Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olmasaydınız ne yapmak ya da ne olmak isterdiniz?

benim için pek bişi değişmedi yani ama ağrım oluyor bunun farkındayım tek korkum yaşlandığımda zor durumda kalmak.

Ben onunla koşmak gezmek eğlenmek isterim veli

Ablası, Allah kuluna vermeyeceği şeyi istetmezmiş. Duanda bunu iste inş kabul olur

En çok olmak istediğiniz ve olamayacağınız şey nedir?

Merhaba. Ben 11 yıldır bipolar bozukluk tedavisi görmekteyim. Çocukluğumdan beri en çok pilot eğitimi almak oldu. Fakat bipolar kişiler pilotaja alınmıyor. Hiç bir zaman o zevki tadamayacağım. Sizinde hayalinizde olup engeliniz den dolayı olamayacağınız şey var mı?

Savaş Pilotu olmak isterdim demir kuşları uçurmak, ÖZELLİKLE SAVAŞANLARI

Hayatım'dan yaşantım'dan ailem'den son derece memnunum Allah akıl noksanlığı vermesin kendimi idame ettiriyorum kimseye muhtaç değilim çok şükür... Engelli olmasaydım keşke demiyorum lakin aklıma gelen ilk şey bu aylarda memleketimde o uçsuz bucaksız o yeşil tarlalarda yaylalarda soluğum kesilene kadar koşmayı ve saatlerce futbol oynamayı isterdim :)

Subay olmayı isterdim, lakin halimden şikayetçi değilim hamdolsun. Okudum, evlendim, zorlanmadan iş buldum, devlet ve özel sektörde 30 küsur yıl calıştım, çocuklarımı okuttum, meslek sahibi yaptım, kulluk borcumdan başka bir borcum da yok, bir de hac veya umreye gidebilirsem benden mutlusu yok.

Öğretmen olmak istiyorum ama hayalim içimde kalacak gibi görünüyor.Universiteyi kazanmam, askerliğimin ertelenmesi tam bir mucize gibiydi. Ama sonra olanlar oldu ve sonradan bı şekilde ekpss'den atanmak bi umut oldu ondan sonraki yıllarda çok çalışmak istedim ama bir türlü kendime iş bulamadım.Simdi tam oldu herşey rayına oturuyor derken hastalığımın adı ve anlayışsız doktorlar hayalimi benden uzaklaştırıyor.Bundan sonra baya bı üzüleceksin diyorum kendi kendime artık evde yaşayamıyorum tüm umudumu buna bağladım. Bunların ardından büyük bir değişim başlayacak gibi gözüküyor inşallah iyi yönde olur ama depresyon beni bırakmıyor ve ilaçları bırakıp çekip gitmek istiyorum buralardan başka yerlerde yeni bir hayat kurduğumu hayal ediyorum hep ama hepsi uyanınca geçiyor çok uzaklardan bana sesleniyorlar gibime geliyor.Umarim son şans başarılı olur

Tabii ki yamaç paraşütü yapmak :p bi de motor alıp şehir şehir hatta hayali büyütelim ülke ülke gezmek :rolleyes:

denizkızı Engelli olmayıp bunları yapamayan on milyonlarca insan var. Daha çok zengin olsaydınız ne yapardınıza cevap olabilir bu.

Rastî zengin olmayla alakalı olduğunu düşünmüyorum bu dediklerinizin kendi adıma bu böyle. Neden bu ikisini yazdım? Yapmak isteyip de tekerlekli sandalyede olduğum için yapmamın zor olduğunu düşündüğüm iki şeydi bu. Tekerlekli sandalyede olunca motora binme/gezme şansınız uzun yol için olmuyor. Engelli bireyler içinde var çeşitli motorlar fakat benim kastettiğim farklı. Yani başlık engelli olmasaydınız ne yapmak isterdiniz olduğu için ve engelimden kaynaklı bu iki şeyi yapmam oldukça zor olduğu için müsadenizle bunları yazma hakkım olsun dimi :) yamaç paraşütü çok uç bi nokta gibi geldiği için belki böyle söylediniz bilemiyorum ama ayaklarım tutuyor olsaydı bu ikisini kesinlikle yapacağımı söyleyebilirdim :)

Başlığı çok mu geniş düşündüm acaba,tekrar tekrar sorguluyorum... Hani evet engelli olmadan önce öğretmen olmak ve bir kız çocuğuna sahip olmak gibi heveslerim vardı onları mı yazmalıydım ki :rolleyes: bunlar engelliyken de yapılabilir şeyler diye (kendi engel grubum için diyorum) yazmadım orda mı hata ettim :rolleyes:

denizkızı Elbette siz de haklısınız ve yapacağınız yoruma müsaade verip vermemek haddime değil. Ben sadece engelli olmasaydınız bir de para sıkıntısı olabileceğini ifade etmek istedim ki aslında hata bende, neredeyse herşey için para lazım. Bunu es geçmek lazımdı, siz haklısınız.

Acaba şöyle bir durum söz konusu olabilir mi; engelimize göre yazıyoruz, çünkü yapmamızın imkansız olması, hayalimiz olmasına neden oluyordur. Belki de engelli olmasaydık böyle bir hayalimiz olmazdı. Bu hayali var eden engelimizdir...

BEN FUTBOLCU FORMULA 1 PİLOTU YAHUT, SAVAŞ UCAĞI PİLOTU olmak isterdim

Rastî ters anlamış olabilirim kusura bakmayın öncelikle ama para konusunda hemfikiriz. Biraz araştırdım çünkü bu motosiklet işini, Amerika'da adam tekerlekli sandalyeyle kullanılabilecek motosiklet yapmış örneğin :) hani para ve güç varsa ki ne yazık ki günümüz şartlarında para gücü beraberinde getiriyor yapılamayacak şey yok imiş :) şu an maddi imkanım geniş olsa hiç düşünmem yaptırırım. Hani engelli scooter lar değil bahsettiğim,bir çok arkadaş öyle düşünebilir diye açıklama yapayım dedim,ben bildiğiniz hız da yapılabilen motosikletlerden bahsediyorum :) belki gerekli koşullar sağlansa yamaç paraşütü de yapabilirim :D ve yine aynı noktaya geliyoruz o koşullar için güç=para lazım :)

rjV6bQ.jpeg

rjVfQt.jpeg

Bahsettiğim motor da bu oluyor :) tam bir vay beee benim için :D

Son düzenleme:
denizkızı Valla hız için sağlam bir araba olsun isterim. Motorla falan risk almak istemem, o hızda en küçük bir aksilik insanın hayatına mal olabilir. Ama Mercedes otomobilin içindeki adamın yaşama ve hatta sakatlanmama ihtimali çok yüksek. Motorsiklet bildiğin dışarıdasın yani direkt vücudun darbe yiyecek. Hoş bende ne motor alacak para var ne de Mercedes alacak para var. Bir zamanlar arabam vardı, 200 km hız yaptım. Bekardım, sonuçlarına katlanırım dedim. Hız yaptım bir şey olmadı ama sonra ya olsaydı diye düşündüm. Yatağa bağlı kalsaydım değer miydi diye düşündüm. Değmezdi. Arabanın taksitlerini düşündüm, valla eşeğin tekiyim dedim. Allah'tan bir şey olmadı dedim. Dedim dedim ama yine de hız yaptım. Velhasıl Allah'tan arabam yok artık.

Sizde de bu deliliğin daha fazlası var bence. Korkmamak iyi bir şey değil, insan dediğin korkmalı.

Rastî deli olduğumu söylerler hocam ama sandığınız kadar değilim :D aslında motor bana daha heyecan verici geliyor sanırım nedenlerden birisi bu ama en önemli neden otomobillere hiç düşkünlüğüm olmadı çoook eskiden beri. Hani dört tekerlekli hiç bir araca binmeyi sevmedim,otomobil,otobüs,kamyon,tır ve bunu da araba tutması denilen şeyi hep yaşıyor olmama bağlıyorum. Hani arabaya biner etrafı seyrede seyrede gezerler ya veya otobüste giderken kitap okurlar,telefonla oynarlar falan bunlar benim için hiç mümkün olan şeyler olmadı :) ne zaman arabaya binsem mide bulantısı baş dönmesi hatta baş dönmesinden öte beynim dönüyor sanki :) gideceğim yere hep ya yürüyerek yada en sevdiklerimden olan bisikletle gitmeyi tercih ederdim. Sonra engelli oldum ve araç tutması olayı beş kat falan arttı. Araca bindiğim an direkt uzanmam gerekiyordu ki buna rağmen bile midem isyan çıkartıp ne var ne yok dışarı atıyordu. Bu yüzden arabaya binmek bana hep kabus oldu. Gideceğim yere bıraksalar ve tabii ki aküm yetse sandalyemle gitmeyi tercih eder oldum. Bisiklete binmek en çok özlediğim şeylerden biri misal ama artık uzak mesafelere de efil efil,temiz hava soluyarak gidebilmek için motor favorim oldu. Hız sevdasından çok böyle o havayı,rüzgarı hissetmek sanırım biraz da cazip gelen. Yoksa hız tutkusu değil benimkisi :) uzun mesafelere,kendi başıma ve sadece benzin desteği alarak (iki saat aküyü şarj edecem de bekleyecem de) derdi olmadan gidip gezip görebilmek.

denizkızı Hız tutkusu yoksa haklısınız en güzel seyahat motorsikletle olur. Bisiklet daha çok spor amaçlı güzel olur ama seyahatin tadını çıkarmak isteyen için galiba motorsiklet güzel olur. Şöyle mayıs ayında yeşillikler tazeyken, havalar ne sıcak ne de soğuk iken, yanında da bir kafadendi veya partner olacak motora atlayıp komşu bir ülkeye kadar gidip gezmek lazım. Ama vallahi sorun engel değil, para :) Para olsa siz de yaparsınız inanın. Tabi oto yollarda insan ister istemez hız da yapar yani yapacak bir şey yok:)

Yurtdışına gitmek, birçok arkadaşım olması, çevreme birşeyler verebilerek yaşamak, evlenmek

Engelli Olmasaydım ASKERİ SAVAŞ PİLOTU olmak isterdimn. ÖZELİKLE TFX ya da F35 gibi bir uçağı uçurmak,Ya da Dünya Turu yapan bir YOLCU GEMİSİ nin kaptanı olmak isterdim.

Akademisyen olmak isterdim. Olamasam bile yine de kariyer yapmak isterdim. Egitim almak, enstruman calmayi ogrenmek, matematigimin cok iyi olmasini isterdim (matematikle alakali bir bolum okumasam bile) evlenmek isterdim. Yabanci dil ogrenmek isterdim. İngilizce (sevdigim icin degil, turistlerle konusmak icin) Latince (hosuma gittigi icin) ve Farsca (sevdigim icin)

çirkin

Psikoz. Depresyon. Kendine inanmama. Başarabileceğine inanmama. Çabuk vazgeçme. Sıkılganlık. Unutkanlık. Dikkat eksikliği. Tembellik. İnsan ilişkilerinde kötü olmak.

:)

Yuyu

Hmmm anladım
Demek ki bir önceki yapmak istediklerini yapman için kendini aşman gerekiyor

Gezmeyi seyahat etmeyi, yeni ülkeler kültürler görmeyi severim o sebeptendir pilot olmayı isterdim. Pilotluk yattı, dedim ki kendimce havadan dolaşamadık en azından karadan dolaşalım :) Uluslararası tır şoförlüğü yapayım o şekilde gezeyim. Sanırsam o da hayal olacak. lol

Sonuçta engelliyiz.
Aşağı baksan engeli..
Yukarı baksan engelli..
Ne hayali..
Olmayan ya da olmayacak bir şeyin hayali ne kadar olur sizce..
Saygılar..

bir yat alıp gidebildiğim yerlere kadar dünya turuna çıkmak isterdim
şuanda istanbul ankara izmir buraları gezebiliyorum tabiki günü birlik
gidip geliyorum oda biz engellilere ücretsiz diye ama maalesef aldığımız 2811 lira maaşla
gidip bir kaç gün bile kalamıyoruz en kötü oteller bile 200 lira 300 yüz lira
aslında bize engel olan tek şey maddiyatımızın kötü olması bıktım keşke siktrolup
gitsek be

Üst Alt