Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Gündem] ARABAM BENİM BACAKLARIM! 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
e-Mail listemdeki tüm tanıdıklarıma e-mail yoluyla ulaştım ve bize destek vermelerini istedim. Listeyi kontrol ettim ve arkadaşlar sağolsunlar destek verdiklerini gördüm ve memnun kaldım kendilerine teşekkür ediyorum.

Aşağıdaki çağrı büyük kitlelere ulaşan tüm site yöneticilerinedir.

Arkadaşlar, sizler de bu çağrıyı dilediğiniz site yöneticilerine iletip destek isteyebilirsiniz...

• Site Yöneticilerine (webmaster) Çağrı:

Merhaba,

Sakatlığı olan yurttaşlar otomobil alımı, satımı ve kullanımı konusunda çok büyük haksızlıklarla karşı karşıyalar*
    Engelliler.Biz Platformu’nda** bu haksızlıklara dikkat çekmek ve varolan sorunların öneriler doğrultusunda çözüme kavuşturulmasını sağlamak için ‘Arabam Benim Bacaklarım!’ ismiyle bir kampanya başlatıldı. Amaç, ilgili kurumlara binlerce elektronik dilekçe yollamak ve ilgililerin bir an önce gerekli düzenlemeleri yapmasını sağlamak.

Sizden istediğimiz, kampanya banner’ımızı sitenizde yayınlamanız ve bu yolla mücadelemize destek olmanızdır.***

Yol(umuz)un üstündeki bu taş, yarın takılıp düşmenize sebep olacak taş olabilir...

Birarada yaşamak adına desteğinizi bekliyoruz

Saygılarımızla

* Sorunları dile getiren ve Radikal 2’de yayımlanan bir yazı:
    www.radikal.com.tr/ek_haber.php?ek=r2&haberno=6909

** Ayrıntılı bilgi için: www.Engelliler.Biz / bilgi@engelliler.biz

*** Banner kodu:
    <a target="_blank" href="http://www.engelliler.biz/gmailer.php">
    engelliler_kampanya.gif
    </a>

Ben de katılmaya çalıştım. Listede ismim çıktı ama mailime başbakanlık ve diğer yerlerin mailleri dolu olduğu için mail gönderilemedi diye mesaj geldi

bana da aynı şekilde msj geldi.. posta kutuları doluymuş!!

KAMPANYAMIZA DESTEK İÇİN NTVYE SORUNA MESAJ

arkadaşlar, arabam benim bacaklarım kampanyasının ses getirmesini istiyorsayanız lütfen ntv'ye sorun adlı programı mesaja boğalım.... haydi arkadaşlar desteklerinizi bekliyorum....saygılar...

otomatik dilekçe sistemi güzel olmuş. yöntem olarak daha pratik...
fakat katılım az...
aslında bu toplumun hepsini iki ay eve hapsetmeli... ve seyretmeli:)))

ille çekecekler! illle başlarına gelecek! başkasının hakkını anlaması için...

ayrıca burada "araba" yurumeyi sağlayacak ha...kimsenin "ayak" larını talep eden yok:)))

Konuyla ilgili kamuoyu yaratabilmek adına NTV'deki NTV'YE SORUN programına şu mesajı yolladım:

• Sakatlığı olan kişiler Türkiye'de otomobil alamaz, satamaz ve kullanamaz! Ve bu konu hakkında hiç ama hiç kimse bilgi sahibi değil.
    Aşağıdaki yazıyı okudukça inanamayacaksınız...
    Lütfen bu insan hakları ihlaline son verilmesi için bir programa yapın. Ve ne olur programa Emniyet Genel Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı'ndan yetkili daire başkanlarını ve bir de Özürlüler İdaresi Başkanı'Nı davet edin.
    Emin olun onlar da bu vehametin farkında değillerdir...

Saygılarımla

Ve şu yazımı gönderdim: Sakatın Tekerine Çomak Sokmak!

