
Allah sonumuzu hayıra getire.

ben kayseriden yazıyorum bizim burada torpilin olmazsa hapı yuttun buranın memurlarında ne din var ne iman özürlülerin ise hiç değeri yok yapılması gereken işin geciktiyse ve sende araştırdıysan işin kötü hem hakaret işitiyorsun hemde bak fazla kurcalarsan işin hiç olmazzz gib isinden tehdit alıyorsun
ÖRNEK: rapor aldım tüm prosüdürü tamamlayana kadar göbeğim çatladı emekli oloacamya elimiz para görecek
bir engel çıkardılar orayı aşamıyorum içerde suan 4 maasım birikti alamıyom çünki torpilim yok
epikiriz raporunu doktorum el yazısı ile yazmış bu daktilo ile yazılacakmış sağlık kurulu inat ediyor daktilo doktor inat ediyor klinik ortamında el yazısı olur simdiye kadar kabul ettilerde şimdi niye kıllık yapıyorlar diyor
anam agladı ne doktora printirdan epikirizi yazdırabildim nede sağlık kuruluna bu el yazısı epikirizi onaylatabildim
kayseri valisine varana kadar yardım istedim özürlü olmak ne kötüşey kimse parmağını bile oynatmıyor
lütfen arkadaşlar bana yardımcı olun yol gösterin lütfennn
artık bıçak kemiğe dayandı kendime zarar vermekten korkuyorum

Tagi Bey,
Ben yaklaşık 10 yıldır bu işle uğraşan biriyim..
Yasa ile falan herhangi bir alakası yok bu işin. Yönetmelik ne diyor.. "Kazanılmış haklar korunur .. diyor değil mi.. Ben 10 yıldır Vergi İndirimi alan biriyim..
Maliye Bakanlığına göre engelliyim.. SGK ya göre sağlamım. Çünkü beni emekli etmiyorlar. Yeni rapor istiyorlar.. biliyorsun yeni tarihli rapor oranlarını da da kuşa çevirdiler.
Eğer Yönetmelikte Kazanılmış haklar korunur.. Yeni tarihli rapor almaya gerek yoktur diye Başbakanlıkca bir genelge gönderilse Kurumlara sorun ortadan kalkar.
Yani emeklilik açısından problemlerin çoğu Kanundan değil, Kurumların emekli etmek istememelerinden kaynaklanıyor.. Yorgunu yokuşa sürüyorlar anlayacağın.
Yeni tarihli rapor olayına gelecek olursak,
% 12 gibi engelli bulunan Ülkemizin sanırım engelli sayısı fazla geldi ki, Kurumlar 1 gecede yönetmelik değiştirerek en azından % 5-6 ya düşürüverdiler engelli sayısını.
Yukarıda yazdığımında kanunla ilgisi yoktur.. 2006 tarihli özürlülük ölçütü yönetmeliğinin değişmesi sorunu kökünden çözecektir.
Vergi İndirimi için Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kurulunun iptal edilme ise haklısınız Kanunla olur sanırım.
Saygılar

arkadaşlar bende az önce hastaneden geldim.
Vergi indirimi için başvurmuştum.Geçtiğimiz cuma heyete girmiştim.
bugün sonucu almaya gitdim bana vermediler.Hiç bir şeyde söylemediler.Çok şaşırdım.Biz direk mal müdürlüğüne gönderecez dediler.Raporda ne yazdığını da öğrenemedim.Moralim çok bozuldu.Bunda saklanacak ne var anlamadım gitdi...

