Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

"Gerçek-Kulak Ölçümü" neden gereklidir?

Hocam bu bilgiyi de aydınlattığınız için teşekkür ediyorum :) İyi ki varsınız..

Hear
Benim cihazda da bazı sesler böyle. Tabanca patlar gibi ses çıkıyor. Demek ki kazançla alakalı. Ve gene geldik doğru ayarlamanın önemine 😀 kazancın yüksek olması gerekmiyormuş anladığım kadarıyla.
Mehmet Akşit bey teşekkür ederim bu bilgi için tekrardan.

Respect4 benim ilk cihaz analoktu böle kötü ses gelemez:D gittik iade ettik sonra unitron aldık dijital 10sene kullandım onu şimdide wideks işte:D

Mikrofonik asla gelmiyo

Gel gelelim kalabalıkta anlamıyom işte salonlarda kafede:D

Respect4

Normal seslerin tabanca patlar gibi ses gelmesi tehlikeli kulağınıza zarar verebilir, eğer benim başıma böyle bir şey gelseydi, hemen dönerdim, bazı sesler yüksek ve rahatsız ettiğini iletirdim, düşürmelerini isterdim. Bana kalsa gerçek kulak testimizi tecrübeli birilerine yaptırmak büyük önem kazanabilir.

cihazi bozulmak uzeredir. benim tamir edilemeyen cihaz oyle sesleri patlak vererek bozulmustu.

GRAHAM BELL
İlginç odyometrist cihazları doğru ayarlasalar bile bozulmaya yakın cihazdan cihaza göre değişiyor olabilir. Bozulan cihazlarımdan biri güzel çalışırken direk susmuştu, garantiye gitmişti. Bir başka kullandığım cihazlar ise 4.yıllardan sonra bizler hayatta farketmeden ses netliği ve performansında kademe kademe düşüş olmuştu.

Hocam gerçek kulak ölçümü ile ilgili sonradan takıldığım bir nokta var, işitme testimi buraya resim olarak ekleyemedim ancak herhangi bir işitme cihazı olmadan REM ölçümü yapılabiliyor mu? Yani işitme kaybı olan birine REM ölçümü yapılırken işitme cihazsız işlem gerçekleşebiliyor mu, gerçekleşiyorsa tıpkı hastanelerde yapılan odyotesti grafiği eğrisi gibi çıktının bir nüshası firmalar tarafından hastanın eline veriliyor mu?

Hear

buraya MEHMET AKSIT hocamız cevap versın dıye yazıyorsun ama teknolojıyı bu kadar bılırken ısıtme cıhazının gırdısını cıktısını hepımızden cok guzelce tarıf ederken galıba mehmet hocamız yazsında bızde forum olarak daha cok bılgılenelın dıyosun galıba.
benımkını hesaba katma bak.
cıhaz olamadan REM acaıp guldum.

Hear git seliste yaptır çıktıda veriyo

Cihazsız yapıyo zaten

O çıktı duruyo evde birgün yüklerim sormamıştum hiç buraya

GRAHAM BELL

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, bizler bir markaya ait şubeye gittiğimizde oradaki yetkililer başka bir marka işitme cihazı hakkında tecrübe sahibi değilse bilgi sahibi olamayabilirler, çünkü normal bir durumdur. A markasında devamlı çalışan odyometris A markasında uzman olur, örneğin o markaya ait bilgisayara yüklenen yazılımı, o markayı çalıştıran araç gereçler vb. ile bu markaya ait işitme cihazı teknik bilgilerini en iyi o markada çalışan odyologlar yetkililer bilir. Her mesleğin ayrı bir branşı vardır, bu branşları da ayırdığımızı düşünürsek ayrılan branşı marka olarak düşünebiliriz.

Dolayısıyla müşteri olarak cihaz araştırması yaparken veya bana bir cihazı önerdiklerinde veya düşündüğüm cihazı denemeden önce mutlaka ve mutlaka, karar vereceğim cihazın markasına ait teknik özelliklerini de gözden çıkarırım, daha sonra diğer bir iki marka cihazlar arasında da karşılaştırma yaparım. Bu karşılaştırmayı teknik olarak yaparken zaman zaman gerek internet ortamından gerek yurtdışına ait siteleri üzerinden birkaç marka cihazlarla ilgili araştırma yaparken bazı markaların teknik verilerine tam ulaşamayabiliyorum.

Bu nedenle şuana kadar bana REM ölçümü yapılmadığı için REM ölçümü hakkında bir fikrim yok, bu ölçümünü Mehmet Akşit hocamız sağ olsun burada başlık açmış, bu sitede işitme cihazı ile ilgili yeni bir gelişme var mı diye gezinirken bu başlığı bu hafta içinde fark ettim ilk defa gerçek kulak ölçümü hakkında yeni yeni bilgiler ediniyorum. Dolayısıyla REM teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmadığımı da bildiğiniz halde, bana gülmeniz doğaldır :)

İşitme cihazı olmadan nasıl yapıldı, detaylı açıklayabilir misiniz?

@Hear git seliste yaptır çıktıda veriyo

Cihazsız yapıyo zaten

O çıktı duruyo evde birgün yüklerim sormamıştum hiç buraya

O halde işitme cihazsız oluyorsa en kısa zamanda mutlaka Ankara'ya gideceğim ancak gitmeden önce elinde ki çıktıyı bir görebilir miyim buraya resim yükleyebilirseniz, çok sevinirim :)

Kulağa bişi takıyo hareket etmeden sesler geliyo öle bişi bu testi niye yapto bana bilmem ayarı hacettepenin teste göre ayarladıydı
Hear

Cihaza program yüklüyolarya o ses gibi

Duvara bakıyon

Pluvia

Bence siz kulağına ne takıldığını tam anlamıyla çözememiş siniz, bana göre hacettepenin testine güvenerek yapılan bir test olmuş gibi geldi. Bana kalsa önce gerçek kulak ölçümü için gittiğimde işitme cihazı kullanıyorum derdim ama hiç bir odyotestimi göstermeden ve işitme cihazı olmadan yaptırmak isterdim ki, asıl gerçek kulak ölçümünü göreyim diye düşünmüştüm.

Hear önce gerçek kulak olan şeyi ölçtü çıktı verdi işte

İşitme testi değil diyorum

İyi geceler

Cihazla gittim zaten ayar için gittim o ölçümüde yaptı çıktı verdi

Pluvia

Çok teşekkür ederim demek ki önce gerçek kulak ölçümü yaptı diyorsanız, işitme cihazı olmadan ölçüm yapılıyormuş demek ki. Tekrar size zahmet olacak ama yarın gerçek kulak ölçümünü paylaşırsanız, daha aydınlatıcı olacak bu hafta içi birkaç gün içinde Ankara'da olacağım. Tekrar teşekkürler, İyi geceler..

Hear

Bu baslik mehmet aksit hocamin yazdiklarina hurmeten bizler gibi maydonozlorin daha itinali katilimi olmali.
pluviaya duvara bak demislerya. hadi bi komplo teoriside benden.
muhterem odyocu benim super oldugum REM isini calmasinlarmi dedi. duvara bakarken cihaza bi kablo baglamis ama cihaz kulakta degil odyocunun masasinda.

ben hatirliyorum. REMli ayar bastan yapilmisti. mehmet hocamiz ekrandan gorebilirsiniz olcumdeki kazancin sonuclari gibi bi yazisini okuyunca hatirladim ama kac para. odyometrist degilimki, yapilan islemden pek cakmadim gozumu 4 acmistim oysa.

Pluvia

Bu arada 2009 yıllarında memnun kalmadığım 2-3 yıl idare ederek kullandığım bir tane phonak naida 5 işitme cihazı almıştım, 2.sini almadan iyi ki bir tane almıştım. Ankarada birçok yer dolaşmıştım ama nereden aldım ki diye düşünüp dururken az önce geçmişten kalan cihazlara ait bir kutuyu açıp eski evraklarımı araştırırken cihaz aldığım yer meğer Selis işitme imiş, o zaman gittiğimde hatırladığım kadarıyla oranın patronu Ayşe hanımdı, başka bir arkadaştan duyduğuma göre rahmetli olmuş ancak o yıllarda onun yerine başında duran elemanlarından bir bayan ilgileniyordu. Orası beş para etmez, oraya dahi adımını atmam, sadece caddede yanından geçiyorum o kadar :D Graham Bell arkadaşımızın dediği gibi duvara bak demişler ölçüm yapacağız, odyocunun masasında duran işitme cihazının yanına rem cihazı ile güya gerçek kulak ölçümü yapılıyormuş dediklerine katılıyorum. Üstelik hacettepenin testine göre ayarlanmış :) Pluvia anlaşılan ya tecrübesizliğinden yada sizi kandırmışlar anlaşılan, aldığın yerdeki cihazdan yada ayardan hala memnun değilsen o gittiğin yeri 2009da bildiğim gördüğüm yer olduğundan benim gözümde başarısızdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
isitme ile ilgili beklentileriniz icin SELISi es gecebilirsiniz. sizin kaybiniz.
ayse hanimin yegeni idareciymis orda. odyometrist baska.
bide SELISte her eleman isini yapiyor. idareci odyometrist gecinmiyor orda. aktif duyudaki gibi. kalibi bile baska eleman aliyor olcuyu.

Hear ayar güzel ben kulakiçi cihazlardan verim alamıyorum ayarı çok gzl yapıyo selis işitme evet oranın sahibidi rahmetli olmuş yiğeni ilgileniyo şimdi oranın servisi yok cihaz bakımı şunu bunu bilmezler

Oranın sahibi sena hanım şimdi sibel hanımla çlşıyolar

Ben servisi olmuyan yerden daha almam cihaz

@georgia
Levent Sennaroğlunun asistanlarından birini bul. Mesela Dr.Demir Bey'i.
Odyoloji bölümünde testlerini tekrarlat. Testini Doktor odyologlardan biri yapsın. Mesela Dr.Deniz Tuz.

Mehmet Akşit ben levent Naci ozluogulunun hastasıyım 2013 yılında başarılı bir ameliyat geçirdim hamilelikte sonra hızla geriledi çekilen tomografiden sonra hocanın yorumu teflonun yerinden oynamış gibi olmuştu her iki kulağımda da kireçlenme var diğer kulağımda da cihaz var bir daha ameliyat olmayı düşünmüyorum ailemde var bu hastalık ve benim doktora güvenim tam aslında ama ben bu durumu kabul ettim. Sadece engelli raporu alabilir miyim diye testi başka bir yerde yaptırdım ama şu an levent sennaroglu ismini çok net söylediniz dikkatimi cekti
Mehmet Akşit yardımlarınız için ayrıca tesekkurler

georgia

kabul etmeniz guzel.elden bisey gelmeyince en akilli secenek.
levent bey KBB doktorlari arasinda rakibi olabilecegini dusunmuyorum.cok basarili,dunya capinda bir doktor. ama ozelden bakiyor hastalarini. tetkiklerde ozel olunca cok pahaliya gelsede bilgisine ve yaptigi ameliyatlarinda basarisina guvenerek her KBBhastasina tavsiye ederim.
levent beyden randevu alarak muayene olabilirsiniz. gunler suruyor randevuya gitmek bile. oylede cok hastasi var. bazen doktoru gorunce basarinin bedeli bu kadar yorgunluk olmamali diyorum.

@GRAHAM BELL kesinlikle levent beye gitmeyisimin sebebi de zamanını çalmamak açıkçası tekrar ameliyata karar verdiğimde ilk ameliyatımda sıkıntı yaşamış olsam bile öne emanet edicem kendimi benim derdim takibini yapmak aslında sadece ama olcumlerde sıkıntı yaşayacağımı düşünmemiştim bu kadar

@Mehmet Akşit maalesef ameliyat öncesi sonrası ölçümlerim hasta dosyasında hastanede sadece ameliyat raporlarım ve geçen postta yüklediğim iki ölçüm var ameliyat öncesine göre çok ileride her iki kulağımda

georgia

olcumlerde nasil bir olay yasadiniz. caninizi yakan biseymi oldu.
bu mehmet hocamizin dedigi deniz tuz u hic denk gelmedim hacettepede cok olcum yaptirmisimdir. acaba deniz beyden randevuyla ozel muayene kismindanmi oluyor. bi denemek lazim.
bi yuksek lisans miydi doktora ogrencisi miydi, ama deniz bey olmadigindan eminim bi erkek yapmisti olcumu. cok itinali sekilde. diger zamanlarda yamak kizlar bastan savma gibi olcum yapiyorlar.
levent sennarogluna giderseniz baska doktorlarda gezmeden emin olursunuz ne islem yapilacagini dogru bir sekilde soyler.hastalariyla cok ilgileniyor. ne kadar isi olursa olsun.
ama siz isitme cihazindan cok iyi sekilde faydalanirsiniz. cunku kaybiniz ileri degil.

Eğer sorun protezin yerinden çıkmasıysa belki de basit bir müdahale yeterli olabilirdi.
Bence Levent Beyle (Özlüoğlu) tekrar bir konuşun.

GRAHAM BELL olcumlerde söyle bir öncekine göre sağ kulağım gerilmiş görünüyor bu mumkun değil o yüzden güvenilirlik açısından sıkıntı yaşiyorum iyi yerlerde randevu sıkıntı ozeller de malum artık fiyatlar çok uçuk sıkıntım aslında bu ybü de bir ay bekledim randevu için sonuc çelişkili hacettepede gittim bugün bir ay sonraya ücretli randevu aldım başkent muayene ücreti 250 TL basit bir takip işlemi dünya zaman gerektiriyor ben kayiotan emin olup heyete giricem ama cidden bu kadar zor olmamali Mehmet Akşit levent hoca ufak bir müdahale tarzında konuşmamısti çünkü çok emin de değildi açtığında görecek sanırım o yüzden ben olaya tamamen ameliyat gözüyle bakıyorum ayrıca yardımlarınız için çok çok teşekkürler sonucu size bildiricem

baskent ozel hastane. rapor icinse galiba ozelden olmaz.
ben baskent hastanesini hic sevmiyorum. tamam ozel hastane ama. hastalarda yolunacak kaz degil.birine muayene oluyorsunuz ucretli. oda ameliyatinizi o yapsin diye havale ediyor filanca doktora. tekrardan ucret odeyerek hem zaman hem para kaybi.
hasta psikolojisini bu kadar hice sayan bir hastane gormedim. ameliyat icin sedyeye yatirip saatlerce ortaliga terkeden bir hastaneye denk gelmedim. ameliyata hazirlik icin bir damar olu bulamayan acemi saglikcinin eziyetini gormedim.

Üst Alt