[size=7]NTV'YE SORUN[/size]

ntv_sorun.jpg

Celal Pir'in sunduğu hergün yayınlanan programda konunun yetkilisi veya uzmanı sizin için cevaplıyor.
.............................................
Her Gün 14.30
Telefon: 0 212 335 40 35
Faks: 0 212 335 00 35
Soru ve görüşleri internet üzerinden iletmek için buraya tıklayın.
ya da ntvyesorun@ntv.com.tr

benden de bu konuya tam desetk kısa zamanda bu kadar büyümesine sevindim

23 Nisan Pazartesi günü Posta gazetesindeki köşesinde Sayın Yavuz Kocaömer kampanyamızla ilgili şu haberi yayınladı. Kendisine bir de buradan teşekkür ediyorum...

[size=4]Tekere Çomak Sokmak!

Sakatlığı olan birinin Türkiye’de otomobil alması, satması ve kullanması neredeyse kâbus gibidir. Hatta gibisi fazla, düpedüz kâbustur; kâbus haline getirilmiştir! Birkaç örnek:
1- Gelişmiş ülkelerde iki kolu olmayan kişiler dahi özel donanımla otomobil kullanabiliyorken, teknolojik gelişmeleri ve dünya normlarını göz önüne almayan düzenlemelerin uygulandığı ülkemizde birçok kişi sakatlıkları öne sürülerek sürücü yapılmamaktadır.
2- Ülkemizde kimlerin sürücü olabileceği konusunda hiçbir norm bulunmamaktadır. Aynı sakatlığa/engele sahip olan kişiye bir doktor “sürücü olabilir” diye rapor verebiliyorken, başka bir doktor “olamaz” diyebilmektedir.
3- Sakatlar için öngörülen H sınıfı sürücü belgesine sahip olan kişi, vergisini ödeyerek veya öteleyerek veya muafiyetle satın aldığı otomobilin dışındaki (anne-baba-eş veya çocuğuna ait bile olsa) hiçbir otomobili kullanamamaktadır. Ve yine aynı şekilde sakat kişinin üzerine kayıtlı otomobili de kendisinden başka (anne-baba-eş veya çocuğu bile olsa) hiç kimse kullanamamaktadır. Yani sakat biri ya kendine otomobil alacak ve onu kullanacak ya da sürücü belgesini çerçeveletip duvara asacak.
4- H sınıfı sürücü belgesine sahip biri, belgede “otomatik vitesli araç kullanabilir” yazsa dahi, “H sınıfı sürücü belgesine sahip kişiler sadece özel donanımlı otomobil kullanabilir” denilerek, otomatik vitesli otomobil kullanmaktan men edilmektedir.
5- Eskiden sakatlar yurt içinden bir adet otomobili ÖTV muafiyetiyle satın alabiliyordu. Ancak artık bu muafiyet sözkonusu değil, artık sadece öteleme yapılabiliyor. Yani satın alırken ödenmeyen ÖTV, satarken ödeniyor.

Sadece birkaçını sıraladığımız bu sorunların ortadan kaldırılması için Engelliler.Biz Platformu (www.engelliler.biz) olarak bir kampanya başlattık: ARABAM BENİM BACAKLARIM!
Bu kampanyayla ilgililere binlerce elektronik dilekçe göndermeyi, bu sayede otomobil alımı, satımı ve kullanımı konusunda yaşadığımız sorunların önerilerimiz doğrultusunda çözülmesini ve herkes gibi otomobil kullanabilmeyi hedefliyoruz(!). Ve ilgililerin sesimize kulak vermesi için kamuoyunun desteğini bekliyoruz...

Bülent Küçükaslan[/size]

Arkadaşlar, yukarıda da yazdığım üzere Yavuz kocaömer Posta gazetesindeki köşesinde bu hafta arabam benim bacaklarım kampanyamızı haber yaptı. Önümüzdeki hafta da yapması sözkonusu. Onun için otomobil alım-satımı ile iligli düşüncelerinizi ykoca@posta.com.tr adresine iletirseniz çok sevinirim.

Ne kadar çok yerde sorunlar konu edilir ve kampanyamıza verilen destek övülürse, çözüm de o kadar yakın olur diye düşünüyorum :)

Arkadaşlar, Yavuz Kocaömer'e gönderdiğiniz mesajlar çok çok çok uzunmuş. Malum gazetede yayınlanacağı için 5-6 paragrafı geçmemesi önemli. İnsanlara bir derdiğimizin olduğunu ve çözülmesini beklediğimizi anlatacak kısa bişeyler yani...
Yeniden değerlendirirseniz çok sevinirim...

www.dashoow.com sitesinde kampanya banner'ımız yayınlanıyor. Çok çok çok teşekkürler :)

Not: Öyle bir sıcak gündeme geldi ki kampanya... Kimse bizi görmez bile! Şanssızlık işte. Biz seçim öncesi sesimiz daha iyi duyulur düye düşünürken... :)
Neyse, devam... Ortalık durulunca başka yöntemler de buluruz.

NTV'YE SORUN PROGRAMI

Sevgili,0TURAN BOĞA arabam benim bacaklarım için çok uğraş veriyorsunuz ve ben de sizi bu konuda destekliyorum.Neden sitemizde bütün üyelerimiz ntv'ye sorun programına yönlendirip bu konuyu orda tarışmıyoruz göreceksiniz ki çok etkilli ve sonuç alıcı olacak cevabını bekliyorum saygılar.....

Sitemizde sizi daha yakından tanıtıcağız !

Arkadaşlar;
biz ege-rehber.com olarak tesadüfen sizin sitenizi bulduk ve sitenize üye olduk.Bizler ve bizim gibiler sizleri anlamakta elbette zorluk çekiyoruz.
Ancak kurumumuz oldukça hassas davranarak sitemizde sizin sesinizi bir nebze duyurmaya ve bannerinizi hiç bir ücret almaksızın sınırsız yayınlamaya karar verdik.Umarız çorba'da bizim de tuzumuz olur.
Sağlıcakla kalın.

Ege-rehber.com yönetimi

ARABAM BENİM BACAKLARIM! kampanyamıza destek verin!

DESTEK VERDİM. SONUÇ NEDİR. BİLENİNİZ VAR MI ?

Bu hafta seçime gidiyoruz (22.07.2007 pazar günü) ama hangi siyasi parti enggelliler ile ilgili çalışma yapmış bir bilgiye sahip değilim.

[size=6]Bize yönelik ne tür çalışmalar yapmış siyasi partiler !!![/size]
Bileniniz varsa ki olanlar vardır. Bana ilgili linki verirseniz memnun olurum. Biraz göz atmamda yarar vardır.

Arabam benim bacaklarım

Selam herkese.. ;İşyerimdeki tüm arkadaşlarıma bu siteye üye olmalarını istedim. Ben ve siteye üye olanlar kampanyaya katıldık. Katılan herkese teşekkürler

lütfen sayın yetkililere sesleniyorum bizim araç alma zorluğunu kaldırın işe rahat gidip gelelim LÜTFEN

Bir Destekte artık evim gibi olan http://www.tr3d.com/ sitesinden arkadaşlar.Ben konuyu sadece foruma açmıştım ama Site Sahibi Necmi Demirkeser ve Yönetici arkadaşlar konuyu daha geniş bir boyuta taşımışlar :lol:

*Şuan Sitede Banner yayınlanmakta.
*Tr3d'de belirli aralıklarla yapılan tasarım yarışmaları düzenleniyor..Bu seferki konu 'Arabam benim bacaklarım' ..Henüz konuşulma aşamasında

Görüş belirtmek ve konuyu takip etmek için adres altta.

http://www.tr3d.com/index.php?f=35&oku=1936&id=forum

Sana ve tr3d.com'a teşekkürler.
Konuyla ilgili tasarımları merakla bekliyoruz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt