Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS Başvuru Süreci, Başvuru Sırasında Sağlık Kurulu Raporu ile ilgili duyuru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaslar elinde raporlarda çalışamayacağı alanı bos olanlardan tekrar rapor isterler

Selçuk arkadaşım benim o alan boş ve yeni rapor çıkarmak için sordum bana dedikleri şey aynen şu hastaneden dedikleri. Atandığınız kurum bizimle iletişime geçer bizden yeterli bilgiyi alamazsa sizden rapor ister o zaman tekrardan rapor çıkartmanız gerekir ve raporunuz da 2012 tarihli ve yeni yasaya göre hazırlanmış olduğundan büyük ihtimal yeni rapor istemezler dedi.

Ayrıca benim fiziksel hiçbir hastalığım yok sadece belimde platin var dışarıdan bakınca engelli olduğumu anlayan yok zaten :) umarım istemezler yoksa daha çok uğraşcaz

arkadaşlar yerleştirme de veya sınava başvuru da raporumuzun süreli veya sürekli olması bi şey değiştiriyor mu.mesela seneye 1 yıllık rapor alsam yerleştirmede sıkıntı olur mu.

beni raporum yüzde 87 ağır hasta olarak geçiyor çalışa bilir raporu alacağım bu raporu ne zaman almam gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim

Haziran 2015 aldigim raporda %45 surekli ve istihdam kismi evet yaziyor ama calisamayacagi isler olan kisim bos sormak istedigim ekpss girip insaAllah kazandigimda atama esnasinda sorun olurmu yani tekrar yeni rapor isterlermi

abdbfkflflglglflflflf

insaatci

Yine yeniden bir rapor almana gerek yok, mevcut raporunla sınava girebilirsin,bahsettiğin alanda seni kısıtlayıcı bir durum olsaydı,örneğin 'Araç kullanamaz' Şoför olarak atanamazdın gibi..

Benim raporum dada calistirilamayacagi işler kismi bos ama bnmkinde istihdam diye bisyde yazmiyo bn ekpssye basvurabilrmiyim lutfen yardim :(

Sayın yönetici EKPSS hemen hemen bütün gurubun beklediği bir şey.Ben uzun zamandan beridir vakit buldukça araştırmaya çalışıyorum fakat daha önceki yıllara ait soruları bulamadım.Sizden ricam tabi mümkün ise sınava yönelik bir TAG oluştursanız ve 5-6 ay sonraki sınava el birliği ile çalışmaya başlasak,nasıl olur?

merhaba ekpss ye girmek için engelli raporu yeterli mi başka hangi belgeler almamız gerekiyor acaba?

Daha önce sınava girmek için aldığım raporda "Engelli kimliği için değerlendirmeye uygundur" yazıyor. %56 oranlı raporum var. Ancak raporda "Çalıştırılamayacağı Alanlar" ve "İstihdam" hakkında bir ibare yok. Sınava başvuru için yeni rapor almam gerekiyor mu? Yoksa sınava bu raporla girebilirim ancak işe girmem için yeni rapor mu almam gerekiyor?

bu rapor ile sınava girebilirsin (bende sorun çıkmamıştı.) Ancak bazı kurumlar atama sonrası güncel tarihli bir rapor isteyebilir.

Çok teşekkür ederim selda* hanım. Umarım bende de sorun çıkmaz. İşe yeni girmem nedeniyle izin hakkım yok, bu yüzden yeni rapor için çok uğraşmam gerekecekti.

Merhaba arkadaşlar; ben sag kolumdan rahatsızım rapor almak icin başvurdum cuma günü heyete girecegim. Eger raporu alabilirsem rapor da tam olarak ne yazması gerekiyor yardım lutfennnn cok zor bi sürec tekrar ugrasmak istemiyorum.

Engel durumuna göre değişir raporun içeriği.Sağ kolumdan rahatsızım demişsin. Rahatsızlığın nedir? günlük kullanımında etkiliyo mu seni. Bunlar önemli.
ben de sağ kolumdan engelliyim. %47 raporum var. Rahatsızlıgını detaylı yazarsan yardımcı olabiliriz.

ilk kez ekpss'ye 2016'da gireceğim nasipse

Merhaba benim %40 oranında çalışabilir engelli raporum var. Ama doğuştan bir engelim yok benim ki sonradan oluşan ruhsal ve duygusal kronik bi rahatsızlık sınav için raporumu yenilemek gerekir mi ?? Ve ben hangi kategori de sınava gireceğim bu arada düz lise sözel bölümü mezunuyum bana rica etsem yardımcı olur musunuz

sınav için raporu yenilemeniz şöyle gerekebilir eğer müracat zamanına kadar raporunuz süreli ve süresi doluyorsa yenilemeniz gerekir yok eğer süresiz ise yenilemenize gerek yok

Merhbalar abla benim size sorum . Liseye hala devam ediyorum %40 lık raporum var belediyede çalışmakta istiyorum ancak ögrenci oldugumdan alırlarmı almazlar mı bilmiyorum EKPSS ye sınavlarına da girmek istiyorum sizce nasıl olur bu işler

merhaba nilaycım kusura bakma sana hemen cevap yazamadım lise son sınıftaysan ve engel durumun çalısabilir durumdaysa evet gelecek yıl 2016 da ekpss girebilirsin canımm şimdiden başarılar :)

Kalem ablacım şu mevzu hakkında detaylı bilgi verebilir misin ?

Ama eğer sınavla bir yere yerleştirilirseniz ve;
İlgili Yönetmeliğin 4. maddesinde, “Bu Yönetmeliğin uygulanmasında; Engelli doğuştan veya
sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyenleri, ifade eder.” hükmü bulunmaktadır. Bu hüküm gereği; çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyemeyen adayların, sınav/kuraya başvurarak bir kadroya yerleştirilseler bile, ilgili kurum tarafından atamaları yapılmaz.

Sınavla bir yere yerleştirilirseniz yerleştirildiğiniz Kurum'a "çalışabilir" durumda olduğunuzu belgeleyen bir sağlık kurulu vermek zorundasınız. Eğer bu şekilde bir rapor veremezseniz yerleştirildiğiniz Kurum tarafından atamanız yapılmaz.

benim şimdi %40 engelim var bir kuruma memur olarak yerleştim veya öğretmen olarak yerleştim . benden tekrar sağlık raporu mu isteyecekler bu raporda engel oranım tekrar mı belirlenecek yoksa sadece çalışabilir diye basit bi rapor mu alacağım ve bu raporu hastalığımın alanındaki doktor mu vercek yoksa nasıl olacak anlatabilir misiniz ?

Arkadaşlar merhabalar. Ben okan lisans mezunuyum ekpss için rapor almayı düşünüyorum. Doğuştan gelen bir rahatsizligim var sağ tarafim sol tarafimla aynı ölçüde gelişmiyor. Doktorun yaptığı açıklamada beyine giden kılcal damarlar zedelenmiş şeklinde oldu doğum esnasında. Sağ tarafim işlev görüyor ama solla aynı oranda değil. Mesela sağ elimle yemek yiyemiyorum yazı yazamiyorum birçok şeyden kisitliyim.sizce rapor almak istesem % 40 raporunu alabilir miyim ? Bu arada ankarada yaşıyorum başvuracak olursam hangi hastaneyi onerirsiniz ?

Okan06.

Merhaba okan bende % 40 lik raporu yeni aldim. Benimde sag kolumdan rahatsizligim var dogustan senin yapamadiklarini bende yapamiyorum. Ben kayseri devlet hastanesibden aldim raporu ama ankara biraz fazla inceliyomus diye duymuştum onu iyi ogren ve basvur alırsin bence. Eger ankara % 40 lik Raporu vermezse baska sehirlere de basvurabiliyosun bilgin olsun.

Umarım bende alırım hilal hanım yarın gideceğim inşallah hastaneye gazı hastanesini önerdiler oradan biraz daha rahat alinabiliyomus. Allah hepimizin yardımcısı olsun teşekkürler bilgileriniz için

ekpss

Ben,
2014 ekpss ye başvurduğum rapora itiraz etmiştim raporunun oranı yüzde 40 in altına düştü, şimdi 2015 ekpss /3 atama olsa eski raporum la atanabilir miyim? Bilgisi olan cevap versin lütfen.

SelamunAleykum . Ben trafik kazası yaptım ağır bir şekilde beyin kanaması bilinç kaybı ve travma gecirdim . Gecen 1 ay icerisinde devlet hastanesine gittim engelli haklarından yararlanmak için heyete girdim . Malesef %32 oranında rapor aldım . Tam teşekkürlü muayene edilmedim ama . itiraz edecem sevk ettikleri hastane daha düşük verir doye korkuyorum . İptal edip tekrardan aynı hastanede heyete girme durumum var mı ?

meraba Kalem hanım ... %50 raporum var... raporun kullanım amacı kısmında ornegın; egıtım ıstıhdam sosyal yardım vs.. hepsınde de degerlendırılmesı dıye yazıyor hıçbırınde işaret yok... başvuruda sorun olur mu

Son düzenleme:
bnm 90 pualık kamu istihdam hayır,sürekli,ağır özürlü,raporum var.Ben sınava girdim kazandım atama anında benden çalışabilir raporu istediler diyelim,sağlık ocağına gidip çalışabilir raporu alıpta kuruma versem olur mu lütfen yardım edin tecrübeli kişiler kafam karışık bu konuda.

YILMAZ35; Maalesef sağlık ocağından aldığın rapor geçerli olmuyor. Sana sorulmadan zaten üst bir yazıyla sağlık bakanlığına ordan da yine sana sorulmadan bir devlet hastanesine gönderilerek yeniden rapor çıkarttırıyorsun.

Farketmez yani sonuçta herseye rağmen,bana çalışabilmem için son bir rapor çıkarma şansı veriyorlarsa çok iyi sevindim ozaman saolasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt