Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS Başvuru Süreci, Başvuru Sırasında Sağlık Kurulu Raporu ile ilgili duyuru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir tek sarı nokta hastalığından nasıl bu kadar yüksek oran alabildiniz?

Hocam yaklaşık 6 yıldır var bende bu hastalık ve sürekli ilerlediği için normal bu oran dahada kötüye gitmemesi tek dileğim

Arkadaşlar merhaba myo terk yani lise mezunuyum. % 40 rapor ile Ekpss girmem gerekirmi birde bu kura meselesi nedir? İlk defa duydum.

Arkadaslar %45 raporum var başvuru zamanı ne yapmam gerekiyor?Birde bi arkdsım dedi ki başvuruyormusum sonra beni birde hastaneye gönderiyorlarmış?

Selam ben psikiyatri den oran aldım (yaygın anksiyete bozukluğu) sanırım rapor süreli olacak. EKPSSye gireceğim. Bir kadroya yerlestikten sonra raporun süresi biterse ne olacak? Veya gözden ameliyat olur isem rapor alamam o zaman memurlugum yanar mi lütfen yardım. Süreli raporun atamada olumsuz yanları neler

Kazanılmış hak oluyor geri alınamaz.Ancak yerleşene kadar süresinin olması lazım yoksa işe girerken yeni rapor istiyorlar.

Kamu Yönetimi Bölümü mezunuyum 2016 ekpss ye gireceğim ins.soru sayisi ve almamaiz gereken taban puan nedir atama icin

Raporum süreli 17.07.2015'e kadar %50 oranlı başvuru yaparken sorun çıkar mı? Yenilemem gerekir mi?

başvuru tarihinde geçerli olan raporla başvuru yaparsınız ancak atamanız sizin raporun süresinin bittiği tarihten sonra ise tekrar rapor istenecek bilginize.

Öncelikle merhabalar...
Ben Omurilikfelçlisiyim ve %98 raporum var.Şu anda bir devlet üniversitesinde okumaktayım.Sizlere sorum şu : Raporun yüksek olması ve ben lise düzeyinde sınava gireceğim buna okuduğum üniversiteden dolayı sıkıntı çıkarırlar mı? Şimdiden Teşekkür ederim...

Selam arkadaşlar ben %90 ağır özürlüyüm (80 kronik psikoz calisma olanagi vermeyen - 46 kronik ortopedi engelliyim. Toplam [90 puan])
Bende 2016 Nisan ayındaki EKPSS gireceğim.Muhtemelen psikoz puanım daha çok olduğu için zihinsel bölümden gireceğim.Sınavdan yeterli puan alıpta,ataması kabul edilen şahıslardan engelli raporu ile başvurup 1 sefere mahsus olmak üzere istediği il ve ilçeye atamalarıda gerçekleşecekmiş buda güzel bir haber.
Ben daha önce hiç bu sınavlara girmedim,kafama takılan bazı şeyler var yardım ederseniz çok sevinirim.
ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi burada OSYM nin kendi sitesinde 2012 yılında yapılmış olan soru ve cevaplar var.Ben Lise mezunuyum ve sorularım şunlar.
1-Zihinsel bölümden gireceğimi düşünürsek,Osym nin yukarıdaki geçmiş yıllara ait soru ve cevap linkinden http://i.hizliresim.com/3Yp0OM.jpg bu fotoğraftaki işaretli soruları çözdüm.Bu sorular mı beni ilgilendiren bölüm çünkü Lise soruları diye birsey yoktu ve sadece zihinsel Orta Öğretim vardı.Bende fotoğraftada gördüğünüz üzere onu çözdüm.Cevaplara bakmadan çözdüm 60 soruydu ve 57 sini doğru yaptım.Doğru testi mi çözmüşüm yani sorum buydu ve diğer sorum ise;
2-Benim raporumda 90 puan ağır özürlü,arka tarafında ise kamu istihdamı hayır işaretli.Yani ben kazansam dahi memur olamayacakmıyım.
Kalem ablamız bir konuda genele yazmıştı siz sınava girin rapor işleri kolay onu ben size anlatırım demişti.Nasıl oluyor bu atanma rapor işi ,sağlık ocağımın hekimi ilacımı içtikten sonra çalışabileceğimi biliyor,hatta çalıştığımıda biliyor atamada sağlık ocağı hekimim bile ilacını içtikten sonra çalışabilir diye rapor verir.
Zaten 1,5 yıldırda özel bir işyerinde halen çalışmaya devam etmekteyim SGK lı olarak.Zaten 1,5 yıldır bir özel şirkette çalıştığımı atamada isterlerse E-devletten dökümünü verebilirim,ki hali hazırda elimde devamlı 1. dereceden vergi indirimimde var Ankara'dan gelen dosyamda bu da çalıştığımın kanıtı.
Benim calısmamda bir sıkıntı yok yani sadece sınava gireceğim raporda öyle yazıyor.Diyelimki illede çalısabilir engelli raporu getirmen gerek derlerse kurum beni 1-2 ay beklermi yeni çalısabilir engelli raporum için.
Cevaplarınız için şimdiden tesekkürler.

berfa rapor oranına bakılmaz sınava girme şartını ve rapor süresini sağladıysan gerisi önemliğ değil. Yerleşilen kontenjana göre Kurum "istihdam" veya çeşitli ibareler isteyen (gümrük muhafaza elemanı için mesela bildiğim örnek bu silah kullanma raporu istemişti) içeren rapor isteyebilir atamalardan sonra. 2014 atamalarındaydı sanırım, diyanet başkanlığı bazı atamaları iptal etmişti. Burada da konuları açıldı hatta. (yanlış hatırlamıyorsam cenaze yıkayıcılığı kazanan bir arkadaştı). Üniversite ise sorun olmaz. Ders saatlerini ve mesai saatlerini ona göre ayarlarsın en olmadı eksik mesai alırsın.

Yılmaz kardeşim ataman olsa dahi maalesef seni çalıştıramazlar kurum böyle biseyi kabul etmez ağır engelliler hüküm gereği calistirilamiyor.

Ama eğer raporunu degistirebilirsilen istihdam alanını isaretlettirir ve ağır engelli ibaresini kaldirtabilirsen her halükarda atanır ve işine baslayabilirsin

Şimdi biz EKPSS'ye girdik ve kazandık diyelim.Sistem bizi nerede ve hangi kurumda boşluk varsa otomatik olarak oraya mı atıyor yoksa bizim seçmek gibi bir şansımız oluyor mu? Ya da sınavdan aldığımız puana göre mi değerlendirme yapılıyor? Örneğin Emniyet Genel Müdürlüğü engelli personel statüsüne atanmak istiyorum.Böyle bir şey mümkün mü? Bu konuda detaylı bilgi verebilecek olan üyeler varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Okan06 atamam oldu diyelim bende o arada istdihdam evet işaretli ve ağır engelli olmayan rapor çıkartsam versem olur yani sanırım demi,öyleyse sorun yok.

MeçhulAdam

Ekpss'ye girip kazanmak yada kaybetmek diye bir şey yoktur. Sistem sizi hangi kurumda boşluk varsa otomatik olarak atamaz! Siz sınava girersiniz aldığınız puan doğrultusunda o zaman hangi kurum hangi görevde istihdam alıyorsa sizde tercihinizi yaparsınız. Evet sınavda aldığınız puana göre değerlendiriliyorsunuz (atanıyorsunuz) Sınavdan sonra atamalar olacağı zaman kadrolar açıklanır sizde istediğiniz/size uygun olan yerleri tercih edersiniz. 30 adet tercih yapma hakkınız vardır. En yüksek puandan başlar en düşük puana kadar alım yapılır. Örnek; Adalet Bakanlığı/Balıkesir/Memur - Kontenjan kişi sayısı 3... Bu yeri seçen en yüksek puan diyelim 100.00 -> 2. seçen 99.93 -> 3. seçen 96.34... Bu yer en yüksek 100 puanla almış 96.34 puanla kapanmış. Senin puanın 96.33 ise ve bu yeri seçersen atanamazsın. Puanın 97 diyelim ama bu yeri yazmadın, o zaman da kaçırmış olursun :) İşin garip bir tarafı da şu; Diyelim ki bir kişilik olan bir kontenjan var misal İstanbul Bale ve Opera - memur... 50 puan alan birisi orayı yazmış ve şans bu ya diyelim ki orayı hiç kimse yazmadı, o zaman o 50puan alan kişi atanır :)
Tercihlerin de çok önemlidir... Puanın doğrultusunda ilk yaptığın tercih sıralamasına göre atanırsın. Diyelim ki puanın 97 ve ilk tercihin Hakkari olsun, eğer puanın Hakkari'yi tutuyorsa oraya atanırsın. İkinci tercihin İzmir, bir bakıyorsun ki İzmir 90 puanla almış, senin puanın 97 olmasına rağmen İzmir ikinci tercihin olduğu için ilk tercih ettiğin yere atanırsın... Umarım verdiğim bilgiler faydalı olmuştur

VaKKo öncelikle verdiğiniz bilgiler ve yardımınız için çok teşekkürler,peki hani kaybetmek yok diyorsunuz ya şu aklıma takıldı siz öyle deyince mesela bizim aldığımız puan çok düşük atıyorum en düşük puanla alım yapan kurum 50 ve biz bu puanın altında aldık bu durumda alım yapan hiç bir kurum yoktur herhalde düz mantık tahminen hani bilmiyorum fikir yürütüyorum o zaman ne oluyor tekrar mı sınava giriyoruz?

MeçhulAdam yaptığınız tercihlere sizden daha yüksek puanlı kişilerin tercih etmesi sonucu yerleşemezseniz eğer bir sonraki tercihleri beklersiniz, belki 3ncü tercihler de olabilir ama işi şansa bırakmamak gerek. Diğer tercihlerinizde de yerleşemezseniz eğer geçerliliği 2 yıl olan puanınızın süresi dolar ve tekrar sınava girmeniz gerekir.

Merhaba. .2016 Ekpss ye girmeyi düşünüyorum. .aile ve sosyal politikalar bakanligina ne zaman basvirmam gerekiyor

Hemofili A hastasiyim 40 rapor aldım. Raporumun süresi 1 yıl yazıyor. Rapor suresinin 1 yıl yazması EKPSS ye girmeme engel olurmu .

Ben memur olarak atandım. Raporum sürekli oranım %44 ama benden ishitdam alanını ve ne tür işlerde çalışabileceğimi raporda belirtilmesi gerektiğini söylediler. Daha önce raporu aldığım hastaneye gittim. Bütün işlemlere tekrar başlattılar. En son bugün kurula girdim ve benden tekrar MR sonuçları varsa başka dökümanlarımı istediler. Sürekli olan bir raporun oranını düşürme ihtimalleri var mı ? Olursa itiraz edebileceğim bir kurum veya kurul var mı ?

Mehmet bey tabiki girebilirsiniz istihdam alanı işaretliyse

@MeçhulAdam
50 puanın altında puan almayı düşünüyorsan zaten sınava falan girmeyi hiç düşünme! Sınava zaten binlerce kişi girecek, onun için her hangi bir kurumun puanı zaten 50 nin altına düşmez.

@nesimdal
2016 Ekpss'nin başvuru süreleri 23 şubat - 09 mart tarihleri arasındadır.

@Mehmet1978
Raporununuz süresi ne zaman bitiyor onu yazmamışsınız. Sınav başvuru tarihleri 23 şubat -09 mart tarihleri arasındadır. Eğer raporunuzun süresi bu tarihlere denk geliyorsa ilk önce raporunuzu yeniletmeniz gerekir, ama bu tarihlerden sonra ise hiç bir şey yapmanıza gerek yok sınava rahatlıkla girebilirsiniz. Atanma durumunuzda ise yine rapor tarihi önem taşıyor. Atanma tarihinde raporunuzun süresi dolmuş ise yeniletmeniz gerekir

@cheer82
Doktorlar neden süreli rapor veriyorlar hiç düşündünüz mü? 1 sene ve 2 senelik "süreli" raporların süreli veriliş amacı bu zaman zarfında hastalığın iyileşip iyileşmediğidir. X hastalığınız ve 1 senelik raporunuz var diyelim. 1 sene sonra tekrar heyete girersiniz, doktorlar da hastalığın iyileşip iyileşmediğine bakarlar. Eğer hastalığınız iyileşmişse zaten rapor alamazsınız, ama fonksiyon kayıplarında her hangi bir değişiklik yok (hastalığın durumuna göre) ise ya aynı oranda yada daha yüksek oranda tekrar rapor alırsınız. Sorunuza cevaben; Eğer yeniden rapor alamazsanız yada oranı düşerse bu hastalığınızın iyileşmesi ile alakalıdır. Eğer ki böyle bir durum olur ise ve itiraz etmek isterseniz, o hastaneden daha büyük hakem heyeti hastanelerine başvurabilirsiniz.

VaKKo hayat ihtimallerle doludur.Bugün ABD doları değer kaybetmez ya da en zenginler batmaz diyenlerin hiç bir geleceği yoktur.Bizimki de o hesap.Elbette 50 puanın altında kalacak değiliz ama her ihtimali de değerlendirmek zorundayız.Hem öncesini hemde sonrasını en ince ayrıntısına kadar öğrenip ona göre tedbir almak zorundayız.İşimizi şansa bırakmak gibi bir lüksümüz ne yazık ki zaten yok.Ama dünya halidir 90 beklerken 50 puanın altında kalmakta var 90 puanın çok çok üzerine çıkmak da var.Burası Türkiye.Her an her şey olabilir.Ve bizde buna hazırlıklı olmak zorundayız çünkü olmazsak esas o zaman kaybederiz... İlginize teşekkürler.

MeçhulAdam

Valla kardeşim tabii ki herşey olabilir, 2dk sonra ne olacağını kim biliyor? (O ayrı bir konu) ama sen dersini adam gibi çalışırsan, dünya halidir 50 puanın altında kalmakta var demezsen pekala yüksek veya orta halli bir puan alırsın. Bence şu an hazırlanmayı düşün. Sonuçlar belli olup tercihler açıklandıktan sonra daha detaylı konuşuruz yine. Başarılar

Aynen öyle.Lakin zamanında çok soruşturma geçirdi bu sınav.Çalışan da yandı çalışmayan da.Birisi çalışır düşük puan alır,birisi çalışmaz barajı geçer ya da yüksek puan alır.Ben bunun örneğini defalarca gördüm.Üstelik sınavda kopya vb. olayları da yoktu kesinlikle.Kimin ne olacağını bilemeyiz.Ben geçerim diyenin geçeceği konusunda bir garanti olmadığı gibi kalacağım diyenin de bir garantisi yoktur.Ya da adam gibi sabahlara kadar çalışanın geçeceği garanti olmadığı gibi hiç çalışmayanın da kalacağı garanti değildir.Hiç kimse benim öyle dememle böyle olacak diye de bir garanti beyan edemez buna kendimde dahilim.Ama katılır / katılmaz o ayrı konudur.Bunu söyleyene değil söyletenlere bakmanız daha iyi olacaktır.Dediğim cümleden kastım budur.Ve ben sadece soru sordum yanıtlar konuyu nereye getirdi. :) Bu yüzden soru sormaktan pek hoşlanmıyorum aslında.Çünkü yanıtlar gelirken eleştirisel,duygu ve düşünce belirten yanıtlar olarak geliyor.Bu da konunun uzamasına,sorunun başka soru ve sorular doğurmasına neden oluyor.Oysa bana ve benim gibi bu soruyu soranlara lazım olan sorunun eleştirisiz,fikirsiz,duygu ve düşünce belirtmeyen,şahsi olmayan,herkesi ilgilendiren,herkesin merak ettiği normal ve gerçek cevap ya da cevaplardır.Ama ne yazık ki her zaman öyle olmuyor.Ama biz elbette herkesin cevaplarına kuralları geçmediği sürece saygı duyuyoruz ve duymaya da devam edeceğiz.Bu arada genel konuşuyorum lütfen yanlış anlayıp üstünüze alınmayın. :) Kırdıysak kusura bakmayın ama bizi de kırıyorlar.Tabi bu yan gelin yatın anlamına da gelmiyor.Ya da tembel olun anlamına gelmiyor.Çalışmalara tam gaz devam... :) Herkes elinden geleni yapmalıdır.Kazanmak için uyanmalı,
başarmak için inanmalı, yenilmek ise kader eğilmeyip boş vermeli ve daha çok azimle çabalamalıdır.Neyse konuyu dağıtmayalım faydalanacaklar var malum, tekrar yardımcı olan tüm üyelere teşekkür ediyorum.Herkese hayırlı olmasını temenni ediyor ve başarılar diliyorum.Saygılar.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt