Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Friedreich Ataksisi (FA) hastasıyım. Çin'de kök hücre tedavisi oldum...

merhaba arkadaşlar benimde bir sorum var ama kronik rahatsızlığı olanlarada yapılıyormu kök hücre tedavisi ben diabet hastasıyım almanyadaki yerle konuştum çok açıklayıcı cevap alamadım garantisi olmadığını biliyorum ama açıklayıcı bilgiler şöyle böyle olur deseler tedavi şekli kafama uysa gitmeyi isterdim sadece çalışmayan bir organ için kök hücre tedavisi yapılırmı masrafı da bu kadar olurmu sormayın dediğiniz sorulardan sa kusuruma bakmayın insanı heyecanlandırıyor iyileşme umudu.......teşekkürler

Geçmiş olsun.Umarım sağlığına kavuşursun.

memolikk;

memolik arkadaşım sanırsam diabet hastalarına kök hüçre uygulanıor.tedavi üçreti aynıdır. sen luzumsuz bir soru sormadınki.benim kurallarım luzumsuz soru soranlara.

geçmiş olsun

Bu soru hilmiye ama bildiğim kadarıyla çinde uygulanan ebriyonik kök hücre almayadakide somatik (kendi iliğinden alınan kök hücre) kök hücre uygulanıyor...

pekaslan kdşm onur arkadaşım doğru söylüyor. almanyada uygulanan somatik yani kişinin kendi vücudunan alınıyor hüçreler yetişkin olarak.ama çindeki embriyonik yani kendi vücudun dan alınmıor.yetişkin hüçreler değil.
büyüme sürecini beklemen gerek buda 4-6 ay.

yamakasi10;
EYVALLAH sağolun inşaallah rabbim hepimize şifa verir...(amin)

Bu soru hilmiye ama bildiğim kadarıyla çinde uygulanan ebriyonik kök hücre almayadakide somatik (kendi iliğinden alınan kök hücre) kök hücre uygulanıyor...
pekaslan,,
onur bey gereken cevabı yazmış...doğrudur...

Ben SCA1 hastasıyım. Hilmi Bey, kutluyorum sizi. Hem verdiğiniz tıbbi bilgilere için, hem de kişisel sınırlarınızı iyi çizdiğiniz için. Bu size yapılacak saldırıları önlüyor. Çünkü burada herkes ben dahil, doktor gibiyiz, çok bilgili maşallah. Sizin vereceğiniz tıbbi bilgiler bizim için çok kıymetli. Ben kök hücre naklinin bazı hastalıklarda tek çözüm olacağına inanıyorum. Embriyonik kök hücre nakli yapıldı demişsiniz, bu nakil için hücre vücudun kalça kemiğinden mi alınıp çoğaltılıyor? Enjekte edilen bölge de belkemiği midir? Teşekkür ederim. Yeniden geçmiş olsun. Bütün arkadaşlara acil şifa dileklerimle.

----------

yamakasi10;
pekaslan kdşm onur arkadaşım doğru söylüyor. almanyada uygulanan somatik yani kişinin kendi vücudunan alınıyor hüçreler yetişkin olarak.ama çindeki embriyonik yani kendi vücudun dan alınmıor.yetişkin hüçreler değil.
büyüme sürecini beklemen gerek buda 4-6 ay.
Yani şunu sorabilir miyim izninizle, somatik olan kök hücre naklinde kişinin kendinden alınan hücre naklediliyor, peki sizin dediğiniz embriyonik kök hücre yine sizden alınıp çoğaltılmıyor mu?Teşekkürler.

kibele arkadaşım embriyonik kök hüçre kişinin kendi vucudundan alınmaz..embriyonik kök hüçreyi internetten daha ii araştırbilirsiniz.
ilk başta sana test yapılıor kan testi falan filan sonra ona göre sana hüçreler verilior.bu nasıl oluyor diye sraçaksanız .. cevap: herkesin hüçre paketinde isimleeri yazıyor.

bana 6 kolumdan( damardan ) 4 tanede omurgamdan enjekte edildi.ama bana normalde 2 damardan 4 omurgadan verileçekti.6 damardan verdiler. hastalığın durumuna göre tedavi şekli değişior demişlerdi.zaten bunuda ilk yazımda yazmıştım...ama ben yine yazayım :

kök hüçre 5 günde 1 enjekte edildi
4 omurgadan(beyin için,spinal enjection.local anesthesia)
2 damardan(ıntravenous ınjection,N\A)
toplam:6 enjekte (ama bana 4 omurgadan 6 damardan vurdular.hastanın durumuna göre tedavi değişir demişlerdi.parada bi sorun olmadı.sanırsam hüçreleri bölerek vardiler .)

iyi günler dilerim......

yamakasi10;

Teşekkür ederim. Doğru söylüyorsunuz. ilk yazınızda bu bilgiler varmış. Okurken gözümden kaçmış. Sağolun. Tekrar geçmiş olsun.

yamakasi bütün kalbimle diliyorum inşaallah hayal ettiğinden daha güzel sonuçlar bulursun acil şifalar dilerim senin güzel haberlerin herkesin umudu müjdesi olabilir

kok hucreler foetuslerin kordon kanindan aliniyor bu hucrelerde uyum sorun yok
somatik hucre kendinden alinip naklediliyo baskasindan alinirsa vucut onu
red eder

embrıyonık kok hucreyı soyle anlatmaya calısayım.
embrıyonık kok hucre hamıle kadının dogumunda bebegın anneyke baglantısı olan gobek bagının kesılmesıyle ortaya cıkan kandır o kana kordon kanı denır kısaca bole işte

arkadaşlar şu sahtekarlık konusunada değinmek istiyorum.çinde eğer kök hüçre tedavisi olaçaksanız yani giderseniz tedavi olaçağınız hastaneden bu bu hastalığın tedavisi yapılmaktadır die bi rapor isteyin.bu dediğim normal rapor değil. dr lar ın ortaklaşa verdikleri karar.mühür damgallı.şimdi siz maille gideçekseniz en sonunda sizden istiçekler paranın %20 sini şu hesaba yatırın diye.o hesaba para yatıraçaksınız sonra davetiye yoluçaklar.

biz ilk başta öle bi rapor almamıştık bilmiyorduk.paranın %20 sini yatırdık sonra çin konsolosluğuna gittik.vize almak için. vizeyi vermemişlerdi.böle böle mühürlü bi rapor olması lazım hastanenin dolandırıcı olmaması için die.çünkü çinde çok dolandırıcı var.biz direk vizeyi verirsek sonrada dolandırılırsanız bizim burda problem oluor başımız ağrıor o yüzden sağlık konusunda çok araştırıoz demişlerd i.bizde artk bizim işleri halleden sekretere söledik o hastaneye sölemş hastanede 1 gün sonra o raporu konsolosluğa fax ladı .sonrada çin konsolosluğundaki dr lar inçeledi öle verdiler vizeyi .yani baya uğraştırdılar.

eğer dolandırılırsanız hesaba yatırılan %20 lik dilim gider boşa.çin konsolosluğuda vize vermez zaten o rapor olmaınça.

STAN;
yan etkisi sadece tedavi esnasında oluyor. oda kusma.mide ağrısı.ateş yükselme falan...ileride öle bir yan etkisi olsaydı sölerlerdi.sadece bu 6 ay içinde enfeksiyon kapmıyacağım.grip ve buna benzer hasta olanlarrın yanında durmayacağım.kısacası sana bulacaçak hastalıklardan uzak durmaya çalışaçaksın.

buda sanırssam bağışıklık sisteminin çökmemesi için.hüçrelerle alakalı..:)

Hilmi kardeşim bu yan etkilerin ne olduğunu sende iyi biliyorsun. Şimdi kendini bakkal olarak düşün. Dükkana gelen müşterilere malların kötü olsa bile benim malım mundar benden almayın demezsin herhalde. Neyse inşallah hiç bişey olmaz iyileşirsin. Senin iyileşmen için dua ediyorum çünkü senin iyileşmen bizlerin iyileşmesi sayılır. Ben senin durumunu çok sıkı takip edicem çünkü gözle görülür bir iyileşme olursa bende çine gitmeyi düşünüyorum. Önceden ya yan etki olursa diye çekiniyordum ama artık çekinmiyorum. Yan etki olsada olmasada böyle sürekli oturarak olmuyor. Çünkü lanet olası f.a hiç durmuyor. Bu hayatta düzgünce yaşayabilmek için risk almanın gerekli olduğunu anladım. Dediğim gibi sende gözle görülür değişiklik olursa bende gitmeyi düşünüyorum çine. Doktorum eğer canından vazgeçtiysen git çine diyor ama bir an önce gidip çinde rus ruleti oynamak gerekiyor çünkü bu f.a rus ruleti oynamaktan başka seçenek bırakmıyor bana...

krdşm dr lara bakarsan biri git der biri gitme der....bi başkası bilemem der. dediğin gibi bu fa ilerlemese beklerdim kaç sene olursa olsun...hayatı sürdürürdüm ama fa yı biliyorsun anlatmama hiç gerek yok...

bu fa ya uygulanacak kök hüçre türkiyeye gelmez.bi 10 seneyi rahat bulur.öle bi köşede beklemektende senin tabirinle hayatımda bir kere rus ruleti oynadım.sonucunu göreçez.
:)

eğer gözle görülür bi değişiklik olursa yazarım arkadaşım.şimdi öle fazla değişiklik yok.ufak tefek..

düşüncenizi pek begendim arkadaşlar
dr lara ve sitede ki bazı kafalara bakarsan herşey zararlı herşey kanser eder
önce köstek olanlar kanser yapıyor bu sitede
kaybedecek neyimiz var bu ruleti oynamatan başka

arkadaslar ben burda cisem diye biriyle konusmustum bana kök hücre tedavisinin türkiyede uygulanmaya absladıgını sölemişti. ve bu ankarada 1.akay hastanesi 2.ibni sina hast. 3 kocaeli devlet hast. demişti ama doğrumu bilmiyorum ama 18 eylule ibni sinadan randevu aldım bu konuyu ben turkiyeden arastırıyorum cunku maddiyatı olmayan biriyim. herkese gecmiş olsun. ve hilmi senden cok kıcık aldım yazdıgın yazılar resmen sosyete zuppesi tavrı arkadaslar bide bu tedavinin her sene yeniletilmesi sölentisi almıstım bu doğrumu sorarmısınız su kibirliye

devilcry kuraldışı yazdığı için bundan böle yorum yazmayaçağım.çünkü böle yazıpta konunun nerelere gittiğini ii biliyorum. haydi ii günler herkese.. bol şanslar...

ya hılmıcım kusura bakma ama senın yaptıgına pıre ıcın yorgan yakmak denır.
bende dahıl tum fa lılar heyacanla yazacaklarını beklıyoruz sen bı kısı ıcın tum fa camıasını cezalandırıyon.ters yazanları es gec dusunme
Evet onurcum nıhayet kafan tak dedı.
bunu asagı yukarı 2 yıl once demısdım tedavının sonucu ne olursa gıdın deneyın kaybedecek bıseyımız yok dedım yan etkılerı gozunuzde buyutup bekledınız ama zaman benı haklı cıkarttı.
maddı durumun elverıyosa hılmının sonucu hıc bekleme sen beklersın ama fa beklemıyo saygılar

slymn krdş ben ilk başta yazaçaklarımı yazdım.zaten msn imide verdim. ekleyenede yardımcı oluorm zaten.ben dedim böle bi konu olur söz olursa yazmam die.çine gitmeyi düşünen msnimi ekleyebilir.

burda onla bunla laf salatası yapacağıma hiç olmazsa msn imi ekleyene yardımcı olurum.çünkü biliyorum bazı arkadaşlarımız çine almanyaya tedaviye gittiler.onu dinlemediler hep laf salatası yaptılar. sonuç ne oldu belli.ben diyeçeğimi dedim beni nasıl düşünürlerse düşünsünler.beni başkası yanlış bilmiş bana faydası varmı yok mu?

dediğim gibi yardımcı olurum. ama msn de . ..

www.hilmisozen_@hotmail.com

a_slymn;
Hiç olmazsa benim kafa arada bir dank ediyo ama bazılarınınki hiç etmiyor :)

ben gidemem sanırım o kadar variyetim yok,1tl nin hesabını yapıyom çünkü yokki
onur gidersen indirim talebinde bulun
hatta veresiye defterine yazsınlar söyle onlara:D

Büyük geçmiş olsun Hilmi kardeşim dualarımız seninle.
ALLAH yar ve yardımcımız olsun.

Ben Hilmi kardeşimden gerekli tüm bilgileri aldım. Kendisi bana hiç yüksünmeden ve bıkmadan uzun uzun anlattı konuyu. Teşekkür ediyorum. Teşekkür yazısını msn adresine değil de bu foruma yazmamın nedeni, arkadaşımıza söylenen sözleri haketmediğini düşünmem. Gerekli her türlü bilgiyi veriyor. Tabi almamız için iyi niyetli olmamız gerek. Bir de haset olmamamız gerek. Bütün arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimle.

Üst Alt