Merhaba duymazay11;

İlgili Yönetmelik gereğince Vergi İndirimine esas sağlık kurulu raporları şahıslara verilmez.. Söz konusu raporlar Hastaneye sevk için müracaat ettiğin yere gönderilir..
Bu rapor ordanda eğer % 40 ve üzerinde ise nihai karar için Maliye Bakanlığı Merkez Sağlık Kuruluna, eğer rapor oranınız % 40 ın altında ise İlgili Kurumca size olumsuz yazı gönderilir

Merhaba ciftcioğlumustafa
En azından merakımı gidermek için birşeyler söyler diye hususi hastaneye kadar gitdim.
Demek ki senin dediğin gibi ben veya çalıştığım belediyeye yazı bekleyecem.
Ne yapayım sabredecez.
ben bir an önce sonucu öğrenip E sınıfı ehliyeti mi H sınıfına çevirmek için baş vuracaktım.
Verdiğin bilgi için teşekkür ederim.

2006 Yılında çıkarılan Özürlü cetveli sırf özürlü sayısını azaltmak için çıkarılmış bir YÖNETMELİKTİR.O kadar çok haksızlıklar yapılmış ki hazırlayanlar ve onaylayanların İNSANLIĞINDAN ŞÜPHE DUYUYORUM.O CETVELİ HER OKUYUŞUMDA O KİŞİLERE O KADAR GÜZEL ANIYORUM Kİ KULAKLARI ÇINLAMAYI BIRAK KEMANLAR ÇALIYORDUR.
BU CETVEL DEĞİŞMEDİĞİ SÜRECEDE BU KİNİM DEVAM EDECEKTİR O MALÜM KİŞİLERE.

benım sahsı gorusum ne o yonetmelık cıkar nede bu insanlar rahat eder hiç .nancım yok iki sene içinde ne kanunlar cıktı benım devlete guvenım yok hemde hıcbır konuda yabancı uyruklu olsaydık butun işlerimizi daha cabuk ve kendileri yapardı maalesef t c lıyız

arkadaşlar gösterdiğiniz yakın ilgi gözlerimi yaşarttı tsk ederim hepiniz nede çok yardımseversiniz

Sayın Uday Arkadaşım,
İlgisizliğe dem vuruyorsun da neden vuruyorsun.
Tamam doğrudur yeri gelir bazen ilgisizlik olur.Ama haklı sebepler olması lazım.
Mesela buradaki başlık sağlık kurulu raporları ile ilgili öneriler başlığı.
Burada öneriler sunabilirsin, sorunlarına çözüm bulamazsın.
Neden böyle yazdı diye geçmiş yazılarını araştırınca şahsınız burada emeklilik işlemleri için bana yardım edin gibi bir yazınız üzerine yazdınız sanırım.
Bunu bence uygun bir başlık altında veya (yoksa) kendiniz bir başlık açıp yazabilirdiniz.
Eh o zaman hala ilgisizlik var ise, işte o zaman yazın bu yazıyı.
Sakın yanlış anlamayın ben bir şeyleri veya birileri savunmak için yazmıyorum.
Yeri geldi mi en sert muhalefeti de yaparım (CHP yanımda solda sıfır kalır :) )

sayın çiftçioğlu mustafa bey siz emekli olmak için müracat ettinizdemi sizden tekrar ropor istediler merak ettim çünkü bende vergi indiriminden yararlanıyorum 2003 tarihinden beri bende emekli olmak istersem tekrar rapor mu isteyecekler.

Sadece son zamanlarda değil, yaklaşık 7 yıldır emeklilik için uğraş vermekteyim.
Sonuç hiç değişmedi.. 2006 tarihinden önceki yönetmeliğe göre yaptığım emeklilik başvurusu, 5434 Sayılı Yasanın 39/j maddesine takıldı.
Bu defa 5510 sayılı yasa geldi.. Yeni yaptığım emeklilikte 2006 tarihindeki yönetmeliğe göre alınmadığı gerekçesiyle reddedildi..
Yazıyorsam bom boş yazmam..
Saygılar

_üzgün_;
Sitemim size değildi. Bazı kişiler malesef boş konuştuğumu zannediyorlar.. O nedenle söyledim..yanlış anlamaya neden oldu isem..özür dilerim..
Gelelim size..657 ye tabi olarak çalışıyorsanız.yani memiursanız. 2006 tarihi öncesi almış olduğunuz raporların hiç bir önemi yoktur. Emekli sandığınca..
Eğer İşci olarak istihdam ediliyorsanız..O konuda tam bir bilgim yok doğrusu. Benim alanın 5434 Sayılı Yasanın 39/j maddesi ile ilgilidir.Yani Memurların bu tür durumlarını bilebilirim.
Eski raporle yada Vergi İndirimi ile emeklilik için müracaat ederseniz.. Sizden yeni tarihli rapor almanız halinde durumunuzun değerlendirileceğine dair bir yazı gelecektir..
Saygılar

Bazı arkadaşlarımız yeni yönetmelik çıkabilir diye ümitli bazıları ise ümitlerini kesmiş bir durumda. Ancak bir gerçek var ki sigortalar kurumunun iki gün önce açıklanan gelir gider dengesizliğinin giderek açılmasıdır. Bunun sorumlusu tabii ki bizler değiliz. Sefa içinde yaşayanlar vebalini halkın omuzlarına yıkıyor. Gemicikler, uçaklar, yalılar, makam arabaların parasını işsiz-aşsız milletin üzerine yıkıyorlar. Burada en mağdur olan kesim ise bizler…

Yeni yönetmelik çıksa bile ben ümit etmiyorum ki bütün haksızlıklar, bütün olumsuzluklar bir çırpıda yok olacak. Çünkü mevcut yönetmelik bizi engelli bile kabul etmiyor ki engellilere tanınacak diğer haklarımızı alabilelim. Temel sorunlardan biri devletin bir kurumunun verdiği bir raporu diğer bir kurumunun reddedip bizi engelli olarak kabul etmemesidir. Çelişkilere yer verilmemeli artık. %60 - %70 raporlar artık Ankara'dan dönmemeli. Bugün engelli insanlar toplumun yüzde 10'undan daha büyük bir dilimi oluşturuyor. Bu çok büyük bir orandır. Bu kadar insanın bir iktidarı yerinden edebilir. Yeter ki biz kendi aranızda daha organize olalım.

ARTIK KİMSENİN ANLAMAYACAĞI, DÜŞÜK ORANLI KARMAKARIŞIK CETVELLER; KABUL EDİLMEYEN RAPORLAR İSTEMİYORUZ.

BİZ HAKKIMIZ OLANI İSTİYORUZ.
ARTIK ENGELLİLERİN YAKASINDAN ÇEKİN ELİNİZİ.

MÜCADELEYE DEVAM…

özürlü olarak işe yerleşen binlerce insan var neden biz yerleşemiyoruz anlamıyorum türkiyede bu kadar özürlü iş açığı varken neden hala sürekli sesimizi dıyurmak zorundayız bizim yaşamızı kolaytırmak yerine her gelen hükümet sürekli önümüze engel cıkarıyor biz böyle bir yaşam hayal ederek yada isteyerek dünyaya gelmedik bizim yerimizde kendileride olabilirdi sürekli cevapsız sorular sürekli yüze kapatılan kapılar herkesin başına gelebilir bu kadar zormu özürlüleri tespit edipte işe yerleştirmek bununla ilgili dogru dürüst bişeyler yapmak hep laf olsun diye bişeyler yapılıyo herşey sözde kalıyo bizim beynimiz özürlü değil vucudumuz özürlü

Bunun için savaş verilmesi gerekir. Devlet ilk önce kamudaki engelli eksiğini kapatacak ondan sonra özel sektöre en sert önlemleri uygulayacak.
Ayrıca yabancı ülkelerden kopya kanunlar yönetmelikler çıkartılırken en azından Türkiye'nin şartlarını da göz önüne almaları gerekiyor. Ayrıca oralarda oranlar %20 lerde başlarken bizde %40 larda başlatıp bir çok kişiyi mağdur etmemelidir.
Her çıkarttıkları yasa ve yönetmeliklerle hep engelli vatandaşlara çok imkanlar sağladık diye övünüyorlar. Ama aslında engelli lerin elindeki tüm hakları kısıtlamamış ve mağdur etmişlerdir.
Bunu engellilerin e-mail, faks vb ile Hükümete, milletvekillerine, cumhurbaşkanına, muhalefete bildirilmesi, ama en önemlisi engelliler ve ailelerinin bir araya gelip artık sosyal bir güç haline gelmesi gerekmektedir. Fedarasyonların ne yaptığı belli değil. Ne dense biraz gayret edince federasyon başkanları milletvekili olup çıkıyorlar. Ondan sonrada TV'lere çıkıp engellilerin haklarını kısıtlayan yasaları savunuyorlar.

merhaba

Bende Sağlık Kurulunu şu şekilde ele almak istiyorum... raporun istem durumuna göre raporun surekli yada 6 ay gibi olması gerekir. çünkü ehliyet için başvurmuş birisi raporu olumsuz cıktıgında hele bide surekli ibaresi oldugunda bu kişi ömrü billah ehliyet ve araba alamayacak anlamında olduğunu anlıyorum. böyle olmaması lazım. ayrıca heyete İlgili kurumlarca atanacak en az bir tane makine mühendisinin de hazır bulunması yada kişinin heyete girmeden bir makine mühendisine başvurarak özel tertibatlı aracının aparat çizimini heyete sunması ve araç kullanabilir olduğunu makine muhendisinin de onaylaması ile saglık kurulundaki doktorlarında ikna olması gerekmektedir çünkü teknolojinin gelişmişliğini bilmediklerinden dolayı engelli kardeşlerimizin yersiz yere h sınıfı ehliyet ve özel tertibatlı araç alamaz durumunda olan bir çok arkadaşımız var arac kullansada saglık kurulunu ikna edemiyorlar. Teknoloji hızla gelişirken, kişiyi araça uydurmak neden. adam zaten engelli, uydurulacak düzenlenecek bir şey varsa oda aracın engellinin durumuna uygun hale getirilmesi ve bunun da saglık kurulundakilerin bire bir görmeleri (çizimini en azından) gerekir ki engellilerin eli kolu olan bu araçların engellinin kullanımına sunulması ve h sınıfı ehliyet alabilirliğinin kolaylaştırılması engellinin sosyalleşmesi, kendine güvenini kazanması için çok önemli olacağı kanısımdayım.

2 ayam dız altından yok sımdı ama dıyer taraflar saglam mesala gozlerım gormesı bana ıs ımkanı saglamıyor ellerımın tutuması merdıven cıkmamı saglamıyor kulaklarımın duyması gunluk ıhtıyaclarımı yapmamı saglamıyo yanı bedende bır eksılık o beden tumden kaybı oluyo mesala gozlerı gormıyen bırısı nın ayakların olması gunesı gormesını saglamıyor ornek vermek gerekırkse bızlere verılen raporlarda sızın dedınız gıbı olursa bır cogumuz %40 ustu rapor alamayız ve tumden madur oluruz bence ıyı dusunmek lazım bu oynunude

arkadaşlar özürlülerin karşılaştığı ayrımcılık bitmeyecek bizleri hakkıyla savunan bizim sorunlarımıza çare bulan kise çıkmayacakmı.yahu rapor almaya kalkarsın bir hastaneye baş vurursun adamlar sana yüzde elli rapor verir. birdiğer hastane buna yüzde yirmi der bir diğer hastane yüzde otuzbeş der.bir diğeri sen sağlamsın der anladık sağlam raporuyla gider bir işe başvurursun bu seferde sen özürlüsün der vallaha ben otuzbeş yaşındayım ortopedik özürlüyüm. ben halen çelişkideyim zaman zaman kendimden şüpe duyuyorum acaba ben sağlamımda kendimi özürlümü hissediyorum.yoksa gerçekten özürlüyümde beni kimse anlamıyormu .ruh halim bozuldu.pisikolojim iflas etmiş durumda altı ay oldu dışarıya çıkmadım.yeter artık ölmek istiyorum......................

----------

bu rapor konusunda benimde bir çift sözüm var
ayrı ayrı aldığımız raporlarda nedense bir düzensizlik oluyor meselabirnci raporumuz yüksek ise ikinci bir raporda düşüyor yahu özürümüz değişmiyorki aynı olan özürlülüğümüz nedense bukelamun gibi renk değiştiriyor.ya arkadaşlar sakatlığımız yine aynı özürümüz yine aynı.....he bide raporu alıncaya kadar çektiğimize gelelim..bizi sanki sağlammış gibi saatlerce kuyrukta bekletiyorlar.itiraz edincede basıyorlar azarı.azar işitmeden usandık yeter artık bunlara bir dur deyin.kanun çıkıyor buna uyanmemur yok.başbakanlık genelge gönderiyor buna uyan yok.daha yasadan haberi olmayanlar var.yasayı hatırlatınca basıyorlar azarı ...sosyal adalet diyorlar sosyal devlet diyorlar dinleyen yok anlayacağınız bizim haklarımız memurların iki dudağının arasında...memurun o anki ruh hali iyise ne ala yok ruh hali iyi değilse yandık hemde ne yandık çıra gibi allah yar ve yardımcımız olsun saygılar

yazdıklarına tamamen katılıyorum ve iki çift lafımda benim var.bende 1 ay önce vergi indirimi için çıktığım bu rapor alma yolunda başıma gelmedik kalmadı en sonunda 30 senedir bende var olan doğuştan kalça çıkığı nerdeyse olmadığına iinanacam artık yahuuu 2000 yılında %40 vermişler bana ve 2002 yılında %40 vermişler bana ve şuan git gide rahatsızlığım artmaya başladı 7 cm kısalık olmuş 10 cm ve bana gittiğim 4 hastanenin verdiği cevap şu... yeni bir düzenleme geldi rapor kırıterleri değişti bundan sonra senin özür derecen %25 oldu yani 10 cm ayağın daha kısaldı iyileştin sen artık alay eder gibi gözüme baka baka beni kapılarından yolladılar nasıl oluyoda benim özürüm artarken iş gücüm azalırken iyileşme gösteriyorum sayın ne yaptığı belli olmayan yetkililer amacınız nedir açıkca açıklayın bize zaten şu dünyada sürünüyoroz toplum içinde ne düşündüğü belli olmayan bir sürü insanın bakışları altında ezilip gidiyoruz bize yoksa bu dünyada yaşamak harammı edildide bizim haberimiz yok.ücretsiz seyahat kartları verdiniz güyaaaaaaa? ben bu kartla toplu taşıma araçlarınıza binerken aşağılanıyım diyemi verdiniz şöförlerden ve yardımcılarından duymadığımız kelime kalmıyo. ben zaten artık kartınızıda kullanmıyorum bukadarı fazla birileri işini yapacaksa olması gerektiği gibi yapsın yoksa biz ne yapacağımızı biliriz iyice canımız yanmaya başladı artık daha fazlasına devam derseniz kendi ülkemizde haklarımız elimizden alınmaya devam ederse bizde dünya insan hakları mahkemesinde size almanız gereken cevabı tokat gibi atarız yeter artık kendinize gelin bizim herkezden çok rahat yaşama ihitiyacımız var allah bizdeki sıkıntıları sizlere vermesin verirse sizde anlarsınız devletimizden sıcak kucak açmasını beklemenin ne demek olduğunu....sözüm işini saptırıp saçmalayan yetkililere...umarım duyulur saygılar genede diyeceğim istemeyerek.:confused:

----------

Evet bizi küçük görüyolar ama aslında onları ayakta tutan biziz devam edin haklarımızı elimizden almaya güngelir bir oy için yalvaracağınız günlerde gelir 10 milyondan fazlayız bu ülkede bakalım bu kitleyi nasıl tarafınıza geçireceksiniz.yola devam durmak yok demekle olmuyo malesef...

evet malesef sorunlar bıtmıyor. ama parayı verenler yanı rüşveti verenler için aynı şeyler söz konusu olmuoyr, vicdanları kurusun.

Hastalıklar Sınıflandırılsın Eski Haklar İade Edilsin

Mrb;

Hastalıklar Sınıflandırılsın Mesala Ben Kalp Kapağı Hastayım;

Benim 2 kalp kapağım metal kapakla değişti 3.kapaktada arıza var ama heyete girince eko ve ekg üzerinden değerlendirme yapılıyo 1 kapak protezi ile 3 kapağın protez olması arasında fark yok.

Eski yönetmelikye 1 kalp kapağı protezi %40, 2 kalp kapağı protezi %55 diye açık şekilde yazılı idi ama şimdi eko ve ekg ve tahlil sonuçlarına göre değerlendirme yapılıyor kimse kaç kapağın protez olmasıyla ilgilenmiyor oysa sadece 1 kapağı protez olan 2 kapağı yada 3 kapağı protez olan kişi arasında dağlarlar kadar fark var.Bunu şöyle yorumlayabiliriz bir ayağı olmayanla 2 ayağı olmayan arasındaki fark gibi düşünün

Eski Raporlar; mesala ben 2002 yılında eski yönetmelik kapsamında %55 süreklidir raporu aldım ama şimdi bir sürü eziyetten sonra %30 verdiler bütün haklarım elimden alındı.Devlet aynı hastalık aynı üstelik hastalık ilerlemiş durumda ama sonuç nasılsa iyi gitmiş gibi %30 düşmüş çok garib kalp kapağı protezi yanan mum gibidir zamanla azalır ve kötüye gider tıbben ileri gitmesi söz konusu değildir.SORUNLAR YAZILAMIYACAK KADAR ÇOK ASLINDA HAKKIMIZDA HAYIRLISI

sabırla bu mücadelenin altından kalkacagımıza inanıyorum temenlimiz tüm özürlüleri kapsayan adam gibi adam bir yasa çıkması

benım sahsı gorusum ne o yonetmelık cıkar nede bu insanlar rahat eder hiç .nancım yok iki sene içinde ne kanunlar cıktı benım devlete guvenım yok hemde hıcbır konuda yabancı uyruklu olsaydık butun işlerimizi daha cabuk ve kendileri yapardı maalesef t c lıyız

keşkem haklı olmasaydın
ama
malesef çok haklısın

Arkadaslar sağlık raporuyla ilgili sorun yasayan yasamayan herkes birlik olmamız lazım.Hep beraber bişeyler yapalım.Gerekirse hep beraber gerekli mercilere cıkalım.Koyun gibi oturup bekliyoruz.Ağlamayan cocuga emzik vermiyorlar bizim memlekette.Bizim içinde bir açılım yapsınlar artık..

Sevgili kardeşlerim akp li bir bayan vekil buyurdu diye bugün 20 yaşındaki hiçbir güvenlik önlemi tam olmayan araçlar okul servisi olarak kullanılmaya başlandı.bir gecede bir kaç günde bu meclisten çıkarıldı ve kabul edildi..engelliler içinde Lokman Ayva teklif verse partidaşları hayır demezdi dolayısı ile bir gecelik iş bu engelliler yasası değişikliği ....varın gelin halimizi,halinizi siz düşünün biz düşünelim..bir şey olacaksa oluyor olmayacaksa bu heriflere ne yaparsanız yapın hiçbirşey etki etmiyor üstüne üstlük birde insanla iddalaşıp olaylarıda zora sokuyorlar....

Bülent bey supersiniz...ağzınıza sağlık...SİZE % 100 KATILIYORUM..AMA OZELLİKLE 3. MADDE ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ....!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt