Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olmasaydınız ne yapmak ya da ne olmak isterdiniz?

büyük ihtimal Mersinİdmanyurdunda top oynardım ki, ortaokul lise dönemlerinde halı sahadan çıkmazdım , iyi kaleciydim :)

ha bu arada gene lise dönemindeyim halısaha turnuvası vardı ve sıkı durunnnnnnnn .... o turnuvanın gol kralı enggelli biri oldu :) adam 54 gol attı yaws :) engeli ayağından olmasına rağmen

Eğer Engelli olmasaydım. Benim hayatımda bir değişiklik olmazdı sanırım. Şimdiki olduğum yerde olurdum her halde;
Çünkü benim çevremde kimse beni engelli olarak bilmez. Ben engelli olmanın zorluğunu fazla yaşayan bir engelli değilim.
İnşallah Rabbim bütün engelli kardeşlerimide bütün zorluklardan kurtarır.

neolmak isterdim biliyonmu arkadaşım yarama dokundun offf off.ÇOK BAŞARILI BİR AVUKAT OLMAK İSTERDİM

Yapmak istediğim okadar çok şey olmasını istediğim ne hayaller, kazayı geçirmeden önce..
ama hiç aklımda olmayan şey oldum (engelli)... şimdide engelli olmasaydım ne olurdum.. yada ne yapardım... bu soruyu ben sormayayım kendime :)

önce gıdıp paşalar gıbı askerlıgımı yapardım.sonrada özel harekat polisi olmak isterdiim ve tabıkıfutbol futbol futbol...

insanın yapmak istediği pek çok wardır bi kısmını yapmıştır elde etmiştir bi kısmını belki gerçklştrememiştr olsun bu üzmesin bizleri
insanlara yapdım etmeyi onların şu acımasz hayatta yüzlerini güldürmeyi isterdim karşılık beklemeden gönüllü olarak onların gülümsemesi benim için büyük mutluluk olurdu :)
topuklu ayakkabı giymeyi çok istemişimdir hep
on parmak klavye kullnmayı (dokuz parmk yedekte tek parmk yazıyorum gayette iyim ha :D o yorulunca yedeklere başvuracağım :) )
belki çok basit ama iki elimle çay tepsisni tutmayı isterdim vs vs...
ama bunları çokta takmıyorum aştım ben onlasrı sizlerinde engelinizi aşmanız dileğiyle

:)stevan gerrada ballaca rakip olurdum dünya konuşurdu ne çalımlar atardım be ya bi kaleden bi kaleye gol atardım tabiki futbolcu yaramı deşti bu konu ;)

mavıs neguzel yazmıssın.evet engellı olmak hedeflerıne engel olmuyor ınsan ıstedımı allahtan baska kımse engel olamaz.ben hedeflerıme ulaştım allaha sukurler olsun.

eshat;
bende aynı sen gibiyim kimse engelli olduğu bilmez dünyaya bir daha gelsem aynı yerimde aynı mekannda olmayı tercih ederdim ama kamu görevlisi olarak

tüm torosları yürüyerek gezmek isterdim.kök köy, oba oba, her patikasını,her pınarını görmek, yediveren dağ çiçeklerini ciğerlerimde hissetmek onlara dokunmak en büyük hayallerimden biri....
çiftçilik yapmak isterim.doğayla başbaşa...

Engelli oluyum olmayım ben hayatımdan çok memnunum.
ne yapardım diye hiç düşünmedm.düzenli bir hayatım mükemmel bir ailem var.
daha ne isterim allahın bahşettiğimiş olduğu tüm güzelliklere binlerce şükür.

şu yalan dünyada ne yapmak isticemki sağım yalan solum yalan dünya turunada cıksam en kıral manitamda olsa çok çok ama çok paramda olsa neye yararkiiiiiiii yalan yalan yalan ama illa birşey yapmak istersem cennetin kapısını bulup içine girmek isterdim işte gerçek mutluluk gercek yapmak istediğim şeyde bu zaten:) heee bedavayada cennet yok tabiki:) engelli olan arkadaşlarım üzülmeyin allah teala bizlere bir hastalık bir engel vermiş amaa unutmayalımki bundada bir hayır var!! bu yüzden sabırlı ve azimli olmalıyız bu dünyamızdan çook öteki dünyamıza hazırlanmalıyız
çünki öteki dünyada engelleriniz olmicak normal insanlar olarak haşrolunucazz :) sevgiler saygılar

Yazılan cevapları okurken cok mutlu olsun büyük küçük herkesin bir hayali var bu cok güzel gercekten..
Ben sonradan engelli olarak şunu söyleyeyim Engelli engelsiz ayrımından önce yönlendirme ve imkan gercekten hayallerinizi gercekleştrmek farklılastırmak ve hayallerinizi yüksek tutmaktaki en önemli faktör.
Sonuçte engelsiz olup bir cok seyi yapamayan kişilerde var .Tamam engelli olarak yapamayacaklarımız var ama yapabileceklerimiz cok daha fazla..
Tek basıma seyahat etmemiştim bunu engelli olduktan sonra gerçekleştirdim.Daha iyi bir iş ortamında daha iyi koşullarda çalışmaya başladım.Eksileri oldu ama artılarını gözardı edemem..
Hayallerle dolu mutlu güzel günler diliyorum herkese..

engelim hayallerimi bir yere kadar engelller... ekonomik durumum olsa :D

kardeşliği,barışı, sevgiyi bütün dünyaya yaymak isterdim..

dünyasına
dünyasına
dünya benim diyenin
dün gittik yasına..

toprağın altı vazgeçilmez insanlarla doludur..ve dolmaya devam edecek..mücadalasini verdiğimiz maddi şeylerin hepsini terk edip hapsinden sorulacağız..Bu bilinçte olmak yeterli...

Nerden esti bilmiyorum ama içimde Semâ yapmak isteği var bugünlerde :eek: Semazen kıyafeti giyip , ney sesi eşliğinde dönmek dönmek dönmek istiyorum :rolleyes:

Slm sema hanım. aman çok dönmeyin . Başınızda dönerse vay halinize. Samazenlerden sordum çokda kolay degilmiş. :))

ben engellimle de mutluyum. ve arzuladıgım her şeyi yaptım. bundan sonrası hayatın akışına bırakmışım durumuna göre davranırım. hayalimde bir şey kalmadı. bundan sonrası sağlık isterim

Engelli olmasaydınız şu an en çok yapmak istediğiniz şey nedir?

Çooook şey var

Ablası, ayakkabı boyacısı olurdum, şimdi diçeksin engelle ne alaka.
Ben yürüyemedim, yürüyenler boyası gelmiş ayakkabı ile yere basmasın.

guzel bi duysaydim cep telefonu satan olamasam bile orda calisan olur yeni cikan her akilli telefunu kullanmaya kalkar onlarla hasir nesir olurdum
oyle heves ediyorum ki telefonla konusmaya

bel bükülmüş yaşlanmş çoluk çocuga hadda toruna karışmış bizim tabirlen kocaman olurdum ne olcakdık başkaca . :) ))

şimdiden sonra olur inşaallah ...

Keşke engelim olmadan önce bi sevgilim olsaydı da sevgililik duygusunu tatsaydım

Onunla takılırdım heralde

Üst Alt